انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سبک زندگی اپلی

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

سبک زندگی اپلی

پستتوسط reza.m85 » 23 ژوئیه 2011, 18:49

سلام دوستان
بعد از چند سال كار كردن با محصولات اپل، متاسفانه يا خوشبختانه آنقدر از هر محصولش راضى بودم كه خود انگيزه اى براى خريد محصول بعد بود. نتيجه اين داستان، جمع كردن اندوخته اى از سيبها بود. اما در موارد بسيارى كارايى اين محصولات با هم همپوشانى دارد. زمانى كه آيپد گرفتم، استفاده ام از آيفون فقط شد تماس تلفنى و پيام يا زمانى كه مك مينى داشتم مك بوك ٢٠٠٨ ام هفته اى يكبار روشن نميشد و حتى همين داستان تكرارى براى آيپاد و آيفون هم اتفاق افتاد...

بهترين تركيبى كه براى كار خودم از محصولات اپل، به تجربه به آن رسيده ام؛ يك آيمك + مك بوك اير + آيفون است.

تجربه و نظر دوستان درباره بهترين و كارآترين تركيب محصولات اپل چيست؟

اهورا
نماد کاربر
reza.m85

پست‌ها : 27

Re: بهترين combo اپلى؟

پستتوسط AliGhz » 23 ژوئیه 2011, 19:50

مبحث جالبی است و اتفاقا من هم می‌خواستم یک تاپیکی در مورد سبک زندگی اپلی بنویسم.

من با مک‌بوک پرو در آبان ۸۸ شروع کردم. حدود یک سال بعد، نیاز به آی‌پد را احساس کردم اما صبر کردم تا آی‌پد ۲ بیاید. با معرفی آی‌پاد نانو نسل ششم در شهریور گذشته، خیلی از آن خوشم آمد و آبان پارسال آن را خریدم که از آن هم خیلی راضی‌ام (این‌که به‌جز پخش صدا/موسیقی کار دیگری نمی‌کند، از نظر من بسیار عالی است؛ شما را به جشن بی‌کران موسیقی می‌برد) [البته عکس هم نشان می‌دهد که تا به حال هیچ عکسی روی آن نریخته‌ام]. اواخر پارسال هم نیاز به آی‌فون را احساس کردم که اواسط تیرماه امسال، بعد از ۶ سال و چند ماه!!! داشتن گوشی نوکیا ۷۶۱۰، یک آی‌فون ۴ خریدم!* (از زمانی که آی‌فون در سال ۲۰۰۷ معرفی شد، در فکر خرید آن بودم. اما قیمت بالایش + قفل بودن در آن اوایل و ناآشنایی من با سیستم آن و... باعث شد که مدام این تصمیم به تعویق بیفتد. متاسفانه یا خوشبختانه هیچ گوشی دیگری هم نمی‌توانست جای خودش را در دلم باز کند. این علاقۀ شدید به داشتن فقط گجت‌هایی با آرم سیب گاززده هم شاید یک بیماری باشد که البته همۀ ما با آن آشناییم؛ و البته بیماری خوبی است :joy: )

چون هر کدام از گجت‌های اپلی‌ام را با کلی فکر و نیازسنجی قبلی خریده‌ام، از داشتن همۀ آنها راضی هستم و از همه‌شان هم استفادۀ متناسب را می‌کنم. مثلا با این‌که آی‌پد و آی‌فون شاید خیلی هم‌پوشانی داشته باشند، اما برای من هر کدام جای خودشان را دارند. شده در مترو و با اپ Zinio مقالۀ کوتاهی از یک مجله را خوانده‌ام؛ جایی که نمی‌شود یک آی‌پد گنده را که کلی چشم را به‌طرف صفحه‌اش می‌کشاند، از داخل کیف درآوری! یا مثلا شب‌ها قبل از خواب، آخرین چک ای‌میل‌هایم را با آی‌فون انجام می‌دهم.

برای من:
- مک‌بوک پرو برای کارهای حرفه‌ای‌تر و هر کاری است که جز با یک کامپیوتر نمی‌توان انجام داد یا نمی‌توان به شکل بهینه انجام داد(و البته برای حمل و نقل روزمره که هفته‌ای دو-سه روز پیش می‌آید، ترجیح می‌دادم یک مک‌بوک ایر داشته باشم)؛
- آی‌فون علاوه بر تلفن، یک تبلت کوچولو و آی‌پادِ همیشه دم دست است با گزیده‌ای از موسیقی‌ها و صداهای مورد علاقه؛
- آی‌پد یک e-reader عالی و وسیله‌ای بسیار مناسب برای چک کردن و پاسخ دادن به ای‌میل‌ها و وب‌گردی است و زمانی که به خانه می‌رسم، عملا دیگر با مک‌بوک پرو کاری ندارم؛
- آی‌پاد نانو هم به‌خاطر سایز کوچک و رابط کاربری عالی‌اش، همچنان برای لذت بردن از موسیقی مناسب است و گاهی وقت‌ها شب‌ها با مجموعه موسیقی‌های آرام‌بخش داخل آن می‌خوابم؛ همچنین داشتن رادیو هم خیلی وقت‌ها امکان خوبی است.

در مجموعه محصولات فعلی، فقط به‌خاطر راحتی حمل و نقل، داشتن یک مک‌بوک ایر را دوست دارم. اما نیازهای فعلی‌ام و هم‌پوشانی شدید آن با مک‌بوک پرو، باعث می‌شود که خرید آن توجیه جدی برایم نداشته باشد.

-----------------------------
* تقریبا ۱۱ سال است که موبایل دارم و آی‌فون ۴ فقط سومین گوشی‌ام است! در لینک زیر دربارۀ دو گوشی قبلی‌ام نوشته بودم؛ و آی‌فون ۴ هم به‌نظرم یکی از س-ک-س-ی ترین گوشی‌های موجود است. لینک زیر به‌خاطر ف-ی-ل-ت-ر بودن دامنۀ بلاگ‌اسپات، با اینترنت معمولی داخلی قابل دیدن نیست:
این گوشی موبایل‌های س-ک-س-ی!
http://alighazvini.blogspot.com/2005/03 ... st_26.html
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط ParsiKade » 24 ژوئیه 2011, 00:42

من از وقتی iPhone 3G معرفی شد کلا با اپل آشنا شدم (منظورم آشنایی درست حسابیه البته که محصولات رو بررسی کنم :دی) حتی برای iPhone 2G اخبارش رو دنبال نمی‌کردم و بهتره بگم اصلا نمی‌دونستم همچین چیزی وجود داره...!
خلاصه از زمان اومدن 3G شدیداً توی کف محصولات اپل رفتیم :دی و هرروز بیشتر در مورد محصولاتش مطلب می‌خوندم.
اولین محصول اپل هم که گرفتم iPhone 3Gs بود که همون اولا که اومده بود خریدم و هنوز هم خیلی دوستش دارم :دی
از اون به‌بعد هم شدیداً رفتم تو فکر Mac OS X و تا این لحظه ادامه داره و بارها هکینتاش سعی کردم نصب کنم ولی خب اون مشکلات زیادی داره. اگه مشکلی به‌وجود نیاد تا دو سه هفته دیگه یک مک‌بوک پرو خفن هم می‌گیرم :دی... کلا این داستان ادامه دارد :-))

ولی به‌نظر من اگه بخوام از بین چند محصول انتخاب کنم به‌ترتیب اهمیت: آي‌فون + مک‌بوک پرو + آی‌پد رو انتخاب می‌کنم. فکر کنم این 3 تا ترکیب خوبی بشن برای من :-)
نماد کاربر
ParsiKade

پست‌ها : 26

پستتوسط Ilia » 24 ژوئیه 2011, 05:14

تصویر

برای کسانی که تا به حال مک نداشته‌اند یا مایلند که سیستمشان را بروز کنند، الان شاید بهترین کامبویی که باشد همین است که اپل بیرون داده است یعنی؛ 

خرید یک مکبوک‌پرو یا مکبوک‌ایر (بسته به قدرتی که نیاز دارید) و مانیتور ۲۷ اینچی تاندربولتی که چند روز پیش معرفی شد. 

این مانیتور جدید، تمام ورودی‌هایی که معمولا شما نیاز دارید را دارد، یعنی هم پورت USB دارد، هم فایروایر و هم حتی پورت شبکه ایترنت! و همینطور برق مکبوک‌پرو یا ایرتان را هم با همان یک سیم تاندرپورت تامین میکند.

یعنی میتوانید نوتبوک را بگذارید در کیف و ببریدش بیرون، و وقتی برگشتید حتی لازم نیست آداپتورش را از کیفش در بیاورید. فقط کافیست که سیم مانیتور را وصل کنید به نوتبوک، تمام هارد‌ درایوهایتان، شبکه و لوازم جانبی دیگر بعلاوهٔ یک مانیتور ۲۷ اینچی معرکه وصل میشود به کامپیوتر شما. 

فکر میکنم و امیدوارم که این راهی باشد که مکبوک‌ایر بتواند از  پورت فایروایر این مانیتورها استفاده کند. اما مطمئن نیستم.

و اما برای راه، آیفون. این بدمصب مثل دیوایسی از Star Trek میماند. همه کار میکند. 

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Pooria Azimi » 24 ژوئیه 2011, 07:23

[نمایش]
فکر میکنم و امیدوارم که این راهی باشد که مکبوک‌ایر بتواند از پورت فایروایر این مانیتورها استفاده کند. اما مطمئن نیستم.

اپل اینسایدر در گزارشش این رو تأیید کرده:

However, with Apple's new adoption of Intel's Thunderbolt technology, which essentially makes a processor-direct PCI Express interface available externally, MacBook Air users can now plug their light, highly mobile notebooks into a device like the company's new Thunderbolt Display, which provides additional USB, Firewire, Thunderbolt and Gigabit Ethernet ports via a single Thunderbolt connection to the notebook. This opens up the thin and light Air category to a wider class of users who would otherwise need to buy a MacBook Pro just for connectivity.

http://www.appleinsider.com/articles/11 ... tml&page=2

این تاندربولت واقعاً شاهکاره!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط rostami.mohsen » 24 ژوئیه 2011, 15:02

من الان ايپد٢ دارم ، ميخواستم مك خريداري كنم ، قيمت ايمك وحشتناك هست حالا كدام مك براي كار خانگي و دانشجويي و برنامه سازي و أجرا wow خوب است ؟
rostami.mohsen

پست‌ها : 43

پستتوسط Ilia » 24 ژوئیه 2011, 20:05

برای کسانی که در ایران هستند من دیگر خرید آیمک را توصیه نمیکنم. علتش هم این است که اگر خراب بشود مصیبتش در ایران زیاد است. بجایش خرید این مک مینی و دیسپلی جدید انتخاب بهتریست. کسانی که قدرت بیشتر لازم دارند هم پرو بهتر است بگیرند.

برای شما هم اگر حمل و نقل مهم است مجبورید مکبوک‌پرو یا ایر بگیرید. اگر کیفیت بسیار بالا از WOW میخواهید مجبور هستید که مدل ۱۵ اش که ویدئوکارت مستقل را دارد بگیرید که فکر کنم زیادی برایتان گران میشود. بقیه‌شان از لحاظ قدرت گرافیکی تقریبا در یک مایه هستند بجز مدل گرانتر مک مینی جدید که آمده و آن کارت ویدئوی مستقل دارد.

از آنجا که شما آیپد دارید، فکر کنم خرید همین مک مینی جدید (مدل بالاترش) شاید بهترین گزینه باشد.

از من نصیحت، که مدل قدیمی اینها را نخرید حتی اگر خیلی ارزانتر هستند و صبر کن مدل جدید با قیمت متعادل به آنجا برسد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط reza.m85 » 13 اوت 2011, 00:48

در اين سايت setup هاى گوناگون مك بررسى شده است. با افراد مختلف ازحرفه هاى گوناگون مصاحبه شده است و در مورد سخت افزار مورد استفاده آنها و نرم افزارهاى مك مورد علاقه شان بحث شده است. ديدنش خالى از لطف نيست.

http://shawnblanc.net/sweet-mac-setup

از جمله setup هاى مورد علاقه من، سيستم يكى از اديتورهاى TUAW بود كه هنوز از سخت افزارهاى ٧ سال قبل اپل استفاده ميكرد و نسبت به آن تعصب داشت. و setup يك نويسنده مينى ماليست كه فقط شامل يك مك بوك اير بود كه كاملا از آن راضى بود و ميگفت اگر اين مك بوك وفا كند تا بيست سال ديگر از آن استفاده خواهم كرد!
اهورا
نماد کاربر
reza.m85

پست‌ها : 27

Re: سبک زندگی اپلی

پستتوسط AliGhz » 28 ژوئن 2012, 16:27

در شماره جدید مک ورلد (آگوست ۲۰۱۲)، کاور استوری یا مطلب اصلی، مقایسه آیپد و مک است. آن را هنوز نخوانده ام. اما سرمقاله اش که حرف اصلی اش این است که «پرسش این یا آن؟» نادرست است و جا برای هر دو (و آیفون) هست، جالب است و مثالهای جالبی هم برای مقایسه زده. نمیدانم این سرمقاله و مطلب الان در سایت macworld.com هم هستند یا نه، اما اگر پیدایشان کردم، لینکشان را میگذارم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پاسخ: سبک زندگی اپلی

پستتوسط archiuter » 25 مه 2013, 20:27

تاپیک جالبیه . . .
من اپل و با آیفون 2g شناختم ، قبلش بیشتر در حد کسب اطلاعات و اینا بود ، بعد از اون بود که همش می خواستم از ویندوز به مک کوچ(!) کنم که نمیشد دلیلشم این بود که کار اصلی من با 3dMax بود که اونم جایی تو مک نداشت . هر بارم که میخواستم مک بگیرم ، سیستم های ویندوزی من قدیمی میشد و من برای کار گرافیکی و انیمیشنی سنگینم مجبور به آپدیت یا تعویض سیستم ویندوزی می شدم. تا اینکه سه ماه قبل این قضیه جدیتر شد و بیشتر رو سیستم و مشخصتاش تحقیق کردم . یه مدل با مشخصاتی که مد نظرم بود آماده کردم (Part Num : Z0PW) ولی تو ایران پیداش نکردم، منم داشتم بیخیال میشدم که یه سفر کاری پیش اومد و رفتم پاریس . کلی خوشحال بودم که حتما پاریس اپل استور میرم و راحت میگیرم !‌ ولی حتی اونجام مدل هایی که خودت انتخاب میکنی و نداشتن!‌ ولی گفتن میتونیم از ایرلند سفارش بدیم و طی ۲۰ روز کاری برات اوکی کنیم ! ( حالا چرا ایرلند و خود فرانسه نه ، این سوالی که جوابشو هنوزم نمیدونم !) و یا اینکه خودت حضوری بری اونجا بگیری که زودتر اوکی میشه !!! (اینم جای سوال دارد !‌ )
میدونین یه لحظه حس کردم ایرانم !‌ آخه معمولا همچین راه حل های غیر منطقی اینجا سرمون میاد ! ولی خُب مث اینکه اونام یه رگه هایی از ما ایرانیا رو دارن !
کلی جریان دیگه هم داشت که دیگه نمیخوام کِش بدم . خلاصه ما رفتیم دوبلین و از اونجا مک پرو رو گرفتیم !!!
دیروزم که با فروم ایرماگ آشنا شدم و الانم در خدمت شمام...
;)
 MacBook Pro Retina, 13-inch(Early 2013), 3GHz i7 - 8Gb, Mac OS X 10.8.3
نماد کاربر
archiuter

پست‌ها : 50

پستتوسط ehs.ehsan » 26 مه 2013, 02:28

اگه هنوز هم با مکس کار میکنی پس زندگیت هنوز اپلی نشده. من از اول با مکس مشکل داشتم و کارای معماریم رو توی نرم‌افزارهای دیگه انجام میدادم و خوشبختانه همین باعث شد راحت به مک بیام. پیشنهاد میکنم کارهای طراحیتون رو با مایا و معماری رو با اسکچاپ انجام بدید و از شر ویندوز خلاص شید.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط archiuter » 27 مه 2013, 01:49

در مورد Maya حق با شماست ، ولی در مورد SketchUp شما که معماری خوندی دیگه چرا ؟!
نرم افزار قوی و خوبیه ، ولی خیلی مونده تا در حد 3dMax بشه. کار خیلی حرفه ای بخوای باید با Max یا Maya کار کنی (البته جسارت نشه ها ، نظر بنده اینطوره‌)‌ ;)
 MacBook Pro Retina, 13-inch(Early 2013), 3GHz i7 - 8Gb, Mac OS X 10.8.3
نماد کاربر
archiuter

پست‌ها : 50

پستتوسط ehs.ehsan » 27 مه 2013, 16:39

اتفاقا معماری نخوندم، طراحی صنعتی خوندم. اما جالبه بدونید که با همین اسکچاپ تا حالا چند تا پایان نامه‌ی فوق و کارشناسی معماری رو برای دوستان بستم. البته این رو هم بگم که من رندرهام رو قبلا و البته الان تا حدودی با Vray انجام میدم ولی این اواخر دیگه کلا از اسکچاپ برای مدلسازی سریع استفاده میکنم و رندرینگ و انیمیشن مدل‌های اسکچاپ رو توی محیط‌های دیگه انجام میدم.
البته فکر می‌کنم بیشتر در این مورد بحث کنیم این تایپیک از بحث اصلیش منحرف بشه. در مجموع سرعت مدلینگ برای من خیلی مهم هست که به نظرم از این لحاظ اسکچاپ بهترین هست.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان