انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

یکپارچه کردن فایل های mkv

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

یکپارچه کردن فایل های mkv

پستتوسط Ali22338 » 07 مارس 2013, 15:59

سلام
من یکسری فایل دارم که به شکل زیر است
Husk (2011) 001.mkv
Husk (2011) 002.mkv

حالا سوال من اینه که اینجور فایل ها رو چطوری میشه در مک به هم متصل کرد یا به اصطلاح یکپارچشون کرد و تبدیل به یک فایلشون کرد

ضمنا در ویندوز فایل هایی که به شکل زیر بود
Husk (2011) mkv.001
Husk (2011) mkv.002

با برنامه HJSplit یکپارچه می کردیم

با تشکر فراوان
نماد کاربر
Ali22338

پست‌ها : 58

Re: یکپارچه کردن فایل های mkv

پستتوسط Arzhang » 07 مارس 2013, 18:36

البته احتمالاً منظور شما پیدا کردن برنامه‌ای مختص به همین کار است که من نمی‌شناسم اما دو روش را می‌توانم پیشنهاد کنم که هر دو را تست کردم و جواب داد:
روش اول: استفاده از برنامه‌ی Final cut pro: همه‌ی فایل‌ها را در این برنامه ایمپورت کنید. سپس همه را به ترتیب در تایم لاین پشت هم بچینید و اکسپورت بگیرید.
روش دوم: استفاده از برنامه‌ی MPEG Streamclip: در این برنامه به مسیر List>Batch listرفته و روی Add file کلیک کنید. تمام فایل‌هایتان را انتخاب کنید و سپس روی To batch کلیک کنید. حالا در صفحه‌ی کوچک باز شده برای Join all the files تیک بگذارید.

Batch.png
چسباندن همه‌ی فایل‌های تصویری به هم
Batch.png (29.14 KiB) - بازدید 9250 بار

سپس Ok کرده و روی GO کلیک کنید.
تنها مشکلی که هر دوی این روش‌ها دارند این است که شما نمی‌توانید خروجی‌تان را به همان صورت MKV داشته باشید و اگر آن را بخواهید باید یک بار خروجی حاصل را کانوِرت کنید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ahmad » 07 مارس 2013, 18:49

با سلام علی!
من برای ادغام ۲ یا چند فیلم از برنامه QuickTime استفاده می‌کنم. اما برای اتصال دو فایل فیلم به هم در برنامه QuickTime ابتدا باید فرمت فایل فیلم خود را از فرمت mkv به فرمتی که برای QuickTime قابل استفاده باشد درآورید. چرا که QuickTime بطور مستقیم قادر به استفاده از فرمت mkv نیست.
برای انجام اینکار ابتدا لازم است برنامه مجانی کوچکی بنام Perian را در کامپیوتر خود نصب نمایید. این برنامه بمثابه افزونه‌ای است برای برنامه QuickTime. برنامه مزبور را می‌توانید از آدرس زیر دریافت کنید:
https://www.macupdate.com/app/mac/22923/perian

اکنون برنامه QuickTime را استارت بزنید و فیلم های mkv شماره ۱ خود را در QuickTime باز کنید. پس از اینکار فیلم شماره ۲ را بکشید و در پنجره QuickTime روی فیلم اولی بیندازید. گامی بعدی استفاده از دستور Export یا Save As می‌باشد. مکانی را که می خواهید فیلم را در آن ذخیره کنید را انتخاب نموده و به فایل جدید نامی که می‌خواهید بدهید.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Mehdizadeh » 07 مارس 2013, 23:53

برنامه ای رایگان برای اینکار وجود داره ؟
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط .SorousH. » 08 مارس 2013, 00:40

برنامه ی The Archive Browser این کار رو میکنه، حجمش هم زیر ۵مگ هست.
رایگان نیست، گر چند که فکر نمیکنم قیمت زیادی هم داشته باشه اما کرک شده اش موجوده و میتونین ازش استفاده کنین :-D
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Arzhang » 08 مارس 2013, 21:37

اگه Perian رو نصب داشته باشید، Mpeg stream clip هم رایگان است. کلاً خیلی مبدل عالی‌ای‌ست این برنامه.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان