انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

hamyari baraye farsi kardane MAC OSX

مکانی برای طرح پروژه‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همیاری گروهی دارند

hamyari baraye farsi kardane MAC OSX

پستتوسط arminmac » 20 ژوئن 2007, 16:19

badaz modati ke nabodam hala omadam ke hame ba ham
shoro kkoni be sakhte mac osx farsi
va badesh bedim be in developeraye apple begim hala in bakhshe farsiro baraye hamaye systematon bezarid
:-D

dostan man shoro be kar kardam va ba cocoa daram kar mikonam
ye ketap dar morede cocoa ham hast ke baraton mizaram age dost darid begird bekhonid foghol adast

be omid hamyariye dostan
نماد کاربر
arminmac

پست‌ها : 16

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 ژوئن 2007, 18:02

آرمین جان این از آن کارهای بسیار زمانبر و نیاز به هماهنگی بسیار است. باید دید چند نفر اعلام آمادگی برای همکاری می‌کنند.
در مورد کتاب Cocoa هم پیشاپیش شرمنده‌ام، اگر کتابی تجاری است و نسخه‌ی PDF یا CHM آن را داری قرار دادنش در ایرماگ خلاف کپی‌رایت و قوانین ایرماگ است.
موفق باشی
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 21 ژوئن 2007, 02:07

ضمناً فراموش نکنید که ایرماگ تلاش دارد فارسی بماند. این روش نوشتن برای خیلی از اعضا غیر قابل فهم است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Samadi » 21 ژوئن 2007, 20:31

آرمین جان مدتی پیش یک کاربر شروع به ترجمهٔ فایندر کرده بود و خیلی هم پیشرفت کرده بود. یک دیدی به این موضوع بزن. و اگر بتونم بهت کمک کنم، در خدمتم. سیستم پاوربوک من الان با فارسیسازی شده این دوستمان کار میکنه.
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... opic&t=334
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Reza.Y » 22 ژوئن 2007, 07:35

آرمین جان نیاز چندانی هم به دانستن Cocoa و غرق در NS شدن نداری. کافیه اپل پشتیبانی راست به چپ رو کامل کنه و ماها .lproj رو ترجمه کنیم. همین. اگه واقعا Cocoa رو دوست داری، این از همه بهتره Cocoa Programming for Mac OS X" by Aaron Hillegass
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط arminmac » 23 ژوئن 2007, 22:36

خوب دوستان عزیز من امروز ملل به دستم رسید از اینکه فارسی نمی تونستم بنویسم شرمنده از این به بعد دیگه مشکلی نیست

از همتون بابت جواباتون ممنون. من باید بگم که :
۱: دوستان کتابی که من بهتون معرفی کردم رو خودم خریدم و برای دوستان فرستادم
۲:من فارسی ساز شدیه فایندر رو دیدم و الان هم دارم بطور کل دارم کل مک رو فارسی میکنم(بیشترش داره تموم میشه اما باگ داره)
۳:نیازی به اپل نیست ما خودمون حل میکنیم مشکله راست به چپ رو (مغز ایرانی)
۴:اتفاقا نیاز به اکس کد هست

باز اگه تیم ایرماگ میتونه همکاری کنه من تا تهش هستم
نماد کاربر
arminmac

پست‌ها : 16

پستتوسط Behnam » 23 ژوئن 2007, 23:53

مطمئنم که تیم ایرماگ هر کاری که از دستش بر بیاید فروگذار نخواهد کرد. ولی ما آدم فنی فعال زیاد نداریم این است که با این روحیه باید کار کنی که این آشی است که خودت می‌پزی!
در مغز و ابتکار ایرانی که تردیدی نیست ولی ترا به خدا مبادا آن را با سرهم بندی ایرانی قاطی کنی! پشتیبانی راست به چپ در اپل باید منطبق با استاندارد جهانی باشد والا ما تا ابد گرفتار عدم تطبیق متون فارسی در یک محیط با محیط دیگر خواهیم بود. حال که صحبت محیط های مختلف شد، کنجکاوم بدانم چرا قبل از ملل نمی‌توانستی فارسی بنویسی. تا آنجا که می‌دانم اینجا همه مستقیماً در جعبهٔ پاسخ فارسی تایپ می‌کنند و مشکلی ندارند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط mohscorpion » 02 اکتبر 2008, 18:23

سلام دوستان
من عضو جدید هستم یک چند ماهی است که سیستم عامل لئوپارد رو نسخه ۱۰.۵.۲ و سپس ۱۰.۵.۴ رو روی پی سی نصب کردم و دارم استفاده می کنم .
سیستم عامل جالبی است من یک برنامه نویس با تجربه پی سی هستم اما با این محیط و برنامه نویسی اون آشنایی ندارم .
البته مایلم روی اون کارکنم و در حال حاضر دارم مجموعه کامل ایکس کد رو دانلود می کنم .
البته یک سوال دارم من قصد دارم یک نوت بوک بخرم آیا دوستان مک بوک پرو رو برای من که نیاز به برنامه نویسی در محیط ویندوز دارم توصیه می کنند ؟
از دیدن این سایت خیلی خوشحال شدم فکر نمی کردم ایرانیا خیلی تو زمینه مک فعال باشن .
یاعلی
iran-Leopard 10.5.4/Vista 32 sp1/Xp Sp2-ADSL-Programmer
mohscorpion

پست‌ها : 5

بازگشت به همیاری گروهی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان