انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: شما که خارج از ايرانيد دیگه چرا؟

پستتوسط Mohammad99 » 12 ژوئن 2017, 15:41

در ضمن دنبال این هم بودم که یک لپ تاب بیشتر برای کارهای دانشجویی اونجا تهیه کنم و میخواستم بپرسم بنظرتون برم سراغ مک بوک بهتره یا لپ تاب های ویندوزی؟؟اونجا رشته مکانیک یا مهندسی پزشکی میخواستم بخونم
و از لحاظ قیمت و خدمات و....بهتره که همین ایران بخرم و ببرم یا برم از همونجا بخرم؟؟
Mohammad99

پست‌ها : 4

پاسخ: شما که خارج از ايرانيد دیگه چرا؟

پستتوسط iSam » 12 ژوئن 2017, 15:52

Mohammad99 نوشته است:[نمایش]
در ضمن دنبال این هم بودم که یک لپ تاب بیشتر برای کارهای دانشجویی اونجا تهیه کنم و میخواستم بپرسم بنظرتون برم سراغ مک بوک بهتره یا لپ تاب های ویندوزی؟؟اونجا رشته مکانیک یا مهندسی پزشکی میخواستم بخونم
و از لحاظ قیمت و خدمات و....بهتره که همین ایران بخرم و ببرم یا برم از همونجا بخرم؟؟

طبیعتا من که مک یوزر هستم، مک را پیشنهاد میکنم ولی باید به بودجه و نیازتان هم توجه کنید.
لینک اپل آلمان را مینویسم تا خودتان قیمتها و مدلها را بررسی کنید.
https://www.apple.com/de/
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط Kiiaiin » 03 سپتامبر 2017, 15:34

سلام. دوستان.
بنده قصد تهيه يك اولترابوك رو دارم. بين دو مدل MacBook Air 2017 MDQ32 و Zenbook UX430 دچار شك شدم. كاربري خودم از لپتاپ نرم افزار FL Studio و نرم افزار هاي رشته ي عمران مثل اتوكد هستش. سى پى يو هر دو مدل i5 هست ولي در زنبوك سي پي يو نسل هفت هستش . گرافيك زنبوك جديد تره ، رم هر دو ٨ گيگ ولي براي زنبوك DDR4 هست. صفحه زنبوك فول اچ دي با پنل اي پي اس هستش اما تو مك بوك دقت تصوير خيلي پايينه(١٤٤٠*٩٠٠) و تي اف تي.اس اس دي مك بوك ١٢٨ و زنبوك ٢٥٦. روي كاغذ همه چي به نفعه زنبوك ه ولي سيستم عامل ها متفاوته ، ميخواستم بدونم با اين أوصاف دوستان كدوم رو پشنهاد ميكنند ايا در مك بوك ها هم مثل أيفون با وجود سخت افزار ضعيفتر در مقايسه با بقيه عملكرد بهتره؟ و اگر ميشه يه توضيحي در مورد نصب نرم افزار روي سيستم عامل اپل (روش بدون اپ أستور ) بديد.
Kiiaiin

پست‌ها : 2

پستتوسط Ilia » 03 سپتامبر 2017, 21:20

بنظر شما سقف بودجه‌ای را برای خودتان در نظر گرفته‌اید. چون هم با حدود ۵۰۰ دلار بیشتر، مکبوک‌ایر را میشود با هارد ۲۵۶ و i7 داشت و هم با حدود ۱۰۰۰ دلار بیشتر مکبوک‌پروی ۱۳ اینچی با ۱۶ گیگ رم و همهٔ مشخصات بالاتر (که بنظر من برای کار شما بسیار بهتر و مناسب‌تر است).

من به هر که میپرسد همیشه توصیه‌ام این است:
اگر برنامه‌های شما فقط در ویندوز موجود است، و یا بعد از خرید، قصد نصب و تبدیل آن به یک کامپیوتر ویندوزی را دارید، از همان اول یک پیسی خوب بخرید. هم ارزانتر است و هم دردسرش کمتر. چون مک، بیشتر بخاطر سیستم عامل و هماهنگی نرم‌افزار و سخت‌افزارش جالب است. وگرنه سخت‌افزار خوب را (اگر پولش را بدهید)، شرکت‌های دیگر هم میسازند.

برنامه نصب کردن روی مک چیز غیرعادی‌ای ندارد. برنامه‌های مهم اکثرا هم برای مک موجودند و هم برای ویندوز. اینستالر دارند (و کرک و غیره که در این فوروم راهنمایی‌اش مجاز نیست). برنامه‌های اپ‌استور خود اپل هم اکانت اپل میخواهد و گهگاه مشکلات تحریم و بسته شدن از این طرف یا آن طرف.

باز هم در آخر، اگر مقدورتان هست، مکبوک‌پرویی با حداقل ۲۵۶ هارد و ۱۶ گیگ رم برای شما بهتر است. وزنش هم چندان سنگینتر نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Kiiaiin » 03 سپتامبر 2017, 21:32

اولا ممنون كه وقت گذاشتيد
- بله چون براي گيمينگ كنسول و براي كار هاي سبك سرفيس دارم. نميخوام بيشتر از ٤ ميليون خرج كنم. راستش خيلي دوست داشتم كار با مك رو تجربه كنم امروز خيلي از نقد هاش رو خوندم و اكثرا قيمتش رو بخاطر صفحه نمايش و پردازندش منطقي نميدونستن. البته اپل برندي هست كه كلا سخت ميشه ازش گذشت. اميدوارم نسل بعدش توجيه اقتصادي بيشتري داشته باشه
Kiiaiin

پستتوسط Ilia » 03 سپتامبر 2017, 23:24

پس چند ماهی صبر کنید تا مکهای جدید بیرون بیایند. بنظر دستگاه‌های جالبی در راهند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط A2D3D » 29 نوامبر 2017, 14:01

سلام
من کار برنامه نویسی انجام میدم و همزمان فتوشاپ، اندروید استادیو و دریم ویور باز هست و کار میکنم + مرورگرها و ...
آیا مک بوک core i5 با 8 گیگ جواب کار منو میده ؟
در حال حاضر یه lenovo z510 دارم با 8 گیگ رم که کم میاره ( البته زده 6.5 گیگ available )
خیلی از دوستان میگن مک فرق داره چون سیستم خوب نوشته شده برای من جواب میده
لطفا راهنمایی کنید بخرم یا خیر ؟
یه مورد دیگه هم اینکه تاچ پدش اینقدر خوب هست بشه گرافیک زد ؟ مثل ماوس

پست‌ها : 1

پستتوسط SMMousavi » 29 نوامبر 2017, 17:32

A2D3D نوشته است:[نمایش]
سلام
من کار برنامه نویسی انجام میدم و همزمان فتوشاپ، اندروید استادیو و دریم ویور باز هست و کار میکنم + مرورگرها و ...
آیا مک بوک core i5 با 8 گیگ جواب کار منو میده ؟
در حال حاضر یه lenovo z510 دارم با 8 گیگ رم که کم میاره ( البته زده 6.5 گیگ available )
خیلی از دوستان میگن مک فرق داره چون سیستم خوب نوشته شده برای من جواب میده
لطفا راهنمایی کنید بخرم یا خیر ؟
یه مورد دیگه هم اینکه تاچ پدش اینقدر خوب هست بشه گرافیک زد ؟ مثل ماوس

سلام
فک میکنم شما همین مدلی رو که من خریدم میخواین بخرین
MacBook Air mqd32 2017
من این مک بوک دیشب به دستم رسید
در روونی سیستم عاملش و این که باز دهی بالاتری نسبت به ویندوز داره هیچ شکی نیست
نمیتونم در این مورد نظری بدم که تاچ پدش شما رو راضی میکنه یا نه اما مطمین باشید بهترین تاچ پد موجود بین لپ تاپ هاست
فکر نمیکنم برای برنامه هایی که گفتین به مشکلی بربخورین مگه این که انجام کارهای گرافیکی با توجه به این که این لپ تاپ کارت گرافیک مجزا نداره براتون دردسر ساز بشه
MacBook air 13
Computer Engineer
Cpp
SMMousavi

پستتوسط iSam » 13 فوریه 2018, 02:07

بچه ها من یک سوأل داشتم راجب آیمک.
من یک آیمک ۲۷ اینچ Late 2012 درحد نو ( تقریبا یکسال استفاده شده و لای زرورق نگهداری شده) بهم پیشنهاد شده با رم ۱۶ و سی پی یو ۳،۲ و هارد یک ترابایت و کارت گرافیک جیفورس به مبلغ نهایی ۷۵۰ یورو. با توجه به اینکه نو این دستگاه ۲۵۰۰ یورو هست، فکر میکنید صلاح هست که من این دستگاه رو بخرم یا نه و چرا؟
ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 13 فوریه 2018, 02:17

بستگی داره چکار می‌خواهی باهش بکنی. این مشخصاتشه:
https://everymac.com/systems/apple/imac ... specs.html

نوی این دستگاه که ساخته نمیشه تا اون قیمت باشه. مشخصات آیمک ۲۱ فعلی با این خیلی فرق داره. حداکثر رم این ۱۶ گیگ و هاردش ۵۴۰۰ هستش صفحه نمایشش هم رتینا نیست.

اما اگر واقعا تمیز باشه، من جای تو بودم با کمال رضایت میخریدمش. برای کارهای معمولی کاملا کفایت می‌کنه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 13 فوریه 2018, 12:30

Ilia نوشته است:[نمایش]
بستگی داره چکار می‌خواهی باهش بکنی. این مشخصاتشه:
https://everymac.com/systems/apple/imac ... specs.html

نوی این دستگاه که ساخته نمیشه تا اون قیمت باشه. مشخصات آیمک ۲۱ فعلی با این خیلی فرق داره. حداکثر رم این ۱۶ گیگ و هاردش ۵۴۰۰ هستش صفحه نمایشش هم رتینا نیست.

اما اگر واقعا تمیز باشه، من جای تو بودم با کمال رضایت میخریدمش. برای کارهای معمولی کاملا کفایت می‌کنه.

ممنون ایلیا جان. البته این که من میگم 27 اینچ هست و 16 گیگ رم با یگ ترابایت هارد داره و خیلی هم تمیزه چون طرف حدود یکسال، اونم روزی یکی دو ساعت استفاده کرده و بعد چون از اینجا رفته بوده، گذاشته بوده تو جعبه و بعد هم انبار.
راستش برای خونه (استفاده مشترک خودم و همسرم) میخوام و با توجه به رم و پروسسورش هم، گاهی برنامه نویسی خواهم کرد و با نوجه به اینکه هردو کامپیوتر از محل کار داریم طبیعتا از این کمتر کار خواهیم کشید و در عوض هم مک بوک های 2011 خودمان را رد خواهیم کرد که برود.
فکر میکنم که این دستگاه باشد:
https://support.apple.com/kb/sp667?locale=en_US
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 13 فوریه 2018, 18:34

آره بخر. فکر کردن نداره.

مال خودت رو هم رد کنی بره، فوقش دویست تا بیشتر برات آب نمیخوره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 13 فوریه 2018, 19:47

آره بخر. فکر کردن نداره.

مال خودت رو هم رد کنی بره، فوقش دویست تا بیشتر برات آب نمیخوره.

من هم تو همین فکر بودم که قرار شد یکی مک بوک پرو 2011 من و مک بوک ایر 2009 همسرم رو بخره و با این حساب 320 تا هم برام میمونه :)
رفتم که ترتیب معامله را بدم تا 27 اینچ عشق نپریده :lol:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 13 فوریه 2018, 21:16

من جای تو بودم یکی از لپتاپ ها رو نگه میداشتم. همیشه نمیشه پشت میز نشست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 14 فوریه 2018, 21:31

من جای تو بودم یکی از لپتاپ ها رو نگه میداشتم. همیشه نمیشه پشت میز نشست.

یک مک بوک پرو از شرکت دستمه همیشه و برای همین مشکلی نیست :)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک