انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت در مورد انتخاب ابزار فیلم سازی

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

پاسخ: مشورت در مورد انتخاب ابزار فیلم سازی

پستتوسط Dan » 25 اوت 2020, 05:06

ایلیای عزیز خیلی سپاسگزارم ،من هم همین را شنیده بودم ،دوستی گفته بود اگه مک بخری ،دیگه فاتحه فیلمهای مینی دی وی که داری خونده است چون چنین پورتی برای مک تعبیه نشده ،من ولی با آنکه با فضای مکینتاش هیچ آشنایی ندارم، نپذیرفتم چون این برای تدوین یک ضعف بزرگ است در این صورت تکلیف بسیاری از مستندهای آرشیویی چه می شود؟؟ولی با راهنمایی شما و آقای عزیزی مطمئن شدم که حق با من بوده ، در مورد خرید ،تصمیم من قطعیه ،فقط امیدوارم هزینه من را از مبلغی که در نظر داشته ام خیلی بیشتر نبرد چون تا چند لحظه پیش به قیمت بالای نرم افزاری چون فاینال کات پرو هیچ فکر نکرده بودم برای شما یک پیام خصوصی ارسال کرده ام .
Dan

پست‌ها : 15

پستتوسط Ilia » 25 اوت 2020, 20:04

اگر برای من فرستاده‌اید، من پیغامی دریافت نکرده‌ام.

یک نکته در مورد دستگاه‌های ریفربیشد که هیچ معلوم نیست چه در سایت اپل موجود باشد یا نباشد. اگر دستگاه دلخواهتان را پیدا کردید، آنرا بخرید وگرنه ممکن است کس دیگری آنرا بخرد.

در مورد کپچر فیلم‌ها و کلا موضوع فیلمسازی، اطلاعات من زیاد نیست. اما بله هزینهٔ اولیهٔ نسبتا زیادی را بایستی متقبل بشوید. به این لیست خریدتان، یک هارد خارجی خوب را هم برای تایم‌ماشین (بک‌آپ اتوماتیک اپل) و هارد‌های دیگر برای ذخیرهٔ فیلم و غیره هم باید اضافه کرد. هارد خوشبختانه قیمتش پایین آمده نسبت به قدیم اما بهر حال هزینهٔ ضروری‌ای است.

با خود مک یک برنامهٔ مجانی فیلمسازی غیر حرفه‌ای هم میآید بنام iMovie. اول کار با همین احتمالا بتوانید کپچر‌هایتان را بکنید تا بعد.

تسلیت پیشاپیش برای هزینه و مخارج زیادتر از انتظار. اما بقول معروف شتر سواری دولا دولا نمیشود. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Dan » 26 اوت 2020, 02:57

آقا ایلیا سپاسگزارم ،چشم
Dan

پست‌ها : 15

پستتوسط نیما » 12 ژوئن 2022, 15:42

دوستان برای جون ۲۰۲۲ همچنان نظر شما این هست که برای فیلم‌سازی و تدوين به سراغ سیستم‌های مک بروید؟ این رو می‌پرسم چون دوستی دارم که قصد خرید یک سیستم برای تدوین رو داره. من سوالاتم رو در ادامه می‌نویسم.

آیا مک مینی با چیپ M1 یک انتخاب اقتصادی خواهد بود که گاهی اوقات روی اعصاب هست؟
آیا مک استوديو M1 Max بهتر از PC هم قیمت هست؟
تجربه شما در دنیای PC چطور هست؟
آیا مدل خاصی از کارت گرافیک و پردازنده مرکزی رو توصیه می‌کنید؟
کارت گرافیک nvidia 2080 رو توصیه می‌کنید؟
معمولا در کار تدوين چه ميزان از رم رو مقدار حداقلی می‌دونید؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Ilia » 13 ژوئن 2022, 21:22

تا جایی که من خبر دارم مک‌استودیو شدیدا مورد استقبال فیلمسازان قرار گرفته. اگر کارتان با فاینال‌کات باشد که خب اصلا جای بحثی نیست، اما اینکه در بازار ایران چطور باشد را من نمیدانم.

دیدن این ریویو در یوتوب احتمالا برایتان مفید خواهد بود:
https://youtu.be/cF1GUlDotwo
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط amirazizi » 14 ژوئن 2022, 03:28

نیما نوشته است:[نمایش]
دوستان برای جون ۲۰۲۲ همچنان نظر شما این هست که برای فیلم‌سازی و تدوين به سراغ سیستم‌های مک بروید؟ این رو می‌پرسم چون دوستی دارم که قصد خرید یک سیستم برای تدوین رو داره. من سوالاتم رو در ادامه می‌نویسم.

آیا مک مینی با چیپ M1 یک انتخاب اقتصادی خواهد بود که گاهی اوقات روی اعصاب هست؟
آیا مک استوديو M1 Max بهتر از PC هم قیمت هست؟
تجربه شما در دنیای PC چطور هست؟
آیا مدل خاصی از کارت گرافیک و پردازنده مرکزی رو توصیه می‌کنید؟
کارت گرافیک nvidia 2080 رو توصیه می‌کنید؟
معمولا در کار تدوين چه ميزان از رم رو مقدار حداقلی می‌دونید؟

مهم ترین سوال این هست که چه تصویری رو میخوان ایشون تدوین کنند؟ 4K 8K, raw prores

و اگر Macmini M1 میگیرید بدون شک با رم ۱۶ خریداری کنید و ۸ فقط برای کار خانگی هست.

روی پی سی هم puget سیستم این سیستم ها رو میفروشه که شما میتونید عین شون رو تهیه بفرمایید با قیمت خیلی خیلی پایین تر

https://www.pugetsystems.com/recommende ... re-Pro-143

https://www.pugetsystems.com/recommende ... esolve-187
amirazizi

پست‌ها : 482

قبلی

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان