انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iMac — آیمک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: iMac داران

پستتوسط javadkh65 » 12 آوریل 2011, 00:17

امید جان من هم در مک مینی رو باز کردم همه سخت افزارهای توش رو هم دیدم، شما برند رم رو بگو اول بعدش همه خودشون قضاوت میکنن.

DVD-RW من Optiarc هست و همونیه که روی بسیاری مک های دیگه هم هست. شما برندی رو که دوست داری میگی برتر در حالیکه معلوم نیست اون چیزی که شما از اسمش خوشت نمیاد برند پایین تری باشه. سالها رم های اپل hynix بود اسمش رو احتمالا نشنیدی پس بدرد نمیخوردن؟

اپل نمیاد اعتبار خودش رو با این کارها زیر سوال ببره. البته مک مینی شما سری اول جدیدهاست شاید مشکلاتی داشته باشه اما زیر سوال بردن کل Mac mini اشتباه مسخره ایه. شما چطور میگی kingMax بهتر از رمهای دیگست؟ مگه شما با رم مشکلی داشتی که این از اون بهتره

شکمی حرف نزنید لطفا...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ilia » 12 آوریل 2011, 00:53

جواد جان، عصبانی نباش عزیز جان. لطفا کمی ملاطفت کن. :-)

متشکرت،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط javadkh65 » 12 آوریل 2011, 01:01

نه ایلیا جون من آرومم! اما خوب نیست آدم در مورد چیزی که اطلاعات کمی در موردش داره نظرهای عجیب غریب بده. البته ما ایرانیا کلا تو همه چیز استادیم. مثل دیشب که توی اورژانس با یه ابلهی درگیر بودیم و دست به یقه که پای فرزندت سالمه اصرار داشت که MRI کنیم!! ۱۰۰ تومن خودش بده ۹۰۰ تومن هم دولت سوبسید بده چون که همه ایرانیا در همه چیز کارشناسند. از ماست که بر ماست
javadkh65

پستتوسط AliGhz » 12 آوریل 2011, 02:10

Microsoft24 نوشته است:[نمایش]
اپل هم مثل سایر برند ها ، بین محص،لاتش از نظر کیفیت قطعات استفاده شده تفاوت های فاحشی هست!‌!!!!!!‌:(

به یک دلیل ساده، این گفته نادرست است. شرکت و شرکت‌هایی مثل اپل که سال‌ها برای اعتبار برندشان زحمت کشیده‌اند و صاحب برندهایی چندین میلیارد دلاری هستند، هرگز با این مدل کارها به اعتبار و حیثیت خود لطمه نمی‌زنند. می‌خواهم بالاتر از این بروم و بگویم اگر این مدلی "فکر "می‌کردند، هرگز به چنین جایگاهی نمی‌رسیدند. اعتبار، محبوبیت و ثروت، فقط محصولات جانبیِ شناخت و برآورده کردن نیازها و خواسته‌های مردم با بالاترین کیفیت است.

فکر این مدلی بیشتر در کشورهای جهان سومی وجود دارد؛ در سازمان‌هایی که در یک بازار انحصاریِ غیررقابتی فعالیت می‌کنند -و به این دلیل مشتریان زیادی دارند که جز محصولات بی‌کیفیت آنها انتخاب دیگری ندارند- و وابسته به دولت تمامیت‌خواهِ حاکم هستند که بخش عمدۀ درآمدش ناشی از فروش دارایی‌های ملی مثل نفت و ذخایر معدنی است.

این گفته که "جنس‌های قدیمی کیفیت‌شان بهتر بود" یا "شرکت‌ها اول جنس/محصول خوب می‌دهند و بعد با گرم شدن بازارشان کیفیت را پایین می‌آورند" و نظایر اینها، باورهای عقب‌نگه‌دارنده‌ای است که به شکل‌های مختلف به این جوامع تزریق شده و البته در خیلی از موارد به واقعیت این جوامع هم متاسفانه تبدیل شده است. [تقریبا همه ما مثلا باور داریم که جنس ایرانی = جنس بنجل و حتی به‌عنوان یک ایرانی، خودمان هم باور نداریم که بتوانیم کار با استاندارد جهانی تحویل بدهیم بس که اعتماد به نفس ملی‌مان پایین آورده شده است].

اما همه چیز در حال تغییر است... :-)

-------------------
ناراحتی امید جان البته قابل درک است؛ اما اگر در جایی بود که می‌توانست از خدمات پس از فروش و گارانتی اپل استفاده و مشکل‌اش را رفع کند، به‌احتمال زیاد به چنین نتیجه‌گیریی نمی‌رسید. ضمنا قرار نیست همۀ محصولات اپل ۱۰۰٪ بدون اشکال باشند. بهترین درخت هم همه میوه‌هایش یک طعم و یک شکل و یک جور نیست و ممکن است چند تا کرمو هم آن وسط‌ها پیدا شود!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Microsoft24 » 12 آوریل 2011, 04:04

من تسلیمم! : دی

ولی جواد جون ، شما زیادی داری وسواس به خرج میدی ! اپل هم مثل هر برندی ، اول منافع خودش رو در نظر میگیره! :-)

در غیر اینصورت ، اگه می خواست به فکر و سلیقه ی هر کسی کار کنه! تا حالا ورشکست می شد!

به نظر من ، امکان نداره ، کیفیت سخت افزار های استفاده شده در مدل های مختلف مک یکسان باشه!

حالا ، ممکن ه ، نظر شما برعکس این باشه! بازم نظرتون محترم ه! و من بهش احترام میزارم!

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط javadkh65 » 12 آوریل 2011, 12:36

من نگفتم اپل اول منافع کاربران رو در نظر میگیره. از نظر من اپل یه شرکت انحصار طلب بسیار عوضی هستش!! اما یه نگاهی به قیمت مک مینی و iMac بکن به نظر من با سیاست گرانفروشی بیش از حدی که اپل از سالها پیش داره این iMac هستش که باید گرونتر از این قیمت کنونی باشه نه مک مینی

در ضمن به نظر شما اگر مک مینی سخت افزارهای با کیفیت پایین روش بود کم مصرف ترین کامپیوتر دنیا از لحاظ انرژی میشد؟ خوبه من ۸-۹ سال پیش فیزیک رو بوسیدم گذاشتم کنار ولی شما مهندس هستید. بازده مک مینی با توجه به مصرف و توانش خیلی بالاست. از سخت افزار بی کیفیت چطور این کار بر میاد؟ در حالیکه همه شرکتها که میخوان جنسشون رو ارزون کنند اول کار میان و مصرف انرژی رو فدا میکنند.

اگر فردا مک مینی من هم بترکه، منفجر بشه یا هر بلای دیگه سرش بیاد من نمیگم کاپیوتر بدیه باید دید توی کل جهان چند نفر مثل من شدند بعد نتیجه گیری کرد.
javadkh65

پستتوسط abdol » 12 آوریل 2011, 18:13

سخت افزار بکار رفته در مک مینی با مک بوک پرو ۱۳ اینچ یکی است شما اگه کیبورد، ترک پد، ال ای دی-ال سی دی و ۲-۱ قلم خورده چیزه دیگه رو از مک بوک پرو ۱۳ کم کنی قیمت همون مک مینی میشه... دعوا نکنید دوستان.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Microsoft24 » 12 آوریل 2011, 18:30

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
من نگفتم اپل اول منافع کاربران رو در نظر میگیره. از نظر من اپل یه شرکت انحصار طلب بسیار عوضی هستش!! اما یه نگاهی به قیمت مک مینی و iMac بکن به نظر من با سیاست گرانفروشی بیش از حدی که اپل از سالها پیش داره این iMac هستش که باید گرونتر از این قیمت کنونی باشه نه مک مینی

در ضمن به نظر شما اگر مک مینی سخت افزارهای با کیفیت پایین روش بود کم مصرف ترین کامپیوتر دنیا از لحاظ انرژی میشد؟ خوبه من ۸-۹ سال پیش فیزیک رو بوسیدم گذاشتم کنار ولی شما مهندس هستید. بازده مک مینی با توجه به مصرف و توانش خیلی بالاست. از سخت افزار بی کیفیت چطور این کار بر میاد؟ در حالیکه همه شرکتها که میخوان جنسشون رو ارزون کنند اول کار میان و مصرف انرژی رو فدا میکنند.

اگر فردا مک مینی من هم بترکه، منفجر بشه یا هر بلای دیگه سرش بیاد من نمیگم کاپیوتر بدیه باید دید توی کل جهان چند نفر مثل من شدند بعد نتیجه گیری کرد.

ببین ، من که نگفتم مک مینی بد ه! :joy:

اما ، برای من جالبه که چرا آیمک برند DVD RW ش Pioneer ه! اما مک مینی باید Optric باشه! و...

میشه گفت از برند های متوسط رو به بالا درش استفاده شده!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط Ilia » 13 آوریل 2011, 07:35

امید، اپل برای مینی کم نمیگذارد. ممکن است بعلتی قطعات دیگر استفاده بکند. مثلا شاید درایو فلان شرکت سه میلیمتر باریکتر بوده و کمتر جا میگرفته و غیره.

مینی نسبت به مکهای دیگر ارزان است وگرنه کامپیوتر چندان ارزانی نیست. اپل هم همهٔ ابرویش را از مرغوبیت اجناسش دارد. خودش را برای ۵ دلار درایو ارزان‌تر خراب نمیکند. این کارها را dell و امثال آن میکنند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: iMac — آیمک

پستتوسط Ilia » 03 مه 2011, 18:06

آیمک جدید همانطور که شایعه‌اش بود معرفی شد:
http://www.apple.com/ca/imac/specs.html

iMac_May032011_Snap.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 03 مه 2011, 20:19

قیمت های نسل قبلی رو نمیدونم، ولی تصور می کنم که کاهش شدیدی تو قیمت وجود داره! واقعا همینطوره یا من توهم زدم!؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 03 مه 2011, 20:43

دقیقا قیمت‌های قبلیست:
http://replay.web.archive.org/201008240 ... TAyNTQzNjA
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط rouyesh » 03 مه 2011, 22:43

سلام به همه ی ایرماگی ها
من از یک راه طی شده با همه کاربرانی که هنوز با تردید به سیستم عامل مکینتاش نگاه میکنن حرف میزنم
بعد از حدود چهار سالی که جزئی از خانواده ی بزرگ مک شدم ، حتی لحظه ای هم نمیتونم با ویندوز کنار بیام.
بدون اغراق میگم که با وجود مشکلات زیادی که همه میگفتن ...از نبود نرم افزارهای فارسی و نبود گارانتی و غریبگی محیط جدید سیستم عامل و .... دل رو به دریای پر زرق و برق اپل زدم و
با وجود اینکه مشکلاتی هم که واسم پیش اومد اما حاضر نیستم به هیچ قیمتی دل از این همه هارمونی و تناسب بین سخت افزار و سیستم عامل بردارم.
همیشه بعد از مدتی از اکثر تصمیماتی که میگیرم پشیمون میشم اما خرید یک آی مک ۲۴ اینچی ، بی نقص ترین تصمیم زندگی من بود...
و حالا بعد از چهار سال هنوز از بعضی ظرفیتهای پنهان آی مک حیرت میکنم.
به نظر من اگه از کسانی هستید که دنبال یه کامپیوتر نسبتا قوی واسه کارهای روزمره و گرافیکی میگردید و می تونید دو سه میلیونی خرج کنید بهترین گزینه ، خرید آی مکه!
هفته ها بطور متوالی روشن میمونه ..آخ نمیگه . کارای سنگین مثل رندر و ... تا دلت بخواد! مانیتوری که از بس وضوحش بالاست تصویر میزنه بیرون! و هزارو یک مزیت دیگه ...مخصوصا ارتباط شبکه که عقل سلیم را به روزه ی صمت و سکوت دعوت میکند!!!
به نظر من آی مک از هر لحاظ فوق العادست
من اهل غلو نیستم و این حاصل تجربیات این چند ساله
تا نظر شما چی باشه
rouyesh

پست‌ها : 14

پستتوسط abdol » 04 مه 2011, 00:08

من با نظر شما موافق نیستم! البته هدفم آغاز جنگ نیست :lol: اما جدا اگر ۲-۳ تا داشتم طرف ای مک اصلا نمی رفتم چون در کل یکبار مصرف است (البته قصد توهین به ای مک کسی رو ندارم و ببخشید که خیلی بی پرده حرف می زنم).
ضمنا ای مک و کار سنگین؟ حتما ال سی دی اش بعد ۲-۳ ماه تعطیل میشه :lol:
البته ۱۰۰۱ مزیت که شما فرمودید بیشتر از جنبه سک سی بودن است وگرنه من مزیت خاصی در اون نمی بینم و یک پی سی خوف با لینوکس رو خیلی شاخ تر از ای مک با مک او اس ایکس نسخه انواع گربه سانان می دونم.
شما اگه هدف تون کار کردن با سیستم است حرف شما رو قبول ندارم اما اگر می خواهید با سیستم خودتون fun داشته باشین اون یه چیزه دیگه است.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط javadkh65 » 04 مه 2011, 00:32

البته عبدالرضا جان شما در نظر دادن در مورد چیزهایی که تجربه کار با اونها رو نداری ید طولایی دارید...!!
javadkh65

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان