انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیمک پرو — iMac Pro

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

آیمک پرو — iMac Pro

پستتوسط Ilia » 14 دسامبر 2017, 19:27

iMacPro.jpg

آیمک پرو را از امروز میشود سفارش داد!
https://www.apple.com/shop/buy-mac/imac ... ep=config#
مدل استاندارد:
iMacPro_Standard.jpg

و پیشفرض گرانترش:
iMacPro_Max.jpg

از قرار قیمت بالاترین حالتش ۱۳ هزار و ۱۹۹ دلار آمریکاست.

شتر در خواب بیند پنبه دانه…
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: آیمک پرو — iMac Pro

پستتوسط Arzhang » 15 دسامبر 2017, 01:21

من منتظر مانده بودم ببینم ورود این محصول روی آیمک‌های قبلی اثر می‌گذارد که حمله کنم :)
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط eysun » 24 دسامبر 2017, 06:36

IMG_4116 2.JPG

:twisted:
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط eysun » 03 ژانویه 2018, 21:27

دل و روده آیمک پرو:

تصویر

Ram و SSD و حتی احتمالا CPU قابل ارتقا هستند. :thumbs_up:
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Arzhang » 28 اوت 2018, 22:18

در حالی که من داشتم یک دور خیز می‌کردم که یک آی‌مک ۲۱‍/۵ اینچ بخرم، چرخ دنیا طوری چرخید که در شرکتی مشغول به کار شدم که برایم یک آ‌ی‌مک پروی ۲۷ اینچ با ۶۴ گیگ رم و سی‌پی‌یوی ۸ هسته‌ای و گرافیک ۱۶گیگی خرید. حالا به من حق بدهید که مثل ندید بدیدها عکس‌اش را این‌جا بگذارم.
پیوست‌ها
iMacPro.JPG
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 29 اوت 2018, 00:55

مبارکت باشه! معرکه!

حالا بقول خودت: حالا آواتارت را هم به یک آی‌مک‌پرو عوض کن مثل این پدر و مادرهایی که بچه‌شان را کل عصاره‌ی خلقت می‌دانند و هر جا عضوند عکس بچه‌شان را می‌بینی. نوشته مهندس عبدالله فلان خانی بعد آواتارش یک بچه است که آب دهنش آویزان است :joy: :joy:
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 29 اوت 2018, 06:57

:joy: :joy: :joy:
خیلی باحال بود!
قصد دارم یه مقدار رندر و اکسپورت بگیرم بعد درباره‌ی تجربیات سرعت در اینجا خواهم نوشت.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط AmirArsalaan » 29 اوت 2018, 08:53

ارژنگ جان مبارک باشه
واقعا قدر محل کارت رو بدون چون تو یه همچین شرایط اقتصادی معلومه که خیلی دوست دارند که برات آیمک خریده اند ;) ;)
نا گفته نمونه که حدود ده ماه پیش هم برای من یدونه ۲۷ اینچ خریداری شد از طرف شرکت اما خب الان حتی رمق این رو ندارم از قیمت رم اضافه اش بخواهم آگاه بشوم از بس که این روزا دهانمان کش اومده با شنیدن قیمت های فضایی :lol: :lol:
در هر صورت چرخش واست بچرخه ;) :thumbs_up:
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط Arzhang » 16 نوامبر 2018, 23:15

گفتم شاید برایتان جالب باشد از تجربه‌ی این مدتم با آیمک پرو بنویسم.
حقیقتش برای من قدری توی ذوق خورنده بود. من کارهای تدوین‌ام را با مک‌بوک قدیمی‌ام انجام می‌دادم که از فرط کهولت حالا دیگر سیستم عاملش هم ارتقا نمی‌یابد. روی هم رفته هم راضی بودم و کارم را راه می‌انداخت.

حالا که بنا بود با این آیمک پرو که سی‌پی‌یواش چهار برابر مک‌بوک خودم است و هشت برابر رم دارد و کارت گرافیکش هم ۳۲ برابر مک‌بوک من رم دارد، کار کنم، توقعم خیلی بیش‌تر بود.

تقریباً‌ همان هفته‌ی اول یک پروژه را تدوین کردم که کار نسبتاً‌ ساده‌ای بود. همه‌ی نماها تماماً کروماکی شده بودند، دو لایه‌ی سبک روی آن‌ها بود و تقریباً دو سوم پروژه نماهایش زوم شده بودند. زمان کل پروژه حدود نیم ساعت بود. وقتی از این پروژه اکسپورت گرفتم و دیدم که یک ساعت زمان نیاز دارد (و دقیقاً همین قدر هم زمان برد) قدری تُرش کردم. طبق یک جمع و تفریق ذهنی خیلی کم‌تر از این‌ها باید زمان می‌گرفت. این بود که تصمیم گرفتم همان پروژه را یک بار با مک‌بوک خودم هم اکسپورت بگیرم. این تست خیلی زمان برد و مقدور نشد تا امروز. همان پروژه این بار به چیزی بین ۲/۵ تا سه ساعت زمان نیاز داشت. چون وقت نداشتم که بگذارم پروژه به صورت کامل اکسپورت بشود نمی‌توانم حدس بزنم اما به نظرم سه ساعت منطقی‌تر بود تا دو نیم ساعت.

خب این یعنی اختلافی حدود سه برابر. مقدار زیادی‌ست اما اختلاف بین مک‌بوک من با آیمک خیلی بیش‌تر از این‌هاست. به نظرم هنوز قانع‌کننده نیست و یک چنین سرعتی برای قیمت قریب به ده هزار دلاری این کامپیوتر کند است.

اما از مانیتورش بگویم: من یک آیمک ۲۷ اینچ دیگر دارم که به صورت Target Display Mode از آن به عنوان مانیتور دوم برای این آیمک پرو استفاده می‌کنم. خب این آیمک ۲۷ اینچ خودش مانیتور خیلی خوبی دارد و کیفیتش واقعاً بالاست اما وقتی کنار آیمک‌پرو بهش نگاه می‌کنم حالم به هم می‌خورد. مانیتور آیمک پرو به شکل عجیب و غریبی خوب است. آدم فکر می‌کند دیگر نمی‌شود مانیتوری بهتر از این کیفیت بشود که به بازار بیاید!

به دلیل تجربه‌ی عالی‌ای که از کار با ترک‌پد در مک‌بوکم داشتم (خصوصاً در ترکیب با برنامه‌ی عالی BetterTouchTool) و تجربه‌ی بسیار مزخرفی که از مجیک موس‌ام دارم، طبیعتاً سفارش یک مجیک ترک پد دادم. اما به شکل عجیبی این ابزار به دلم ننشسته است. خیلی عجیب است انگار با آیمک همان موس بهتر کار می‌کند. خصوصاً که در مجیک ترک پدهای جدید این امکان فشار بیش‌تر (Force Touch) برایم مایه‌ی زحمت شده است. وقتی می‌خواهم در برنامه‌ی پریمیر چیزی را درگ کنم، لرزش‌های پشت سر هم و خفیفی در ترک پد ایجاد می‌شود که هم عصبی‌کننده است و هم مشکل‌ساز و باعث می‌شود گاهی آن چیز از دستم در برود. عجیب‌تر آن که این مورد فقط در برنامه‌ی پریمیر دیده می‌شود. مثلاً‌ در فایندر به خوبی و بی‌اشکال فایل‌ها را درگ می‌کنم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط amirazizi » 17 نوامبر 2018, 19:47

Arzhang نوشته است:[نمایش]
گفتم شاید برایتان جالب باشد از تجربه‌ی این مدتم با آیمک پرو بنویسم.

تجربه جالبی بود. ممنون بابت اینکه این تجربه رو به ما هم منتقل کردید.

متاسفانه یک سیستم سریع هیچ وقت به اندازه افزایش توان سخت افزاری اش سریع تر نمیشه دلیل اش هم خیلی ساده است، بخش های زیادی از یک نرم افزار ممکنه از ۱۵ سال قبل به روز نشده باشند و همچنان ۳۲ بیتی کار کنند که به شدت برنامه رو کند میکنه.

به همین دلیل من همیشه کاری که شما انجام دادید رو توصیه میکنم، تست واقعی با خود نرم افزارهایی که کاربر ازشون استفاده میکنه.

به طور مثال Mac به همراه OSX 10.2 Jaguar از اکتبر ۲۰۰۳ به طور ۶۴ بیتی کار میکرده یعنی با تاریخ امروز ۱۵ سال پیش.

نرم افزار Apple Compressor که برای تبدیل کردن ویدیوها شدیدا به توان CPU نیاز داره تازه همین دیروز 64bit شد!!!!

یعنی نرم افزار خود اپل که تشنه کار ۶۴ بیتی بعد از ۱۵ سال تازه ۶۴ بیتی شده، بعد از ۱۵ سال !!!!!!!

خیلی از فیلترها و کارکرد های after effects هستند که بیش از ۱۷ ساله به روز نشدن و این به شدت کار رو کند میکنه، به روز کردن code خیلی کار زمان بر و پر هزینه ایه و طوری میشه که Randy Ubillios موقعی که قراره final cut pro رو ۶۴ بیتی کنند به استیو جابز میگه ما الان از صفر یک نرم افزار بنویسیم کار کمتری میبره تا اینو ۶۴ بیتی کنیم که همین کار رو میکنند و Final Cut Pro X رو مینویسن.

متاسفانه کمپانی ها ترجیح میدن به جای درست کردن مشکلات، feature اضافه کنند، یک بخشی از مشکل هم به خاطر کاربرهاست که وقتی یک feature جدید میبینند جو گیر میشن و بالا و پایین می پرن ولی اگه کسی بگه تو این دو سال روی خود نرم افزار کار کردیم و تمامش رو ۶۴ بیتی کردیم هیچ واکنشی نشون و پولی هم نمیدن چون براشون زیاد قابل لمس نیست.

راستش برای من ۶۴ بیتی شدن Apple Compressor خیلی جذاب تر از ۱۰ تا feature به درد نخوره ولی متاسفانه بیشتر کاربرا اینطوری به موضوع نگاه نمی کنند.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Nyaiesh » 17 نوامبر 2018, 22:54

بله من هم میخواستم این نکته را عرض کنم که باید برنامه‌ای را برای آزمون سرعت برگزید که با دستگاه بخواند شاید یکی از بهترین راهها تولید یک فایل فشرده با هردو دستگاه باشد مثلا فیلمی چند گیگابایتی را با هردو دستگاه فشرده و باز کنیم و سرعتها را بسنجیم اگر دوستمان ارژنگ زحمتش را بکشند و بگویند ممنون میشویم
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط AliGhz » 19 نوامبر 2018, 12:42

شادباش دیرهنگام به ارژنگ برای دسترسی به این دستگاه دوست‌داشتنی :) و ممنون از نوشتن تجربه‌های کاربری؛ و سپاس از تحلیلِ مثلِ همیشه دقیق و بینش‌افزای امیر عزیزی.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Arzhang » 21 نوامبر 2018, 17:05

ممنون از دوستان و علی ق عزیز و امیر عزیزی با توضیحات فنی عالی‌اش مثل همیشه.
دوستمان نیایش، با کمال میل خودم دوست دارم این تست‌ها را بکنم. ولی درست متوجه نشدم چه کار کنم؟ شما گفتی یک فایل ویدئویی را مثلاً زیپ کنم؟ آیا با این کار قدرت کلمپیوتر را می‌شود محک زد؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 21 نوامبر 2018, 22:33

ممنون امیر عزیز بابت نظر کارشناسی دقیق و
ممنون ارژتگ عزیز بابت در میان گذاشتن تجربه‌ات.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Nyaiesh » 21 نوامبر 2018, 23:45

Arzhang نوشته است:[نمایش]
ممنون از دوستان و علی ق عزیز و امیر عزیزی با توضیحات فنی عالی‌اش مثل همیشه.
دوستمان نیایش، با کمال میل خودم دوست دارم این تست‌ها را بکنم. ولی درست متوجه نشدم چه کار کنم؟ شما گفتی یک فایل ویدئویی را مثلاً زیپ کنم؟ آیا با این کار قدرت کلمپیوتر را می‌شود محک زد؟

سلام
گمان میکنم محکی ساده و خوب باشد چون قبلا دیدم برای مقایسه قدرت یک هکینتاش و مکینتاش که یک قدرت داشتند از این روش استفاده شده بود البته حتما لازم نیست یک ویدئو باشد هر فایل بزرگی حدود چار یا پنج گیگابایت و اگر حوصله‌اش بود بیشتر را با دستگاه جدیدت فشرده کن و زمان بگیر بعد همان کار را با دستگاه قدیمیت تکرار کن یعنی عین همان فایل را بفشار و در آخر زمانها را مقایسه کن البته اگر مایل بودی
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان