انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ضبط کردن محتویات دیویدی روی هارد

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

ضبط کردن محتویات دیویدی روی هارد

پستتوسط محمد اصلانی » 02 دسامبر 2014, 22:49

سلام دوستان عزیز

حالا که صحبت dvd در جریان است میخواستم ازتون سوال کنم که آیا امکان این وجود دارد که از یک dvd orniginal که حاوی فیلم آموزشی میباشد آنرا روی hard disk مک کپی کرد و برای استفاده مجدد دیگه نیازی به وارد کردنِ dvd نباشه؟
از راهنمایی تون ممنون میشم
محمد اصلانی

پست‌ها : 71

پاسخ: سیو کردن دیویدی روی هارد

پستتوسط Ilia » 02 دسامبر 2014, 23:22

بله.

اما دیویدی‌های تجارتی معمولا انکریپت (رمز گذاری) شده‌اند. قبلا انجام اینکار غیرقانونی بود. اما الان اگر صاحب دیسک باشید، مانع قانونی حداقل در آمریکا ندارد.

این برنامه مثلا میتواند اینکار را انجام بدهد:
http://thelittleappfactory.com/ripit/
مشابهش هم خیلی زیاد است. کاری که این برنامه میکند این است که رمزگذاری را بر میدارد و اگر بخواهید دیسک ۸ گیگی را به ۴ گیگ فشرده میکند.

وقتی محتویات دیسک سیو شد، میشود مثلا فیلم‌ها را با هندبریک به فرمت مناسب آیتونز هم تبدیل کرد. اما در اینصورت، منوها و غیرهٔ دیویدی از بین خواهد رفت.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط محمد اصلانی » 03 دسامبر 2014, 02:02

ایلیای عزیز
ممنون بابت اطلاعاتی که دادید.
من اون لینک رو کلیک کردم و نرم افزار را دانلود کردم.
ولی وقتی می خوام اینستالش کنم یه صفحه ای باز میشه که می نویسه: این برنامه بطور ناگهانی بپایان رسید.
محمد اصلانی

پستتوسط Ilia » 03 دسامبر 2014, 03:48

دقت کن که نسخه‌ای که دانلود کرده‌ای، قابل اجراء و مناسب سیستم عاملت باشد. اگر باز بازی در آورد، دوباره دانلودش کن.

من این را در یکی از حراج‌ها خریدم که با ده تا برنامهٔ دیگر آمد و با آن هیچوقت مشکلی نداشته‌ام.

اگر باز مشکل داشت، با ساپورت خودشان تماس بگیر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط محمد اصلانی » 03 دسامبر 2014, 15:59

ایلیای عزیز
من امروز سه بار دیگر نرم افزار رو مجدداً دانلود کردم و دوباره امتحانش کردم ولی عکس العمل مثل دیروز بود. تا روی آیکن کلیک می کنم یه صفحه ای باز می شه و می پرسه این برنامه از اینترنت گرفته شده که آیا این برنامه رو باز کنه یا نه؟ وقتی می گم باز کن آیکن بسته می شه.
بله نرم افزاری که دانلود کردم مختصِ مک می باشد دوباره با دقت نگاه کردم.
زیرش هم نوشته شده که این نرم افزار بفروش می رسد.
شاید اینجا انحصارش هنوز اجازه نگرفته. تنها چیزی که من تصورش را می کنم.
ممنون که وقتت گذاشتی!
محمد اصلانی

پستتوسط Ilia » 03 دسامبر 2014, 19:06

نه علتش این نیست. اگر اشتباه نکنم، شما این پیغام را میبینی:
Warning.png

شما لطفا برو به کنترل پنل Security & Privacy و در قسمت اجازه دادن به برنامه‌هایی که باز بشوند، اول چکمارک را بگذار روی وسطی یعنی Mac App Store and identified developers و دوباره سعی کن که برنامه را اجراء کنی. اگر این شرکت با خودش را در اپل ثبت کرده باشد، برنامه‌اش باز خواهد شد.
Security.png

اگر احیانا باز هم باز نشد، برو بصورت موقتی بگذار روی Anywhere و برنامه را اجراء کن، اما بعدا برگرد و این چکمارک را دوباره بگذار روی وسطی.

از لحاظ امنیت کامپیوترت مهم است که این چکمارک روی Anywhere نباشد. و حواستان باشد که فقط برنامه‌هایی که از سازندهٔ آنها اطمینان دارید را با این طریق اجازهٔ اجراء بدهید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پاسخ: ضبط کردن محتویات دیویدی روی هارد

پستتوسط Pooria Azimi » 03 دسامبر 2014, 23:57

[نمایش]
اگر احیانا باز هم باز نشد، برو بصورت موقتی بگذار روی Anywhere و برنامه را اجراء کن، اما بعدا برگرد و این چکمارک را دوباره بگذار روی وسطی.

این اصلاً کارِ خوبی نیست :) چون احتمال زیادی وجود داره که فراموش بکنید به‌حالت اصلی برش گردونید، و یک راه بهتر (که در زیر می‌گم) برای دقیقاً چنین موقعیت‌هایی وجود داره.

برای این‌که «موقتاً» به‌یک برنامه‌ای که امضا نشده اجازهٔ اجرا بدهید کافیه بجای دابل‌کلیک روی آیکان برنامه، روش راست‌کلیک کرده و Open رو بزنید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط محمد اصلانی » 04 دسامبر 2014, 01:58

پوریای عزیز

آن روشی که گفتید الان امتحان کردن ولی وقتی open را کلیک کردم دوباره بعد از چند ثانیه آیکنِ نرم افزار محو شد.
حالا سعی می کنم راهی که ایلیا گفته امتحان کنم.
محمد اصلانی

پستتوسط محمد اصلانی » 04 دسامبر 2014, 02:32

ایلیا جان
درسته اولش این پیغام میاد امی در قسمت دوم Security & Privacy در آنجا مکِ من فقط قسمت بالایی اونو داره و قسمت Allow apps downloaded from را و زیر مجموعه انرا نداره. حالا سعی می کنم یک screenshot برای دیدن بفرستم.
محمد اصلانی

پستتوسط محمد اصلانی » 04 دسامبر 2014, 02:38

امیدوارم ایندفعه screenshot را نشون بده
پیوست‌ها
Screen shot 2014-12-03 at 22.47.25.jpg
محمد اصلانی

پستتوسط Pooria Azimi » 04 دسامبر 2014, 02:50

محمد جان، سیستم شما ظاهراً اسنولپرد (Snow Leopard)ـه، و نه یوسمیتی. از زمان اسنولپرد چندین نسخهٔ دیگهٔ سیستم‌عامل (Lion, Mountain Lion, Mavericks) اومده‌اند که آپگرید کردن بهشون رایگانه. اما در هر حال RipIt برنامه‌ای نسبتاً قدیمیه و در زمان خودش بدون مشکل روی اسنولپرد اجرا می‌شد. اما نسخه‌های جدیدتر برنامه ممکنه که روی اون اجرا نشن. بد نیست با پشتیبانی تماس گرفته و تقاضای یک نسخهٔ سازگار با اسنولپرد رو بکنی.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط محمد اصلانی » 04 دسامبر 2014, 03:18

پوریا جان
درسته حتما همینطوره که میگی. من الان حدود ۴ سالی است که این مک رو دارم و اونو به روز کردم که ورژن ۱۰.۶.۸ است.
ممنون بخاطر زحمتته.
محمد اصلانی

پستتوسط محمد اصلانی » 04 دسامبر 2014, 03:49

پوریا جان و ایلیای عزیز
مرسی بابت راهنمایی تان.
پوریای عزیز من نسخه ی قدیمی Riplt را پیدا کردم و امتحانش هم کردم که با macbook pro هم سازگاره. این هم لینکش:
http://ripit.en.softonic.com/mac
محمد اصلانی

پستتوسط Ilia » 04 دسامبر 2014, 04:16

قرار است که این برنامه روی سیستم 10.6 به بالا کار بکند:
http://help.thelittleappfactory.com/cus ... uirements-

لابد یک اشکال در نسخهٔ آخرشان بوده که این سازگاری را از بین برده. اگر بخواهید که این برنامه را بخرید، حتما این موضوع را به آنها در قسمت ساپورتشان گزارش کنید تا بتوانید از آپدیت‌هایش استفاده کنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط محمد اصلانی » 04 دسامبر 2014, 14:09

درست همینطوره که نوشتید ایلیا جان
من به لینکی که فرستادید سر زدم. آنجا نوشته که سیستم های 10.6. به بالا را ساپورت می کنه. با وجود اینکه سیستم من 10.6.8 است ساپورت نکرد. ولی آن Riplt قدیمی تر را که پیدا کردم حجمش کوچکتره 6,5 مگابایته ولی لا اقل می شه با این نرم افزار 10تا دی وی دی را rip کرد. که بعد از آن باید نرم افزار را خرید.
با کمک شما دوستان کار من راه افتاد و الان فیلم روی مک بدون دی وی دی کار میکنه.
ممنون که برای سوالهای ما پاسخگو هستید.
محمد اصلانی

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان