انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خريد مک در ايران = حماقت

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

خريد مک در ايران = حماقت

پستتوسط Moharaje » 19 ژوئن 2004, 19:40

فقط يک احمق ممکنه توي ايران بره دنبال مک.
مک براي خارج از ايارن هست.
تو ياران هيچ نوع ساپورتي نداره..بطرز احمقانه اي گرونه و نرم افزارهاش هم که به نسبت 1 به 10000 نسبت به پي سي يافت ميشه.
من خودم طرفدار مک هستم.اما توي ايران جدا خنده دار هست اگر کسي پي سي رو ول کنه بره سراغ مک.
;-)
Moharaje

Re: خريد مک در ايران = حماقت

پستتوسط Behnam » 19 ژوئن 2004, 21:18

Moharaje نوشته است:[نمایش]
فقط يک احمق ممکنه توي ايران بره دنبال مک.
مک براي خارج از ايارن هست.
تو ياران هيچ نوع ساپورتي نداره..بطرز احمقانه اي گرونه و نرم افزارهاش هم که به نسبت 1 به 10000 نسبت به پي سي يافت ميشه.
من خودم طرفدار مک هستم.اما توي ايران جدا خنده دار هست اگر کسي پي سي رو ول کنه بره سراغ مک.
;-)

یا یک آدم خیلی پولدار!
امًا توجًه داشته باشید که اگر روز و روزگاری حساب و کتابی در مملکت برقرار شود، پی سی خیلی گران تر از آن چیزی که هست خواهد شد و مک خیلی ارزان تر از آن چیزی که هست!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 ژوئن 2004, 10:50

الان برای خرید خود Mac واقعا قیمتها افتضاحه! اما همشون پشتیبانی هم میدن.
و برای نرم افزارهاش اگر خواستید من چند حا آدرس میدم خیلی از نرم افزارهای مکینتاش(نسخه های جدید) رو دارن و زیاد هم گرون نمی دن. پس اگر سخت افزارشو داری نرم افزارش زیاد مسئله ساز نیست.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط ایرج » 27 ژوئن 2004, 19:59

سلام دوستان،
شاید تو خیلی از بخشها پی سئ بتونه بپای مک برسه و لازم نباشه حتما مک خرید ولی تو بخشهای تخصصی مثل ویدیو و DVD هیچ برنامه‌ای برای پی سی وجود نداره که مثل Final cut Pro, DVD Studio pro, Shake... و غیره کار کنه و در این بخش سرعت عمل و امکانات عوض قیمت رو در میاره.

ایرج
ایرج

پستتوسط sadegh » 11 سپتامبر 2004, 01:39

ghole 100% be hameye karbarane Apple midam az har lahaz supporteshon konam.
09123381477 :arrow:
صادق شفيعي
نماد کاربر
sadegh

پست‌ها : 46

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 سپتامبر 2004, 12:09

sadegh نوشته است:[نمایش]
ghole 100% be hameye karbarane Apple midam az har lahaz supporteshon konam.
09123381477 :arrow:

مرده و قولشا :-D
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 21 ژانویه 2005, 03:11

این چیزی که می پرسم رو به حساب عداوت با مک نذارین چون منم یکی از دوست دارانشم. تا جایی که تا همین یکی دو ماه پیش تا مرز خریدن یه PowerMac G5 پیش رفتم ولی منصرف شدم. من وقتی با حدود دو نیم میلیون تومن می تونم برم یه سیستم خیلی خوب مبتنی بر آپترون بخرم برای چی باید 4 میلیون بدم و یه سیستم مک بخرم که از لحاظ کارایی عمرا به اون نمی رسه؟
اگه بخوایم بحث نرم افزاریش رو هم مطرح کنیم مگه Final Cut Pro چقدر از Premier بهتره؟ مگه Shake چقدر از DFX سریعتره؟ یا مثلا Motion چی بیشتر از AE داره؟ یا مثلا نسخه Unlimited برای MAYA که توی مک نیست رو چه نرم افزاری می خواد جاشو بگیره؟
اینایی که گفتم رو واقعا به چشم سئوال نگاه کنین چون منم واقعا دنبال جوابشونم.
مرسی.
مهمان

پستتوسط مهمان » 21 ژانویه 2005, 07:51

Anonymous نوشته است:[نمایش]
این چیزی که می پرسم رو به حساب عداوت با مک نذارین چون منم یکی از دوست دارانشم. تا جایی که تا همین یکی دو ماه پیش تا مرز خریدن یه PowerMac G5 پیش رفتم ولی منصرف شدم. من وقتی با حدود دو نیم میلیون تومن می تونم برم یه سیستم خیلی خوب مبتنی بر آپترون بخرم برای چی باید 4 میلیون بدم و یه سیستم مک بخرم که از لحاظ کارایی عمرا به اون نمی رسه؟
اگه بخوایم بحث نرم افزاریش رو هم مطرح کنیم مگه Final Cut Pro چقدر از Premier بهتره؟ مگه Shake چقدر از DFX سریعتره؟ یا مثلا Motion چی بیشتر از AE داره؟ یا مثلا نسخه Unlimited برای MAYA که توی مک نیست رو چه نرم افزاری می خواد جاشو بگیره؟
اینایی که گفتم رو واقعا به چشم سئوال نگاه کنین چون منم واقعا دنبال جوابشونم.
مرسی.

ببینین به نظر من الان روی برنامه FCP تو دنیای ویدیو برنامه‍ ای نیست. هم نظر امکانات و هم از نظر سرعت و ایمنی این برنامه حداقل یکی دو رطبه از Premiere بالاتر هست. میدونم تو ایران از پرمیره خیلی استفاده میشه ولی این برنامه کلا یک برنامه حرفه‌ای نیست. شاید روکاغذ خیلی از کارهایی رو که فاینال کات میکنه رو بلده ولی وقتی میریم رو کیفیت میبینیم زمین تا آسمان تفاوت دراه. بعنوان مثال تو بخش انیمیشن این برنامه ‌ها پرمیر از یک پنجره ۲سانت در ۲ سانت استفاده میکنه که آدم چیزی نمیبننه چه برسه به اینکه حالا بتونه Keyframe هم درست بگذاره تو FCP ولی شما میتونین پجرهتون رو به اندازه کل نمایشگر بکنین. یا اضافه کردن ترانسیشن شما برای این کار تو پرمیر یک کانال در اختیار دارین و مجبورین از آن استفاده کنین در صورتی که تو ‌FCP تو هر کانالی شما میتونین ترانزیشن اضافه کنین. اینها دو نمونه از مثالهایی هستن که چرا FCP یک برنامه حرفه‌ای هست و Premiere نیست. راستی Premiere چند بار قفل میکنه؟ من تو کل تولید یک فیلم بلند امکان نصب ۱۴ تا دیسک سخت به کامپیوترم را داشتم و با ۱،۸ ترابایت FCP از هر دو هفته به دوهفته شاید یکبار قفل میکرد. اصلا تو پیسی امکان وصل اینقدر دیسک سخت وجود داره که ما اصلا درمورد همکاری پرومیره صحبت کنیم؟ بی دلیل نیست که شرکتهای بزرگ تلویزیونی مانند BBC, CNN, NBC, LUCAS FILM, PiXAR بجای AVID ویا Premiere از فاینال کات استفاده میکنن. و بی دلیل نیست که Adobe بعد از به بازار آمدن فاینال كات مجبور شد خودش را از بازار مک بکشه کنار. الان (حداقل تو آمریکا و اروپا) شما هیچ شرکت فیلم و تلویزیون نمیبینین که کنار AVID که خوب قدمتش بیشتره، FCP نداشته باشه ولی اگر شرکتی Premiere هم داشته باشه روش نمیشه بگه :-D حالا اینو بخاطر تعصب نمیگم چون من خودم با Premiere شروع به کار کردم ولی اونقدر منو اذیت کرد که آخرش مجبور به ِعوض کردن سیستم شدم. در مورد Shake هم همین. متور Shake سریعترین موتور مجود هست. حالا شما اینو حساب کنین. اوپراتور shake تو اروپا ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار روزی میگیره. اگر سرعت موتور shake فقط نصف سرعت کنونیش میبود، با اضافه خرجی که شما برای اوپراتور برنامه میدین، میتونین هر چهار روز یکبار یک سیستم جدید بخرین!
سرعت Motion تو طراحی انیمیشن بینظیره. من حالا نرخهای ایران رو نمیدونم ولی شما میتونین اون کاری را که براش تو AE یک روز وقت لازم دارین، در یک ساعت اجام بدین! بدون شوخي! حالا هیچ برنامه دیگری هم مشابه Motion برای پیسی نیست. حالا خیلی ميشه روی اینجور چیزها صحبت کرد ولی مثله این هست که تو بخش حرفه‌ای مهم قیمیت ٬خرید زیاد مطرح نیست بلکه کارایی برنامه، امنیت و سرعت خرجش را درمیاره. و چون اپل تونسته هم سخت‌افزار و هم نرم‌افزاها را دست در ست هم تولید کنه، دقیقا این نقاط نقاط قدرتش شدن
میبخشین که پرحرفی کردم
ارادتمند علی صمدی
مهمان

پستتوسط مهمان » 21 ژانویه 2005, 13:02

اول بذارین یه مسئله رو روشن کنم. من توی ایران زندگی و کار می کنم و شما بهتر از من شرایط کاری رو در اینجا می دونین. بحث سخت افزاری و نرم افزاری توی این موضوع کاملا طولانی و بی نتیجه است. ولی این نکته قابل توجهه که تعدد سخت افزاری که سیستم عامل پشتیبانی می کنه تعداد خطاهای سیستم رو تا حدی بالا می بره.
در مورد Premier من کاملا با شما موافقم که در رده حرفه ای حرفی برای گفتن نداره. ولی می خوام بدونم که تفاوت هاش کجاست؟ از لحاظ سرعت و کیفیت که به نظر من هیچ مشکلی نداره (مخصوصا از نسخه Pro به بعد) توی این یک سال و نیمی که من با این نسخه و یک کارت DVstorm کار می کنم تعداد هنگ ها و قفل های سیستم در حدود حداکثر 20 مورد بوده. من یه کمپانی بزرگ فیلمسازی که ندارم، شرکت من 4 تا باکس مونتاژ داره که حداکثر روزی یک ساعت برنامه تلویزیونی و تیزر ازش در میاد. در مورد قابلیت ها هم اون مسئله ای رو که شما فرمودین (Preview تمام صفحه) کاملا در Premier وجود داره. لطفا در مورد تفاوت های اساسی ترش صحبت کنید.
در مورد Shake's Render Engine من هم شنیدم که سریع ترین موتور رندر رو داره. ولی من فکر میکنم که این سرعت حداکثر 20-30% بیشتر از DFX ای باشه که من باهاش کار می کنم و نه چند برابر. با یک سخت افزار خوب شما در DFX تقریبا معطل رندر نمی شی.
و اما در مورد Motion: چون این نرم افزار جدیده من اطلاعاتی در موردش ندارم. فقط اون قدر می دونم که تا قبل از اومدنش، AE خدایی میکرد. دوست دارم بدونم که این نرم افزار مگه چی داره که می تونه کار یک روزه AE رو توی یک ساعت انجام بده؟! چون به نظر منطقی نمیاد. بیشتر زمانی که شما در Motion Graphic از دست میدی به خاطر تاخیر های انسانیه و نه توانایی نرم افزاری و یا سخت افزاری.

باز هم بگم. من هیچ گونه تعصبی روی PC ندارم که هیچ، هنوز یکی از آرزوهام داشتن یه سیستم اپل حتا معمولیه.
ارادت.
مهمان

پستتوسط mkargar » 23 ژانویه 2005, 13:04

لطفا نظر هکرهاي Slashdot را در اين باره مطالعه نماييد...
mkargar

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژانویه 2005, 13:36

ممنون آقای کارگر،
البته علی صمدی احتمالا جوابی برای مهمان دارد ولی 1-2 روزی است آنلاین نشده است.
با وجود تمام بحثهایی که شد من نظرم این است که شما با هرچه راحت ترید کار کنید! اگر شما نهایتا می خواهید با برنامه های قبلیتان کار کنید کاری از دست ما بر نمی آید اما مقایسه ایندو بدون تجربه توسط "خود شما" هیچ وقت به نتیجه نمی رسد.
پیشنهاد من این است که اگر واقعا شما علاقه مند به سیستم های اپل هستید برای مصرف شخصی هم که شده یک نسخه ارزان از کامپیوترهای مکینتاش تهیه کرده و برنامه های گفته شده را خودتان بر روی آن تجربه نمایید.
موفق باشید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 23 ژانویه 2005, 14:52

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
ممنون آقای کارگر،
البته علی صمدی احتمالا جوابی برای مهمان دارد ولی 1-2 روزی است آنلاین نشده است.

علی شدیدا مشغول شرکت در فستیوال فیم برلن است. در این فستیوال یکی از فیلمهائی که علی اخیرا ساخته به نمایش در خواهد آمد.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژانویه 2005, 14:57

[نمایش]
علی شدیدا مشغول شرکت در فستیوال فیم برلن است. در این فستیوال یکی از فیلمهائی که علی اخیرا ساخته به نمایش در خواهد آمد.

چه جالب من خبر نداشتم! براش از صمیم قلب آرزوی موفقیت می کنم :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 23 ژانویه 2005, 17:57

[نمایش]
... یا مثلا نسخه Unlimited برای MAYA که توی مک نیست رو چه نرم افزاری می خواد جاشو بگیره؟ ...

جند ماه قبل (در WWDC 2004 ) شركت Alias عرضه نسخه Unlimited نرم افزار Maya رو براي اپل اعلام كرد.
اما در مورد اين تاپيك. قيمت هاي مك در ايران واقعاٌ وحشتناكه. شخصاٌ مي خواستم براي كارهاي روزمره يه eMac بخرم اما قيمت اونم خيلي بالاتر از قيمت واقعي بود.

ايا كسي از قيمت هاي دبي خبر داره؟
مهمان

پستتوسط مهمان » 23 ژانویه 2005, 18:03

با اين قيمت گذاري فجيع احتمالا تو ايران حتي سراغ Mac Mini هم نميشه رفت.
مهمان

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان