انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

عدم نمایش تصویر

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

عدم نمایش تصویر

پستتوسط aamir » 23 مه 2009, 23:06

سلام
من سیستمم چند وقتیه که بعضی اوقات از زمان روشن شدن تصویر نداره . .اما کاملا مشخصه که سیستم عامل بالا اومده و داره کار میکنه.
این مشکل بعضی اوقات رخ میداد اما کم کم داره یه اتفاق روزمره میشه!! :-(
با مونیتور دیگه هم چک کردم اما مشکل پابرجا بود. . .به نظرم کارت گرافیک دچار مشکل شده.
مورد مشابهی سراغ ندارید مثل پست صفحه اول که مربوط به مشکل تبدیل minidisplay به vga بود؟

Mac Pro
VGA : ATI Radeon HD 2600 Pro
Display : Apple Cinema
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط amirazizi » 24 مه 2009, 02:32

من هم فکر می کنم از Graphic card باشه , با یک card دیگه تست کنید مشخص می شه .

یا اگر یک mac دیگه دارید می تونید با apple remote desktop از ethernet چک کنید.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط aamir » 11 ژوئیه 2009, 11:14

میشه هر کارت گرافیکی رو روی مک سوار کرد؟ یا حتما باید مک ورژن باشه؟!
چون کارت مک رو که نمیشه از بازار به راحتی پیدا کرد
در ضمن این مشکل من دقیقا بعد از Upgrade به 10.5.7 به وجود اومد. . .اتفاقات مشابهی هم توی اینترنت پیدا کردم که بیشتر مربوط به مک بوک ها بود(که دقیقا بعد از 10.5.7 با مشکل سیاهی تصویر مواجه بودند) منتها در نهایت چیزی دستگیرم نشد
اگه کسی چیزی پیدا کرد بی خبر نزاره ما رو . . ممنون میشم
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئیه 2009, 13:15

ما که چیزی از مک پرو نمی دونیم ، فقطیه خبر خوب می تونم بدم که با مشکلات خیلی بدی که آپدیت 10.5.7 برای تقریباً همه پیش آورد اپل داره شدیداً روی 10.5.8 کار می کنه و تا الآن دو-سه تا Developer Preview ازش بیرون داده و بعید نیست که خیلی خیلی زودتر از انتظار این آپدیت جدید بیرون بیاد . شما هم این مشکل رو حتماً به اپل گزارش کن .
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط aamir » 11 ژوئیه 2009, 16:50

اپل زیر بار مشکل آپدیت 10.5.7 نمیره! البته اگرم میرفت برا من فرقی نمیکرد چون باید سیستم رو میبردم اونور
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Ilia » 11 ژوئیه 2009, 18:59

اشکال از سه جا میتونه باشه:
۱- ویدئوکاردت مشکل سخت افزاری پیدا کرده.
۲- ویدئوکاردت مشکل نرم‌افزاری پیدا کرده.
۳- مانیتورت اشکال پیدا کرده باشه.

همانطور که دوستان گفتند اشکال نرم‌افزاری احتمالا از آپدیتی که اومده ابرو رو درست کنه و چشم رو کور کرده بوجود اومده. اگر به اندازه کافی مشکل مشابه به اپل گزارش بشه، جدی میگیرند و در آپدیت بعدی سعی میکنند درستش کنند. اگر خیلی به کامپیوتر وارد باشید ممکنه که بتوانید دستی firmware و یا درایورش رو به ورژن قبلی برگردونید. این کار آسونی نیست و کلی با آزمایش و خطا توام است. اگر نمیدانید که چکار میکنید، اصلا توصیه‌اش نمیکنم.

اشکال از مانیتور را هم که راحت میشود فهمید، یک مانیتور دیگر را وصل کنید، معلوم میشود.

اما برای تعویض‌ ویدئوکارد، این آدرس ویدئوکاردهایی که به پرو میخورند را چک کن:
http://eshop.macsales.com/Search/Search ... ideo+cards

بله بایستی که کاردت برای اپل ساخته شده باشد. مطمئنا بایست جایی باشد که دولا پهنا برایت از دوبی یا جای دیگر تهیه کند. اما از من میشنوی اول روی گوگل یا فوروم‌ها جستجو کن و ببین که کسان دیگر هم مثل تو به این مشکل برخورده‌اند و چه کرده‌اند.

و اگر کار میکند، تا اسنولئوپارد یا همین آپدیت آیندهٔ لئوپارد که می‌آید صبر کن ببین که مشکلت حل میشود یا نه.

موفق باشی،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط aamir » 12 ژوئیه 2009, 11:03

توی اینترنت پیدا کردم . .به وفور.
یه عده گفته بودند بردیم اپل و بدون گارانتی برامون درست کرد
یه عده گفته بودند بردیم اپل و برامون کارت رو رایگان عوض کرد
من واقعا نفهمیدم چی به چیه آخر. . .در مورد گزارش به اپل یه سوال دارم! جز discussion جای دیگه ای هست که مستقیم به خود اپل گزارش گزارش کنیم؟!
ایلیا جان این که میگی ممکنه مشکل نرم افزاری پیدا کرده باشه. . من توی اپل هیچ آپدیت firmware ندیدم برای مک پرو! ولی من خودم هم فکر میکنم مشکل نرم افزاریه
در مورد downgrade هم من فکر میکردم این کار غیر عملیه. . ولی باز ترجیح میدم این کار رو نکنم!!
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 12 ژوئیه 2009, 12:42

andalibi نوشته است:[نمایش]
توی اینترنت پیدا کردم . .به وفور.
یه عده گفته بودند بردیم اپل و بدون گارانتی برامون درست کرد
یه عده گفته بودند بردیم اپل و برامون کارت رو رایگان عوض کرد
من واقعا نفهمیدم چی به چیه آخر. . .در مورد گزارش به اپل یه سوال دارم! جز discussion جای دیگه ای هست که مستقیم به خود اپل گزارش گزارش کنیم؟!
ایلیا جان این که میگی ممکنه مشکل نرم افزاری پیدا کرده باشه. . من توی اپل هیچ آپدیت firmware ندیدم برای مک پرو! ولی من خودم هم فکر میکنم مشکل نرم افزاریه
در مورد downgrade هم من فکر میکردم این کار غیر عملیه. . ولی باز ترجیح میدم این کار رو نکنم!!

http://www.apple.com/feedback/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط pooriya.kh » 18 ژوئیه 2009, 12:52

کسی می دونه که اپدیت 10.5.8 کی میاد ؟
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Pooria Azimi » 28 ژوئیه 2009, 19:46

چند ثانیه پیش (!!! واقعاً چند ثانیه پیش !) macrumors اعلام کرد که دیشب آپدیت جدیی از 10.5.8 با کد 9L30 به developer ـها داده شده که خیلی تغییرات جزئی ای داشته و به احتمال خیلی قوی ( طبق فرمودۀ آن وبلاگ معظم ) به زودیِ زود 10.5.8 عرضه میشه. و احتمالاً تا قبل از عرضۀ پلنگ برفی در سپتامبر، 10.5.9 رو نخواهیم دید.

http://www.macrumors.com/2009/07/28/os- ... rapping-up

جالبه، یکی از دو موردی که اپل نوشته در این آپدیت آخر ( منظورم 9L30 ـه ) درست شده، مشکل با مانیتورهای خارجی بوده !!!! امیدورام مشکل شما هم با درست شدن این، حل بشه :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 14 اوت 2009, 17:14

10.5.8 هم درستش نکرد!
Screen Sharing کردم و اینم توضیحات system profiler
مثل اینکه جدی جدی سوخته!

اگه کسی روشی برای downgrade پیدا کرد لطف کنه لینکشو اینجا بزاره. . تا ما یکی رو پیدا کنیم برامون کارت بخره بیاره.
پیوست‌ها
Picture 1.png
Picture 1.png (111.08 KiB) - بازدید 11422 بار
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 14 اوت 2009, 19:34

اگر واقعاً بعد از ۱۰.۵.۷ این مشکل پیش اومده، به نظرم اندکی بیشتر صبر بهتر از هزینه کردن برای خرید یک کارت دیگه باشه. و اگر اون کارت هم باز مشکل رو حل نکنه دیگه واقعاً بد می شه.

اخبار زیادی درز پیدا کرده که آخرین Developer seed اپل از پلنگ برفی، آخرین سید اون یا به قول خودشون Golden Master بوده.
http://www.macrumors.com/2009/08/12/app ... evelopers/

و کمی بعد، شایعهٔ ذوق‌مرگ کننده ای منتشر شد ( منابع: Mac Daily News و Daring Fireball ) که پلنگ جدید قراره ۲۸ اوت ( ۱۴ روز دیگه ) منتشر بشه.
http://www.macrumors.com/2009/08/13/os- ... gust-28th/

در هر حال، برادر برتراند در WWDC گفت که اسنولپرد قراره سپتامبر بیرون بیاد. بدون گفتن تاریخ مشخص. پس خیلی هم این تاریخ ۲۸ آگست بیراه نیست. البته، ممکن هم هست که بخوان ۳۱ سپتامبر ( البته دقیقاً نمی دونم سپتامبر چند روزه ) اونو منتشر کنن .... به هر حال، تاریخ عرضهٔ پلنگ نزدیکه. بین ۲ هفته تا حداکثر ۶ هفته. من نمی دونم شما چقدر نیاز به کار با مک پرو تون دارید، فقط خواستم اینا رو بگم تا اگر این ۲ تا ۶ هفته صبر کردن براتون می ارزه ( در عوض ۸۰۰-۹۰۰ تومن ) بـــــــاز هم صبر کردن شاید بهتر و به‌صرفه‌تر باشه ....
چون اگر دقیقاً بعد از ۱۰.۵.۷ این مشکل پیش اومده پس حتماً ربطی به اون آپدیت داشته. ولی اگر مثلاً ۲ روز بعد از آپدیت این مشکل پیش اومده احتمالاً کارت سوخته یا مشکل دیگه ای ...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 14 اوت 2009, 20:02

یک امتحانی بکن و کارت رو در بیار و محکم بگذارش در یک slot دیگه. این حرف بنظر شاید خنده‌دار بیاید اما ممکن است که درست اتصال نکرده باشد. حداقلش ضرری ندارد. ضرب المثلی است که میگوید: آدم غریق به هر خس و خاشاکی دست می‌اندازد. اما اگر مجبور شدی عوضش کنی زیاد ناراحت نباش. کارتهای بسیار خوبی برای مک پرو در آمده که ارزش تعویضش را دارد، حتی اگر خراب هم نشده بود.

اما اسنو لئوپارد بعید است که در اگوست بیاید. علتش هم این است که اپل تا ۸ سپتامبر حراج سال نو تحصیلی را دارد. و اینجا اگر کسی یک مک را بخرد و بلافاصله آن آپدیت بشود میتواند پسش بدهد یا درخواست آپدیت مجانی بکند و غیره که کلی برای اپل دردسر دارد. حدس من این است که احتمالا آنها حداقل آن را ده روز بعد از اتمام حراجشان شروع به فروش سیستم جدید بکنند که کسی نتواند پس بدهد. مگر اینکه واقعا بخواهند در ارائه‌ٔ سریعترش روی مایکروسافت را کم کنند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

Re: عدم نمایش تصویر

پستتوسط saba » 31 ژوئیه 2010, 23:41

دوستان سلام
خانمی از آشنایان ، تحت تاثیر دلبستگی و تعریف های من از مکبوک و مشاهده مقبولیت گسترده اپل، تصمیم به خرید یک مکبوک پرو ۱۵ اینچ میگیره و متاسفانه و بدون مشورت ،یه مکبوک ۱۵ دست دوم از ebay میخره.
مشکل از این قراره که ،این مکبوک پرو وقتیکه کاملا خنکه ،روشن میشه و دارای تصویر هست و تا زمانیکه اون رو خاموش نکردیم ،بدون هیچ ادا و اصولی کار میکنه و مشکلی نداره،اما اگر اون رو در حالیکه زیرش گرم شده (دور و ور باتری ) خاموش یا بهر دلیل ری استارت بکنیم ،دیگه روشن نمیشه ،به این معنا که ،هنگامی که کلید پاور رو فشار میدیم ،فقط یک صدای خفیف شنیده میشه و اون صدای chime روشن شدن رو نمیده و در لایه زیرین لپتاپ که کیبورد روش نشسته ،سمت چپ latch یه لامپ بسیار کوچک هست که اون بسیار کم نور روشن میشه که انگاری مکبوک در حالت sleep فرو رفته.
البته من بروشنی نمیدونم که این نیمه روشن بودن علامت sleep هست ،یا انکه باید نورانی و کاملا روشن باشه ؟ بهر جهت ،چیزی که مسلمه اینه که لپتاپ نه کاملا خاموشه و نه روشن .
من قبل از اینکه این مشکل رو نزد شما عزیزان بیارم ،کمی اینور و اونور جستجو و کنکاش کردم و به این نتیجه رسیدم که خیلی ها با مکبوکشون دردی مشابه دارن ،اونها اما دارای کارت گرافیک nvidia هستن ،درحالیکه این مکبوک ویدیو کارت ATI داره ،که من تصویر اونو همینجا میذارم .

امیدوارم که کسی از دوستان چاره این مشکل رو بدونه .تا با کمک هم مشکل این دوست رو حل کنیم.
با سپاس .صبا 
پیوست‌ها
Screen shot 2010-07-31 at 12.11.24 PM.png
Screen shot 2010-07-31 at 12.11.24 PM.png (39.1 KiB) - بازدید 11359 بار
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

Re: عدم نمایش تصویر

پستتوسط javadkh65 » 01 اوت 2010, 14:17

صبا

اين مطلب رو ببين شايد بدردت بخوره