انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب و اجرای ویندوز از طریق بوت‌کمپ روی هارد خارجی

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

نصب و اجرای ویندوز از طریق بوت‌کمپ روی هارد خارجی

پستتوسط Ilia » 11 سپتامبر 2020, 20:37

فکر کنم که همه اینجا بدانند که من چندان علاقه‌ای به ویندوز ندارم. اما از روی کنجکاوی و امتحان گیم و غیره چند روز پیش ویندوز ۱۰ را از طریق بوت‌کمپ روی هارد خارجی بر روی آیمکم نصب کردم.
iMac_RunningFromExternalWindowsInstall.jpg

نصب ویندوز با بوت‌کمپ چیز جدیدی نیست. اما من اصلا دلم نمیخواست که از هارد داخلی مکم برای اینکار استفاده کنم. برای همین وقتی که لینک زیر را دیدم گفتم اگر کار کند، چرا که نه:
https://9to5mac.com/2020/07/14/install- ... 020-video/

نصب و اجرای ویندوز بر روی هارد خارجی، شاید برای بعضی از شما که مک‌هایتان هارد کوچکی دارد و به ویندوز احتیاج داشته باشید جالب باشد. من برای اینکار یک هارد SSD پانصد گیگی خریدم (حدود صد دلار کانادا) و یک قاب USB 3 که پانزده دلار آب خورد. ویندوز را هم از خود سایت مایکروسافت دانلود کردم که پرداخت حدود ۲۰۰ دلار برای آن (با توجه به استفادهٔ نداشتهٔ من) جدا زور داشت ولی انجام شد. :-)

فعلا غیر از پخش صدا که نصب درایورش بازی در آورده همه چیز بخوبی کار میکند. مطمئنم که اگر به اندازهٔ کافی با آن سر و کله بزنم، آنهم درست میشود، اما فعلا یکی از این آداپتورهای صدا را که در خانه داشتم را به آن وصل کردم و بیخیالش شدم تا بعد:
https://www.amazon.ca/gp/product/B06XBZ38ZJ/
SoundBlaster_USB-Audio.jpg

سرعت سیستم و غیره بسیار خوب است و همهٔ چیزهای دیگر تا جایی که من امتحان کردم روان کار میکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: نصب و اجرای ویندوز از طریق بوت‌کمپ روی هارد خارجی

پستتوسط amirazizi » 12 سپتامبر 2020, 17:50

Ilia نوشته است:[نمایش]
فکر کنم که همه اینجا بدانند که من چندان علاقه‌ای به ویندوز ندارم. اما از روی کنجکاوی و امتحان گیم و غیره چند روز پیش ویندوز ۱۰ را از طریق بوت‌کمپ روی هارد خارجی بر روی آیمکم نصب کردم.

من هم با اینکه علاقه ای به ویندوز ندارم ولی گاهی برای استفاده از یک برنامه یا یوتیلیتی و... مجبور مسشم نصب اش کنم.

البته انصافا ویندوز هم پیشرفت بسیار خوبی داشته و دیگه اون ایرادهای عجیب و غریب قبلی رو نداره.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ilia » 12 سپتامبر 2020, 20:42

ویندوز همه چیزش مثل سوءتفاهم میمونه! یه چیزی مثل قوانین رانندگی در کِبِک کانادا. همه چیز کار میکنه ولی با کلی قمیش. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saeidk » 13 سپتامبر 2020, 12:04

چه جالب من ویدئوی همین رو دو هفته پیش کامل دیدم و خیلی مفید بود. درباره رمز ورود به ریکاوری، این مثل رمز اپل آیدیه اگر گم بشه چی می‌شه؟ این جوریه که این کامپیوتر هم یه دستگاه تو فهرست دستگاههای کاربره و باید بره icloud اونجا حذفش کنه؟
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ilia » 13 سپتامبر 2020, 22:04

خیلی شبیه اپل درست کرده‌اند. وقتی خواستم ویندوز ۱۰ را بخرم، شمارهٔ اکتیویشنی هم نداد و فقط بصورت الکترونیکی ثبت کرد که من پول ویندوز را داده‌ام. موقع درست کردن اکانت هم گفت که برای این دیوایس‌ات یک pin درست کن که درست کردم. حالا موقع ورود اگر غلط بزنم، میپرسد که آیا فراموش کرده‌ای؟ لابد اگر بگویم آره، بایستی بستگی به تنظیمات سکیوریتی بشود آنلاین پسورد را ریکاوری کرد یا نکرد.

اپ‌استورش هم یک مقدار زیادی شبیه مال اپل است با تفاوت‌های پر از دردسر. مثلا وقتی برای یک کامپیوتر چند اکانت درست میکنی، اگر برنامه‌ای توسط اکانت ادمین نصب شده باشد، بصورت اتوماتیک روی اکانت‌های دیگر دیده و باز نمیشود. این بر عکس اپل یا لینوکس است که اگر برنامه را برای همهٔ یوزرها نصب کنی، اتوماتیک برای همه دیده و باز میشود. بایستی برای هر یوزر در اپ‌استور به اسم یوزر ادمین sign in کرد (تا حداکثر برای ۵ مورد) و حتی در این صورت هم باز برنامه دیده نمیشود تا وقتی که دوباره آن را بخرید و نصب کنید. که در این حالت باز دوباره پول نمیگیرند، اما کل داستان خیلی مثل بقیهٔ کارهای ویندوز گیج‌کننده و مغشوش است.

آدم قدر سیستم تمیز و معقول مک را وقتی با این کار میکند بهتر میفهمد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saeidk » 13 سپتامبر 2020, 22:56

جدای از موضوع این بحث. اگر برای یک کامپیوتر اپل رمز بگذاری بعد رمزت یادت برود چه می شود؟ مثل آیفون است؟
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Ilia » 13 سپتامبر 2020, 23:23

منظورت برای Firmware بایستی باشد. اپل میتواند بازش کند اما شدیدا مدرک خرید و اثبات هویت خواهد خواست و بایستی بردش به اپل‌استور. خیلی دردسر دارد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saeidk » 04 نوامبر 2021, 13:21

امروز وقت شد تست کردم. اگر یک کامپیوتر ویندوزی دور و برتان باشد نیازی به این همه دنگ و فنگ نیست در کامپیوتر ویندوزی برنامه wintousb را اجرا می‌کنید و انتخاب gpt و بعد هم legacy و همین تمام. با این روش ویندوز ۱۱ را هم می‌شود آزمایش کرد. فقط برای مک بوک قدیمی ۲۰۰۹ نشد و هنگ کرد ولی آیمک ۲۰۱۳ به راحتی شد. بهتر است که درایورهای موردنیاز را فقط نصب کنیم و بقیه را بسپاریم به خود ویندوز که از سایتش دانلود کند. من فقط درایور وای فای را نصب کردم.
https://download.info.apple.com/Mac_OS_ ... 1.5769.zip
روی یک فلش sansidk extreme usb 3 در حجم ۳۲ گیگ
نماد کاربر
saeidk

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان