انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کابل MiniDisplay Port به VGA (غیراپلی، ارزان) از کجا بخرم؟

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

کابل MiniDisplay Port به VGA (غیراپلی، ارزان) از کجا بخرم؟

پستتوسط meim007 » 23 ژوئیه 2011, 22:38

من در اینترنت دیدم که کابل تبدیل متفرقه (از اپل نباشد) MiniDisplay Port به VGA یا HDMI و DVI حتا به قیمت ۴-۵ دلار هم هست کافی هست در شاپینگ گوگل سرچ کنید mini displayport to vga OR HDMI OR DVI. آیا این کابل ها از این تولید کنندها در تهران هم پیدا می‌شود و اگر کسی گرفته است یا می‌شناسد آدرس آن را بدهد ممنون می‌شوم(تبدیل های خود مک خیلی گرون هستند تصور نکم بی‌ارزند)
meim007

پست‌ها : 76

Re: کابل متفرقه MiniDisplay Port به VGA را از کجا بگیریم؟

پستتوسط Shahed » 23 ژوئیه 2011, 23:31

قیمت تبدیل به HDMI متفرقه حدود ۳۰ تومن هست. تبدیل VGA هم احتمالا بگردی توی پایتخت پیدا کنی.

حالا من سواستفاده کنم از تاپیک. من تبدیل MiniDisplay به HDMI ام صدارو منتقل نمیکنه. مشکلی چیه؟
Shahed

پست‌ها : 5

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژوئیه 2011, 23:46

در جواب شاهد:
اگر مک شما توانایی انتقال صدا از این طریق را دارد(اولین مدل‌هایی که MiniDisplayPort داشتند این امکان را نداشتند) و کابل هم این امکان را دارد، چک کنید در System Preferences>Sound قسمت Output چه چیزی انتخاب شده است.(من چنین دستگاهی ندارم که ببینم در آنجا گزینه‌ای اضافه می‌شود یا نه)
اطلاعات بیشتر:
http://support.apple.com/kb/HT4241
اگر همهٔ این موارد را رعایت کردید ممکن است ناسازگاری با کابل باشد:
https://discussions.apple.com/thread/24 ... 0&tstart=0
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط meim007 » 23 ژوئیه 2011, 23:58

شاهد اینکه با اصلش زیاد قیمتش فرق نمی‌کنه که!؟(تا انجای که میدانم اصلش ۴۰ تومان هست ). آن کابلهای که دیدم ۴-۵ دلار بود. آیا در جمهوری گیر نمیاد؟ یا می‌شه به کسی بگیم بفرسند ارزونتر در نمیاد؟
----
من دنبال این بودم که ببینم در ایران این کابل هست یا نه یکجا خوندم که برخی از لپتاپ ها اگر درایوری از خود سایت مک بگیری نصب کنی صدا را هم منتقل می‌کنه(یادم نیست سایت فارسی بود یا نه)
meim007

پستتوسط Shahed » 24 ژوئیه 2011, 00:40

من تجربه خودم رو منتقل میکنم. حالا شاید واقعا تو پاچه ام رفته باشه :-D اما به هر حال توی پایتخت من دنبال این تبدیل خیلی گشتم که سه چهار تا مغازه بیشتر نداشتندش. کاملا هم مشخص بود که متفرقه هست و خود مغازه دار هم متفرقه بودنش رو تائید میکرد. اما به همون قیمتی که گفتم میفروختند.

/
در جواب علی: مشکلم حل شد. مرسی. میرم به System Preferences>Sound و اونجا روی اسم دیوایز جدید که اسم تلویزیون باشه کلیک میکنم تا سلکت بشه. اونوقت صداش روی تلویزیون پخش میشه. اما یه سوال: همیشه باید دستی بیام این رو سلکت کنم آیا؟
Shahed

پست‌ها : 5

پستتوسط meim007 » 24 ژوئیه 2011, 02:16

راستی اگر همان تبدیل MiniDisplay به HDMI (یا به VGA) را بگیریم می‌شود از تبدیل های که از HDMI به VGA(یا VGA به HDMI) در بازار هست استفاده کرد و این را تبدیل به VGA کرد که دو تا کابل به آن قیمت نگیریم .
شاهد شما این را امتحان نکردید؟  و همچنین ممنون از پاسختان
meim007

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 ژوئیه 2011, 18:56

Shahed نوشته است:[نمایش]
مشکلم حل شد. مرسی. میرم به System Preferences>Sound و اونجا روی اسم دیوایز جدید که اسم تلویزیون باشه کلیک میکنم تا سلکت بشه. اونوقت صداش روی تلویزیون پخش میشه. اما یه سوال: همیشه باید دستی بیام این رو سلکت کنم آیا؟

قاعدتاً باید از این به بعد خودش تغییر بده اما اگر این کار رو نکرد یک میانبر به این تنظیم اینه که وقتی کلید Option رو نگهداشتید روی نماد صدا در منوی بالای صفحه کلیک کنید تا output (و برای مصارف دیگه input) رو در صورت لزوم تغییر بدید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

کابل ارزان قیمت Mini DisplayPort به VGA

پستتوسط masoudk » 12 اکتبر 2013, 16:26

سلام
تاپیکی عینا با این موضوع در این انجمن هستش ولی تاریخش به دو سال پیش بر می گرده. می خواستم ببینم دوستان کابل ارزان قیمت Mini DisplayPort به VGA را می دونند از کجا باید گیر آورد توی تهران یا فروشگاه اینترنتی؟

توس سایت گوگل شاپینگ حتی 3 دلاری هم داره! کابل های خود اپل خیلی گرون قیمتند
masoudk

پست‌ها : 27

پاسخ: کابل ارزان قیمت Mini DisplayPort به VGA

پستتوسط Ilia » 12 اکتبر 2013, 20:15

دختر شاه رو گرفتی، حالا میخوای از سمساری سید اسمائیل براش لباس بخری! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان