انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چرا فقط 9600M GT؟

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

چرا فقط 9600M GT؟

پستتوسط Microsoft24 » 09 مه 2010, 19:24

با سلام به همه ی کاربران مکینتاش!

من از مک بوک پرو با پارت نامبر MB986LL/A استفاده میکنم ، همانطور که می دانید این مدل از دو چیپست گرافیکی 9400M و 9600M GT استفاده میکنه!

که تو مک به راحتی میشه بین این دو سوییچ کرد ، در بعضی مواقع هم بصورت اتو سوییچ میشه!

ولی تو محیط ویندوز (منظورم ویندوز ی است که با بوت کمپ نصب شده!) ، نمیشه این کار رو کرد! چون اصلا چیپست اولی (9400M) شناسایی نمیشه!

می دونم که به گفته ی سایت اپل این کار امکان نداره!

ولی به نظر من ، نمیتونه غیر ممکن باشه!

نمیشه گفت هم که فقط مک میتونه این کار رو بکنه! چون لپتاب های دیگه ای هم هستند که از دو چیپست گرافیک همزمان استفاده می کنند!(مثل سری SZ و Z وایو!)

اساتید اگر چیزی به ذهن تون میرسه! بفرمایید!

تصویر

نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

Re: چرا فقط 9600M GT؟

پستتوسط Microsoft24 » 10 مه 2010, 01:07

خودم یه چیزایی ، پیدا کردم!

به گفته ی Nvidia تکنولوژی Hybrid SLI فقط در مک قابل استفاده است!
Apple's Macbook Pro (Late 2008) does feature both the NVIDIA® GeForce®9400M motherboard GPU for everyday computing and the NVIDIA® GeForce® 9600M GT discrete GPU for high graphics performance. You can switch between the Geforce 9400M motherboard GPU (called "Better Battery Life") and the Geforce 9600M GT discrete GPU (called "Higher Performance"), but you cannot use both GPU's at once in this implementation.

Apple's hybrid graphics technology is supported under the MacOS X operating system version 10.5.5 and higher only. When running Microsoft's Windows XP™ or Microsoft's Windows Vista™ using Apple's Boot Camp, the system locks into higher performance mode which uses the Geforce 9600M GT discrete GPU for all graphics related tasks and can not be changed to use the Geforce 9400M motherboard GPU for battery life mode.

منبع:

http://nvidia.custhelp.com/cgi-bin/nvid ... _topview=1
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

Re: چرا فقط 9600M GT؟

پستتوسط Microsoft24 » 10 مه 2010, 15:52

دوستان ، شرمنده میفرماید! :angry:

من نمیدونم ، چه جوری از شما تشکر کنم! :angry:
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان