انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ورم درب پشت 13" MacBook (Unibody)

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: ورم درب پشت 13" MacBook (Unibody)

پستتوسط Microsoft24 » 17 ژوئیه 2010, 00:43

m]reza نوشته است:[نمایش]
به نظر من مک بوک ها هیچ نیازی به این وسایل ندارند و این حرفی هم که برخی دوستان گفتند که مک برای کم صدا بودن دور فن خودش را پایین میاره درست نیست بلکه فن های مک کم صدا طراحی شدند.الان فن مک بوک من ۲۰۰۰ دور در دقیقه کار می کنه و بی صداست دما رو هم روی ۵۲درجه نگه داشته خودتون قضاوت کنید ۲۰۰۰ دور کمه؟ مک بوک سفید هم داشتم همین طور بود هیچ شرکتی نمیاد برای کم صدا کردن محصولش این کار رو بکنه چون دمای غیر طبیعی اول به خود سی پی یو و بعد به همه قطعات روی تخته آسیب می زنه.

حرف شما رو قبول دارم!

اما ، دوست عزیز ، فن های مک بوک پرو در حالت عادی با 2000RPM (دور فن) کار میکنند!

و دما رو ۵۴ و ۵۵ ه!

اما ، شما اگر بخواهید با برند های دیگه مقایسه کنید ، این دور برای یک حالت عادی زیاد ه!

مثلا ، من قبلا xps m1530 داشتم ، یکبار بصورت تصادفی متوجه شدم ، وقتی که در حالت عادی سیستم روشن است ، فن داخلی خاموش ه!

شاید باورتون نشه ، ولی وقتی بازش کردم ، متوجه شدم درسته!

ولی با باز کردن یک نرم افزار فن ها شروع می کنند ، و از 1000RPM دور میگیرند و در خفن ترین حالت ممکن (مثلا در یک رندر گرافیکی و یا یک بازی سنگین) به 4000RPM می رسند! و دمای پردازنده حداکثر تا ۶۵ و چیپست گرافیکی حد اکثر ۷۰ میرسه!

اما ، ما در مک بوک و مک بوک پرو ، دور 4000RPM فن ، عادیه!

من ، یکبار بازی Splinter Cell 3 رو با ویندوز (ویندوز ۷ ، ۶۴ بیت ، نصب شده توسط بوت کمپ ر مک بوک پرو MB986LL/A) ، بازی کردم ، بعد از یک ساعت ، دور فن هابه 6200RPM ، یعنی نهایت دور فن های سری UniBody رسیده بود ، اما دما همچنان داشت بالا می رفت ، من ، دستگاه رو خاموش کردم ! دمای پردازنده ۱۰۰ و دمای چیپست گرافیکی ۸۹ درجه بود!

نتیجه : فن های استفاده شده در سیستم های کامپیوتری اپل ،کاملا بی صدا و با دور بالاتر نسبت به بقیه ی برند ها طراحی شده اند!

در ضمن ، لپتاب های دل ، سونی و... از یک فن و مک بوک پرو از دو فن موازی استفاده میکنه! البته ، دو فن موازی با 20RPM اختلاف دور ، فن CPU نسبت به GPU!

اپل ، همیشه طراحی رو به پرفورمنس کار ترجیح میده! (منم اینطوری فکر میکنم! یعنی ، یک وسیله ی زیبا با کانفیگ پایین رو به بالاتر ه ترجیح میدم!)

حالا ، شاید باورتون نشه ، این کول پدی که بالا معرفی کردم ، هیچ وقت کابلش به مک بوکم وصل نیست‌! ;-) یعنی فقط برای ایجاد فاصله با سطح ازش استفاده میکنم!

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط Reza.Y » 17 ژوئیه 2010, 22:59

یادتان می‌آد این G4ها اصلا پنکه‌شان راه نمی‌افتاد؟
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Microsoft24 » 17 ژوئیه 2010, 23:26

Reza.Yeganeh نوشته است:[نمایش]
یادتان می‌آد این G4ها اصلا پنکه‌شان راه نمی‌افتاد؟

من ، تنها چیزی که یادمه ، دمای بیش از حد سری Power PC ه!

که میشد رو پاور بوک ، نیمرو درست کرد!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان