انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ایجاد DVD از پروژه imovie

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

ایجاد DVD از پروژه imovie

پستتوسط nasraa » 07 مارس 2013, 10:12

با سلام به دوستان عزیز
همانطور که میدانید imovie برای تدوین های معمولی بسیار خوب و روان کار می کند. من برای خروجی های mov , ... و با کیفیت های بالا مشکلی ندارم . ولی وقتی خروجی dvd میگیرم که البته مک آنرا با iDVD انجام می دهد کیفیت بسیار پایین می آید. آیا راهی وجود دارد که کیفیت اینقدر پایین نیاید.؟
پروژه شامل یک انیمیشن AVI 1280x800 30fps هست که با یکی از نرم افزارهای autodesk خروجی گرفته شده است.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

Re: ایجاد DVD از پروژه imovie

پستتوسط Arzhang » 07 مارس 2013, 18:39

نصرا جان دی وی دی چون فایل اچ دی شما را به دی وی تبدیل می‌کند کیفیت افت می‌کند و چاره‌ای هم نیست. منتها برنامه‌هایی که دی‌وی‌دی‌سازهای خوبی هستند این کار را با کم‌ترین افت انجام می‌دهند. من معمولاً فایل خروجی‌ام را با برنامه‌ی Toast Titanium دی‌وی‌دی می‌کنم که روی پرده هم دیده‌ام و کیفیتش قابل قبول بوده است.
این برنامه (ورژن جدیدش) حتی می‌تواند دی‌وی‌دی ۹ هم بسازد که آن‌وقت می‌توانی فایل اچ‌دی‌ات را همان‌طور با کیفیت خوب بگذاری روی HDVD. البته خب به رایتر مخصوص هم نیاز داری.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط nasraa » 07 مارس 2013, 19:15

ممنونم. این برنامه را آزمایش می کنم.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط nasraa » 08 مارس 2013, 10:57

بسیار ممنون ارژنگ جان
برنامه بسیار خوبی بود. مشکلم را حل کرد.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط cyra » 09 مارس 2013, 00:34

روشى كه ارژنگ گفت بكى از بهترين راه ها براى ساخت DVD هست كه نه پيچيدگى داره و نه پاى برنامه ى سومى رو به ماجرا باز مى كنه. منم هر وقت حوصله ندارم همينطورى از پروژه هام خروجى DVD مى گيرم. ولى اگه بخواى يه مقدار تر و تميزتر كار كنى و يا امكان تبديل به فرمت هاى متنوع ترى (تقريبا هر فرمتى) داشته باشى، Sorenson Squeeze رو پيشنهاد مى كنم. هم اينترفيسش ساده ست و هم كيفيت خروجيش بالا و حرفه ايه. در ضمن امكان Encode و write هم داره كه DVDهاى خيلى با كيفيتى مى سازه.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Arzhang » 09 مارس 2013, 17:46

برنامه‌ای که Cyra پیشنهاد داده رو نمی‌شناسم اما چون اون پیشنهاد داده می‌دونم که حتماً‌ خوبه. برای این که این لیستمون این‌جا کامل‌تر بشه یادی هم از DVD Studio Pro باید کرد که هر چه خوبان دارند یک‌جا دارد: ساخت زیرنویس، منو، اسلاید شو و... اما راستش من کیفیت خروجی دی وی دی‌اش را با Toast Titanium مقایسه نکرده‌ام. شاید Cyra این کار را کرده باشد. اگر این‌طور است خوب است او هم نظرش را این‌جا بنویسد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط cyra » 09 مارس 2013, 20:04

ارژنگ... ما خيلى مخلصيم :lol: راستش نه باهاش هيچ وقت كار نكردم. حقيقتش تو عمرم فقط سه تا پروژه با Final Cut كار كردم. و به غير از Cinema Tools كه فكر كنم الان ديگه توليد نمى شه، با بقيه مجموعه قديم يا كنونى Final Cut اساسا مشكل دارم :-D ولى طبيعتا اون برنامه اى هم كه شما مى گى بايد كيفيت Mastering داشته باشه. Sorenson Squeeze الان به قيمت ١٤٩ دلار به همراه Avid Media Composer، و يا بخشى از مجموعه ى حرفه اى تر Avid Symphony فروخته مى شه. در پكيج تحت ويندوز Avid هم برنامه اى هست به اسم Avid DVD by Sonic كه براى ساخت DVDهاى حرفه اى استفاده مى شه. معمولا از اين سطح اگر بخوايم با كيفيت تر كار كنيم بايد سراغ برنامه هاى تخصصى اين كار مثل Avid DS بريم كه البته اونم فقط تحت ويندوز كار مى كنه. من پيش از اين با Adobe Encore هم DVDى با منوى كامل ساختم كه هم اينترفيس برنامه رو خيلى دوست داشتم و هم خروجيش رو.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان