انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

از درد بی درمان نادانی Codec و Encoding

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

پاسخ: از درد بی درمان نادانی Codec و Encoding

پستتوسط amirazizi » 12 ژوئیه 2019, 16:23

Arzhang نوشته است:[نمایش]
و باز جالب‌تر این که وقتی با دوربین 5D MKIV هم فیلمبرداری کردم و با لاگ اون فیلم گرفتم، گرچه نتیجه‌ی خوبی بهم داد ولی باز اونی که به صورت دیفالت دی اس ال آر است، نشد. اگه داینامیک رنج بالای لاگ نبود، هیچ‌وقت باهاش نمی‌گرفتم چون واقعاً نتیجه‌ی رنگی‌اش در آخر عین همونی که دوست دارم نمی‌شه گرچه خیلی نزدیک می‌شه ولی همون نمی‌شه.
((:

راستش workflow خیلی خاصیه و مخصوص شماست ولی اگه کار میکنه عالیه. همونطوری که گفتید log خیلی بهتره، بنا به هزاران دلیل که خودش یک کتابچه است و تمام اژانس ها و کمپانی ها هم تصویر Log می خوان ولی اینکه چرا C100 باعث میشه رنگ زرد اضافه بشه خیلی عجیبه چون اصولا همونه که داره روی همه دوربین های سری C کار میکنه.

در نهایت، اگه سیستم کاری شما برای شما و مشتری هاتون جوابگو هستش مشخصه که خوبه و به نظر من
if it ain't broke, don't fix it ;)
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Arzhang » 13 ژوئیه 2019, 15:20

ها ها ها آره به قول خودمون همون فرمون برو...
ولی این موضوع رو باید بفهمم اشکال کار در کجاست.
اگه به نتیجه‌ای رسیدم همین‌جا به اشتراک می‌ذارم
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط amirazizi » 13 ژوئیه 2019, 16:20

Arzhang نوشته است:[نمایش]
ها ها ها آره به قول خودمون همون فرمون برو...

Shane Hurlbut مدیر فیلمبردای Terminator salvation, We are marshals and... به غیر از Arri تنها دوربین دیگه ای که خیلی از راضی هستش سری C کانون هست و دقیقا به خاطر همین Color sceince and Gamma curve اش که میگه خیلی درسته و خود فیلم Need For Speed هم با C300 فیلمبرداری کرده و جالبه که حتی سری C رو به RED ترجیح میده.
https://www.hurlbutvisuals.com

احتمال داره مشکل خیلی چیز ساده ای باشه، نمی دونم، شما خودت کاملا log خام رو اصلاح رنگ میکنید یا نه از LUT استفاده میکنید؟
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Arzhang » 18 ژوئیه 2019, 18:33

amirazizi نوشته است:[نمایش]
احتمال داره مشکل خیلی چیز ساده ای باشه، نمی دونم، شما خودت کاملا log خام رو اصلاح رنگ میکنید یا نه از LUT استفاده میکنید؟

نه راستش از LUT استفاده نمی‌کنم. لاتی پیدا نکرده‌ام که دوستش داشته باشم. یک جایی جواب می‌دهد دو پلان آن طرف‌تر جواب نمی‌دهد. دوست دارم خودم هر خراب‌کاری می‌کنم دست خودم باشد.
می‌دانی امیر جان، گاهی فکر می‌کنم شاید هم اشکالی در کار نباشد. شاید من دارم گیر بی‌جا می‌‌دهم. بعد توی اینترنت با تصاویر لاگ C100 مقایسه می‌کنم می‌بینیم انگار یک جورن و من شاید دارم گیر می‌دم. باز یک نمونه‌ی دیگه می‌بینم که می‌گم نه بابا دوربین من که این طوری نیست! یک مقدار گیج شدم بی‌تعارف. جالب اینه که این مشکل رو بیش‌تر با لاگی دارم که از توی منوی اصلی به صورت لاک شده انتخاب می‌کنم. اگه مثلاً Wide Renge رو انتخاب کنم این مشکل نیست. بهترین کار این است که فرصت کنم در شرایط نوری مناسب و چند تا تست بزنم. حالا خدا می‌دونه کی؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

قبلی

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان