انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پیکسل ال ای دی

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Re: پیکسل ال ای دی

پستتوسط Ahriman » 16 ژوئن 2010, 23:21

Cpt.Soroush نوشته است:[نمایش]
منم iMac م رو تازه گرفتم وچند تا نقطه سیاه روش افتاده. apple با این همه ابهتش یه سری کارا رو خراب می کنه. این نقطه ها یا گرد و غبارن یا پیکسل ها سوختن. امیدوارم که مشکل از گرد و غبار باشه.!!؟؟

دوست عزیز میتونی یه تصویر از این نقاط سیاهی که میفرمایید بزارید ... :-(

تا بلاخره به یه نتیجه ای برسیم ...!

گارانتی imac شما چیه؟ چون ۳ تا پیکسل به بالا رو باید عوض کنن ...!

با تشکر
Ahriman

پست‌ها : 112

پستتوسط Arash068 » 17 ژوئن 2010, 02:13

شما به دوستتون بگید خیلی نگران نباشند احتمال اینکه سوخته باشه کمه چون مشکلات دیگه ای هم هست که باعث همچین چیزی بشه
Think Different

iPhone 4 16GB Black
MacBook Pro 13 2009"
iPhone 2G 8G
iPod 5G U2 30GB
Arash068

پست‌ها : 11

پستتوسط Pooria Azimi » 17 ژوئن 2010, 04:51

میتونم درک کنم که این مسأله واقعاً روی اعصابتون رفته، اما باور کنید اصلاً موضوع مهمی نیست... به جاش بشینید و از مکینتاش لذت ببرید :-)

مطمئن باشید سه-چهار هفتۀ دیگه، صفحۀ نمایشتون انقدر کثیف میشه و شما هم حوصلۀ پاک کردنش رو ندارید که این پیکسل سوخته دیگه به چشم نمی آد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط .SorousH. » 18 ژوئن 2010, 13:46

سلام
اول جواب دوست عزیزمون اقا ahriman را بدم که متاسفانه گوشیم دوربین نداره که عکسی ازش بگیرم.
دوم اینکه اینجور که فروشنده گفت ۱ سال گارانتی داره اما من که فکر نکنم درستش کنن یه جوری ماست مالیش میکنن ومیگن مشکلی نیست .
اینجور که پیداست بیش از ۳ تا نقطه سیاهه که سوخته.از روزی که خریدمش ۲ هفته ای می گذره و همینتور بیشتر میشه. می ترسم تا ۲ تا ۳ ماه دیگه ازش هیچی نمونه!؟
یه سوال: iMac خیلی داغ میشه, این عادیه؟ بعد احتمالش هست که روی پیکسلا تاثیر بزاره یعنی داغیه زیاد بسوزونتشون؟)این داغی تا حدی میرسه که اگه دست بزارم روش دستو می سوزونه. دیگه وای به حال led بدبخت(
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Ahriman » 18 ژوئن 2010, 16:01

سلام
اول جواب دوست عزیزمون اقا ahriman را بدم که متاسفانه گوشیم دوربین نداره که عکسی ازش بگیرم.
دوم اینکه اینجور که فروشنده گفت ۱ سال گارانتی داره اما من که فکر نکنم درستش کنن یه جوری ماست مالیش میکنن ومیگن مشکلی نیست .
اینجور که پیداست بیش از ۳ تا نقطه سیاهه که سوخته.از روزی که خریدمش ۲ هفته ای می گذره و همینتور بیشتر میشه. می ترسم تا ۲ تا ۳ ماه دیگه ازش هیچی نمونه!؟
یه سوال: iMac خیلی داغ میشه, این عادیه؟ بعد احتمالش هست که روی پیکسلا تاثیر بزاره یعنی داغیه زیاد بسوزونتشون؟)این داغی تا حدی میرسه که اگه دست بزارم روش دستو می سوزونه. دیگه وای به حال led بدبخت(

با تشکر از شما دوست عزیز

شما حتما به شرکتی که آیمکتون رو گارانتی کرده مراجعه کنید ... چون ۳ تا پیکسل سوخته به بالا شامل گارانتی میشه و شرکتی که محصول رو گارانتی کرده باید پاسخگو باشه ...

سریعا مراجعه کنید و به قول معروف سریش بشید و خیلی سفت و سخت برخورد کنید ... و نتیجه رو هم اعلام کنید ...

با تشکر
Ahriman

پستتوسط .SorousH. » 19 ژوئن 2010, 17:54

حتما همین کار رو می کنم. اگه از این که الان هست بیشتر شد یعنی به ۵ تا رسید میرم یقشو می چسبم تا برام درستش کنه. صبر بدم بهتره شاید این مشکل اب بندی سیستم بوده؟! :lol: :-D :lol:
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط Ahriman » 19 ژوئن 2010, 20:38

منم iMac م رو تازه گرفتم وچند تا نقطه سیاه روش افتاده. apple با این همه ابهتش یه سری کارا رو خراب می کنه. این نقطه ها یا گرد و غبارن یا پیکسل ها سوختن. امیدوارم که مشکل از گرد و غبار باشه.!!؟؟

شما چه خونسردی :shock: دوست من برای یه دونه پیکسل اونم اندازه نوکه سوزن دچار مشکل روحی روانی شده ..! و فکر کنم همین روزاست که باید پیش یه روانکاو بره ... :lol:

دوست جان شما هر چه سریع تر مراجعه کنید به شرکت مربوطه جهت گارانتی ... که اگه من بودم الان همشون رو کشیده بودم دادگاه... چون از دوستم بدترم :lol:

من خیلی پی گیره این مشکل بودم .. بیش از ۵۰ تا مقاله و آموزش رو خوندم و انواع فروم ها رو زیرو رو کردم و در آخرم فروم خود اپل ... که در نهایت دیدم این مشکل رو خیلی از یوزرهای فروم اپل دارن و مشکلی هست شایع :shock: و از یه قانون هم جهت گارانتی پیروی میکنن و اون استاندارد بین المللی ISO-13406-2 هستش :roll:
Ahriman

پستتوسط .SorousH. » 20 ژوئن 2010, 01:51

یعنی تنها راه برای رفع مشکل تعویض پنل ال ای دیه ؟ یعنی بعد از تعمیر این مشکل دیگه بوجود نماد ؟
نشد ما یه چیزی بگیریم و بی نقص باشه. دلمون خوش بود دیگه اپل می گیریم حالشو می بریم. اپل هم تو زرد از اب در اومد.
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط Ahriman » 20 ژوئن 2010, 08:31

یعنی تنها راه برای رفع مشکل تعویض پنل ال ای دیه ؟ یعنی بعد از تعمیر این مشکل دیگه بوجود نماد ؟
نشد ما یه چیزی بگیریم و بی نقص باشه. دلمون خوش بود دیگه اپل می گیریم حالشو می بریم. اپل هم تو زرد از اب در اومد.

ببینید من imac رو نمیدونم که به چه صورتی هستش یعنی پنل ال سی دیش جدا میشه یا نه (به جهت تعویض) ..! ولی چیزی که هستش اینه که این مشکل یعنی پیکسل سوخته (یا بهتر بگیم مرده ) که به رنگ سیاه هستش تعمیر شدنی نیست و همیشه سیاه هستش ... بنابراین حتما باید تعویض بشه !

اما اینکه چرا اپل دیگه اینطوری شد باید عرض کنم که مشکل پیکسل سوخته تو تمام مدل ها شایع هستش ومن تو این مدتی که در موردش مقاله میخوندم و سایت و فروم ... دیدم خیلی ها همچین مشکلی دارن تو برندهای مختلف : وایو ، مکبوک پرو ، آیمک ، دل ، تلویزیون های ال سی دی ، مانیتور و.... و به این نتیجه رسیدم که مشکل پیکسل سوخته رو نمیشه به حساب ضعف شرکت تولید کننده گذاشت و مشکلی هست شایع در بین تمام مدل ها ... و به جهت همین هست که قانون استاندارد بین المللی ISO-13406-2 رو گذاشتن و همه مدل ها و مارکها از این قاعده مستثنا نیستند و طبق این قانون گفته شده : خرابی کمتر از 3 الی 5 پیکسل در یک میلیون (بسته به نوع خرابی و موقعیت پیکسل ناقص) را ((نقص مجاز تولید)) میداند ... :?:

با این وجود شما حتما پی گیر باش

دیگه سفارش نکنم ها :lol:
Ahriman

پستتوسط abdol » 20 ژوئن 2010, 11:11

دوست عزیز هیچ وقت به سخت افزارت اطمینان نکن. همواره آمادگی اینرو داشته باش که صبح پشتش نشستی روشن نشه!!!
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 01:46, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط .SorousH. » 29 ژوئن 2010, 02:26

سلام : بالاخره تا حدودی تونستم مشکل دما و سوختن رو از بین ببرم با یه کار ساده. اونم کم کردن روشناییه display تون. من که خوب نتیجه گرفتم. شما هم امتحان کنید.
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط Microsoft24 » 29 ژوئن 2010, 05:07

توصیه ی من به این دوست عزیز : من خودم رو میگم ، من آدم ایده آلیست م! به خاطر یدونه خط رو جعبه ی مک بوک پرو ، کل دستگاه رو پس دادم و تعویض کردم!

ولی ، درسی که از زنگی گرفتم ، اینه که هیچ چیز تو این دنیا 100 مطلق نیست!

پس یدونه خط رو جعبه ی مک بوک من و یا یک پیکسل سوخته در مقایسه با بقیه ی پیکسل ها چیزی نیست ، که بخواد اعصاب شما رو بهم بریزه!

بهترین راه هم اینه که فراموشش کنید!

من خودم شخصا ، ای مک های زیادی رو باز کردم ، اما آی مک رو نمیشه ، هیچ وقت مثل روز اولش بست! و در صورت ی که حتی یکبار هم باز شده باشه ، خیلی تابلو ه!

این تجربه ی شخصی منه! شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشند!

ولی در هر صورت ، به نظر من بیخیالی طی کنید ،

موفق باشید ،

امید
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Microsoft24 در 29 ژوئن 2010, 05:09.
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

قبلی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان