انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

صفحه کلید مک برای PC

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

صفحه کلید مک برای PC

پستتوسط خیراندیش » 28 ژوئیه 2009, 14:14

باسلام خدمت همه دوستان گرامی یک سوال داشتم میخواستم ببینم صفحه کلید مکینتاش به درد کامپیوتر پی سی میخوره یانه یعنی میشه اون رو به Pc وصل کرد یانه در ضمن میخواستم بدونم اگر این کار شدنی هست این صفحه کلید را از کجا تهیه کنم و قیمتش اینجا چنده اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.خیراندیش
خیراندیش

پست‌ها : 3

پاسخ: صفحه کلید مک برای PC

پستتوسط javadkh65 » 28 ژوئیه 2009, 15:14

اگر مي خواهيد اون رو با ويندوز استفاده کنيد من توصيه نميکنمش
اما از نظر اينکه به پي سي ميخوره يا نه بايد بگم که بله مي خوره و خيلي خوب هم کار ميکنه!
قيمتش هم توي بازار تهران ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومنه بسته به سيم دار بودم يا بي سيم بودن
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پاسخ: صفحه کلید مک برای PC

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 ژوئیه 2009, 19:38

من در لیست قیمتهای فروشگاهی مدل سیم‌دار رو ۷۵ تومن و بی‌سیم رو ۱۲۰ تومن دیدم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: پاسخ: صفحه کلید مک برای PC

پستتوسط خیراندیش » 28 ژوئیه 2009, 23:15

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
من در لیست قیمتهای فروشگاهی مدل سیم‌دار رو ۷۵ تومن و بی‌سیم رو ۱۲۰ تومن دیدم.
از کجا باید این کیبرد را تهیه کنم تو شهر یزد که نیست و فقط تو تهران گیر میاد.
خیراندیش

پست‌ها : 3

پاسخ: Re: پاسخ: صفحه کلید مک برای PC

پستتوسط Pooria Azimi » 29 ژوئیه 2009, 00:46

شرکت "نقش" من نگاه کردم دیدم در یزد ( بلوار آیت الله کاشانی ) یه شعبه داره. قیمتهاش هم همونی هستش که دوستان گفتن : 75 و 120 تومن .

http://naghsh.net/fa/Contacts

هر چند من اصلاً با وایرلسش حال نمی کنم خیلی کوچیکه! numeric keypad که نداره و کلاً چینش حروفش مثل کیبورد لپتاپ های جدید ( از معرفی مک بوک ایر به این ور ) ـه . ماوس وایرلس خوبه ولی کیبورد ... :-)

تهران هم که فقط تشریف ببرید پایتخت همین جوری ماوس و کی بورد اپل و مک بوک ریخته! من شنبه برای خرید مک بوک پروی جدید ( 13 اینچ ) رفته بودم پایتخت حقیقتش وحشت کردم!! فکر کردم فوق فوقش 2 تا مغازه باشه که محصولات اپل رو می فروشن اما شاید 40-30 تا مغازۀ اپلی بودن !! حداقل 10 تاشون هم فقط محصولات اپل ! فکر کنم دیگه کم کم وقتشه که یه "اپل استور" در پایتخت باز شه :-D
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 29 ژوئیه 2009, 01:37

چرا میخواهید کیبورد اپل را به پیسی وصل کنید؟ بنظر کار چندان جالبی نمی‌آید. مگر آنکه هکینتاش داشته باشید که آنهم دیگر چندان پیسی نیست.

از این گذشته، اپل مدتهاست که یک ماوس درست و حسابی نساخته است. سیم‌دارش سیمش کوتاه است. هر دو مدلش از لحاظ ارگونومی مزخرف است. هر جایش را فشار میدهی یک دکمهٔ دیگر در بغلش کلیک میشود و اکسپوزه فعال… من سر کار درجا با یک ماوس مایکروسافت عوضش کرده‌ام و در خانه هم از لاجیتک استفاده میکنم.

کیبوردهای اپل همیشه خوب بودند تا این سری آلمینیومی آخر. این مدل قیافه‌اش خوب است اما بیسیمش که کوچک است و بدرد کار حرفه‌ای نمیخورد. مدل بزرگش هم نمیدانم چرا دکمهٔ فانکشنش (fn) را برده‌اند گذاشته‌اند سمت راست و یکجایی آن وسط‌ها که برای فشار دادنش اصلا جای بیربطیست. بدنه‌اش هم که آلمینیوم است و من به آن حساسیت دارم و دستم ملتهب میشود.

من دوستدار محصولات اپل هستم اما اشکال اپل این است که برای زیبایی، گاهی اوقات عملکرد را قربانی میکند. یک هفته‌ای است که در شهر ما (اتاوا) فروشگاه اپل باز شده است. از قضا محلش هم تا محل کار من سه، چهار دقیقه پیاده بیشتر راه نیست. تا حالا چند بار به آنجا رفته‌ام تا در مورد خرید کامپیوتر جدیدی تصمیم بگیرم، تقریبا خودم را آمادهٔ خرید یک آیمک ۲۴ کرده‌ام اما هر بار که به فروشگاه میروم و میبینم که چقدر مانیتورش انعکاس دارد نمیتوانم خودم را به خریدش راضی کنم. مینی زیادی برای کار من ضعیف است و پرو هم زیادی گران. اپل هم که فعلا از خر شیطان پایین نمی‌آید که آیمک با صٔفحهٔ مات ارائه کند.

حالا مدتیست که شایع شده است که اپل قصد دارد که مدلهای دیگری را هم با صفحهٔ مات ارائه کند. امیدوارم که این شایعه درست باشد که این وضع مسخره‌ایست.

صحبت شایعه شد، این یکی را من به تجربه مطمئنم که مدل جدیدی از آیپاد احتمالا در شهریور عرضه خواهد شد. احتمالا آیپاد تاچ را دوربین‌دار خواهند کرد. علتش هم این است که الان اپل به خریداران دانشگاهیش یک آیپاد مجانی تا سپتامبر بهمراه خرید کامپیوتر میدهد. این کار بیشتر برای از سر باز کردن مدل قدیمیست و چند بار هم در سالهای گذشته این کار را کرده‌اند. وقتی مهلت این کار تمام شود، مدل جدید را ارائه خواهند کرد. قابل توجه دوستانی که قصد خرید آیپاد را دارند که بعدا نگویید همین ما خریدیم جدیدش آمد… :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 ژوئیه 2009, 20:19

منم با نظر ایلیا درمورد Mighty Mouse موافقم. اما من تجربه‌ی کار با کیبورد آلومینیومی اپل رو نداشتم.
من خودم بعد از اینکه مانیتور جداگانه استفاده می‌کنم برای MacBook و مجبور به خرید کیبورد و ماوس شدم از مایکروسافت گرفتم. کیفیتشون خوبه اما توقع من به خاطر ماوس قبلی مایکروسافت که داشتم بالاتر از این بود.(خصوصا در مورد ماوس)
جالب اینکه دکمه‌های play/pause و backward/forward در iTunes و Quicktime و... بدون نصب درایورهای مایکروسافت عمل می‌کنه همچنین دکمه‌های کم و زیاد کردن و mute کردن صدا! ظاهرا اپل و مایکروسافت از برنامه‌ریزی مشابهی استفاده می‌کنن چون بعد از نصب درایورهای boot camp در ویندوز هم این دکمه‌های کیبورد مایکروسافت فعال شدن!
اگر کلید start/windows هم نداشت خیلی بهتر بود!
----
جهت اطلاع کیبورد من MS Digital Media keyboard 3000 هست. شاید بقیه‌ی مدلها این سازگاری رو نداشته باشن و نیاز به نصب درایورهای مایکروسافت باشه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط javadkh65 » 30 ژوئیه 2009, 21:00

من در مورد Mighty Mouse با نظرتون اصلا موافق نیستم و اون رو بهترین ماوسی می دونم که با Mac OS X کار میکنه!
با کیبورد آلومینیومی هم کار نکردم و تجربه ی خاصی ندارم.
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط saeidk » 31 ژوئیه 2009, 15:10

چه جالب. صفحه کلید من هم که یک صفحه کلید معمولی فراسو است هم در آن کلیدهای کم و زیاد کردن صدا و قطع صدا و خاموش کردن کامپیوتر بدون نصب چیزی کار می‌کند! تا به حال آن را آزمایش نکرده بودم
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط aamir » 01 اوت 2009, 15:36

من هم با ارادت خاصی که نسبت به موس اپل دارم. . .اما از عملکردش راضی نیستم . . دارم تحقیق میکنم یه موس لاجیتک یا ماکروسافت بخرم
اما کیبرد آلومینیوم رو به شدت دوست دارم و وقتی باهاش کار میکنم حسهای خوبی دارم که از گفتن همه اونها معذورم!!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان