انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خرید مک بوک و فروشگاه ها

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

خرید مک بوک و فروشگاه ها

پستتوسط neeku » 08 ژوئیه 2010, 12:32

سلام.

من می خوام یک مک بوک پرو MC375 بخرم. تبریز قیمت هایی که گرفتم بالا هست. تهران هم از چند جا پرسیدم که فردا پس فردا برم بخرم، ولی اختلاف قیمت خیلی زیاده. عقلم دیگه قد نمی ده. می شه راهنمایی کنید؟

-----------قیمت با گارانتی ایرانی ، قیمت بدون گارانتی ایرانی
الماس --------1800، ---------------1750
پیشرولپ------ 1780 ----------------1730
رادان مک ----1770
اپل ایران ------1800 ---------------1750
نقش ----------1750--------------- 1660

هرکدومشونم ادعای بهترین بودن رو دارن. اگه از نقش بدون گارانتی (که گارانتی بین الملل داره) بگیرم، ریسک کردم؟ می گفت قیمتاش ارزون شدن اخیرا...
:-/

(قیمت ها 000اشون حذف شده-برحسب تومان!)

ممنون می شم اگه سریعتر راهنماییم کنید.
neeku

پست‌ها : 4

Re: خرید مک بوک و فروشگاه ها

پستتوسط eysun » 08 ژوئیه 2010, 13:22

من از اپل ایران زیاد خرید کردم ، راضی ام! در مورد بقیه اطلاع موثق ندارم
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Pooria Azimi » 08 ژوئیه 2010, 15:40

البته توجه کنید که همون نقش هم واقعاً گارانتی بین المللی نداره (هیچ کدوم ندارند - چون لپتاپ به اسم خود فروشنده خریداری شده و تنها کسی که میتونه اون رو برای تعمیر رایگان یا ارزان به خارج ببره، خود فروشنده ست، نه شما. یعنی شما خودت نمی تونی بری خارج از ایران و اون لپتاپ رو تعمیر بکنی. در این مورد در اینجا زیاد بحث شده: viewtopic.php?f=17&t=1913 )

من اگر بودم، با همون گارانتی ایرانی می گرفتم. البته باید دقیقاً باهاش طی بکنید که هر اتفاقی افتاد، چه قدر هزینه رو شما میدید، چه قدر خود اونها. مثلاً بپرسید که اگر پیکسلهای LCD من سوخته بود (مثلاً 10 پیکسل)، شما موظفید که اون رو تعمیر بکنید. اون وقت، من چقدر باید پول بدم؟ یا همه ش رو خودتون می پردازید و این جور سوالها.

بهتره که از همۀ این شرکتهایی که در بالا آورده اید، دقیقاً مواردی که گارانتی شون شامل میشه رو بپرسید، و بعد با توجه به اون، بهترین رو انتخاب کنید.

من خودم (و دوستانم) تا حالا 4-5 مک بوک از الماس خریده ایم، یکی دیگر هم از نقش گرفته، ولی هیچ کدام تا حالا مشکلی برامون پیش نیومده که ببینیم گارانتیشون چقدر خوبه. اما یک آی پاد تاچ از همراه پرداز (اپل ایران) گرفته م که یک بار وقتی خرابش کرده بودم!!! یکی-دو ساعتی وقت گذاشتن و به رایگان برام درستش کردند.

در کل، حداقل خوبیِ گارانتی داخلی اینه که اگر اتفاقی افتاد، یک نفر هست که تقصیرها رو بندازین گردنش :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Microsoft24 » 08 ژوئیه 2010, 17:00

neeku نوشته است:[نمایش]
سلام.

من می خوام یک مک بوک پرو MC375 بخرم. تبریز قیمت هایی که گرفتم بالا هست. تهران هم از چند جا پرسیدم که فردا پس فردا برم بخرم، ولی اختلاف قیمت خیلی زیاده. عقلم دیگه قد نمی ده. می شه راهنمایی کنید؟

-----------قیمت با گارانتی ایرانی ، قیمت بدون گارانتی ایرانی
الماس --------1800، ---------------1750
پیشرولپ------ 1780 ----------------1730
رادان مک ----1770
اپل ایران ------1800 ---------------1750
نقش ----------1750--------------- 1660

هرکدومشونم ادعای بهترین بودن رو دارن. اگه از نقش بدون گارانتی (که گارانتی بین الملل داره) بگیرم، ریسک کردم؟ می گفت قیمتاش ارزون شدن اخیرا...
:-/

(قیمت ها 000اشون حذف شده-برحسب تومان!)

ممنون می شم اگه سریعتر راهنماییم کنید.

به نظر من ، برندی مثل اپل ، احتیاجی به گارانتی نداره!

شما فروشنده رو بشناس ، که خیالت راحت باشه!

جای دوری نمیره ، شاید بعدا هم خواستی ، ازش خرید کنی !

تشریف ببرید ، مجتمع کامپوتر پایتخت ، ببینید کی بیشتر مشتری داره!

بعد خودتتون تصمیم بگیرید! چون قیمت ها نزدیک به هم است !

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط mak86 » 08 ژوئیه 2010, 17:53

من خودم از عیاران( پایتخت) خریدم. قیمتش هم از بقیه ارزانتر بود(حدودا 70 تومن ارزانتر از بعضی از فروشگاه هایی که اسمشان را آوردید). در مورد گارانتی هم آنزمان(7ماه پیش) تمام مغازه هایی که سوال کردم (5 الی 6 مغازه) گفتند که گارانتی ایران را یکی از شرکت های اقماری سام سرویس انجام میدهد که الان اسمش را یادم نیست(حالا راست و دروغ بودنش را نمیدانم). که حدود 80 تومان (5 درصد) به قیمت اضافه می شد.
من به توصیه خود فروشنده (عیاران) گارانتی ایران را نگرفتم. خدا رو شکر مشکلی پیش نیومده تا الان.
موفق باشید
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان