انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ادیت و ادغام فایل‌های صوتی و تصویری

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

ادیت و ادغام فایل‌های صوتی و تصویری

پستتوسط Mehdizadeh » 06 مارس 2013, 12:34

سلام
من یه فیلم mkv با حجم ۵ گیگ دانلود کردم اما زبانش فرانسویه
بعد من همین فیلمو با فرمت avi و حجم ۸۰۰ مگ با زبان انگلیسی دانلود کردم
بعد اومدم با نرم افزار mkvtoolnix دو تا فایل رو add کردم و تصویر فیلم اولی و صدای فیلم دومی رو ادغام کردم
اما چون فیلم اولی ۳۰ ثانیه زمانش کمتره ، صدا و تصویر عقب جلو شده
باید چکار کنم ؟

با تشکر فراوان
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

Re: ادغام فایل های صوتی تصویری

پستتوسط cyra » 06 مارس 2013, 12:50

اگه frame rate هر دو تا كليپ يكى باشه، بايد از جايى كه يه نقطه ى همزمان در هر دو فايل هست صدا و تصوير رو با هم sync كنى. ممكنه اون فايلى كه ٣٠ ثانيه بيشتره، صرفا در ابتدا يا انتهاى كليپ اضافه داشته باشه. اين كار رو راحت تر مى كنه. مى تونى اون ٣٠ ثانيه رو قلفتى بندازى دور. ولى اگه در جاهاى مختلفى از فيلم اضافه تر باشه بايد اونجاها رو پيدا و حذف كنى.

اگر frame rateشون با هم تفاوت كنه كه هر كار كنى sync نمى شن، مگر اينكه frame rateشون رو يكى كنى. مثلا فايل اولى ممكنه 30 fps باشه و فايل دومى 25. اين كار رو با برنامه هاى مختلفى ميشه انجام داد. يكى از راحت هاش Cinema Toolsه. قديم به همراه Final Cut فروخته مى شد. الان رو نمى دونم.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Mehdizadeh » 06 مارس 2013, 13:19

۱- از کجا میشه frame rate رو پیدا کرد یا به اصطلاح دید ؟
۲- اون فايلى كه ٣٠ ثانيه بيشتره در ابتدا كليپ اضافه داره
۳- چجوری اون ۳۰ ثانيه رو قلفتى بندازم دور ؟
با تشکر فراوان
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط Pooria Azimi » 06 مارس 2013, 16:18

با برنامه ای مثل http://mediainspector.massanti.com/ میشه فریم ریت رو پیدا کرد.
و من فکر می کنم شاید بهتر باشه که اون 30 ثانیه تبلیغ یا هر چیزی که هست رو تحمل بکنی و در عوض فایل دوم رو 30 ثانیه به جلو شیفت بدهی. چون اگر بخواهی فایل mkv اول رو دستکاری بکنی، اگر اشتباه نکنم ناچاراً باید دوباره انکود بشه که اولاً اگر بخواهی کیفیت رو حفظ کنی ساعتها طول میکشه، و ثانیاً احتمالاً قادر به حفظ کردن کیفیت نخواهی بود!

بنابراین توصیۀ من اینه (البته من در این زمینه ها خیلی اطلاعاتم زیاد نیست و مطمئناً باید راه ساده تری هم باشه که در اون صورت احتمالاً cyra دوباره راهنماییتون بکنه):

1) با برنامۀ MKVExtractGUI که باید در همون جعبه ابزار mkvtoolnix پیداش بشه، صدای فیلم دوم رو extract کنید به aac یا mp3.
2) با برنامه ای مثل http://audacity.sourceforge.net/download/mac به این فایل صوتی 30 ثانیه تأخیر در ابتدا اضافه بکنید. اینجا روندش توصیح داده شده: http://wiki.audacityteam.org/wiki/Align ... Shift_Tool
3) بعد با MKVMergeGUI صدای دومی و تصویر اولی رو با هم ادغام کنید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط cyra » 06 مارس 2013, 17:11

دقيقا چيزى كه پوريا خان مى گن درسته. و ساده ترين راه. الان حضور ذهن ندارم كه آيا Quick Time مى تونه mkv رو باز كنه يا نه. اگه باز كنه مى تونه با فشردن command+I اطلاعات فايلتو ببينى. البته ظاهرا الان مسئله ى شما اين نيست و همون ٣٠ ثانيه اضافست كه اول فايلته. همه ى برنامه هايى هم كه قابليت اديت صدا رو دارن، معمولا دستورى به اسم Insert Silence يا Generate Silence يا يه چيزى تو همين مايه ها دارن. كه ميشه باهاش به اندازه ى دلخواه سكوت ساخت. راه ديگه هم اينه كه يه تيكه از سكوت اول فيلم رو مرتبا كپى پيست كنى :-D
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

Re: ادیت و ادغام فایل‌های صوتی و تصویری

پستتوسط Mehdizadeh » 07 مارس 2013, 01:09

فیلمی که صداشو نیاز دارم ۳۰ ثانیه اولش کلیپ اضافی داره
چجوری این ۳۰ ثانیه رو حذف کنم ؟
با تشکر فراوان
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط Pooria Azimi » 07 مارس 2013, 01:17

همون‌طور که گفتم، این‌کار کیفیت رو پایین و حجم رو بالا می‌بره و کار بسیار غیرعاقلانه‌ایه. در مورد روش انجامش با ffmpeg و مشابهاتش از ترمینال می‌شه، اما سخته، و من روش راحتی براش بلد نیستم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 07 مارس 2013, 01:47

اگر QuickTime 7 Pro را داشته باشید، و پریان را هم نصب کرده باشید، بایستی بتواند آن فایل MKV را بخواند.
فیلم را با آن باز کنید، هر چقدر از آن را که میخواهید از سرش قطع کنید. بعد دستور Export (کامند+E) را اجرا کنید.
بایستی مثل عکس زیر اول فرمت خروجی را MP4 انتخاب کنید:
Snap1.png

حالا اگر این MKV شما در حقیقت MP4 باشد (که احتمالش خیلی زیاد است)، در تب ویدئو و آدیو، گزینهٔ Pass through را انتخاب کنید. اینکار یعنی که دیگر انکودینگ جدیدی صورت نخواهد گرفت. اما اگر آنجا دیدید که این گزینه را نمیتوانید انتخاب کنید، معنیش این است که این فایل شما در حقیقت MP4 نیست. آنوقت چاره‌ای نیست مگر انجام انکودینگ جدید که هم کیفیت را پایین خواهد آورد و هم بسیار کار سنگین و زمان‌بری است. و اگر پا به انکودینگ مجدد برسد، هندبریک گزینهٔ بهتریست.

Snap2.png

شاید برنامه‌های دیگری هم باشند که این کار را مستقیم با MKV بکنند، اما من با آنها آشنا نیستم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Mehdizadeh » 17 مارس 2013, 17:10

با سلام
من تعدادی فیلم با فرمت mkv گرفتم که بعضی هاشون هنگام پخش در گوشه ای از تصویر فروشنده ای که این فیلم ها رو ازش خریدم سایت خودشو به عنوان تبلیغات گذاشته
حالا من میخواستم ببینم این نوشته ها رو چطوری میشه پاک کرد؟

با تشکر فراوان
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط Amir_S » 17 مارس 2013, 18:06

mاک که نمیشه کرد...
راه هایی که تلوزیون خودمون (که آخر این جور مار هاست) میکنه، کراپ کردن تصویر (یا زوم کردن وقتی اون نوشته میاد) یا پوشوندنش با لوگو خودشون و... و یا محو (blur) کردن‌ه... که تقریبا همشون گند میزنن به فیلم.
پ.ن: اگه بخواید پاک کنید، میتونید فریم به فریم تو فوتوشاپ این کار رو انجام بدید، فقط فکر کنم یه کم طول بکشه :-)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Arzhang » 17 مارس 2013, 20:59

اگر بک گراند اون لوگو متحرک باشه، میتونی با برنامه ی mocha پاکش کنی. البته الگوریتمی که این برنامه از حرکت به دست میاره یه جورهایی خاصه یا حداقل من ازش سر در نمیارم ولی میدونم که در تئوری، توانایی انجام این کار رو داره. اگر تصویر پس زمینه ثابت باشه قاطی میکنه چون عملاً نمیتونه تشخیص بده که باید از کجای تصویر برداره و جای چی بذاره؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Amir_S » 18 مارس 2013, 01:10

این mocha به نظر خیلی جالب میاد... (قیمت‌ش هم جالبه).
اگه واقعا بتونه هر چیزی رو با هر سایزی و از هر جایی پاک کنه، خیلی کار راه انداز‌ـه :-)
در مورد کادر های ثابت طولانی که اینطوری که ارژنگ میگه، ممکنه اشتباه بکنه، هم میشه اون تیکه رو از یه فریم که دستی ویرایش شده به فیلم اضافه کرد... در کل اینطوری فکر کنم بشه با ویرایش های جزئی که با یه نرم آفزار تدوین روی خروجی mocha انجام می‌شه به نتیجه قابل قبول رسید...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Mehdizadeh » 18 مارس 2013, 14:55

تصویر پس زمینه ثابته
یارو سایتشو گوشه ی فیلم درج کرده
این برنامه ی mocha رو نتونستم پیدا کنم !!!
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط Mehdizadeh » 18 مارس 2013, 15:02

سلام
من با نرم افزار Xilisoft Video Converter یه فیلم با رزولیشن 720p با فرمت mkv و حجم ۳ گیگ رو به رزولیشن 1080p و حجم ۱۳ گیگ تبدیل کردم
۱- ایا این کار تو کیفیت تاثیری داره ؟ چون 1080p شده - البته من که متوجه نشدم
۲- فیلم هایی که ما از اینترنت دانلود میکنیم و یا از کسی میخریم از کجا بفهمیم که دستکاری نشده ؟

با تشکر فراوان
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط Arzhang » 19 مارس 2013, 01:35

این برنامه کانورتر خوبیه اما منظورت رو از این که «روی کیفیت تأثیر میذاره» نفهمیدم؟ خب رزولوشن فیلم شما بالا رفته، این تأثیر نیست؟ اگه منظورت اینه که کیفیت رو از اصل بهتر کنه باید بگم نه. هیچ کانورتری نتیجه رو بهتر از اصل تحویل نمیده. در بهترین حالت، نتیجه برابره و در بسیاری اوقات بدتر.
سؤال دومت رو هم متوجه نشدم منظورت از دستکاری چیه؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

بعدی

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان