انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ویندوز — Windows

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

Re: ویندوز — Windows

پستتوسط Ilia » 30 نوامبر 2012, 19:55

عمر باتری این تبلت سورفیس پرو به گفتهٔ خود مایکروسافت ۴ ساعت و نیمه اون هم دو حالتی که بعضی وقت‌ها ارتباط بیسیمش رو برای حفظ انرژی قطع میکنه!

۱۰۰۰ دلار برای این شترمرغی که نه بار میبره نه تخم میگذاره! خب با کمتر از این‌ها میشه یک لپتاب اولترابوک خرید که اینقدر هم ذلالت نکشید. دیکه صفحهٔ لمسی داشتن برای ویندوز که ارزش اینهمه جنگولک‌بازی‌ها رو نداره! :-)

http://www.pcworld.com/article/2017472/ ... ce-rt.html
پیوست‌ها
surface_comparison_chart-100015347-orig.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ilia » 03 دسامبر 2012, 20:16

این چیزیست که بلاگرها از بیشتر از دو سه سال است که پیشگوییش را کرده بودند و انگار حرفشان درست بوده؛ آینده برای مایکروسافت چندان جالب بنظر نمی‌آید:
http://www.zdnet.com/microsofts-domino- ... 000008209/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 11 ژانویه 2013, 21:38

تلفن ویندوز بعد از کرش کردن میگوید که دیسک اینستالز ویندوز را وارد کنید! :-)
http://www.cultofandroid.com/21283/wind ... isk-image/
پیوست‌ها
WindowsPhone.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 11 ژانویه 2013, 22:22

تازه اون پایین نوشته اگه میخواید وارد محیط ریکاوری بشید، باید دکمه ویندوز (روی کی‌بورد) رو بزنید!!!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 ژانویه 2013, 22:05

ولی بی انصافی نباشه، ظاهرا اون پیغام هیچوقت برای کاربر عادی پیش نمیاد، برای کاربری که firmware رو خودش بخواد flash کنه پیش میاد.
به هر حال عجیبه که فکری برای چنین پیغامی نکردن :-)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پاسخ: ویندوز — Windows

پستتوسط Mehdi.y » 17 اوت 2013, 14:26

سلام دوستان
کسی میدونه چطوری توی ویندوز ۷ میشه رنگ نام فایلها توی دسکتاپ را عوض کرد.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط NeXTSTEP » 18 اوت 2013, 16:18

ظاهرا رسما این امکان وجود نداره اما این برنامه این قابلیت رو داره:
http://www.sillysot.com/
(شخصا امتحان نکردم).
نماد کاربر
NeXTSTEP

پست‌ها : 6

پستتوسط Mehdi.y » 18 اوت 2013, 17:47

ممنون دوست عزیز اما این برنامه بک گراند فونت را عوض میکند نه رنگ فونت را، در درایوها توانستم رنگ را عوض کنم اما انگار در دسکتاپ امکان نداشت یا من بلد نبودم.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط iShahin » 18 اکتبر 2013, 10:46

فکر خبر زیاد پر اهمیت برای بچه‌های انجمن و کلا کاربرهای مک نباشه اما خب دونستنش هم ضرری نداره. ((: ویندوز ۸.۱ رلیز شد!

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/meet?ocid=WIN81GA_O_MSCOM_PROG_MEET_NULL_NULL

فکر میکنم هیچوقت نتونم منطق مایکروسافت رو برای آفرینش ویندوز ۸ و دلیلش رو برای یکی کردنش با ویندوز تاچ درک کنم! برای کسانی که کار نکردند باید بگم که تصور کنید اپل بر روی مک، همزمان OSX رو همراه با iOS بزاره و مجبورتون کنه نصف کارهاتون رو در OSX انجام بدید و بقیه رو در محیط iOS. شاید برای تبلت ایده قابل قبولی باشه اما برای لپتاپ و دسکتاپ یک کابوس تمام عیار هست! :fear: بار اولی که با ویندوز ۸ کار کردم اگر اغراق نکنم ۱۰ دقیقه دنبال این میگشتم که چطور باید ریاستارت کنم. نمیدانم این آپدیت ۸.۱ در راستای همان ویندوز ۸ هست یا چیزی شبیه به ناجی، مانند ویندوز ۷ بعد از ویستا؟! :alien:
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط iShahin در 18 اکتبر 2013, 16:23.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Ahmad » 18 اکتبر 2013, 14:34

با سلام،
من نیز با iShahin در اینمورد هم نظر هستم. ما در محل کارمان تعدادی کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز داریم از جمله کامپیوتری که خودم از آن استفاده می کنم . مدتی پیش فکر کردم برای آشنایی با سیستم عامل ویندوز ۸، آنرا روی کامپیوتر خودم نصب کنم. علیرغم اینکه من در این مورد آدم بی تجربه ای نیستم ولی واقعا یک ساعتی طول کشید که بدانم چگونه با آن کار کنم. حتی پس از آن نیز کار با آن، حتی در حد بسیار ساده آسان نبود. با مسول آی تی در دپرتمانمان صحبت کردم او نیز حسابی از دست این اصدار کلافه بود و گفت حتی نیم ساعت نیز نتوانسته با آن بدرستی کار کند. وی فورا نرم افزاری را به نام Classic Shell™ را به من معرفی کرد و گفت بدون این نرم افزار نمی تواند حتی نیم ساعته نیز با اینترفیس ویندوز ۸ کار کند.
واقعا بعضی وقتها آدم فکر می کند که آنهایی که در شرکت مایکروسافت کار می کنند چطور می توانند چنین شاهکاری از بلاهت را انجام دهند. اینترفیس ویندوز ۸ شاید برای دستگاههای قابل حمل، مانند تبلت ساخت آنها مناسب باشد ولی به هیچ وجه من الوجوه برای کامپیوترهای عادی مناسب نیستند. بعضی وقتها فکر می کنم که کار با سیستم عمل مک نعمتی است!

معرفی ویندوز ۸ با واکنش منفی بسیاری از کاربران ویندوز روبرو شد. همه در پی راهی بودند برای اینکه بتوانند اندکی اینترفیس آنرا تعدیل کنند طوری که کار با آن راحتر باشد. برنامه ای که در بالا به آن اشاره شد یکی از این تلاشها است. گویا در اصدار ۸.۱ نیز مایکروسافت همین مشکل را تا اندازه ای حل کرده؛ بازگرداندن START MENUE به اینترفیس ویندوز!

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Masiha » 18 اکتبر 2013, 22:33

به شما دوستان حق می‌دهم، برای من هم مدتی طول کشید تا با محیط جدید آشنا شوم، حتی برخی از تنظیمات و ویژگی‌هایش را به مرور زمان یاد گرفتم
به نظر من، مایکروسافت هدف خیلی بزرگی را دنبال می‌کند یا به اصطلاح خودمان هندوانه بزرگی برداشته است. اگر یادتان باشد، با آمدن ویندوز ویستا، تمامی سیستم‌ها ناچار به ارتقای سخت‌افزاری شدند تا بتوانند جوابگوی عطش پایان‌ناپذیر این سیستم‌عامل به منابع باشند.
لپتاپ‌ها هم از این قاعده مستثنی نبوده و در همان دوران جهش قابل‌توجهی در سخت‌افزار‌ها پیدا کردند. در واقع مایکروسافت ارتقای سخت‌افزاری را به بازار تحمیل کرده بود و زمانی هم که ویندوز ۷ از راه رسید، بستر لازم برای جولان آن فراهم شده بود. (ناگفته نماند که ۷ نسبت به ویستا خیلی بهینه‌تر از منابع استفاده می‌کرد و شاید بتوان گفت، کاربرانی که «مرگ» را دیده بودند، با استقبال زیاد به سراغ «تب» رفتند)
من اکثرا از منتقدین مایکروسافت هستم، ولی به نظرم این حرکت مایکروسافت قابل تحسین است، در واقع هم می‌خواهد، لمسی شدن را به سیستم‌های کامپیوتری تحمیل کرده و استاندارد جدیدی در سیستم‌ها تعریف کند و هم می‌خواهد با ترکیب سیستم‌عامل‌هایش در دیوایس‌های مختلف کار را برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار آسان کند. چون به ادعای مایکروسافت، اگر برنامه‌ای برای یکی از خانواده‌های ویندوز ۸ (پی‌سی، تبلت یا موبایل) نوشته شود، با اندکی تغییرات، برای دیگری هم آماده می‌شود. البته مایکروسافت برای به دست آوردن این مزایا، هزینه‌های زیادی (چه مالی و چه نارضایتی کاربران) پرداخته است.
در واقع ظاهر شتر‌گاو‌پلنگ این ویندوز، برای یک دوران گذار بلند‌مدت از اینترفیس کلاسیک به نرم‌افزار‌های لمسی ساخته شده است و این آینده است که سرنوشت آن را مشخص می‌کند.
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط saeidk » 19 اکتبر 2013, 00:19

ممنون از تحلیل کامل مسیحا. توی ۸.۱ هم منوی استارت هست ولی نه اون چیزی که توی ویندوز ۷ هست. الان هرکی لپ تاپ نو توی خارج بخره (در ایران نه) روش ویندوز ۸ هست. حالا لپ تاپ تاچ نیست ولی بزور باید بره در صفحه‌ای لمسی
من که برای هرکی دیدم و ازم خواسته روش iobit startmenue رو گذاشتم تا از شر اون صفحه خلاص بشه
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط alireza3335 » 19 اکتبر 2013, 09:04

جدیدا بعضی از لپ تاپ‌ها با تاچ اسکرین عرضه می‌شوند. احتمالاً ادعای مسیحا درست است. شما فرض کنید ده سال دیگر هیچ نشانه‌ای از pointer ماوس باقی نخواهد ماند و در واقع انگشت‌ها کار همان را خواهد کرد.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط AmiN.D » 24 ژوئن 2015, 14:46

جند روز پیش دوستم یک لپ تاپ لنوو z500 اورد که میگفت وقتی خاموش میکنه، بعد از روشن کردن دیگه لپ تاپ screen اش روشن نمیشه. درواقع فن ها شروع میکنن کار کردن با سرعت بالاو لپ تاپ داغ میکنه. چراغ های زیر کیبورد روشن هستن. اما هیچ علامتی روی اسکرین نیست. انگار که خاموش هست لپ تاپ! و باید چند ساعت عمینجوری روشن بمونه تا بالا بیاد( گاهی تا ۳ ساعت!) من بعید میدونم این یک مشکل نرم افزاری باشه چراکه بایوس هنگام perload دسترسی به ویندوز نداره و فایل های خودش و باز خوانی میکنه. در نتیجه فکر نکنم عوض کردن ویندوز کاری و درست کنه. این اتفاق هم انگار یک هو پیش اومده. نتایج جستجو چیز خاصی و نمیگه و انگار این یه اشکال رایج در بین لنوو ها و حتی کاربرهایی با ویندوز ۸ هست. بعضی اون و به مدریت انرژی ربط میدن و میگن اپدیت باید بشه(من کردم اثری نکرد) بعضی گفتن قابیلیت بوت سریع ویندوز هست که باگ داره( من غیر فعال کردمش اما اثر نکرد) شما چی به ذهنتون میرسه؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط saeidk » 24 ژوئن 2015, 16:08

گارارانتی نداره. چون اگه شایع باشه حتماً اونها می‌دونند
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

قبلیبعدی

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر