انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: MAC BOOK PRO MC 700

پستتوسط amir.pro » 24 اوت 2011, 18:20

:-) حالا شما اینشو جدی نگیر!
ممنون از جوابتون!
Apple Mac Book Pro MC 700
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پست‌ها : 28

Re: مشورت برای خرید مک

پستتوسط amir.pro » 26 اوت 2011, 02:43

فقط نگفتین که از کجا مک بوک رو بخرم؟ (با گارانتی!)
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پستتوسط Ilia » 05 سپتامبر 2011, 21:47

یک سوال:

یکی از آشناهای من برایش موقعیتی پیش آمده که برایش مسافری از سوییس یک مکبوک‌پرو بخرد و بیاورد. قیمت مدل پایین مکبوک‌پروی فعلی که در سایت اپل آمریکا میفروشندش ۱۲۰۰ دلار را در اپل استور سوییس میفروشند ۱۴۰۰ فرانک سوییس که با نرخ امروز ارز میشود، ۱۷۷۸ دلار آمریکا یعنی ۵۷۸ دلار بیشتر.

بنظر شما آیا ایشان بهتر است که کامپیوترشان را از سوییس بخرند یا از ایران؟ لطفا در جوابتان تمام جوانبی را که ممکن است به فکر من نرسد (مثل قابل اطمینان بودن جنس و غیره) را در نظر بگیرید.

با تشکر، ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط cyra » 05 سپتامبر 2011, 22:49

سلام ايليا جان

سوال شما دو متغيير كلى داره. يكى قيمت و ديگرى مسئله ى گارانتى. در مورد قيمت كه همه چيز روشنه. من يه لينكى هم براتون pm مى كنم كه نسل فعلى و قبلى macbook pro در ليست قيمتش هست. و اما مسئله ى گارانتى... اگر درست فهميده باشم شما به پايين ترين مدل ١٣ اينچى اشاره كرديد كه حدودن تا ١،٥٠٠،٠٠٠ تومن در بازار تهران گير مياد. اگر از فروشنده گارانتى هم بخوايد حدودن ٥٠،٠٠٠ تومن اضافه هم بايد بپردازيد. به نظرم در تهران ارزون تر تمام ميشه.
و اما بحث اطمينان. سريال نامبر دستگاه تنها چيزيه كه ميشه بهش اعتماد داشت :-D  
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Ilia » 05 سپتامبر 2011, 23:00

متشکر cyra جان.

پس با نرخ امروز که از قرار ۱۲۳۰ تومن هست قیمت آن در بازار تهران بسیار منصفانه و رقابتی بنظر می‌یاد. آیا راهی هست که بشود آن گارانتی واقعی سه سالهٔ اپل را (البته به قیمت واقعی‌اش که خیلی بیشتر از ۴۰ دلار است)، را در آنجا گرفت؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط cyra » 05 سپتامبر 2011, 23:31

:lol: اتفاقا در پست قبلى به همين موضوع اشاره كرده بودم، ولى فكر كردم به دردتون نخوره و پاكش كردم...

تا اونجايى كه مى دونم خريد Apple Care محدوديتى نداره و تا زمانى كه تحت پوشش گارانتى اوليه ى اپل باشيد مى تونيد سريال دستگاه رو شامل گارانتى سه ساله كنيد. معمولا فروشندگان درست و حسابى تر اينكار رو براتون مى كنن. من اون لينك رو هم براتون فرستادم. 
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط narsisS » 08 سپتامبر 2011, 18:26

سلام
من میخوام یه مک بوک مدل mc 700 بخرم، بنظرتون واسه استفاده ی شخصی خوبه یا یه کم دیگه پولامو جمع کنم و یه مدل بالاتر بخرم؟ بعد اینکه از کجا بخرمش؟ الماس پایتخت مطمئنه 100%؟ اونوقت من تا حالا مک بوک نداشتم، برای راه اندازیش باید از همونجا که می خرم کمک بگیرم یا چیزِ خاصی نداره؟ محتویاتِ جعبه ش رو هم بهم میگید که چک کنم؟
narsisS

پست‌ها : 16

پستتوسط amir.pro » 08 سپتامبر 2011, 18:46

اگه از الماس بخریم .اگه بخواهیم خودشون ویندوزم روش نصب میکنن؟
Apple Ipad 16GB
نماد کاربر
amir.pro

پستتوسط AmiN.D » 08 سپتامبر 2011, 18:58

دوست عزیز نصی ویندوزکار سختی نیست..اما بعید میدونم اینکارو بکنن...بکنن هم پول میگیرن بعد اینکه اگه پیندوز میریزین نخرین بهتره...
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 سپتامبر 2011, 19:00

narsisS نوشته است:[نمایش]
سلام
من میخوام یه مک بوک مدل mc 700 بخرم، بنظرتون واسه استفاده ی شخصی خوبه یا یه کم دیگه پولامو جمع کنم و یه مدل بالاتر بخرم؟ بعد اینکه از کجا بخرمش؟ الماس پایتخت مطمئنه 100%؟ اونوقت من تا حالا مک بوک نداشتم، برای راه اندازیش باید از همونجا که می خرم کمک بگیرم یا چیزِ خاصی نداره؟ محتویاتِ جعبه ش رو هم بهم میگید که چک کنم؟

سلام،
- راستش بسته به منظور از استفاده شخصی داره. قاعدتا باید کارهای عادی رو به خوبی جواب بده اما به نظر من چیپ گرافیکی جالبی نداره اگر با GPU زیاد سر و کار دارید.
- اینکه از کجا بخرید و کجا مطمئنه بسته به تجربه شخصی افراد متفاوته. ممکنه کسی از خریدش راضی باشه و فرد دیگه ناراضی. حتی اگر من به شما بگم فروشنده‌ای ۱۰۰ درصد مطمئنه نباید رو حرف من برید خرید کنید. شما باید خودتون بسته به قیمت، شرایط گارانتی، صبحت با فروشنده و... تصمیم بگیرید.
- کار خاصی نداره. می‌پرسه میخواین اطلاعاتتون رو از کامپیوتر قبلی منتقل کنید یا نه، که طبیعتا این کار رو بعدا خودتون انجام می‌دید. ازتون میخواد حساب کاربری ایجاد کنید و احتمالا همچنین انتخاب زبان و ساعت، فکر نکنم به مشکل بخورید. اما طبیعتا اینکه همونجا همراه با فروشنده این مراحل رو طی کنید این فایده رو داره که اگر در موارد بسیار بعید دستگاه به کل خراب باشه یا مشکل دیگه‌ای که از اول خودش رو نشون بده، قانع کردن فروشنده برای رسیدگی به این موضوع راحتتر میشه.
- محتویات جعبه رو از صفحه Tech Specs هر محصول در سایت اپل می‌تونید ببینید.(قسمت What’s in the box)
مثلا برای مک‌بوک پرو ۱۳ اینچ:
http://www.apple.com/macbookpro/specs-13inch.html
amir.pro نوشته است:[نمایش]
اگه از الماس بخریم .اگه بخواهیم خودشون ویندوزم روش نصب میکنن؟

- در مورد نصب ویندوز بهتره از خود فروشنده سوال کنید ولی فکر کنم اکثر فروشگاه‌ها این کار رو می‌کنن.(من شخصا خرید مک برای نصب ویندوز رو توصیه نمی‌کنم، اگر در موارد نادری بخواید از ویندوز استفاده کنید و اکثر اوقات از خود Mac OS X استفاده کنید خوبه اما اگر اکثر کار شما با ویندوز باشه شاید انتخاب‌های بهتری نسبت به لپ‌تاپ‌های اپل داشته باشید.)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط narsisS » 08 سپتامبر 2011, 19:58

مرسی. منظورم از استفاده ی شخصی، به نت گردی و فیلم دیدنو خلاصه کارای سبک محدود میشه نه کارای گرافیکی و برنامه های سنگین. کیفیتِ mc700 با 724 تووی این زمینه ای که گفتم خیلی متفاوته ؟ بعد اینکه با گارانتی بگیرم بهتره؟ آخه شنیدم میگن خیلی فرقی نمیکنه...
narsisS

پست‌ها : 16

پستتوسط Pooria Azimi » 08 سپتامبر 2011, 22:45

narsisS نوشته است:[نمایش]
مرسی. منظورم از استفاده ی شخصی، به نت گردی و فیلم دیدنو خلاصه کارای سبک محدود میشه نه کارای گرافیکی و برنامه های سنگین. کیفیتِ mc700 با 724 تووی این زمینه ای که گفتم خیلی متفاوته ؟ بعد اینکه با گارانتی بگیرم بهتره؟ آخه شنیدم میگن خیلی فرقی نمیکنه...

چرا فرق می کنه. یکی از دوستان من یک سال و نیم پیش مک بوکش رو از نقش خرید. حدوداً هشت ماه پیش هارد لپتاپ خراب شد و نقش، لپتاپ رو فرستاد امارات برای تعمیر و اونها هم فرستادند آمریکا. حدوداً یک ماه بعد، لپتاپش رو تحویل گرفت (با مادربورد و هارددیسک جدید)، و هیچ پولی هم برای این کار نداد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط hmadani2010 » 08 سپتامبر 2011, 23:59

سلام
این مشکل که باتری زود خالی میشه مربوط به اینه که نوسانات برق باعث شده که قسمتی از مادر بورد شما بسوزه :-| احتمالا چون مال خود من هم همین طور شده متاسفم و هزینه تعمیر اون هم نمی ارزه ممکن هم هست که اشکال مربوط به باتری باشه ایشالله که همین طور باشه
hmadani2010

پست‌ها : 1

پستتوسط AliGhz » 09 سپتامبر 2011, 00:03

hmadani2010 نوشته است:[نمایش]
سلام
این مشکل که باتری زود خالی میشه مربوط به اینه که نوسانات برق باعث شده که قسمتی از مادر بورد شما بسوزه :-| احتمالا چون مال خود من هم همین طور شده متاسفم و هزینه تعمیر اون هم نمی ارزه ممکن هم هست که اشکال مربوط به باتری باشه ایشالله که همین طور باشه

دوست گرامى به ايرماگ خوش آمديد. ولى من هر چه اين مبحث را بالا و پايين كردم متوجه نشدم شما به چه سوالى پاسخ داده ايد!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 سپتامبر 2011, 00:54

[نمایش]
مرسی. منظورم از استفاده ی شخصی، به نت گردی و فیلم دیدنو خلاصه کارای سبک محدود میشه نه کارای گرافیکی و برنامه های سنگین. کیفیتِ mc700 با 724 تووی این زمینه ای که گفتم خیلی متفاوته ؟

در مورد تفاوت MC700 و MC724 از نظر گرافیک نباید فرق قابل توجهی باشه اما از نظر CPU فرق دارن. MC700 از پردازنده Core I5 2415M استفاده می‌کنه که مشخصات و becnhmarkهاش اینجاست:
http://ark.intel.com/products/53449
http://www.notebookcheck.net/Intel-Core ... 627.0.html
و MC724 از Core i7 2620M:
http://ark.intel.com/products/52231/Int ... e-2_70-GHz)
http://www.notebookcheck.net/Intel-Core ... 108.0.html
و این مقایسه مدل‌های مک‌بوک پرو از نظر امتیازی که با Geekbench گرفتن:
http://primatelabs.ca/blog/2011/02/macb ... arly-2011/
من حدس می‌زنم کارهای سبکی که شما نوشتید رو MC700 کاملا جوابگو باشه، اما همه این لینک‌ها رو گذاشتم تا خودتون تصمیم بگیرید، من با هیچکدوم از دو دستگاه کار نکردم و فقط از روی مشخصات فنی حدس‌هایی می‌زنم.
موفق باشید
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان