انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش دربارهٔ ارتقای سخت‌افزاری مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پرسش دربارهٔ ارتقای سخت‌افزاری مک

پستتوسط Hamed Dehghani » 17 مه 2013, 22:16

سلام عزیزان

من یه فکری دارم یک مک بوک پرو 13 اینچ با پردازنده 2.5 گیگاهرتز و رم 8 گیگ و حافظه هارد دیسک 500 گیگابایت بخرم (M101)

به گمونم الان باشه 4,200,000 تومان

و 4 گیگ رم بعداً بخرم و بهش اضافه کنم بشه 8 گیگ رم = چنده؟

و هارد دیسکش رو هم 128 گیگابایت SSD بگیرم = چنده؟

چند میشه این دوقلم ؟

قیمت تمام شده پروسه بالایی از اینکه 13 اینچ با پردازنده 2.5 گیگاهرتز و رم 8 گیگ و حافظه 128 SSD بخرم ارزونتر در میاد

( M212 همین گانفیگ رو داره و 5,400,000 تومان هست ، صفحه رتیناش که خیلی قیمتیه رو ازش صرفنظر می کنم چون Performance برام مهمتر از Appearance هست )

توصیه می کنید ؟
نماد کاربر
Hamed Dehghani

پست‌ها : 65

Re: مک بوک پرو بگیرم و RAM و حافظش ارتقا بدم ارزونتر میشه ؟

پستتوسط eelia.vision » 17 مه 2013, 22:28

من از دید خودم نظر میدم که حیطه فعالیتم ارتقا سخت افزاری مک بوک ها و آیمک هاست
رم ۱۶گیگ باس ۱۶۰۰ اگر ۱۰۰٪ اورجینال باشه(کورسیر.کروشیال.جی اسکیل) حدود ۶۲۰ هزینه داره / رمهایی هم هستن IC ارجینال و برد غیر ارجینال هست اما با برچسب ارجینال فروخته میشن و تا ۵۰۰ میتونه قیمت بخوره /حتی اگر بجای 101 مدل 313 هم میگیری,پیشنهاد میکنم باس 1333 رو استفاده نکنی چون سی پی یو دستگاه تا باس 1600 ساپورت میکنه و باس 1333 انداختن هزینه بیهوده هست
هارد SSD سامسونگ 830 هم تا ۵۰۰ تومن قیمت داره
اگر کیت HDD CADDY هم بگیری ۱۵۰ تومن هزینه داره که میتونی یه هارد SSD رو جای سوپردرایوت قرار بدی و هارد 500G خود دستگاه رو هم داشته باشی
درمجموع همه چیز رو از بهترینها ببندی
4200+620+500+130=5450 که از 212 هم سر میشه
مشاوره 09305217810
Macup
http://www.hddcaddy.ir
نماد کاربر
eelia.vision

پست‌ها : 46

Re: مک بوک پرو بگیرم و RAM و حافظش ارتقا بدم ارزونتر میشه ؟

پستتوسط ehs.ehsan » 18 مه 2013, 01:26

اگر M101 رم ۱۶ گیگ رو ساپورت کنه در کنار هارد ۵۰۰ و ssd 128 مشخصات اغوا کننده‌ای خواهد داشت. هر چند من به شخصه دلم نمیاد همچین بلایی رو سر یه لپتاپ صفر بیارم اما شدنی هست و جواب هم میده. اما یک توصیه هم که دارم اینه که تا به‌روز شدن مک‌بوک‌ها که کمتر از یه ماه دیگه هست صبر کنید. فکر می‌کنم ۶۰ درصد قوی‌تر شدن گرافیک مجتمع اینتل در این نسل جدید ارزش یکی دو ماه صبر کردن رو داره. در هر صورت الان که در آستانه ورود نسل جدبد پردازنده‌های اینتل هستیم بدترین زمان برای خرید هست. بعدا هم می‌تونید این بلا رو سر مک‌بوکتون بیارید.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پاسخ: پرسش دربارۀ ارتقای سخت‌افزاری مک

پستتوسط alireza3335 » 23 مه 2013, 12:21

سلام؛
برای خرید هارد SSD و نصب آن چه نکاتی را باید مد نظر قرار داد؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط eelia.vision » 24 مه 2013, 14:31

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
سلام؛
برای خرید هارد SSD و نصب آن چه نکاتی را باید مد نظر قرار داد؟

نکته خاصی نداره. یک هارد خوب مثل سامسونگ یا کروشیال انتخاب کن و بخر. سیستم عامل/برنامه و فایلهت رو هم با برنامه کلون بهش انتقال بده.
http://www.maclife.com/article/howtos/how_install_ssd_unibody_macbook_pro

اگر هم دوتا هارد میخوای داشته باشی که فقط Mac os رو روی SSD نصب کن و فایلهاتم رو هارد اصلیت نگه دار
مشاوره 09305217810
Macup
نماد کاربر
eelia.vision

پستتوسط alireza3335 » 24 مه 2013, 21:07

آقا همین دیگه، یعنی هارد خوب را باید از کجا تشخیص بدهم؟ صرف سرعت خواندن و نوشتنی که روی جعبه‌اش حک شده است، کفایت می‌کند؟
من با جستجوهایی که انجام داده‌ام به vertex 4 رسیده‌ام. نظر شما چیست؟

(لطفاً کفِ بازاری پاسخ بدهید چون می‌خواهم خرید کنم!)
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Pooria Azimi » 24 مه 2013, 21:26

از نظر من عمر ادعایی‌شون (توسط سازنده) و وضعیت گارانتی تعویض رو هم در نظر بگیر، و در گوگل سرچ کن ببین چقدر هستند که گفته‌ن SSD ـشون از فلان برند و مدل مثلاً بعد از ۸ یا ۱۴ ماه خراب شده. با وضع ارز، به‌نظر من اگر دو SSD با قیمت یکسان باشند که یکی عمرش بیشتره و دومی سرعتش، عاقلانه‌تره که عمر بیشتر رو انتخاب بکنی.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط eelia.vision » 24 مه 2013, 21:46

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
آقا همین دیگه، یعنی هارد خوب را باید از کجا تشخیص بدهم؟ صرف سرعت خواندن و نوشتنی که روی جعبه‌اش حک شده است، کفایت می‌کند؟
من با جستجوهایی که انجام داده‌ام به vertex 4 رسیده‌ام. نظر شما چیست؟

(لطفاً کفِ بازاری پاسخ بدهید چون می‌خواهم خرید کنم!)

بهترین SSD 128G که میتونی بخری سامسونگ 830 هست(Read 520-Write 320) با حدود ۵۵۰ تومن بدون گارانتی که قیمت فوقالعادست بشرط اینکه تموم نشده باشه/توبازار نیست وشخص میاره
ورتکس ۴ هم دیگه توبازار گیر نمیاری و البته بهتر از 830 نیست
سرعت نوشتن اکثر شرکتها مثل همین OCZ تبلیغاتی هست
سرعت منطقیه اکثر SSD ها حدوا :سرعت خوندن روی ۵۰۰ و نوشتن روی ۲۵۰-۳۰۰ تاست(میانگین)
بهترین SSD حال حاظر دنیا Samsung 840 Pro هست (Read 530-Write 390) .اینو تو ایران گیر نمیاری و اگر کسی هم مسافری بیاره یا تک و توک برای فروش داشته باشه ۶۵۰ قیمتش هست
مشاوره 09305217810
Macup
نماد کاربر
eelia.vision

پستتوسط Hamed Dehghani » 27 مه 2013, 15:39

eelia.vision ممنون از اطلاعاتتون

اینجا

http://support.apple.com/kb/ht1270

میگه بیشتر 8 گیگ رم ساپورت نمیکنه ، آیا میشه رمش رو 16 گیگ کرد ؟

وقتی 4 گیگ رم خود مک بوک داره و می خوام رمش رو 8 گیگ کنم، مگه نباید فقط 4 گیگ دیگه بخرم ؟

یا باید اون 4 گیگ رو گذاشت کنار و 8 گیگ یکجا واسش خرید ؟

چون من دیدم 2 تا جا داره .

و قیمت هارد SSD سامسونگ 830 هم ۵۰۰ تومن فرمودید ، حجم 128 گیگ هست ؟

ehs.ehsan عزیز ممنون از اطلاعات خوبتون من طبق گفته شما 1-2 ماه صبر می کنم ، (با اینکه می دونم دلار گرون میشه ! )

اطلاعات دقیق از زمان ریلیز مک بوک های جدید ندارید؟
نماد کاربر
Hamed Dehghani

پستتوسط eelia.vision » 27 مه 2013, 16:14

Hamed Dehghani نوشته است:[نمایش]
eelia.vision ممنون از اطلاعاتتون

اینجا

http://support.apple.com/kb/ht1270

میگه بیشتر 8 گیگ رم ساپورت نمیکنه ، آیا میشه رمش رو 16 گیگ کرد ؟

وقتی 4 گیگ رم خود مک بوک داره و می خوام رمش رو 8 گیگ کنم، مگه نباید فقط 4 گیگ دیگه بخرم ؟

یا باید اون 4 گیگ رو گذاشت کنار و 8 گیگ یکجا واسش خرید ؟

چون من دیدم 2 تا جا داره .

و قیمت هارد SSD سامسونگ 830 هم ۵۰۰ تومن فرمودید ، حجم 128 گیگ هست ؟

ehs.ehsan عزیز ممنون از اطلاعات خوبتون من طبق گفته شما 1-2 ماه صبر می کنم ، (با اینکه می دونم دلار گرون میشه ! )

مکبوکها دواسلات بیشتر ندارن و 2x2 برای شما پر شده .پس باید اونها رو بردارین و 2X4 بذارین.
مکبوکهای 2011 به بعد همه 16گیگ با باس 1600 ساپورت میکنن.یعنی میتونید 2x8 1600mhz استفاده کنید. برای اطمینان سایت کورسیر رو میتونین نگاه کنید که بطور اختصاصی برای مکبوکهای 2011 به بعد هم رم 2x8 1600mhz با تاییده اپل زده.
Tested at Apple Developer Compatibility Labs for Guaranteed Performance
Corsair's Mac memory kits are tested at Apple Developer Compatibility Labs and work with most MacBook® Pro, iMac®, and Mac mini systems shipped in 2011 and newer
http://www.corsair.com/us/memory-by-product-family/mac-memory-upgrades/corsair-mac-memory-16gb-dual-channel-ddr3-sodimm-memory-kit-cmsa16gx3m2a1600c11.html

الان فکر میکنم سامسونگ 830 128G آکبند تموم کرده باشن اما کم کاردش رو ۴۵۰ تومن میفروشن.
مشاوره 09305217810
Macup
نماد کاربر
eelia.vision

پستتوسط ehs.ehsan » 27 مه 2013, 16:50

eelia.vision

من هم مثل بقیه سر از کار اپل در نمیارم. اما حدود ۲ هفته دیگه کنفرانس هست و از اونجایی که اینتل چیپست‌های جدید Haswel(اگه درست نوشته باشم) رو به شرکت‌ها داده و از اونجایی که اپل همیشه جدیدترین پردازنده‌های اینتل رو استفاده میکنه پس مطمئنا در این ماه پردازنده‌ها به‌روز میشن. راستش من بیشتر منتظر رونمایی از OSX جدید هستم که فکر کنم برای همه مهمه. تا ببینیم چی میشه.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پستتوسط Bahramm » 27 مه 2013, 23:20

سلام دوستان، شاید این لینک بتونه کمکی بکنه.
http://eshop.macsales.com/shop/apple/memory/
Bahramm

پست‌ها : 1

پستتوسط Hamed Dehghani » 20 ژوئن 2013, 00:15

ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
eelia.vision

من هم مثل بقیه سر از کار اپل در نمیارم. اما حدود ۲ هفته دیگه کنفرانس هست و از اونجایی که اینتل چیپست‌های جدید Haswel(اگه درست نوشته باشم) رو به شرکت‌ها داده و از اونجایی که اپل همیشه جدیدترین پردازنده‌های اینتل رو استفاده میکنه پس مطمئنا در این ماه پردازنده‌ها به‌روز میشن. راستش من بیشتر منتظر رونمایی از OSX جدید هستم که فکر کنم برای همه مهمه. تا ببینیم چی میشه.

کنفرانس اپل برگزار شد ولی چیزی از مک بوک پرو جدید گفته نشد

آیا مک بوک پرو جدید نمی یاد ؟

من صبر کنم یا همین مک بوک پرو های جدید رو بخرم ؟
نماد کاربر
Hamed Dehghani

پستتوسط ehs.ehsan » 20 ژوئن 2013, 01:09

همه چیز بستگی به شما و ضرورت خرید در این مقطع زمانی دارد. اگر الان نیاز مبرم دارید پس تصمیم بگیریدو خرید کنید و الا صبر کنید تا پاییز و محصولات جدید. قیمت دلار به نظر من اگر ارزان نشود گران هم نخواهد شد کما اینکه در همین دولت گل و بلبل هم طی چند ماه اخیر بدتر نشده.
تصمیم با شماست.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پستتوسط Mehdi.y » 25 دسامبر 2013, 20:13

با سلام دوستان
اشنایی مک بوک پرو ۲۰۱۰ دارد و قصد دارد برای کار با نرم افزار After Effects و 3dMax در میحط ویندوز سخت افزار خود را ارتقا دهد حال بنظر شما افزایش رم به میزان ۸ یا ۱۶ و همچنین هارد به ssd چه میزان تاثیر دارد و نداشتن گرافیک مستقل چقدر تاثیرگذار است
mac info.jpg

بودجه این شخص برای خریدن یک pc قدرتمند فعلا کافی نیست و بیشتر رندر کردن در After Effects احتیاج دارد ایا این هزینه کردن بازده کاقی دارد؟
Mehdi.y

پست‌ها : 557

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان