انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تعمیر مک در ایران

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

تعمیر مک در ایران

پستتوسط mahansaman2007 » 26 ژوئیه 2009, 10:05

سال پیش ۲ تا دستگاه مک بوک پرو خرید یکی ۱۵ و یکی هم ۱۷ اینچ پارسال کارت گرافیک ۱۵ سوخت و امسال ‍۱۷ اینچ جمعا حدود ۵۵۰۰۰۰۰ تومان ضرر جالبه دوباره رفتم یک مک بوک پروی دیگه خریدم البته از سری جدیدش دعا کنید دیگه خراب نشه
همه بهم می‌گند دیوونه ولی من چون از سری lc مک با اون کار می‌کردم این خرابی را به مک ربط ندادم (البته سهل انگاری کرده)
موقع خرید بیشتر مراقب باشید.
متاسفانه چون تو ایران بودم کار نشد بکنم
۱۵ رو همونطوری فروختم ولی ۱۷ رو هنوز دارم شاید کسی راه حلی برای این مشکل بداند.
سپاسگذارم
Iran-Tehran
MacBookPro 2.4
Leopard
mahansaman2007

پست‌ها : 13

پاسخ: من را در لیست بدشانس ترین ها

پستتوسط pedramp » 26 ژوئیه 2009, 11:20

سلام
من هم قبلا یک مک بوک پرو داشتم که همین مشکل کارت گرافیک براش پیش آمد و رفتم یک مک بوک خریدم! ولی اون قبلی رو با کمک دوستان فرستادم انگلیس و در آنجا توسط خود اپل تعمیر شد، از گارانتی یک ساله اون یک ماه گذشته بود اما چون اپل این ایراد رو تایید کرده بود فکر کنم تا یک یا دو سال بعد از اتمام گارانتی هم این مشکل رو برطرف میکرد، خلاصه کل برد مادر رو عوض کردند و بعد با DHL برام فرستادند ایران و بعد درست شده اون رو فروختم و الان من موندم و این مک بوک سفید.
خلاصه اینکه من هم نه به اندازه ۲ تا مک بوک پرو ولی به اندازه یکی حالتو میفهمم منم میتونی تویه اون لیست بد شانس ها جابدی ;-)
موفق باشی.
pedramp

پست‌ها : 142

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 ژوئیه 2009, 16:53

من به بدشانسی شما نیستم اما کمتر از ۴ سال پیش که میخواستم iMac G5 رو بخرم در سال ۲۰۰۵، اپل اعلام کرده بود از ژوئن ۲۰۰۶ مک‌های اینتلی رو میده. من فکر کنم حدود سپتامبر iMac رو سفارش دادم، در ماه اکتبر اپل iMac G5 رو با پردازنده‌ و کارت گرافیک بهتر، قیمت کمتر و iSight و کنترل از راه دور داد بیرون، من چند وقت بعدش iMac G5 سری قبلی رسید دستم!! اپل هم سنگ تموم گذاشت و ژانویه‌ی ۲۰۰۶ یعنی زودتر از برنامه‌ی اعلام شده مک‌های اینتلی رو داد بیرون و از جمله فکر کنم iMac هم بود :-)) یعنی من در عرض ۳-۴ ماه کامپیوترم دو نسل عقب افتاده شد :-))
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط nima_07 » 24 سپتامبر 2009, 19:28

سلام .من هم مثل شما از بد شانس های روزگارم
کارت گرافیکم سوخته
یک سال و نیم از گارانتی مک بوک پرو گذشته .نمیدونم باید کجا بفرستم.چه جوری بفرستم.
nima_07

پست‌ها : 1

پستتوسط mani3552 » 24 سپتامبر 2009, 20:13

سلام ، علت سوختن کارت گرافیگی چیه؟ آیا راه کاری وجود داره که بشه از این جور مشکلات جلوگیری کرد؟
با تشکر مانی

MacBook 13.3" - 2.4GHz, 2GB RAM, 250 GB HDD | MB467LL/A - 10.5.8
Qazvin | ADSL2+ 128kbps
نماد کاربر
mani3552

پست‌ها : 93

پستتوسط amirazizi » 24 سپتامبر 2009, 20:23

مانی جان سیستم شما جدیده و مشکل سوختن کارت گرافیک رو نداره .

اگر iStat دارید تو رو جان Steve Jobs حذفش کنید . این نرم افزار اشک سیستم رو در میاره و با همه چیز کار داره . انواع و اقسام مشکلات ریز و درشت براتون درست می کنه .

اگر Final Cut نصب کنید تازه متوجه می شید iStat چه بلا هایی می تونه سر سیستم بیاره .

در کنار Norton Anti Virus for Mac که بی مصرف ترین و در عین حال مشکل ساز ترین نرم افزاری که من دیدم iStat هم کم دردسر درست نمی کنه البته در حد Norton نیست , چون اون رسما Mac تون رو به PC تبدیل می کنه.

نیما جان اگر از هر جایی خرید کردی برو سراغ خودشون باید عوض کنند و هزینه اش رو ازت می گیرند.

اگر خودت بخوای عوض کنی باید کلی راه و روش رو تست کنی که شاید جواب بده شاید نه.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط mani3552 » 24 سپتامبر 2009, 21:15

سلام amirazizi عزیز من هم istat pro داشتم و هم istat nano که طبق فرمایش شما هر دو رو حذف کردم
یه سوالی داشتم یکی دو روزه که software update رو که اجرا میکنم وقتی میخواد چک کنه مدت زیادی طول میکشه ولی اتفاق خاصی نمیوفته یعنی هیچ وقت check for update به پایان نمیرسه همون اول گیر میکنه یا اینکه از network ایراد میگیره من نمیدونم که این مشکل از ADSLهست که اخیرا صورتش اومده پایین یا یه چیز دیگه لطفا راهنماییم کنید
با تشکر از شما مانی
MacBook Air (Early 2013), macOS 11.1
MacBook Pro (Early 2020), macOS 11.1
iPhone 3GS 16GB
نماد کاربر
mani3552

کمک به مانی

پستتوسط mani3552 » 25 سپتامبر 2009, 11:51

سلام دوستان من چند روزی است که نرم افزار Software Update رو اجرا میکنم با چنین مشکلی مواجه میشم. که یه پنجره باز میشه و پیغام زیر رو نشون میده
A networking error has occurred: timed out (-1001). Make sure you can connect to the Internet, then again.

Software Update can't check for updates because of a network problem
که در قسمت انتهایی دو گزینه داره
Network Diagnostics و Quit
من گزینه Network Diagnostics... رو اجرا کردم که مشکل حل نشد
لازم به ذکر که مودم من ADSL Wireless من راحت به اینترنت وصل میشم و کارامو انجام میدم فقط در آپدیت مک مشکل دارم و زمانی که با کابل شبکه وصل میشم آپدیت مک کارمیکنه و از خطا هم خبری نیست لطفا راهنماییم کنید با تشکر مانی

MacBook 13.3" - 2.4GHz, 2GB RAM, 250 GB HDD | MB467LL/A - 10.5.8
Qazvin | ADSL2+ 128kbps
نماد کاربر
mani3552

پستتوسط amirazizi » 25 سپتامبر 2009, 14:25

مانی جان ما در کشوری زندگی می کنیم که تحریم تکنولوژی است و طبیعی که هیچکس به ما سرویس نمی ده .

اگر دوست داشتید محض تست Quick time یا iTunes رو از سایت apple دانلود کنید . با ip ایران محاله بتونید این کار رو انجام بدید.

http://www.apple.com/quicktime/download

اما خوشبختانه update ها رو می تونید از سایت apple جداگانه بگیرید . کاری که من همیشه انجام میدم.

از طرفی توی system preferences > software update برید و check for update رو off کنید . این عنوان روشن بودنش تو ایران براتون خیلی دردسر درست می کنه و بیشتر از حد انتظار ارتباطات و Network تون رو به خودش اختصاص می ده.

و در نهایت این رو بگم که کلا software update به شکل مستقیم توی ایران بی مصرفه . چرا که سرعت اینترنت در ایران با حلزون مرده تفاوت زیادی نداره و اگر مستقیم update کنید دائم دچار Connection Time Out می شید , چرا که سرور apple به کسانی سرویس می ده که سرعت بالا دارند و زود کارشون تموم می شه و سرور رو یک صبح تا شب درگیر نمی کنند. 
amirazizi

پست‌ها : 482

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان