انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط Ilia » 26 ژوئیه 2018, 08:05

nilean نوشته است:[نمایش]
مبارک باشه ایلیا جان.
لطفا تجربه دست اولت رو هم اینجا می‌ذاری؟ من تا حالا ریفربیش نخریدم. بدنه‌اش احیانا خط و خش داره؟ یا ظاهر بیرونی هم مثل قطعات داخلی کاملا بازبینی و احیانا تعمیر/تعویض شده؟
منطقت برای خرید این آی‌مک کاملا درسته و من هم به فکر افتادم برای سری بعد احتمالا ریفربیش بگیرم. پرداخت اقساطی هم داره برای کانادا؟

آیمک امروز، یعنی پنج روز قبل از موعد رسید. کوچکترین خش و ایراد ظاهری‌ای در آن دیده نمیشود. فقط قوطی آن فقط ساده و سفید است و چیزی روی آن چاپ نشده. اما دستگاه مثل نو بسته‌بندی و روکش محافظ کشیده شده و تمیز و مرتب بود.

در مورد قسط‌بندی، فکر نمیکنم که شامل دستگاه‌های ریفربیشد بشود. اما حتی اگر میشد، برای من بیشتر صرف دارد که از بانکم قرض بگیرم (که میگیرم) تا اپل، چون بانکم بهرهٔ کمتری از من میگیرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط nilean » 27 ژوئیه 2018, 03:13

خیلی سپاسگزارم ایلیا جان. هم برای بررسی و هم اطلاعات.

خیالم راحت شد. امیدوارم آی‌مک جدید رو به اندازه مک‌مینی‌ات دوست داشته باشی و همراهی کنه برات. مبارکه قربان!
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط Ilia » 27 ژوئیه 2018, 04:56

متشکر Nilean عزیز. امیدوارم که یکی خوشگلش رو هم شما بخری.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 29 ژوئیه 2018, 22:33

ایلیا جان مبارکت باشد. ممنونم از اشتراک گذاشتن تجربه‌ات. آواتارت را هم به یک آی‌مک عوض کن مثل این پدر و مادرهایی که بچه‌شان را کل عصاره‌ی خلقت می‌دانند و هر جا عضوند عکس بچه‌شان را می‌بینی. نوشته مهندس عبدالله فلان خانی بعد آواتارش یک بچه است که آب دهنش آویزان است :joy: :joy:
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

پستتوسط Ilia » 29 ژوئیه 2018, 22:45

:confused: اگه از دیدن قیافهٔ آواتار من خسته شدی، دیگه چرا متلک میندازی؟ :satisfied:

این آیمک خریدن منهم مصادف شد با افزایش نجومی قیمت ارز و غیره. خجالتش موند پیش دوستان داخل ایران. اخبار ارز رو آدم میبینه میبره. مک همیشه دستگاه گرانی بوده اما با این وضع کلا داره از قدرت خرید طبقهٔ متوسط خارج میشه.

بهر حال پوزش من از دوستان داخل ایران. به امید بهتر شدن روند اوضاع.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط نیما » 04 اکتبر 2018, 19:30

مک‌هایی که در ایران خریداری شده باشن، در خارج از ایران چه سرنوشتی برای گارانتیشون وجود داره؟

من یک دستگاه رو داخل سایت اپل زدم و همچین پیامی رو دیدم.

کد: انتخاب همهٔ
Please validate your product’s purchase date.
Apple is unable to provide information about your service coverage. Please sign in with your Apple ID and provide your product’s date of purchase so that we can display your coverage information.

که بعد هم تاریخ خرید رو می‌خواد. من جلو‌تر نرفتم و ترسیدم خراب کاری بکنم. فاکتور خرید که نباید ارائه داد؟ اصولا فاکتور‌های ایرانی هم که به درد نمی‌خوره! درسته؟

شما چه نظری دارید؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Arzhang » 05 اکتبر 2018, 20:37

من در مورد مک تجربه‌ای ندارم اما در مورد آیفون خانمم که به مشکل خورده بود، با آن که از ایران خریداری شده بود،‌ اپل استور آن را عوض کرد و یک دستگاه نو را بهش تحویل داد. بدون درخواست فاکتور خرید و یا هیچ مدرک دیگری.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

پستتوسط Mehdizadeh » 02 نوامبر 2018, 14:11

سلام
ipad pro میتونه جای لپ تاپ رو بگیره؟
در وب گردی طولانی دست و یا گردن درد نمیگیری؟
در وب گردی با سفاری میشه دیفالت دسکتاپ مد باشه ؟
فایل های 4k رو میشه به راحتی با usb در tv دید؟ بهترین player برای hdr و dolby vision ؟
۴ گیگ رم کم نیست ؟

ممنون میشم راهنمایی فرمایید
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط Mehdizadeh » 03 نوامبر 2018, 14:22

خیلی ممنون بابت راهنمایی :!: :)
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط amirazizi » 03 نوامبر 2018, 17:40

Mehdizadeh نوشته است:[نمایش]
سلام
ipad pro میتونه جای لپ تاپ رو بگیره؟
در وب گردی طولانی دست و یا گردن درد نمیگیری؟
در وب گردی با سفاری میشه دیفالت دسکتاپ مد باشه ؟
فایل های 4k رو میشه به راحتی با usb در tv دید؟ بهترین player برای hdr و dolby vision ؟
۴ گیگ رم کم نیست ؟

ممنون میشم راهنمایی فرمایید

ایا می تونه جای لپتاپ رو بگیره ؟‌ الان نه ولی تا چند سال اینده بدون شک خواهد گرفت.

در وب گردی دست درد نمیگیرید؟ به نظر من این subjective و سلیقه است و به هر فردی بستگی داره، به قدرت دست، گردن و...

اصلا پیشفرض سافری دستکتاپ هست .

در مورد player باز احساس میکنم کاملا به سلیقه افراد برگرده ولی تا جایی که به سخت افزار مربوط بشه مدل هایی که از ۲۰۱۷ به بعد فروش رفتند همHDR و هم Dollby رو می تونند پخش کنند.
"iPhone 8 and newer, iPad Pro (2017), and Apple TV 4K can play HDR10 and Dolby Vision content"

۴ گیگ رم برای یک لپتاپ یک سیستم عامل سنگین مثل MacOS یا ویندوز شاید کم باشه ولی برای تبلتی که iOS روش نصب شده کافیه و خوبه.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط amirazizi » 03 نوامبر 2018, 17:45

نیما نوشته است:[نمایش]
مک‌هایی که در ایران خریداری شده باشن، در خارج از ایران چه سرنوشتی برای گارانتیشون وجود داره؟

شما چه نظری دارید؟

گارانتی اپل به محل خریداری شده ارتباطی نداره . من مادربرد macbook pro که تو ایران خریداری شده بود رو تو امریکا عوض کردم و دوست ام ipad که ایران خرید کرده بود رو تو اپل استور پاریس تعویض کرد.

اگر سیستم شما ایرادی داشته باشه که به اپل مربوط بشه و اشکال از اپل باشه ، مثل مادربرد سیستم من، در هر اپل استوری در جهان درست اش میکنند اگر هم مثلا شیشه ایفون تون شکسته شده باشه هزینه تعمیر رو میگیرند ولی کاری به این ندارند که شما از کجا خریداری کردید.

من ipad ام رو از امستردام، ایفون ام رو از دوبی و macbook pro ام رو از تهران خریده بودم ، به خاطر ندارم برای تعویض باتری ipad یا... یکبار از من سوال کرده باشند که کجا خریدی.
amirazizi

پستتوسط Mehdizadeh » 04 نوامبر 2018, 11:50

بی نهایت سپاس amirazizi عزیز
خیلی لطف کردی
نماد کاربر
Mehdizadeh

پستتوسط amirazizi » 04 نوامبر 2018, 21:49

Mehdizadeh نوشته است:[نمایش]
بی نهایت سپاس amirazizi عزیز
خیلی لطف کردی

خواهش میکنم :blush: :) .
amirazizi

پستتوسط mani6606 » 07 ژوئن 2019, 17:39

دوستان سلام
می خواهم بعد از حدود ۹ سال مک بوک پرو جدید بخرم با توجه به تنوع مک بوک ها تصمیمگری مشکل شده.قیمت مک بوک پرو MPXQ2 2017 وسوسه کننده است اما فکر کنم این سری مک بوک ها در زمان معرفی مشکل کیبرد داشتن از طرفی مک بوک ایر ۲۰۱۸ هم قیمت این مک بوک پرو ۲۰۱۷ اما پروسسور ضعیفتری دارد بیشترین استفاده من در نرم افزارهای تخصصی است البته با این مک بوک پرو فعلی که ساخت ۲۰۱۰ و 2,4 GHz Intel Core 2 Duo در این نرم افزارها مشکلی ندارم. نمی دونم مک بوک ایر با پرسسور 1,6 GHz Dual‑Core Intel Core i5 انتخاب مناسبی است؟
چه تفاوتی بین سری ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مک بوک پرو ؟
mani6606

پست‌ها : 17

پستتوسط Ilia » 07 ژوئن 2019, 19:29

هر چه میخرید مدل قبل از امسال را نخرید. چون مشکل کیبوردش دیر یا زود گریبانتان را خواهد گرفت.

مکبوک ایر جدید هم دستگاه خوبیست، اگر احتیاج به لپتاپی با بالاترین قدرت نداشته باشید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان