انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست جک هدفون مک بوک سری جدید

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

درخواست جک هدفون مک بوک سری جدید

پستتوسط mahdimtm » 23 فوریه 2009, 19:39

سلام به همه دوستان گل

من که یک مک بوک خریده بودم بعد بردم پیش همون فروشنده(رادان سیستم) الان ۱ هفته هست که میگه جک هدفونش پیدا نمیشه و هی میگه فردا...

میخواستم بدونم کسی از شما دوستان جک هدفونش رو دارید تا من از این بدبختی که داخلش افتادم در بیام؟
mahdimtm

پست‌ها : 75

پاسخ: درخواست جک هدفون مک بوک سری

پستتوسط Ilia » 23 فوریه 2009, 22:29

مهدی خان سلام،

اگر منظورت مادگی اون هست، که اون قطعه‌ایست که باید سفارش بدهند. ورودی و خروجی مکبوک به نوعیست که هم با آپتیکال دیجیتال و هم با آنالوگ مدل مدل قدیمی کار میکنه و قطعه ساده‌ای نیست.

فکر کنم باید صبر داشته باشید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط mahdimtm » 23 فوریه 2009, 23:23

الان خودم از کجا میتونم تهیه کنم اون قطعه رو؟اونجا اگر به فکر مشتری بود ۱۰ روزه همش امروز فردا نمیکرد.میدونید ادم از چی میسوزه؟اینکه ۱۵۰ بیشتر گرفتن که مثلا گارانتی داره...
از کجا میتونم تهیه کنم اون قطعه رو؟
mahdimtm

پست‌ها : 75

پستتوسط Ilia » 23 فوریه 2009, 23:51

اگر من جای شما بودم اینکار رو نمیکردم چون اگر بعدا دستگاه شما ایراد پیدا کنه میتوانند به تقصیر شما بیندازند که اشکال از قطعه شما بوده است و غیره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط R_Behnood » 24 فوریه 2009, 02:55

سیستمهای مک در ایران فراوان نیست به همین دلیل هم قطعات خاص رو خیلی بعید هست که کسی وارد کرده باشه. اتفاقی که برای شما افتاده احتمالش خیلی خیلی کم هست. قبول کنید که یک شرکت نمیتونه با بازار کوچک ایران همچین چیزی رو در نظر بگیره. حالا اگر رم یا هارد یا باتری ... چیزهایی مثل این ایراد داشته باشه خیلی راحت تر میشه داخل ایران تعویض کرد ولی جک هدفون مک یک جک معمولی نیست و همونطور که ایلیا گفت خروجی اپتیکال هم داره. فروشنده شما هم باید از خارج از ایران سفارش بده یا اینکه از روی یک ماشین خراب دیگه باز کنه.
در مورد گارانتی هم که چنین چیزی در ایران وجود نداره. یعنی گارانتی واقعی اپل. روز اول که من مک بوک خودم رو گرفتم فروشنده گفت اگرگارانتی بخوام صدهزار تومان بیشتر باید بدم و خیلی هم صاف و ساده گفت که این پول برای فرستادن مک بوک به خارج صرف میشه یا سفارش قطعه و از الان باید بدونم که ممکنه تا ۲ ماه طول بکشه! من در نهایت ترجیح دادم گارانتی رو نگیرم!
ایران هست و مشکلاتش. قبول کنید ۱۰ روز برای همچین چیزی زمان زیادی نیست(-:
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Behnam » 24 فوریه 2009, 06:21

من هم فکر می‌کنم ده بیست روز در ایران نباید چیزی غیر عادی باشد. اینکه یک کامپیوتر تازه خریده شده اصلاً نباید چنین مشکلی داشته باشد بحث دیگری است.
ولی حقاً جک هدفون از قطعاتی نیست که به ندرت خراب شود. تک‌شاخهٔ هدفون می‌رود درون جک که آن هم یک جک معمولی نیست واتصال حساسی دارد، و سر دیگر سیم هم روی کله‌ایست که به بدن متصل است و بدنی که طبعاً متحرک است. احتمال اینکه سیم تک‌شاخه از زاویهٔ ناجور کشیده شود و به جک صدمه وارد آورد کم نیست (و احتمال اینکه این اتفاق پس از خرید صورت گرفته باشد).
راه حل هم این است که یا اپل این قطعهٔ در معرض خطر را بهتر و محکم‌تر طراحی کند (مثلاً اتصال مغناطیسی که برای دیگر سیم‌ها طرح کرده است برای هدفون ضرورت بیشتری دارد) یا فروشندگان برای این قطعهٔ شکننده تعداد بیشتری در انبار نگه دارند و یا کاربران هنگام استفادهٔ هدفون احتیاط بیشتری داشته باشند... و یا هر سه مورد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان