انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iPhone n Apple Stock

مکانی برای طرح پروژه‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همیاری گروهی دارند

پستتوسط Behnam » 03 ژوئیه 2007, 01:14

بهنود جان نمی‌دانم چی شده بود که پیام تو پنج بار پست شده بود! به هر حال اضافات رو حذف کردم.
ضمناً گویا آیفون همین الآن بیش از نیم میلیون فروخته شده!
اما خیلی ها از AT&T که قرارداد پنج سالهٔ حمل آیفون رو بسته از نظر سرعت ارتباطات بی‌سیم و از نظر فعال کردن تلفن های تازه خریده شده گله دارند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

yap

پستتوسط rezag4 » 03 ژوئیه 2007, 04:35

nazarate ali aziz taghriban doroste ke mige
apple dare bozorg mishe ba koli karmand
va momkene dar ayande mesle microsoft besh
vali ye farghe kheyli asasi beyne ina hast ke apple
zirsakhte besiar khafani dare va oonghad mohkame
ke taghriban az hich chizi nemitarse
vali age deghat konid microsoft hamchenan
dargire DOS hast kafie too ye vista panjereye
prompt ro baz konid ta bebinid oon zir che khabare
vali apple injoori nist kolan ba ye ghalbe dige
kar mikone vase hamin vasle pine nist
man vaseye ye majmooe ye Renderfarm sakhtam
va rooye in samane windows kar mikard adame hamahangi
beynr nodha divoonam kard
vali apple injoorie ? ta haladidin shabakash bokhodi
ghat beshe ya az in joor masael
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط Ali.Rastegar » 03 ژوئیه 2007, 19:29

آیفون Bluetooth داره، امکان انتقال فایل با Bluetooth رو نداره و فعلا فقط ازش برای Bluetooth Headset استفاده میشه.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 03 ژوئیه 2007, 19:33

پس اگر اینطوره , بدرد منم نمیخوره ;-( . آیا درست خواهد شد علی جان ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط anappleaday » 03 ژوئیه 2007, 20:06

با سلام ،
على اقا من هم البته كامپيوتر اپل رو در وحله اول بخاطر سيستم عاملش و بعد از اون بخاطر طراحى زيبا و معركش كه
اون رو با مابقى پى سى ها متفاوت ميكنه دوست دارم ،اما شما بايد توجه داشته باشيد كه تمام برنامه هايى كه اپل داره
و داشته براى گسترش و توسعه خودش بوده و هست نمونه بارزش آگهى هاى مك و پى سى هست.

البته سيستم مك براى اپل هم مهمه ولى خوب جابز ميدونه كه عرضه سيستم جديد براى اونها چندان پول ساز نيست
چون اونها اين سيستم رو با كارايى هايى جديدو جديدتر هر چند وقت يكبار بيرون ميدند ولى متاسفانه اين كارساز نبوده و نيست
و هدف اپل مسلما اينه كه از طريق نفوذ در بازارهايى كه هنوز مايكرو سافت به اونها قدم نگذاشته كاربرهاى بيشترى رو با
محصولات جانبى خودش از جمله اى پاد . اپل تى وى و يا اى فون اشنا كرده و به سوى كامپيوتر ها و سيستم عامل خودش جلب كنه
كه در نتيجه به رشد بيشتر بازار مك منجر خواهد شد.

به نظر من مديريت اپل و كسانى كه اونجا مشغول هستند جدا از عشق و علاقه اى كه به اين سيستم عامل و سخت افزار ها ش
دارند رويا ى گسترش و توسعه پيدا كردن رو هم در سرها شون مى پرورونند و بعد از همه اين مسايل it's all about MOENY.
an apple a day
ADSL
iPod Touch 4th gen. 64GB
iPad 16GB
نماد کاربر
anappleaday

پست‌ها : 104

پستتوسط Reza.Y » 03 ژوئیه 2007, 23:45

آره علی جان. اپل با این کارها داره اینرسی شرکتش رو زیاد می‌کنه. و این یعنی سخت شدن نو‌آوری. اما حرف من اینه که آی‌فون به مک نزدیکتره تا آی‌پاد. در ضمن زیاد روی جاوا هم پافشاری نکن. (os جاوا هم نداریم که! اون پلاتفرم سان هم کرنلش لینوکسه) من خودم JEE بازم اما قبول دارم که جاوا Micro Edition بلای حافظه‌ست و خیلی مشکلات شبیه به این داره. دلایل استیو رو هم در مورد بسته بودن سیستم آی‌فون کمی تا قسمتی قبول دارم. صبر کن نسخه ۲ بیاد ببینیم چی می‌شه.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Behnam » 04 ژوئیه 2007, 03:49

من فکر می‌کنم سنت اپل، چه در سطح رهبری که استیو جابز از پایه گذاران این سنت است، و چه در سطح بالاترین مسئولان بخش فنی، که همگی از پیشکسوتان تکنولوژی کامپیوتر هستند، نیرومندتر از آن است که این گسترش سازمانی به این زودی‌ها تأثیر واقعاً منفی بر کیفیت کار اپل بگذارد.
واقعیت این است که اپل نانش را از فروش آیپاد و حال آیفون در می‌آورد. این بخش یکی دو سال است که واحد ویژهٔ سازمانی خود را در درون اپل در اختیار دارد. همهٔ اولویت ها به این بخش پولساز داده می‌شود. ولی در عین حال این اولویت ها فشار سنگینی را به بخش نرم‌افزار سازی اپل برای پاسخگویی به نیازهای آن وارد آورده بود که افزایش نیروی انسانی اپل، که طبعاً جذب بخش پولساز اپل خواهند شد را شاید باید نه بد بینانه، بلکه خوشبینانه نگاه کرد. این امر چه بسا فشار کار بخش مهندسی نرم‌افزار اپل را کاهش دهد و به آن فرصت دهد که به اموری که تاکنون اولویت اقتصادی نداشته اند بیشتر برسد، این برای ما فارسی زبانان می‌تواند خبر خوبی باشد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 ژوئیه 2007, 14:37

قاعدتا اگر نارضایتیها بیشتر بشه اپل بروزرسانی میده و مواردی مثل انتقال فایل Bluetooth رو فعال میکنه. از طرفی خیلی سریعتر از اینکه فکرشو میکردیم iPhone هک شده و بدون سیم کارت قابلیتهای دیگه‌اش قابل استفاده شده :-)
Reza.Yeganeh نوشته است:[نمایش]
آره علی جان. اپل با این کارها داره اینرسی شرکتش رو زیاد می‌کنه. و این یعنی سخت شدن نو‌آوری. اما حرف من اینه که آی‌فون به مک نزدیکتره تا آی‌پاد. در ضمن زیاد روی جاوا هم پافشاری نکن. (os جاوا هم نداریم که! اون پلاتفرم سان هم کرنلش لینوکسه) من خودم JEE بازم اما قبول دارم که جاوا Micro Edition بلای حافظه‌ست و خیلی مشکلات شبیه به این داره. دلایل استیو رو هم در مورد بسته بودن سیستم آی‌فون کمی تا قسمتی قبول دارم. صبر کن نسخه ۲ بیاد ببینیم چی می‌شه.

مگه SAVAJE کاملا Java نیست؟ البته من منظورم SAVAJE نبود، این سیستم‌عامل کوچیکی که روی گوشیهایی مثل SE K700 هست. شاید کاملا Java نباشه اما قاعدتا لینوکس هم نیست.
من هم قبول دارم که باز بودن امکان برنامه‌نویسی روی آی‌فون هم خطر امنیتی داره، هم ناپایداری هم شلوغی و کندی. اما بالاخره باید راهی پیدا بشه.
همچنین قبول دارم که از iPod به مک نزدیکتره، اما خیلی بیشتر از iPod توسعه‌ی مک رو کند کرده.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 04 ژوئیه 2007, 19:12

من هم فقط یک حرف دارم و اون اینه که مطمئنم بعد از چند ماهی و احتمالا قبل از ورود آیفون به اروپا , همه چیز روتین میشه و همه امکانات آیفون با بروزرسانی فعال . من اینو از روی تجربه در محیط کار و تحصیل میگم و چون در شعبه شرکت آمریکایی کار میکنم , از روال کاری این شرکتها آگاهم و مطمئنم که تا چندی پس همه این نگرانیها تبدیل به شادی میشه . ولی اگر همتون به یک دستگاه کامل و موفق و احتمالا رقیبی برای آیفون فکر میکنید , نگاهی به این موتورولا ( در لینک زیر ) بندازید تا انتخابتون راحت بشه . اون طور که خبر دارم عشاقش بیشتر از آیفون هستند و واقعا هم عالیه و حتی سریعتر از آیفون .

http://www.gsmarena.com/motorola_rokr_e6-1810.php
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Reza.Y » 06 ژوئیه 2007, 03:12

[نمایش]
مگه SAVAJE کاملا Java نیست؟ البته من منظورم SAVAJE نبود، این سیستم‌عامل کوچیکی که روی گوشیهایی مثل SE K700 هست. شاید کاملا Java نباشه اما قاعدتا لینوکس هم نیست.

تفاوته SavaJE با بقیه اینه که Java API روی Native API سوار نمی‌شه. وگرنه کرنل هر چی هست جاوا نیست.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Ali.Rastegar » 06 ژوئیه 2007, 14:35

ممنون از توضیحت رضا جان :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

قبلی

بازگشت به همیاری گروهی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان