انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال: انتخاب سوییچ برای شبکه کردن

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 ژوئیه 2008, 16:40

این هم یک لینک خوشحال کننده برای کاربران linksys :
www.linksys.com/mac/
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط R_Behnood » 08 ژوئیه 2008, 18:38

خوشحال کننده تر از لینک دیدن پستی از شما بود(-:
چاکریم
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Ahmad » 08 ژوئیه 2008, 20:59

GK نوشته است:[نمایش]
با سلام، اسم این دستگاه به فرانسه CPL است، به انگلیسی و فنگلیش نمی‌دانم

سلام GK جان، ممنون بابت اطلاعات. اسم این دستگاه HomePlug می‌باشد و من نوعی از آنرا در منزلمان نصب کرده‌ام. دلیل نصب آنهم این بود که هرچه تلاش کردم که سیستم بی‌سیم Wireless را در منزلمان راه بیندازم موفق نشدم و بی‌سیم به درستی عمل نمی‌کرد لذا جستجو کردم و این سیستم را به جای آن انتخاب نمودم. دستگاهی که من انتخاب کرده ام ساخت شرکتی آلمانی است موسوم به devolo و کیتی که من به مبلغ حدود ۱۷۰ دلار امریکا خریدم شامل دو عدد دستگاه کوچک است که یکی در نزدیکی کامپیوتر و دیگری در نزدیکی ورودی اینترنت به پریز برق نصب می‌شود. آنی که در نزدیکی ورودی اینترنت به برق وصل شده از طریق کابل لان یا RJ5 به راوتر یا خروجی لان وصل می شود و آنی که در نزدیکی کامپیوتر به برق وصل است از طریق کابل دیگری به کامپیوتر وصل می‌شود. این دستگاه نزد من بخوبی کار می کند و اکنون حدود ۶ ماهی است که من از آن به دون هیچ مشکلی استفاده کرده‌ام. ولی باید توجه داشت که هر دوی پریز برق باید روی فاز مشابهی باشد و نیز سرعت آن بسته به کهنه و یا نو بودن سیم‌کشی برق خانه متفاوت است، یعنی اگر سیم شبکه برق کهنه باشد سرعت نیز پایینتر خواهد بود. نزد من سرعت نسبتا خوبی دارد بدلیل اینکه منزل ما در اوایل سال ۲۰۰۷ درست شده و دیگر اینکه سرعت اتصال من به اینترنت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه است.

گفتم تجربهٔ خود را در این مورد در اینجا بنویسم شاید برای دیگر دوستان اطلاع از آن مفید باشد.

آدرس شرکت سازندهٔ دستگاهی که من از آن استفاده می‌کنم به قرار زیر است ولی شرکت dlink و netgear و غیره نیز چنین دستگاهی را تولید می‌کنند.

http://www.devolo.com/co_EN_cs/produkte ... asysk.html

ویکی:
http://en.wikipedia.org/wiki/HomePlug_P ... e_Alliance

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط GK » 09 ژوئیه 2008, 16:52

احمد عزیز
سلام و ممنون از تو نیز بابت اطلاعات
من نیز از این سیستم استفاده می کنم بابت شبکه سازی بین یک مک و یک پی سی واقع در دو اطاق جدا. سرعت مدل های جدید به ۲۵۰ مگا در ثانیه می رسد.
راستی برای سرعت بالای اینترنتت، ۱۰۰ مگا، سیستم تو چیست ؟ adsl یا کابل فیبر ؟
می توانی سرعت واقعی را اینجا کنترل کنی ؟
http://speedtest.macbidouille.com/speedtest6.php
چرا این سوال !؟ راستش، چند وقت پیش مهمان یکی یودم در نزدیکی های تو (Malmö). مشکل اتصال و سرعت اینترنت داشت :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ahmad » 09 ژوئیه 2008, 20:56

GK نوشته است:[نمایش]
راستی برای سرعت بالای اینترنتت، ۱۰۰ مگا، سیستم تو چیست ؟ adsl یا کابل فیبر ؟
می توانی سرعت واقعی را اینجا کنترل کنی ؟
http://speedtest.macbidouille.com/speedtest6.php
چرا این سوال !؟ راستش، چند وقت پیش مهمان یکی یودم در نزدیکی های تو (Malmö). مشکل اتصال و سرعت اینترنت داشت :lol:

با سلام GK جان،

اتصال من به اینترنت از طریق کابل فیبری است. در مورد سرعت نیز بیشتر اسمی nominal است ولی در واقع اندکی کمتر است به سرور نیز بستگی دارد. HomePlug من ۲۰۰ مگابیت را پشتیبانی می‌کند ولی متوجه شدم که منظورشان دوبلکس است یعنی ۱۰۰ مگابیت upstream و ۱۰۰ مگابیت downstream . راستی اگر گذرت به استکهلم افتاد خبر بده همدیگر را ببینیم.

قربانت،
احمد  
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ilia » 02 سپتامبر 2008, 00:31

من دیروز یک راوتر LINKSYS WRT610N خریدم. گفتم که تجربه‌ام رو اینجا بگم شاید برای دیگران هم مفید باشه.
راوتر D-Link من دیگه خیلی قدیمی شده بود و هم چون از لحاظ امنیتی بروز نبود و هم پوشش برای همه خونه خوب نبود. بعلاوه من سرعت سریعتری برای انتقال فایلهای بزرگ بین کامپیوترهای خونه لازم داشتم که سرعتش گیگابیت باشه.

قیمتش ۳۵ دلار از Airport مک ارزونتره، اما میشه بهش یک هارد USB هم وصل کرد. البته هارده بایستی Fat32 یا NTFS فورمت شده باشه. مجبور شدم یک هارد WD پونصد گیگی رو فرمت کنم که باهش بخوبی کار کرد اما حیف که با تایم ماشین کار نمیکنه، اما با استفاده از SuperDuper تونستم روش بک‌آپ بگیرم.

البته یک راه جالب برای secure کردن بیشتر این بک‌آپ هست که گفتنش اینجا بد نیست. با disk Utility دستور New Blank Disk Image رو انتخاب کنید، مکان save آن رو روی هاردی که خیلی جا داشته باشه انتخاب کنید (مثلا من هاردی که ۵۰۰ گیگ خالی داشت رو استفاده کردم) و دیسک ایمیجی بسازید که بزرگتر از هاردی باشه که میخواهید بک‌آپ کنید. مثلا من یک ایمیج ۲۰۰ گیگی ساختم مطابق عکس. حتما گزینه Sparse رو انتخاب کنید تا فایلتون بزرگ نشه. Encryption رو هم استفاده کنید تا روش پسورد بگزاره. جالب اینه که وقتی این امیج ساخته میشه حدود ۱۰۰ مگ بیشتر جا نمیگیره اما بسته به جای خالی هاردتون تا ۲۰۰ گیگ میشه توش کپی کرد. بعدا از این ایمیج میشه استفاده کرد برای بک‌آپ هارد با استفاده از SuperDuper. کسی هم بدون پسورد نمیتونه بازش کنه و فقط به اندازه مقداری که روش کپی کرده‌اید جا میگیره نه بیشتر.

نکته دیگه جالبی که این راوتر داره و برای من جدید بود امکان استفاده از این هارد اتصالی برای درست کردن یک سایت FTP است که بسیار عالی کار کرد. یعنی میشه که سایت FTP خودتون رو داشته باشید به کامپیوتر یا پروایدری وابسته نباشه بعلاوه یک سرور خانگی بعلاوه راوتر سریع بیسیم و باسیم.

البته فکرش رو میکنی قیمت Airport اپل هم بد نیست. بعلاوه اینکه اون با تایم ماشین هم کار میکنه و پرینتر هم بهش وصل میشه. تا یک ماه میشه این رو پسش بدم و ایرپورت رو بگیرم، اما احتمالا نگهش بدارم.

ایلیا
پیوست‌ها
SuperDuper_Snap.png
SuperDuper_Snap.png (98.94 KiB) - بازدید 4259 بار
DiskImage_Snap.png
DiskImage_Snap.png (82.57 KiB) - بازدید 4259 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک