انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط Ilia » 18 ژانویه 2023, 07:05

راستش کلی ریویوهای همه را خواندم ولی نتوانستم هیچکدام را انتخاب کنم. هر کدام به نحوی مزیت خودشان را دارند و برای هر کدام یکی یک چیزی نوشته که آدم را به شک می‌اندازه. :-) توصیه مخصوصا به شما سخت است چون اگر توزرد در بیاید می‌افتد گردن من.

آخرش گفتم خودم بگردم ببینم چی پیدا میکنم که به این رسیدم (ViewSonic VP3256-4K 32 Inch Premium IPS 4K Ergonomic Monitor)، این را هم ببین:
https://www.amazon.ca/ViewSonic-VP3256- ... =UTF8&th=1
و خواهر ۲۷ اینچی‌اش:

راستش آن مانیتور Alogic را که مکورلد آدرس داده بود و بعد این ViewSonic در این حدود قیمت بنظر من از بقیه جالبتر هستند. آن مانیتورهایی که شما پیدا کرده‌ای هم بنظر همه معقول می‌آَیند. اما میگذارم انتخابش را با خودت. شرمنده! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 18 ژانویه 2023, 16:46

Ilia نوشته است:[نمایش]
راستش کلی ریویوهای همه را خواندم ولی نتوانستم هیچکدام را انتخاب کنم. هر کدام به نحوی مزیت خودشان را دارند و برای هر کدام یکی یک چیزی نوشته که آدم را به شک می‌اندازه. :-) توصیه مخصوصا به شما سخت است چون اگر توزرد در بیاید می‌افتد گردن من.

آخرش گفتم خودم بگردم ببینم چی پیدا میکنم که به این رسیدم (ViewSonic VP3256-4K 32 Inch Premium IPS 4K Ergonomic Monitor)، این را هم ببین:
و خواهر ۲۷ اینچی‌اش:

راستش آن مانیتور Alogic را که مکورلد آدرس داده بود و بعد این ViewSonic در این حدود قیمت بنظر من از بقیه جالبتر هستند. آن مانیتورهایی که شما پیدا کرده‌ای هم بنظر همه معقول می‌آَیند. اما میگذارم انتخابش را با خودت. شرمنده! :-)

ایلیا عزیز ازت ممنونم.
این چه حرفیه، من اگر ازت پرسیدم به این دلیل بود که تو از مانیتور و رنگ و فونت بهتر از همه میدانی.
تازه اگر تو زرد دربیاد، خیلی راحت پس می فرستمش، چون من همیشه گارانتی ۵ ساله با فانکشن پس دادن (فکر کنم این نوع بخاطر قوانین اروپا، فقط در اروپا اینطور هست) میگیرم و اصلا از خوب نبودن جنس و زده شدن دلم و غیره نگرانی ندارم.
درنتیجه تصمیم شد LG Ultrafine، چون با تماس با سرویس سنتر ویوسونیک در وین متوجه شدم مشکل داغ شدن پانل پشتی برای مدل ۳۲ بسیار شایع هست و از طرفی برای یکسری مارکها که ال جی هم توشون هست، اداره مالیات پول مالیاتم را به خاطر حمایت از کار از هوم آفیس، پس می دهد.
به هرحال خیلی ممنون و حتما به دستم رسید، خبرش را خواهم داد و اگر هم راضی نبودم، پس می دهم :)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط iSam » 19 ژانویه 2023, 01:57

همین الآن دیدم هر دو مانیتور ال جی اولترالایت و ViewSonic ورژن تست در آمازون دارند (معمولا کارکرده های در حد نو را برای ورژن تست می گذارند) و درخواست دادم تا بیان و تست کنم و بعد از انتخاب، آن که می خواهم را سفارش بدم. هر دوتا تا دوشنبه می‌رسند و بعد از تست، خبر ماجرا را خواهم داد ☺️
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 21 ژانویه 2023, 19:35

بالاخره دیروز دوتا مونیتور تست رسید و من تا الآن در حال سر و کله زدن باهاشون بودم.
سعی میکنم اینجا کمی از تجربم باهاشون رو براتون توضیح بدم و امیدوارم که بدرد کسی بخوره.

LG Ultrafine 4K 32 inch - قیمت با ۵ سال گارانتی تعویض ۶۰۰ یورو

مزايا:
ميزان نور صفحه بسیار خوب و با داشتن نچرال مد، بسیار طبیعی است.
مونيتور تقريبا بدون قاب است و صفه نمايش یک لایه محافظتي ضد خش مات دارد.
یکی از بهترین پایه های ارگونومیک را دارد که تقریبا به هر جهتی قابل تغییر است.
کیفیت صدای اسپیکر بسیار بالاست.
تفکیک رنگ و رزلوشن خیلی خوب ولی نه به خوبی ویوسونیک.
قابلیت کالیبره توسط کالیبریزیشن ال جی یا هر مارک دیگری و البته توسط یک اپ اینتگریت شده داخل خود مانیتور.
مونیتور و آداپتور کاملا بی صدا هستند.
دسترسی راحت با جویستیک تعبیه شده به منو.
دارای پرتهای اتصال متنوع.
دارای پورت یو اس بی سی ۹۷ وات برای اتصال و برقدهی به مک بوک ها و سایر لپ تاپ ها.

معایب:
عدم وب کم.
عدم پایه نگهدارنده ایستاده (معمولی).
عدم پشتیبانی وایرلس.
عدم میکروفون.
مود cool تصور خیلی سرد و بی روح نسبت به بقيه مونیتورها.
در صورت استفاده پر نور، چشم را می زند.
با خاموش و روشن کردن، زمان بیشتری از بقیه مونیتورها میبرد تا تصویر بالا بیاید.
منوی خیلی آنالوگ.
ساپورت ماکزیمم 60Hz.

ViewSonic ColorPro 4K 32 inch - قیمت با گارانتی ۵ ساله تعویض ۷۱۰ یورو

مزایا:
ميزان نور صفحه بسیار عالی است.
مونيتور کلا بدون قاب است.
تفکیک رنگ و رزلوشن واقعا معرکست.
قابلیت کالیبره توسط کالیبریزیشن جداگانه را دارد.
مونیتور و آداپتور کاملا بی صدا هستند.
دسترسی راحت و مدرن به منو.
دارای پرتهای اتصال متنوع.
دارای پورت یو اس بی سی ۶۷ وات برای اتصال و برقدهی به مک بوک ها و سایر لپ تاپ ها.
قابلیت اتصال مستقيم به یک ویوسونیک دیگر و اکستند کردن تصویر (کاری که خود مک و ویندوز میکنند).

معایب:
عدم وب کم.
عدم پایه نگهدارنده ارگونومیک و دیواری و البته طراحی ضعیف پایه.
عدم پشتیبانی وایرلس.
عدم میکروفون.
مود Warm و Natural دارای تصویر بسیار مصنوعی نسبت به بقيه مونیتورها است.
منوی خیلی آنالوگ.
ساپورت ماکزیمم 60Hz.
کیفیت نه چندان بالای اسپیکر.
طبق انتظار، متأسفانه پشت مونیتور بسیار داغ میشود.
عدم محافظ صفحه نمايش و صفحه براقتر نسبت به ال جی.

فقط یک موضوعی هست ایلیا جان که نظرت را میپرسم.
هردو مونیتور از طرف چپ و راست تصویر دارای یک سایه بسیار بسیار ضعیف هستند که به نظر نرمال میاد. آیا نظری داری؟

به هرحال من تو یک مغازه محلی یک ال جی ۳۲ اینچ 5K پیدا کردم که طرف بخاطر اینکه از جعبه درآورده و دکور گذاشته و با اینکه کلا ۱۱ ساعت روشن بوده، با گارانتی پنج ساله تعويض میفروشه ۷۵۰ یورو بجای ۱۲۶۰ يورو که من دوشنبه میروم و آنرا میخرم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 22 ژانویه 2023, 20:41

مبارک باشه سامان. اون که میخری از همهٔ اینها بهتره مخصوصا با گارانتیش اما فکر میکنم ۲۷ اینچی باشه مگر اینکه منظورت مانیتور عریضتر ۳۴ اینچی باشه.

در مورد سایه، خب قاعدتا نباید میبود. اما میگی که آزار دهنده نیست.

ویوسونیک یک زمانی مانیتورهای محبوب گرافیست‌ها رو میساخت. اینکه هنوز در رنگ از بقیه بهتره تعجبی نداره اما اگر داغ میکنه که هیچ.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 22 ژانویه 2023, 21:26

مبارک باشه سامان. اون که میخری از همهٔ اینها بهتره مخصوصا با گارانتیش اما فکر میکنم ۲۷ اینچی باشه مگر اینکه منظورت مانیتور عریضتر ۳۴ اینچی باشه.

در مورد سایه، خب قاعدتا نباید میبود. اما میگی که آزار دهنده نیست.

ویوسونیک یک زمانی مانیتورهای محبوب گرافیست‌ها رو میساخت. اینکه هنوز در رنگ از بقیه بهتره تعجبی نداره اما اگر داغ میکنه که هیچ.

ممنون از لطفت.
درسته عریضتره و مدل UltraWide هست و یک مدل Curve هم داره که من بهش علاقه ای ندارم.
خوشبختانه تو این من میتونم همزمان دوتا ادیتور کد باز کنم که برایم واقعا ایده آل هست.
اون سایه هم آنقدر کمه که اصلا دیده نمیشه ولی من حساس بودم که با ساپورت ۲۴ ساعته صحبت کردم و گفت عادیه و تو کالیبره شدن هم نأثیر داره!
به هر حال فردا Fedex میاد که این دوتا رو ببره و من هم برم مال خودم را تحویل بگیرم :)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط truffaut » 27 ژانویه 2023, 22:41

خب حالا واقعا فرصتش را داری اگر بخواهی در هزینهٔ خرید دستگاه صرفه‌جویی کنی. مجبور نیستی که بالاترین کانفیگوریشن مینی را بخری.

اما همانطور که خودت نوشته‌ای، اگر بخواهی بروی به کانفیگوریشن بالای مک‌مینی، همان سیستم پایهٔ مک‌استودیو هنوز جالبتره. اما اگر واقعا به اینهمه قدرت احتیاجی نداری، در این صورت مثلا با مینی‌ای با این کانفیگوریشن یک مقداری صرفه‌جویی میکنی:
Mini-vs-Studio.png

من چون گرافیست هستم احتمالا همان استودیو را میگرفتم، اما شما باید ببینی که چه دستگاهی مناسبتر برای شماست.

برای مانیتور، من خودم مدتسیت که این ASUS ProArt Display PA279CV نظرم را جلب کرده:
https://www.asus.com/ca-en/displays-des ... y-pa279cv/

اما برای مانیتور آپشن زیاده.

سلام. من میخواستم مک مینی جدید بخرم اما حالا تصمیم گرفتم مک استودیو ریفربیشد که ۲۵۰ دلار ارزونتره بخرم. کار درستی میکنم؟ ریفربیشد مشکلی نداره؟
truffaut

پست‌ها : 5

پستتوسط Ilia » 28 ژانویه 2023, 02:34

در اون حدود قیمت خرید استودیو کار معقولی بنظر میاد. ۳۲ گیگ رم و پورت‌های بیشتر و غیره، تفاوت پراسسورش رو جبران میکنه. البته آیا واقعا به اینهمه قدرت احتیاج داری؟

در مورد ریفربیشد خریدن، من خودم دو تا کامپیوتر اخیرم را ریفربیشد خریده‌ام. اگر مستقیم از اپل بخرید، مشکلی نداره چون اپل ضمانت میکنه که این دستگاه‌ها رو کاملا تست کرده و مطمئنند. اما اگر در ایران باشید، این ضمانت را ندارید و من توصیه نمیکنم چون فقط مثل خرید جنس دست دوم میشه. و میمونه به اینکه چقدر به فروشنده بشه اعتماد کرد که واقعا جنس ریفربیشد تست شدهٔ اپل رو به شما بده یا دست دوم خودش رو.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 29 ژانویه 2023, 16:33

truffaut نوشته است:[نمایش]
خب حالا واقعا فرصتش را داری اگر بخواهی در هزینهٔ خرید دستگاه صرفه‌جویی کنی. مجبور نیستی که بالاترین کانفیگوریشن مینی را بخری.

اما همانطور که خودت نوشته‌ای، اگر بخواهی بروی به کانفیگوریشن بالای مک‌مینی، همان سیستم پایهٔ مک‌استودیو هنوز جالبتره. اما اگر واقعا به اینهمه قدرت احتیاجی نداری، در این صورت مثلا با مینی‌ای با این کانفیگوریشن یک مقداری صرفه‌جویی میکنی:
Mini-vs-Studio.png

من چون گرافیست هستم احتمالا همان استودیو را میگرفتم، اما شما باید ببینی که چه دستگاهی مناسبتر برای شماست.

برای مانیتور، من خودم مدتسیت که این ASUS ProArt Display PA279CV نظرم را جلب کرده:

سلام. من میخواستم مک مینی جدید بخرم اما حالا تصمیم گرفتم مک استودیو ریفربیشد که ۲۵۰ دلار ارزونتره بخرم. کار درستی میکنم؟ ریفربیشد مشکلی نداره؟

با اجازه من یک تجربه شخصی دو هفته ای ارائه بدم.
اول روی ماه ایلیا را میبوسم که نظر من را برد به سمت مک استوديو و باعث شد دستگاهی بگیرم که واقعا همه جوره کارم را راه می اندازد.
من یک مک استوديو با یک ترابایت هارد و ۶۴ گیگابایت رم سفارش دادم که با مجیک موس و مجیک کیبورد برام ۳۳۰۰ يورو تمام شد و همانطور که کلی در پستهای قبلی نوشتم، یک مونیتور هم از ال جی گرفتم که با کلی تخفیف ۷۵۰ يورو شد.
من معمولا نیاز به ران کردن همزمان دو کامپایلر و ویرچوال دیباگر دارم که روی آیمک ۲۰۱۲ که داشتم، با اینکه ۱۶ گیگ رم داشت، ارور میگرفتم.
روی این سيستم من چهارتا ران کردم که بدون مشكل و با سرعت کار کرد و همان تست رو هم تو شرکت با مک بوک پرو M2 گرفتیم که تا دوتا اوکی بود و با سه تا کند شد و چهارمی اصلا ران نمیشد و میگفت میگذاره تو اسکجول!
فکر میکنم راجب قدرت دستگاه تونسته باشم کامل منظور را برسانم.
راجب مونیتور هم اگر کار گرافیک و انیمیشن نمیکنی نیازی به خرید اپل استودیو دیسپلی نداری و میتونی ال جی بگیری که واقعا معرکست و حتی یک سیستم صوتی استریو خوب هم روش داره و از هوم پاد مینی و باقی اسپیکرها هم بی نیازت میکنه ولی اگر کار گرافیک میکنی توصیه میکنم اول برو سراغ استودیو دیسپلی و اگر توان مالی نیست، شک نکن و فقط و فقط ویوسونیک بخر.
خلاصه هر سوأل و تستی در این زمنه بود، درخدمتم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط truffaut » 30 ژانویه 2023, 00:06

در اون حدود قیمت خرید استودیو کار معقولی بنظر میاد. ۳۲ گیگ رم و پورت‌های بیشتر و غیره، تفاوت پراسسورش رو جبران میکنه. البته آیا واقعا به اینهمه قدرت احتیاج داری؟

در مورد ریفربیشد خریدن، من خودم دو تا کامپیوتر اخیرم را ریفربیشد خریده‌ام. اگر مستقیم از اپل بخرید، مشکلی نداره چون اپل ضمانت میکنه که این دستگاه‌ها رو کاملا تست کرده و مطمئنند. اما اگر در ایران باشید، این ضمانت را ندارید و من توصیه نمیکنم چون فقط مثل خرید جنس دست دوم میشه. و میمونه به اینکه چقدر به فروشنده بشه اعتماد کرد که واقعا جنس ریفربیشد تست شدهٔ اپل رو به شما بده یا دست دوم خودش رو.

برای ادیت ویدیو نیاز دارم، ممنونم از راهنمایی.
truffaut

پستتوسط truffaut » 30 ژانویه 2023, 00:17

iSam نوشته است:[نمایش]

Mini-vs-Studio.png

اول روی ماه ایلیا را میبوسم که نظر من را برد به سمت مک استوديو و باعث شد دستگاهی بگیرم که واقعا همه جوره کارم را راه می اندازد.
من یک مک استوديو با یک ترابایت هارد و ۶۴ گیگابایت رم سفارش دادم که با مجیک موس و مجیک کیبورد برام ۳۳۰۰ يورو تمام شد و همانطور که کلی در پستهای قبلی نوشتم، یک مونیتور هم از ال جی گرفتم که با کلی تخفیف ۷۵۰ يورو شد.
من معمولا نیاز به ران کردن همزمان دو کامپایلر و ویرچوال دیباگر دارم که روی آیمک ۲۰۱۲ که داشتم، با اینکه ۱۶ گیگ رم داشت، ارور میگرفتم.
روی این سيستم من چهارتا ران کردم که بدون مشكل و با سرعت کار کرد و همان تست رو هم تو شرکت با مک بوک پرو M2 گرفتیم که تا دوتا اوکی بود و با سه تا کند شد و چهارمی اصلا ران نمیشد و میگفت میگذاره تو اسکجول!
راجب مونیتور هم اگر کار گرافیک و انیمیشن نمیکنی نیازی به خرید اپل استودیو دیسپلی نداری و میتونی ال جی بگیری که واقعا معرکست و حتی یک سیستم صوتی استریو خوب هم روش داره و از هوم پاد مینی و باقی اسپیکرها هم بی نیازت میکنه ولی اگر کار گرافیک میکنی توصیه میکنم اول برو سراغ استودیو دیسپلی و اگر توان مالی نیست، شک نکن و فقط و فقط ویوسونیک بخر.

استویدو دیسپلی وسوسه کننده است ولی خب در توان من نیست. ممنونم از لطفتون.
truffaut

پستتوسط saeidk » 30 ژانویه 2023, 17:45

iSam نوشته است:[نمایش]

Mini-vs-Studio.png

حالا این نرم‌افزارها برای پردازنده‌های جدید بهینه هستند؟ یا همون اینتلی هستند؟
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط iSam » 30 ژانویه 2023, 17:58

ورژن مخصوص پروسسورهای جديد اپل هستند.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag