انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نا سازگاری macintel با windows

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط Ahmad » 23 ژانویه 2006, 00:18

alish نوشته است:[نمایش]
Huge
بعد چی میشه:
Mac OS به مرور زمان نابود میشه.

علی ش

من فکر می‌کنم که این دیدگاه شما اندکی بدبینانه است. مثلا اینکه میکروسافت از طریق عدم ادامه پشتیبانی از بستهٔ نرم آفزاری آفیس سعی کند مک را به زانو در آورد. شما شاید بیاد داشته باشید که مک بحرانهای شدیدی را پشت سرگذاشته بدون اینکه این مسئله بتواند منجر به مرگش شود. مثلا بحران دههٔ ۹۰ در هنگام وجود «آمیلیو» بعنوان مدیر عامل و یا بحران دوران گذار از پردازنده‌های ۶۸ ک به پاور پی‌سی یا گذار از سیستم عامل ۹ به سیستم X مبتنی بر یونیکس. شما فکر می‌کنید این حوادث را از سر گذراندن کار ساده‌ای است، علیرغم اینها اپل توانسته است مشتریان و کاربران خود را نه تنها حفظ کند بلکه وضعیت خود را بهبود بخشیده و از طریق محصولات جانبی و ابتکارات نرم‌افزاری جالب وضعیت خود را بهبود بخشد. نگاهی به همین دوران نشان می دهد که بسیاری از شرکتهای کامپیوتری از بین رفته و هیچ نامی دیگر از آنها در میان نیست مثلا شرکت GateWay، Compaq و نیز بخش پی‌سی IBM. ولی اپل هنوز ماندگار است و به تائید همه موفقیت های پی در پی بدست می‌آورد. اینکه مایکروسافت در ابتدای عرضهٔ سیستم X تعهد داد که آفیس را به مدت پنج سال توسعه دهد و نیز دو هفته پیش دوباره این مدت پنج ساله را تا سال ۲۰۱۰ به مدت پنج سال دیگر تمدید کرده را می‌توان بعنوان یک شاخص مثبت برای ادامهٔ کار اپل ارزیابی کرد. اینکه در پایان این دورهٔ پنج ساله چه اتفاقی خواهد افتاد البته پیش بینی ساده‌ای نیست. مثلا چه کسی فکر می‌کرد که گوگل به این موفقیت دست یابد و «تن» مایکروسافت را بلرزاند. به هرحال من به آینده بسیار خوش بین‌تر هستم از حدود پنج سال پیش.

احمد
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ahmad در 25 ژانویه 2006, 22:51.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط huge » 23 ژانویه 2006, 11:37

به به سلام آقای شوشتریان عزیز
فقط مونده آقای عظیمی و هومن مهر رو هم یه کم قلقلک بدیم تا انها هم به جمع ما اضافه بشن
من سعی مو میکنم

ممنون از دوستان عزیز که این سایت رو سر پا و سر حال نگه داشتن
راستی بانی این سایت از خودش نمیخواد یه مختصر بیو گرافی به ما هم بده ؟

ممنون
huge

پست‌ها : 107

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژانویه 2006, 15:52

تجسم کنید که ویندس بروی Mac کارکند ولی بدون شبیه سارز (Native). پس از گذشت چند سال شرکتهای بزرگ برنامه نوسی مثل Adobe برنامه به عنوان مثل Photoshop را برای مک و ویندوز می بایستی کمپایل کنند. به خود می گویند، مکیوزرها می توانند سویچ کنند بر روی محیط ویندز تا PS را اجرا کنند. خوب پس چرا ما سرمایه ای بگذاریم و برنامه را هم برای Mac and Win کمایل کنیم. مکیوزر میتونه موقعی که PS نیاز داشت بره روی Windows

من قبول ندارم. چرا؟ چون درسته سخت افزار مک خیلی خوب و جذابه اما بدون Mac OS X هرگز اینقدر فروش نمی‌کرد. مردم اکثرا مک رو به خاطر سیستم عاملش میخرن. وگرنه همین الان هم Adobe میتونه به کاربرهای مک بگه برین PC کار کنین. این روزا با پول ویندوز میشه یه PC خرید!
شاید بگین برنامه نوشته شده برای Windows با یک خط قابل port کردن است. (نقل از آقای استیو جابز) ولی به همین راحتی نیست

من نمی‌دونم استیو جابز قبلا چنین ادعایی کرده یا نه. اما این اواخر یه ادعای مشابه کرده که شاید با اون اشتباه گرفتید. استیو جابز ادعا کرده برنامه‌های Cocoa از Mac OS X نسخه PowerPC به Mac OS X نسخه اینتل با کمترین تغییر قابل انتقال هستن. حتی این ادعا رو برای برنامه های Carbon نکرده چه برسه به برنامه های ویندوز.
۱- در جواب استیو جابز CEOشرکت Adobe گقت که به این سادگی نیست.

Adobe هم دقیقا همین ادعای انتقال سریع و راحت به اینتل رو زیر سوال برده بود و من مطمئنم محصولات Adobe از Carbon, Metrowerks و... استفاده کردن برای همین انتقالشون سختتر بوده. استیو جابز درباره این انتقال نرم افزارها دروغ نگفت اما به صورت کلی انتقال برنامه هارو آسون جلوه داد اما وقتی به ریز حرفهاش دقت کنی میبینی بین برنامه های Cocoa,Carbon و Metrowerks تفاوت قائل شده.
۳- چرا شرکتها بازی نویسی خودشون Mac version به بازار ارزه نمیکنند، میشه با یک خط تغییر روی مک راه انداخت. پس شرکت های MacSoft و غیره ۱ خط برنامه را تغییر میدن و چند میلیون دلار قیمت دارند؟!!!

حتی اگر برنامه های معمولی ویندوز با یه خط کد قابل انتقال بودن که نیستن، بازیهای ویندوز باز وضعشون فرق می‌کنه. چون برای اکثر بازیها یا فقط از DirectX استفاده کردن یا از مخلوط DirectX و OpenGL بنابراین در بهترین حالت هم نیاز به بازنویسی قسمتهای زیادی از بازی هست.
۴- من تحصیلات روی برنامه نویسی بوده و پروژه ام بر روی مک بوده و با جاوا نوشتم. حتی شاید باور نکنید که جاوا هم به این راحتی port نمیشه!

من برنامه نویس نیستم و ادعایی هم در این زمینه ندارم. اما برنامه های زیادی با جاوا دیدم که همون یک فایل نهایی در تمام سیستم عاملها اجرا شده و قابل استفاده بوده. درسته خیلی غیر native و نسبتا کند بودن ولی به هرحال ممکن شده. به هرحال این که یه برنامه جاوا برای سرعت و کارایی خوب باید به سیستم عامل وابسته بشه نه تقصیر شماست نه اپل! حتی به سختی میشه تقصیر رو به گردن SUN انداخت.
همزمان با Adobe شرکت آشقال MS که نه تنها با Windows بازار OS را درست گرفته، با Office بازار نرم افزار اداری را در دست داره نمیاد support کننه.

من از نظر سنی و عقلی هیچوقت خودمو در حدی نمی‌بینم که شما یا سایر دوستان رو نصیحت کنم. اما همیشه به دوستان مک کار و لینوکس کارم توصیه کردم دست از دشمن قرار دادن مایکروسافت بردارن. مایکروسافت انحصار و خیلی کارهای ناپسند دیگه کرده اما عامل تمام مشکلات ما نیست. مایکروسافت کم کم این بازار رو در دست گرفت و سیاستهای انحصاری خودش رو اعمال کرد ولی بدون غفلت و کمکاری شرکتهای رقیب از جمله اپل نمیتونست به این جایگاه برسه.
huge نوشته است:[نمایش]
فقط مونده آقای عظیمی و هومن مهر رو هم یه کم قلقلک بدیم تا انها هم به جمع ما اضافه بشن
من سعی مو میکنم

من خیلی سعی خودمو کردم که آقایان عظیمی و هومن مهر هم به این سایت بیایند البته آقای هومن مهر یکبار آمدند و رفتند! آقای عظیمی هم از طریق ایمیل با ایشون در تماس بودم و فهمیدم با سایت آشنا هستن اما فعالیتی ازشون ندیدم شاید از سایت راضی نیستن. به هرحال اگر شما موفق به جلب آنها شوید خیلی ما را خوشحال خواهید کرد.
ممنون از دوستان عزیز که این سایت رو سر پا و سر حال نگه داشتن

لطف دارید :-) اگر به نوشته‌های اولین سالگرد ایرماگ مراجعه کنید میبینید همه ما خیلی ساده و سریع به هم پیوستیم و تیم مدیریت سایت کاملا بازه و هر فردی که حاضر به همکاری باشه به شدت استقبال می‌کنیم.
راستی بانی این سایت از خودش نمیخواد یه مختصر بیو گرافی به ما هم بده ؟

بانی این سایت علی صمدی ساکن آلمان هست و شغل اصلی او فیلمسازی است. اینجا هم یه بیوگرافی غیر مکینتاشی از او قابل مشاهده است:
http://www.lost-children.de/en/reg.htm
امیدوارم هروقت سرش خلوت شد یک بیوگرافی مکینتاشی هم بنویسد!
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 15 مارس 2006, 13:03

لطفا این سایت را دوستان چک کنند
http://www.macnn.com/articles/06/03/14/ ... o.mactels/
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 مارس 2006, 13:27

RAMBIOS به نظرم منطقیترین و احتمالا موفقترین راه حل خواهد بود، افراد بسیار متخصص و باهوشی روش کار میکنن.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 15 مارس 2006, 15:15

خبر خوش !
ق.خ

http://www.vimeo.com/clip=54706
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 مارس 2006, 15:12

من نتونستم لینک شما رو ببینم اما در http://windowsxp.onmac.net/ فرد/افرادی موفق شدن و جایزه رو بردن و اطلاعات بیشتر در آینده قرار میگیره.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 16 مارس 2006, 16:07

آقای رستگار
ویندوز xp sp 2 از امروز رسما قابل نصب روی ماک اینتل است. امروز یا فردا شیوه نصب و دانلود اعلام خواهد شد. سر برندگان و سایت ها خیلی شلوغ است. گویا نیاز به چند درایور گرافیک و صوت و غیره می باشد.
ق.خ
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 مارس 2006, 21:29

ممنون از اطلاعات :-)
خبر جدید اینکه راه حل از اینجا قابل دریافت هست:
http://onmac.net/download/
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ali_Omid » 17 مارس 2006, 10:51

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
ممنون از اطلاعات :-)
خبر جدید اینکه راه حل از اینجا قابل دریافت هست:
http://onmac.net/download/
موفق باشید

فایل winxponmac0.1.zip قابل دریافت نیست.
سایت windowsxp.onmac.net باز نمیشود.
من منتظر امکان نصب روی iMac هستم. آن هم فقط برای استفاده از تری دی مکس.
Ali_Omid

پست‌ها : 144

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 مارس 2006, 12:32

من براتون در اینجا آپلود کردم، که گفت قبلا توسط دیگران آپلود شده، امیدوارم درست باشه:
http://rapidshare.de/files/15656629/Win ... 1.zip.html
البته توجه داشته باشید که برای نصبش باید هارد خود را دوباره پارتیشن بندی کنید و درایور کارت گرافیک هنوز پیدا نشده است بنابراین خبری از hardware acceleration و... نیست پس اگر برای 3D Max میخواهید شاید بهتر باشه صبر کنید راه حلهای مطمئنتر و یا لااقل درایور مناسب پیدا شده باشه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 17 مارس 2006, 13:34

با سلام
نظر من نیز همینه. بهتر است کمی صبر کنیم برای حداقل درایور گرافیک. و یا حتی برای راه حل دوم BAMBIOS که گویا تمیزتر و ساده تر خواهد بود.
راستی، درایور را به فارسی چی می گیم!!؟
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 مارس 2006, 13:42

بعضیها به driver میگن راه انداز, :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان