انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خرید کامپیوتر کاستومایز شده از ایران

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: خرید کامپیوتر کاستومایز شده از ایران

پستتوسط cyra » 02 ژوئیه 2011, 21:01

تاکید می کنم تا زمانی که برنامه ی تخصصی شما منحصرا برای یک پلتفرم خاص طراحی نشده، اصراری برای استفاده از اون پلتفرم نیست. مثلا در مورد شما محصولات Adobe هم توسط PC و هم Mac پشتیبانی می شن. ولی وقتی بحث 3ds Max وسط میاد و البته پروژه های تولیدی و نه آموزشی، صد البته بهتره که به جبهه ی PC برید. راجع به آینده ی Autodesk شنیدم که تا سال 2016 قراره یک محصول واحد جایگزین 3ds Max, Maya و Softimage بشه که توسط PC و Mac هم پشتیبانی خواهد شد. در مورد Edit... اگر از Avid Media Composer یا Adobe Premier Pro استفاده می کنید هر دو پلتفرم را در اختیار دارید. اگر از Final Cut استفاده می کنید فقط Mac و اگر از Edius و یا Avid Liquid استفاده می کنید فقط PC. سیستم های HP مثل Mac بصورت Turn-Key عرضه می شن. می تونید در website کمپانی هم ببینید. اما من پیشنهاد می کنم به website کمپانی سازنده ی برنامه های تخصصی تون سر بزنید و ببینید اونا چی رو پیشنهاد می دن. اینکه گفتم HP به این خاطر بود که در PCها محصولات این کمپانی در صنعت صدا و تصویر به عنوان استاندارد شناخته شده اند. اگر خواستید پ.خ. بدید تا بهتون جایی رو برای خرید معرفی کنم.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط pooriya.kh » 29 مه 2015, 01:50

با عرض سلام
دوستان آیا داخل ایران فروشگاه یا شرکتی هست که مک های کاستومایز شده ( سفارشی ) هم داشته باشه؟ مثلا مک بوک پرو 13 اینچی با 16 گیگ رم و...
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط pooriya.kh » 29 مه 2015, 02:00

نمیدونم چرا این تاپیک رو قبل پرسیدن سوال پیدا نکردم! با عرض شرمندگی

viewtopic.php?f=2&t=2723
pooriya.kh

پاسخ: خرید کامپیوتر کاستومایز شده از ایران

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 مه 2015, 02:21

فدای سرت پوریا جان، من پست‌هاتو به این تاپیک منتقل کردم.
امیدوارم اگر فروشگاه جدیدی هم به ذهن دوستان می‌رسه که قبلا در این تاپیک مطرح نشده باهات در میون بذارن.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط pooriya.kh » 29 مه 2015, 03:59

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
فدای سرت پوریا جان، من پست‌هاتو به این تاپیک منتقل کردم.
امیدوارم اگر فروشگاه جدیدی هم به ذهن دوستان می‌رسه که قبلا در این تاپیک مطرح نشده باهات در میون بذارن.

از شما بسیار سپاس گزارم . واقعا این انجمن با همه جا فرق میکنه 8) 8) :thumbs_up: :thumbs_up:
pooriya.kh

پستتوسط nilean » 29 مه 2015, 14:39

من چند ماه پیش دنبال یه مکبوک پروی ۱۳ اینچی کاستومایزد شده با ۱۶ گیگ رم بودم و اگر خاطرتون باشه تو همین انجمن هم برای خریدش مشورت کردم. با چند تا وارد کننده و سایت مختلف تماس گرفتم و نزدیک‌ترین پیشنهادی که بهم داده شد تحویل ۲ هفته‌ای تا یک ماهه NIC بود که علاوه بر قیمت روز دلار یه درصدی رو هم به عنوان کارمزد به مبلغ نهایی اضافه می‌کرد. نهایتا من دقیقا همون مدلی رو که دنبالش بودم تو طبقه اول مجتمع پایتخت پیدا کردم که قیمت‌اش به شکل عجیبی حتی از قیمت روز دلار کمتر بود. اسم فروشگاه رو یادم نیست اما با کمی جست‌وجو می‌تونید راحت پیداa کنید. مابقی فروشگاه‌ها هم قیمت‌هایی کاملا رقابتی داشتن و همگی بین صد تا دویست هزار تومن ارزون‌تر از فروشگاه‌های آنلاینی مثل دیجی‌کالا بودند.

نهایتا اینکه با مشورت علی رستگار عزیز من قید خرید اون مک کاستومایزد شده رو زدم و همون mgx92 رو گرفتم با هشت گیگ رم و سی‌پی‌یو دوال ۲.۸ corei5
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط pooriya.kh » 29 مه 2015, 17:03

nilean نوشته است:[نمایش]
من چند ماه پیش دنبال یه مکبوک پروی ۱۳ اینچی کاستومایزد شده با ۱۶ گیگ رم بودم و اگر خاطرتون باشه تو همین انجمن هم برای خریدش مشورت کردم. با چند تا وارد کننده و سایت مختلف تماس گرفتم و نزدیک‌ترین پیشنهادی که بهم داده شد تحویل ۲ هفته‌ای تا یک ماهه NIC بود که علاوه بر قیمت روز دلار یه درصدی رو هم به عنوان کارمزد به مبلغ نهایی اضافه می‌کرد. نهایتا من دقیقا همون مدلی رو که دنبالش بودم تو طبقه اول مجتمع پایتخت پیدا کردم که قیمت‌اش به شکل عجیبی حتی از قیمت روز دلار کمتر بود. اسم فروشگاه رو یادم نیست اما با کمی جست‌وجو می‌تونید راحت پیداa کنید. مابقی فروشگاه‌ها هم قیمت‌هایی کاملا رقابتی داشتن و همگی بین صد تا دویست هزار تومن ارزون‌تر از فروشگاه‌های آنلاینی مثل دیجی‌کالا بودند.

نهایتا اینکه با مشورت علی رستگار عزیز من قید خرید اون مک کاستومایزد شده رو زدم و همون mgx92 رو گرفتم با هشت گیگ رم و سی‌پی‌یو دوال ۲.۸ corei5

nilean جان یادت هست که چند درصد اضافه میگرفتن؟
pooriya.kh

پستتوسط nilean » 29 مه 2015, 23:31

پوریا جان،
مدلی که من دنبالش بودم ۲۲۰۰ دلار قیمتش بود که با دلار ۳۴۲۰ تومن اون موقع می‌شد ۷.۵۲۰.۰۰۰ تومن که تو همون مغازه حدود ۷.۲۰۰.۰۰۰ تومن قیمت خورده بود.

اون سایت‌ها و فروشگاه‌هایی هم که باهاشون صحبت کردم (از مشهد و شیراز و تهران) همگی درصدی بین ۵ تا ۱۰ درصد رو بهم اعلام کردند. پوریا جان به نظرم خیلی‌ از این سایت‌ها عملن این‌کاره نیستند و آشنایی کافی به مک ندارند و بهتره قبلش حسابی بررسی کنید.

در نهایت مکبوکم رو از فروشگاه صبا گرفتم که قیمت‌ش منصفانه‌تر از بقیه بود (تقریبا ۵۰ تومن ارزون‌تر از مابقی فروشگاه‌ها)
نماد کاربر
nilean

پستتوسط pooriya.kh » 30 مه 2015, 21:30

پوریا جان،
مدلی که من دنبالش بودم ۲۲۰۰ دلار قیمتش بود که با دلار ۳۴۲۰ تومن اون موقع می‌شد ۷.۵۲۰.۰۰۰ تومن که تو همون مغازه حدود ۷.۲۰۰.۰۰۰ تومن قیمت خورده بود.

اون سایت‌ها و فروشگاه‌هایی هم که باهاشون صحبت کردم (از مشهد و شیراز و تهران) همگی درصدی بین ۵ تا ۱۰ درصد رو بهم اعلام کردند. پوریا جان به نظرم خیلی‌ از این سایت‌ها عملن این‌کاره نیستند و آشنایی کافی به مک ندارند و بهتره قبلش حسابی بررسی کنید.

در نهایت مکبوکم رو از فروشگاه صبا گرفتم که قیمت‌ش منصفانه‌تر از بقیه بود (تقریبا ۵۰ تومن ارزون‌تر از مابقی فروشگاه‌ها)

متشکرم بابت پاسخ. اگر لطف کنید و شماره تلفن یا آدرس فروشگاه فوق رو در پیغام خصوصی برای من بفرستید ممنون میشم ازتون
pooriya.kh

پستتوسط pooriya.kh » 07 ژوئن 2015, 19:46

متاسفانه قیمت ها برای خرید کامپیوتر کاستومایز شده اصلا منصفانه نیست تو ایران (حتی قیمت خود اپل هم برای رم منصفانه نیست ) ! من امروز متوجه شدم که رم مک مینی هم دیگه قابل ارتقا نیست توسط خود کاربر که بسیار خبر بدی هست !!! با این تفاسیر فکر کنم مک بوک پرو غیر رتینا در ایران به صرفه تر باشه با یک ماژول رم ۱۶ گیگ و هارد SSD با ظرفیت ۲۵۶ گیگ !
pooriya.kh

پستتوسط nilean » 07 ژوئن 2015, 20:39

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
متاسفانه قیمت ها برای خرید کامپیوتر کاستومایز شده اصلا منصفانه نیست تو ایران (حتی قیمت خود اپل هم برای رم منصفانه نیست ) ! من امروز متوجه شدم که رم مک مینی هم دیگه قابل ارتقا نیست توسط خود کاربر که بسیار خبر بدی هست !!! با این تفاسیر فکر کنم مک بوک پرو غیر رتینا در ایران به صرفه تر باشه با یک ماژول رم ۱۶ گیگ و هارد SSD با ظرفیت ۲۵۶ گیگ !

نه. حقیقتا منصفانه نیست. من هم یه موقعی همین تصمیم رو داشتم که مک‌بوک پروی ۱۳ اینچ غیر رتینا بگیرم، به جای درایو نوری‌اش هارد SSD بذارم، رم رو ارتقا بدم به ۱۶ و لذتش رو ببرم. اما متاسفانه کفه‌ی اضافه وزن مکبوک، ضخامت بیشترش و همین‌طور غیر رتینا بودنش سنگین‌تر از تمام این مزایا بود، مضاف بر اینکه با این تغییرات قیمتی بیشتر از مدل رتینا هم پیدا می‌کرد و به صرفه نبود. تو هم پوریا جان ببین چه حالتی برات بهتره همون کارو بکن. درسته الآن با رم هشت به خوبی جواب می‌ده اما نگران روزی‌ام که بیشتر از این لازم باشه و مدل رتینا اجازه ارتقای رم رو بهم نمی‌ده (اگر چه ارتقای SSD میسره).
نماد کاربر
nilean

پستتوسط pooriya.kh » 07 ژوئن 2015, 21:02

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]

نه. حقیقتا منصفانه نیست. من هم یه موقعی همین تصمیم رو داشتم که مک‌بوک پروی ۱۳ اینچ غیر رتینا بگیرم، به جای درایو نوری‌اش هارد SSD بذارم، رم رو ارتقا بدم به ۱۶ و لذتش رو ببرم. اما متاسفانه کفه‌ی اضافه وزن مکبوک، ضخامت بیشترش و همین‌طور غیر رتینا بودنش سنگین‌تر از تمام این مزایا بود، مضاف بر اینکه با این تغییرات قیمتی بیشتر از مدل رتینا هم پیدا می‌کرد و به صرفه نبود. تو هم پوریا جان ببین چه حالتی برات بهتره همون کارو بکن. درسته الآن با رم هشت به خوبی جواب می‌ده اما نگران روزی‌ام که بیشتر از این لازم باشه و مدل رتینا اجازه ارتقای رم رو بهم نمی‌ده (اگر چه ارتقای SSD میسره).

من تو فکر مک مینی بودم که بتونم ارتقا بدم اما متاسفانه اون هم نشدنی هست . خلاصه توی این مملکت گرفتار شدیم )):
pooriya.kh

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان