انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات کتاب خواندن

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

مشکلات کتاب خواندن

پستتوسط نیما » 09 ژوئن 2013, 23:38

سلام

دوستان من یسری کتاب دارم می‌خونم .مشکلی که الان دارم اینه که فایل pdf این ها متن ها را خیلی بد نشون می‌ده ٫ انگار چاپ سنگیه . راهی هست فانت این ها رو عوض کنم ؟ متن را هم راحت می تونم انتخاب کنم.قدیمی هم نیست فایل.
پیوست‌ها
Screen shot 2013-06-09 at 7.27.16 PM.png
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پاسخ: مشکلات کتاب خواندن

پستتوسط Pooria Azimi » 10 ژوئن 2013, 00:47

متأسفانه راه درستی برای حل این مشکل (در تمام حالت‌ها) وجود نداره.

ایراد اینجاست که سازندهٔ این PDF، تصویر اسکن‌شده رو بعنوان یک object، و متن OCR شده رو بعنوان یک آبجکت (منتها مخفی) دیگه روی هم قرار داده. این‌جوری هم اطلاعات صفحهٔ اصلی حفظ شده‌ن، هم متن قابل جستجو و انتخاب کردنه.

اما اگر لایهٔ اول رو حذف و لایهٔ دوم رو نمایان بکنی، خیلی از اطلاعات (مثلاً حاشیهٔ یک جدول) از بین می‌رن (چون اونها توسط OCR تبدیل نشده‌ن).

برای مشخص شدن منظورم یه‌سری عکس می‌ذارم (که با برنامهٔ Acrobat Pro درست شده‌ن). باید گزینه‌ای که در عکس مشخص شده رو انتخاب بکنید برای دسترسی به ابزارهایی که object ـها رو تغییر می‌دن:

1.png

عکس زیر رو در نظر بگیرید:

2.png

من object شامل پس‌زمینه رو با کمک ابزار فوق کمی جابه‌جا کرده‌م که نتیجه‌ش شده این:

3.png

منتها آبجکت دوم (شامل متن، منتها مخفی) هنوز سر جاشه! می‌شه با ابزار Select انتخابش کرد:

4.png

و بعد گفت که تمام متن رو Underline بکنه، که نتیجه‌ش می‌شه این:

5.png

اگر برای کاربرد شما این مناسبه، با کمک Acrobat Pro می‌تونید از تک‌تک صفحات لایهٔ پس‌زمینه رو حذف و لایهٔ متن رو نمایان بکنید (احتمالاً اکروبات قابل اسکریپت‌شدن هم هست که بشه این کار رو اتوماتیک انجام داد)، منتها این کار باعث از دست دادن اطلاعاتی بعضاً مهم (مثل جدول در اینجا) می‌شه که ممکنه خیلی مطلوب نباشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان