انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آپگرید مک بوک پرو Unibody

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: آپگرید مک بوک پرو Unibody

پستتوسط dete » 28 ژوئن 2010, 19:27

Ilia نوشته است:[نمایش]
و برای 667 MHz که DDR2 میخواهد:
PC2-5300, DDR2-667, 667Mhz, Latency 5-5-5, Non-ECC, Unbuffered, 1.8V, 200pin SO-DIMM

ایلیای عزیز :

شما ویدیوی Macworld که من گذاشتم دیدید ؟ به نظر مشا صرف این نیست که من یه Express Crd SSD برای مک بوک پروم بگیرم و سیستم عاملم و روش بریزم و بعد ها بفکر افزایش رم بیفتم ؟؟؟؟

به نظر شما با اافزایش بسیار خوب و بهبود کارایی سیستم عامل بهترین گزینه در حال حاضر این نیست . اگه نظر خاصی دارید ممنون میشم بگین .
البته متاسفانه من جایی پیدا نکردم داشته باشه . امتحانام هم تا ۷ روز دیگه تموم میشه و میخوام برم سراغش ... از دوستان اگه کسی جایی سراغ داره برای تهیه لطف میکنه راهنمایی کنه ؟
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Pooria Azimi » 28 ژوئن 2010, 20:14

ویدئوی قشنگی بود. نمی‌دونم چرا پست شما رو دفعات قبل ندیده بودم.

اما به نظر من مشکل اینجاست که SSD ـها (حداقل در ایران) خیلی گرون هستند. بر طبق سایت زیر، قیمت ۳۲ گیگش، ۱۵۰ هزار تومانه. رمِ ۲ گیگابایتِ ۱۰۶۶ مگاهرتز، فکر کنم حدود ۱۸۰٫۰۰۰ تومن در بیاد.

http://rayansaba.com/index.php?category ... disks-ssd-

برای همین، اگر من بودم، خرید رَم رو ترجیح می‌دادم. هر چند، بعد از دیدن این ویدئو، من هم وسوسه شدم برم سراغِ SSD!!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط dete » 28 ژوئن 2010, 20:44

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]

اما به نظر من مشکل اینجاست که SSD ـها (حداقل در ایران) خیلی گرون هستند. بر طبق سایت زیر، قیمت ۳۲ گیگش، ۱۵۰ هزار تومانه. رمِ ۲ گیگابایتِ ۱۰۶۶ مگاهرتز، فکر کنم حدود ۱۸۰٫۰۰۰ تومن در بیاد.

برای همین، اگر من بودم، خرید رَم رو ترجیح می‌دادم. هر چند، بعد از دیدن این ویدئو، من هم وسوسه شدم برم سراغِ SSD!!

نظر لطف شماست که ندید

طبق اعلام Macworld سرعت ۲۰ برابر شده بود .. پس به نظر من صرف با SSD هست تا ارتقا رم ( الویت دوم میتونه باشه )
تو سایت مذکور مدل 32GB قیمتش ۱۱۵ دلار ..... و مدل 48GB قیمتش ۱۶۰ دلار ( که تو ویدیو استفاده شده بود )

دوست عزیز من دنبال Express Card SSD Slot هستم نه هارد اکسترنال یا اینترنال
مدل مک بوک پرو من MB350LL/A هست . البته ربطی به نوع Express CArs نداره فقط جهت اطلاع گفتم

در این باره دوستان یه راهنمایی کندد از کنجا میتونم پیدا کنم
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Microsoft24 » 28 ژوئن 2010, 20:48

منم ، با پوریا خان موافقم!

یک SSD ، با حجم 128GB حدود ۴۵۰،۰۰۰ تومن تموم میشه! تازه با اتصال sata ، من امروز تو بازار گشتم ، ولی چیزی که شما میگید رو ندیدم!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط Microsoft24 » 28 ژوئن 2010, 20:51

dete نوشته است:[نمایش]

نظر لطف شماست که ندید

طبق اعلام Macworld سرعت ۲۰ برابر شده بود .. پس به نظر من صرف با SSD هست تا ارتقا رم ( الویت دوم میتونه باشه )
تو سایت مذکور مدل 32GB قیمتش ۱۱۵ دلار ..... و مدل 48GB قیمتش ۱۶۰ دلار ( که تو ویدیو استفاده شده بود )

مدل مک بوک پرو من MB350LL/A هست . البته ربطی به نوع Express CArs نداره فقط جهت اطلاع گفتم

حالا که اینقدر اصرار دارید ،خب چرا هارد اصلی رو تعویض نمی کنید ؟ (جهت اطلاع خودم!)

منظورم اینه که مین بوردتون ssd رو ساپورت نمیکنه ؟
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط dete » 28 ژوئن 2010, 21:02

Microsoft24 نوشته است:[نمایش]

نظر لطف شماست که ندید

حالا که اینقدر اصرار دارید ،خب چرا هارد اصلی رو تعویض نمی کنید ؟ (جهت اطلاع خودم!)

منظورم اینه که مین بوردتون ssd رو ساپورت نمیکنه ؟

Microsoft عزیز

اولا فکر کنم از نظر مالی صرف به استفاده از Express Card SSD Slot ( دلیلم هم یکیش میتونه ویدوی مربوطه ) و ارزانتر بودن اونه

بعد هم هارد مک بوک پرو من 200GB-7200rpm که هم حجم و هم سرعت خیلی مناسبی داره

....

نظر من استفاده از یک Express Card SSD Slot و ریختن OS روش و بوت کردن از روی اون و نرم افرار ها رو روش ریخت و اجرا کرد و کلا از افزایش سرعت کمال استفاده رو برد و از هار سیستم به عنوان ذخیره کننه اطلاعات
و در نوبت بعد بریم به سراغ ارتقا رم

حال نظر متخصصین چی هست ؟
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Ilia » 28 ژوئن 2010, 21:31

dete جان،

وقتی برادرزادهٔ من در ماشین من مینشیند، اینکه من دائم گاز نمیدهم و عجله هم ندارم که از هر ماشینی که در جلویم است سبقت بگیرم، کلافه‌اش میکند. :-) برای او رانندگی بدون سرعت رفتن قابل تصور نیست اما برای من سرعت فقط یک عامل است.

اما از شوخی گذشته، اگر ۱۵۰ هزار تومن اضافه دارید، با کمال میل، حتما برایش اقدام کنید. اما اگر باید بین رم بیشتر و این یکی را انتخاب کنید، باز هم بستگی به طبیعت استفاده و کار شما از کامپیوترتان دارد. یعنی اگر شما چند تا برنامهٔ بزرگ را با هم باز نمیکنید، یا فایل‌های بزرگی را باز نمیکنید و حداقل ۲ گیگ رم دارید، همانطور که خودتان گفتید، یکی از این اکسپرس کارد SSD ها بخرید و سیستم و برنامه‌ها را روی آن اینستال کنید و بقیهٔ فایلها را روی هاردتان نگه دارید. اما اگر کارتان ایجاب میکن که فایلهای خیلی بزرگ را باز کنید، یا چند برنامه را با هم باز کنید یا از برنامه‌هایی که احتیاج به رم زیاد دارند استفاده کنید یا مثلا از برنامه‌هایی مثل پاراللز و غیره استفاده میکنید، بدون شک، رم بیشتر ارجح است.

یک اشتباه فاحش هم این است که داشتن هارد SSD به هیچ عنوان سرعت کل کامپیوتر را ۲۰ برابر نمیکند. بلکه سرعت دسترسی به هارد تنها زیاد میشود. یعنی برنامه‌ها و فولدرها سریعتر باز میشوند و غیره اما وقتی کار بکشد به کار سنگین، نداشتن رم کافی، باعث میشود که کامپیوتر مدام بخواهد به هارد رجوع کند. درست است که این نوشتن و خواندن سریعتر است اما اگر رم کافی داشته باشید، همه چیز را فقط یکبار به حافظه میبرد و دیگر تا وقتی لازم نباشد سراغ هارد نمیرود. برای همین است که من ترجیح میدهم مثلا ۸ گیگ رم داشته باشم تا هارد سریعتر.

یعنی بعد از این همه روده درازی بر میگردد به جمله اول، بستگی به احتیاج و کار شما با کامپیوترتان است. وگر نه کی از ماشین کورسی بدش می‌آید؟ :-)

راستی من پادکستی که شما آدرس داده بودید را دیدم. بسیار هم جالب بود. اما چیزی که هست، این است که گاهی اوقات بعضی از این چیزها در این سایت‌ها کمی جنبهٔ تبلیغاتی دارد. نمیگویم که محتوی آن اشتباه است، اما معمولا فقط یک طرف جالبش را ممکن است تاکید بیشتری بکنند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Reza.Y » 28 ژوئن 2010, 21:39

اگر از این express card SSDها پیدا کردید به من هم خبر بدین.

RAM هم بگیر نگیر داره. دوست من چندین مدل رو امتحان کرد تا یکی با MacBook Aluminum جور در اومد (مشکل fast sleep نداشت).
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط dete » 28 ژوئن 2010, 21:48

Ilia نوشته است:[نمایش]
dete جان،

وقتی برادرزادهٔ من در ماشین من مینشیند، اینکه من دائم گاز نمیدهم و عجله هم ندارم که از هر ماشینی که در جلویم است سبقت بگیرم، کلافه‌اش میکند. :-) برای او رانندگی بدون سرعت رفتن قابل تصور نیست اما برای من سرعت فقط یک عامل است.

اما از شوخی گذشته، اگر ۱۵۰ هزار تومن اضافه دارید، با کمال میل، حتما برایش اقدام کنید. اما اگر باید بین رم بیشتر و این یکی را انتخاب کنید، باز هم بستگی به طبیعت استفاده و کار شما از کامپیوترتان دارد. یعنی اگر شما چند تا برنامهٔ بزرگ را با هم باز نمیکنید، یا فایل‌های بزرگی را باز نمیکنید و حداقل ۲ گیگ رم دارید، همانطور که خودتان گفتید، یکی از این اکسپرس کارد SSD ها بخرید و سیستم و برنامه‌ها را روی آن اینستال کنید و بقیهٔ فایلها را روی هاردتان نگه دارید. اما اگر کارتان ایجاب میکن که فایلهای خیلی بزرگ را باز کنید، یا چند برنامه را با هم باز کنید یا از برنامه‌هایی که احتیاج به رم زیاد دارند استفاده کنید یا مثلا از برنامه‌هایی مثل پاراللز و غیره استفاده میکنید، بدون شک، رم بیشتر ارجح است.

یک اشتباه فاحش هم این است که داشتن هارد SSD به هیچ عنوان سرعت کل کامپیوتر را ۲۰ برابر نمیکند. بلکه سرعت دسترسی به هارد تنها زیاد میشود. یعنی برنامه‌ها و فولدرها سریعتر باز میشوند و غیره اما وقتی کار بکشد به کار سنگین، نداشتن رم کافی، باعث میشود که کامپیوتر مدام بخواهد به هارد رجوع کند. درست است که این نوشتن و خواندن سریعتر است اما اگر رم کافی داشته باشید، همه چیز را فقط یکبار به حافظه میبرد و دیگر تا وقتی لازم نباشد سراغ هارد نمیرود. برای همین است که من ترجیح میدهم مثلا ۸ گیگ رم داشته باشم تا هارد سریعتر.

یعنی بعد از این همه روده درازی بر میگردد به جمله اول، بستگی به احتیاج و کار شما با کامپیوترتان است. وگر نه کی از ماشین کورسی بدش می‌آید؟ :-)

راستی من پادکستی که شما آدرس داده بودید را دیدم. بسیار هم جالب بود. اما چیزی که هست، این است که گاهی اوقات بعضی از این چیزها در این سایت‌ها کمی جنبهٔ تبلیغاتی دارد. نمیگویم که محتوی آن اشتباه است، اما معمولا فقط یک طرف جالبش را ممکن است تاکید بیشتری بکنند.

ایلیا

اولا خیلی ممنونم بابت صبر و حوصله ای که خرج کردید و واضح توضیح دادی و منو توجیح کریدن .

استفاده من بیشتر از اپاراللز هست ( اونم بخاطر کارای دانشجویی که برنامه براش تو مک نیست و متاسفانه باید برم سراغ ویندوز ) و یه سر ادیت های گرافیکی و ... که بعضی اوقات کندیش ( پاراللز ) کلافم میکنه ...

گفتین پول زیادی داغ دلم وتازه کردی پولام و دارم جمع میکنم تا یه iPhone4 که داره کلا از ارتقا منصرفم میکنه ( البته با این بازار با ۸۰۰ تومن iPhone رویایی بیش نیست )

در کل فکر کنم به روز رسانی رم و هارد Xpress SSD ... میتونه یه غولی بسازه که البته یه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزینه داره

اگه بتونم رمم و تو ۱۰ روز دیگه طبق پیشنهاد شما افرایش میدم . ( البته تعداد اسلات مک رو ندیم برای رم که چندتاست) حالا باید چجوری افزایش داد .. الان ۲تا ۱گیگ داره ... ( منظورم حجم گیگ ها باید یکسان باشه .. مدلها باید یکسان باسه و ...)
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط dete » 28 ژوئن 2010, 21:51

Reza.Yeganeh نوشته است:[نمایش]

RAM هم بگیر نگیر داره. دوست من چندین مدل رو امتحان کرد تا یکی با MacBook Aluminum جور در اومد (مشکل fast sleep نداشت).

اگه اقای Microsoft24 که دسترسی بیشتری دارند به پایتخت هم زحمت SSD Xpredd Card و رم و بکشن کل دوستان در جستجو ممنون میشن
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Pooria Azimi » 28 ژوئن 2010, 21:58

من در این زمینه‌ها اطلاعاتم ناقصه و از قیمت‌ها کاملاً بی‌خبر هستم، اما فقط به عنوان یک تجربه، هفتهٔ پیش، در پایتخت که بودم، یکی از فروشنده‌ها گفت که ۲ رمِ ۱ گیگابایتِ مک‌بوکِ سفید من رو با گرفتن ۱۶۰٫۰۰۰ تومن، بر می‌داره و ۲ تا رمِ ۲ گیگ (۴ گیگ) ۱۰۶۶ مگاهرتز (یکسان) روش می‌ذاره. البته نمی‌دونم دستگاه شما چقدر از عمرش می‌گذره، ممکنه اگر قدیمی‌تر باشه ارزون‌تر بخرندش.
مک‌بوک‌ها هم همه‌شون (حداقل ۱۳ و ۱۵ اینچ) ۲ اسلات برای رم دارند.

اگر کارتون بیشتر با پاراللزه، رم بالا به طرز عجیبی سرعت رو افزایش می‌ده و باعث می‌شه این ۱۶۰٫۰۰۰ تومن، شیرین‌ترین ۱۶۰٫۰۰۰ تومنی باشه که تابحال خرج کرده‌اید!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Microsoft24 » 28 ژوئن 2010, 22:13

اگه اقای Microsoft24 که دسترسی بیشتری دارند به پایتخت هم زحمت SSD Xpredd Card و رم و بکشن کل دوستان در جستجو ممنون میشن

مشکلی نیست دوست عزیز ،

من براتون می پرسم! (مغازه ی خاصی مد نظرتون هست ؟)

با تشکر ،

امید
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط dete » 28 ژوئن 2010, 22:21

من در این زمینه‌ها اطلاعاتم ناقصه و از قیمت‌ها کاملاً بی‌خبر هستم، اما فقط به عنوان یک تجربه، هفتهٔ پیش، در پایتخت که بودم، یکی از فروشنده‌ها گفت که ۲ رمِ ۱ گیگابایتِ مک‌بوکِ سفید من رو با گرفتن ۱۶۰٫۰۰۰ تومن، بر می‌داره و ۲ تا رمِ ۲ گیگ (۴ گیگ) ۱۰۶۶ مگاهرتز (یکسان) روش می‌ذاره. البته نمی‌دونم دستگاه شما چقدر از عمرش می‌گذره، ممکنه اگر قدیمی‌تر باشه ارزون‌تر بخرندش.
مک‌بوک‌ها هم همه‌شون (حداقل ۱۳ و ۱۵ اینچ) ۲ اسلات برای رم دارند.

اگر کارتون بیشتر با پاراللزه، رم بالا به طرز عجیبی سرعت رو افزایش می‌ده و باعث می‌شه این ۱۶۰٫۰۰۰ تومن، شیرین‌ترین ۱۶۰٫۰۰۰ تومنی باشه که تابحال خرج کرده‌اید!

مدل مک بوک پرو من MB350LL/A هست و مال اواخر سال ۲۰۰۷ ( 17")

والا من موندم پولمو هزینه ارتقا کنم یا iPhone بخرم ؟؟؟؟

Type: DDR2 SDRAM
Speed: 667 MHz

اینم مدل رم
البته که رم دست دوم و چیزی نمیخرند و نمیشه روش زیاد حساب کرد .؟!
اگه بتونم یه جای مطمئنم گیر بیارم ۴ یا ۸ گیگ آپگرید میکنم ( البته از نهایت افزایش رم اطلاع ندارم )
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط dete » 28 ژوئن 2010, 22:23

Microsoft24 نوشته است:[نمایش]

مشکلی نیست دوست عزیز ،

من براتون می پرسم! (مغازه ی خاصی مد نظرتون هست ؟)

با تشکر ،

امید

نهایت لطف شما رو میرسونه دوست عزیز ... اگه با دست پر بیای که نور علا نوره
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر