انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تبدیل فایل ویدئو — video converter

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

تبدیل فایل ویدئو — video converter

پستتوسط MasoudGhadiri » 23 فوریه 2010, 11:43

سلام دوستان.
هر چی توی نت سرچ زدم یه برنامه درست و حسابی با کرک برای video converter پیدا نکردم.
لطفا اگر نرم افزاری برای این کار میشناسید ممنون میشم لینک بدید.
مسعود قدیری
www.photocity.ir
www.doorbindigital.ir
IMac 419 / Mac book Pro 991
MasoudGhadiri

پست‌ها : 22

پاسخ: video converter

پستتوسط navidpaya » 23 فوریه 2010, 12:18

Kigo Video Convertor
کرک هم نمیخواد، مجانیه. من که خیلی راضیم. تقریبا همه چیز رو به همه چیز تبدیل می‌کنه.
navidpaya

پست‌ها : 66

پستتوسط MasoudGhadiri » 23 فوریه 2010, 12:37

آقا نوید خیلی ممنونم.الان دانلودش میکنم ببینم چطوره.
مسعود قدیری
www.photocity.ir
www.doorbindigital.ir
MasoudGhadiri

پستتوسط dete » 24 فوریه 2010, 21:14

HandBrake
هم مجانیه هم نسخه ی ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی داره
از اینجا میتونی بگیریش :
http://handbrake.fr/downloads.php
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط MasoudGhadiri » 25 فوریه 2010, 14:58

دوستان خیلی لطف کردید.ممنون از همه.
مسعود قدیری
www.photocity.ir
www.doorbindigital.ir
MasoudGhadiri

پستتوسط Ilia » 01 مارس 2010, 17:52

یک راهنما برای معرفی برنامه‌های تبدیل فایل‌های ویدئو روی مک:

http://smokingapples.com/software/revie ... erting-mac

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: video converter

پستتوسط Ilia » 05 مه 2010, 17:15

the Apple Blog یک راهنما برای کسانی که میخواهند فایل‌های AVI را برای استفاده در آیتونز تبدیل کنند نوشته است:

http://theappleblog.com/2010/05/05/how- ... our-iphone

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Digitalnegar » 30 مه 2010, 20:17

چرا اکثر ویدئو های رو که از اینترنت میگیرم باید encodeبشند تا تبدیل به DVDبشوند؟
هیچ راهی وجود نداره؟
درضمن چرا encoding انقدر طولانیه؟راهی برای تسریع وجود نداره؟
D:
نماد کاربر
Digitalnegar

پست‌ها : 44

پستتوسط Pooria Azimi » 31 مه 2010, 04:52

چون اکثر ( یا تمام! ) ویدئوهایی که از اینترنت میگیرید، با الگوریتمهای خاصی فشرده شده اند تا هم حجمشون کم باشه، هم کیفیت بالا باشه. وقتی فشرده شده اند، باید یک کسی ( در اینجا، کارت گرافیک کامپیوتر ) هم باشه که اونها رو از فشردگی در بیاره. کامپیوترهای امروزی ما کارت گرافیک بی نهایت قدرتمندی دارند که این کار رو خیلی راحت می تونند انجام بدن. اما اکثر دستگاه های دی وی دی پلیر، همچین پردازندۀ قدرتمندی ندارند که بتونه در همون زمان پخش، فیلم رو از فشردگی در بیاره و پخشش بکنه.پس این کار باید قبلش انجام بشه.

مثلاً یک فیلم که برای پخش در دی وی دی پلیر، حجمش 4 گیگابایته رو من می تونم تا 700 مگابایت برای پخش در کامپیوتر فشرده سازی بکنم. یا یک فیلم 20 گیگابایتی بلوری رو به 3 گیگابایت کاهش بدم (بدون کاهش کیفیت محسوس) که واضحه همچین کاهش حجمی، به مجاسبات بسیار پیچیده ای نیاز داره که دستگاههای پخش دی وی دی قابل به انجام اون نیستند.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 31 مه 2010, 05:58

فیلم ویدئو اگر فشرده نشود بسیار بزرگ است. بنابر این بایستی آنها را به نحوی فشرده کنیم. فیلم‌های DVD با فرمت MPEG2 فشرده یا کدینگ شده‌اند. همانطور که میدانید، هر ساعت این فیلمها اگر مطابق استاندارد باشند یک چیزی نزدیک ۴ گیگ جا میگیرد. برای همین فیلم‌ها را روی DVDهای ۲ لایه‌ای هشت گیگی تولید میکنند.

MPEG2 فرمت بسیار خوبیست، اما همانطور که توضیح دادم اندازهٔ آن بزرگ است. فرمتهای دیگر ایجاد شده‌اند که کیفیت نسبتا خوبی را با اندازهٔ کوچکتر عرضه کنند بطور مثال Xvid و divX و حتی فلش و فرمت mpg4 از این جمله هستند. خیلی از این فرمتها خودشان زیرشاخه‌های بیشتری هم دارند. احتمالا بیشتر فیلم‌هایی که شما داونلود میکنید یا DVIX است یا یک نوعی از mpg4. در ضمن فایل‌های فیلم کوئیک‌تایم یا mov یا avi هم خودشان یک پوسته هستند روی یکی از این فرمت‌ها، یعنی مثلا فیلمی که شما بعنوان avi دارید ممکن است در حقیقت divx باشد یا mpg4 یا یک چیز دیگر.

حالا شما یک فیلم را که بسیار فشرده شده است بصورتی که یکساعت و نیم آن شده است ۷۰۰ مگ تا روی یک CD جا بگیرد یا با اینترنت بشود داونلودش کرد را میگیرید و تبدیلش میکنید به mpeg2 تا روی DVD بصورت استاندارد ضبطش کنید. برنامه‌ای که این کار را میکند، باید هر فریم آن را بگیرد و بخواند و تبدیل و ضبطش کند. این یعنی ۲۵ تا ۳۰ فریم در ثانیه، ضربدر ۶۰ ثانیه، باز ضربدر ۹۰ تا ۱۰۰ دقیقه! کلی تبدیل باید انجام بشود. حالا تبدیل صدایش هم بماند. این علتش است که اینقدر طول میکشد.

با این کار کیفیت فیلمتان بهتر نمیشود، فقط ۷۰۰ مگتان میشود ۴ گیگ. اما در عوض دیویدی پلیرتان آن را میفهمد و میتواند پخشش کند.

حالا کاری که شما میتوانید بکنید این است که یا دیویدی پلیرتان را عوض کنید با مدلی که علاوه بر mpeg2 فرمت‌های دیگر را هم بفهمد، یا مثل من بروید و کلا بیخیال دیویدی پلیر بشوید و یکی از این پلیرهایی بخرید که این قبیل فایل‌ها را پخش میکنند. من خودم WD مدیا پلیر را خریده‌ام و از آن راضی هم هستم. وصلش میکنید به یک هارد یا فلش مموری‌ها و از رویش برایتان بیشتر این فرمت‌های متفرقه را پخش میکند. بعضی از آنها بصورت بیسیم به هارد کامپیوترتان یا هارد متصل به راوترتان هم وصل میشوند و فیلم‌ها را از آنجا هم پخش میکنند. این کاریست که Apple TV میکند. اما اشکال Apple TV این است که هیچ کدام از این فرمت‌های متفرقه را پخش نمیکند.

من نمیدانم که چه مدلی از اینها در ایران هست یا نیست. اما مدلهای خوب اینها همه خروجی hdmi هم دارند و با فایل‌های با رزلوشن بالا را بخوبی پخش میکنند. از من میشنوی یکی از اینها بخر و خودت را خلاص کن. عمر کامپیوترت هم زیاد میشود. :-)

اینها علاوه بر پخش فیلم، عکس و موسیقی را هم پخش میکنند. فقط موقع انتخاب مدل دقت کنید که چه فرمت‌هایی را پخش یا پشتیبانی میکند. روی جعبه‌اش نوشته است که مثلا divX و mpeg2 و mpg4 و غیره.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط hsharghi » 07 اوت 2011, 12:28

من یک دستگاه AppleTV 2G خریدم. در اول خیلی خرید بدی به نظر میرسید چون همانطور که ایلیا گفت فقط فرمت های mp4 و mov رو اون هم از روی آیتونز کامپیوتر پخش میکرد. ولی بعد از Jailbreak کردن خیلی اوضاع بهتر شد و امکان نصب برنامه هایی مثل xbmc و PLEX روی دستگاه اضافه شد. این برنامه ها (بخصوص xbmc) تمامی فرمت های معمول رو میشناسن و به راحتی پخش میکنن. حتی امکان پخش ویدیوهای با رزولوشن فول اچ دی 1080p رو فراهم میکنن که خود AppleTV به صورت استاندارد فقط میتونه تا 720p رو پخش کنه. فضای ذخیره AppleTV 2G محدود به ۸ گیگابایت است. اما به راحتی از روی شبکه میتونه فیلم بخونه و پخش کنه. برای اینکه همیشه مجبور نباشم یک کامپیوتر روشن داشته باشم یک هارد شبکه (NAS) خریداری کردم. فیلم ها، سریال ها و سایر ویدیوها رو ریختم روش و به راحتی با AppleTV اونها رو روی تلویزیون نگاه میکنم.
محدودیت هایی که داره یکی اینه که باید حتما یک شبکه در خانه داشته باشید (با کابل یا وایرلس) و تلویزیون باید حتما ورودی HDMI داشته باشه.
هادی
نماد کاربر
hsharghi

پست‌ها : 12

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 اوت 2011, 13:20

ممنون از به اشتراک گذاری تجربه‌تان :-)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: تبدیل فایل ویدئو — video converter

پستتوسط amirazizi » 02 سپتامبر 2011, 02:56

توی نرم افزارهای پولی EPISODE و توی مجانی ها MPEG STREAM CLIP بسیار خوب هستند , بد نیست اونها رو هم امتحان کنید
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط nasraa » 02 سپتامبر 2011, 10:04

منهم در مورد mpeg stream clip موافقم.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط djobvious » 18 مارس 2013, 08:04

من همیشه AppGeeker Video Converter استفاده از
http://www.ilikemall.com/how-to/convert-wmv-to-mp4-mac.html