انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

صندلی داغ

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط Nine » 20 اکتبر 2008, 20:26

به نظر خوب می آد
MacBook MB402LL/A- iran-Dialup, OS X 10.5
Nine

پست‌ها : 48

پستتوسط GK » 23 اکتبر 2008, 19:27

با سلام
به پیشنهاد یکی از دوستان (Nine) ، داریم قسمتی را راه می اندازیم برای « سوال و جواب های رایج» ( برای ایلیای عزیزم، سوال و جواب رایج به فارسی سلیس می شود : FAQ )‌... :lol: :lol:
این هم پبش نمایش آن
http://free6919.free.fr

قبل از این که شروع به کار شود یکی دو نگاه انداخته و نقد و نظرات خود را بگویید، از ظرفش گرفته تا مظروفش... منظورم از محتوایش ، سوال و جواب ها ( که خودتان به مرور اضافه و تکمیل خواهید کرد) ؛ و نیز از شکل و قیافه و نمایش اش (ایلیا جان منظورم گرافیک است !!!).
این دو صفحه نمونه است. تست. بگویید کدام را ترجیح می دهید
راستی، من با کار گرافیک هیچ آشنایی ندارم. اگر کسی، به گمانم خود ایلیای عزیز، خواست آستین بالا زده و یک لوگوی باحال برای سایت و این بخش درست کنند که دست مریزاد (من تکنیکش را ندارم اما، می توانم یک طرح پیشنهاد دهم که فکر کنم خوشتان بیاید)
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2008, 02:42

اوه این خیلی خوب شده. دستت درد نکنه قلی. اگر پیشفرض اندازهٔ قلم رو یک کمی بزرگ‌تر کنی شاید بهتر باشه.
ما مدتها پیش گفتگوی این را داشتیم که برای توزیع کنندگان مک در ایران یک چنین فوروم نظرخواهی درست کنیم که هم افراد نظر بدهند و هم جواب بگیرند و هم امتیاز بدهند و غیره و غیره. منتها آن موقع عقلمان به جایی قد نداد. اگر تو بتوانی چنین چیزی را برای فروشندگان مک در ایران هم دست و پا کنی که به نظر من خیلی مفید است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 24 اکتبر 2008, 12:41

ممنون بهنام
متاسقانه اندازه قلم ها را نمی شود زیاد دست کاری کرد. بستگی دارد به مدل انتخابی صفحه . برای همین خواستم که دوستان نظر دهند در انتخاب صفحه یک یا دو
جواب های نوشته شده نیز متاسفانه با همان قلم خواهد بود چونکه از یک ابزار خارجی، JS-Kit استفاده می کنیم. حسن این ابزار نمایش و ثبت زنده جواب و نظرهاست
درباب بخش مخصوص توزیع کنندگان و نیز هر بخش دیگری نیز ، بلی می شود هر چقدر که دل مان خواست به همین شکل فروم های گوناگون راه بیاندازیم

دوستان ، اگر همچین فرومی می خواهید لطفا نظر بدهید تا تکمیل کرده و راهش بیاندازیم
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Nine » 24 اکتبر 2008, 13:36

ممنون قلی جان زحمت کشیدی
فقط این نظر خواهی برای همه است یعنی هر کس بخواد می تونه نظر بده؟
من بیشتر فکرم روی نظر خواهی از بچه های قدیمی و باتجربه است که دیگران بتونند به نظرشون اعتماد کنند اگه یه چیز عمومی بشه جواب های غیر قابل اعتماد زیاد می شه و به هدفمون نمی رسیم
ضمنا خروجی PDF صفحه به هم ریختگی داره
Nine

پستتوسط GK » 24 اکتبر 2008, 13:53

خود ایرماگ یک بخشی دارد برای سوال و جواب که فقط مدیران می توانند در آن بنویسند. ولی من و علی رستگار فکر می کنیم که این عاقلانه نیست. در موارد خاصی تجربه و سواد برخی از دوستان کاربر بیشتر از مدیران می تواند باشد.
حالا اگر فردا یک کاربر جدید آمد که خبره تر از خبره می بود، چه !!!؟
بهتر اینکه به حسن نیت و جدیت همه دوستان اعتماد داشته و ابزار را در اختیار همگانی بگذاریم
درضمن می شود برای یک جواب (ناقص نادرست و یا هر چی) باز یک جواب نوشت !!!!
برای پی دی اف هم یه چاره ای می کنیم
حالا برای تست و آزمایش هم که شده، به سوال ها جواب دهید ببینم چطور پیش می رود. بعد از نتیجه گیری می شود جواب های تست و زاید را پاک کرد
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2008, 15:44

من یکی دو تا را جواب دادم برای تست. فکر کنم مهلت تست را بهتر است کمی تمدید کنی تا سوراخ سمبه‌های آن بهتر تشخیص داده شود.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 24 اکتبر 2008, 17:06

ظاهر و باطن سایت را کمی تغییر داده و آن را به اخبار اضافیدم تا دوستان زودتر نظر دهند !!!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط pedramp » 24 اکتبر 2008, 20:18

کار بسیار خوبی هستش
ولی چرا روی دامنه (domain) خود ایرماگ راه نداختین

راستش فکر میکنم باید در کل سایت ایرماگ یک تجدید نظری کرد، واقعا جای کار زیاد داره و شکل کنونی اون خیلی برآشفته و وصله پینه ای هستش.

اگر کمکی در زمینه وب سایت نیاز داشتین خوشحال میشم که بتونم کمکتون کنم.
موفق باشید.
pedramp

پست‌ها : 142

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2008, 22:58

اول باید به nine بگم که دستش برای این ایده خوبش درد نکنه. و همینطور از GK تشکر کنم که زحمت اجرایش رو میکشه. و تشکر مجدد که معنی کلمات رو به فارسی سلیس برای من مینویسه. واقعا که اگر من تو رو نداشتم چیکار میکردم قلی جان! :-)

متاسفانه من الان سرم خیلی شلوغه هم بعلت کار و هم مسافرتی که در پیش دارم. وگرنه از کمک کوتاهی نمیکردم. اما اگر چیزی بنظرم رسید حتما خواهم گفت.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط GK » 24 اکتبر 2008, 23:08

ایلیا، من اگر تو را نمی داشتم چکار می کردم !!!!! :lol:
پدرام، محل سایت برای تست است، برخواهد گشت به دامن ! ایرماگ
چیزی که می خواهیم اینکه نظر بدهید : کجاش خوب است کجاش نه ؟ آن اتاق گفتگو را می خواهید ؟ نمی خواهید ؟
کسی نیست با فوتوشاپ و غیره برایمان لوگو بسازد ؟؟؟؟ (اگر هست با من مماس شود !)
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Nine » 25 اکتبر 2008, 00:01

با سلام
من چون خودم اون سوالات اولیه رو طرح کردم خیلی ذهنیت برای تغییر یا بهتر کردنشون ندارم و اینو به سایر دوستان می سپارم
اما همین جواب های نمونه رو که می دیدم یه پیشنهاد برای کسانی که جواب می دهند دارم
چون این جواب ها قراره به عنوان یه راهنما برای کاربرای تازه کار باشه خوبه موقع جواب دادن - جواب شما علاوه بر نشون دادن نظر شما در مورد بهترین انتخاب یه جور جنبه راهنمایی و توضیح تکمیلی هم داشته باشه
مثلا الان جواب بهنام عزیز رو می دیدم در مورد بهترین پخش کننده تصویری

[بیشتر از خود QuickTime استفاده میکنم ولی برنامه VLC Player هم بسیار برنامه خوبی هستش و خیلی از فیلم ها رو با اون میبینیم
البته پلاگین Perian رو هم نصب کردم]

که علاوه بر مشخص کردن نظرشون- پلاگینی که لازمه برای پخش فرمت های بیشتر رو هم بیان کردن
سایر جواب ها هم به همین شکل باشه طوری که کاربر علاوه بر پیدا کردن جوابش راهنما یی های دیگه ای هم اگر در اون مورد وجود داره رو دریافت کنه
و اینکه اون سوال ۹ در مورد آنیستال (حذف کردن) برنامه هاست که کمی برای کاربرای تازه وارد جای سوال داره
با تشکر
Nine

پستتوسط GK » 25 اکتبر 2008, 15:59

پیشنهاد مناسبی ست.
Nine نوشته است:[نمایش]
با سلام
چون این جواب ها قراره به عنوان یه راهنما برای کاربرای تازه کار باشه خوبه موقع جواب دادن - جواب شما علاوه بر نشون دادن نظر شما در مورد بهترین انتخاب یه جور جنبه راهنمایی و توضیح تکمیلی هم داشته باشه
با تشکر

۱ - فعلا به سوال ها جواب ندهید. چونکه تکمیل نیست و دیگر اینکه در صورت تایید پروژه، سایت را انتقال خواهیم داد به خود ابرماگ و د راین صورت، جواب ها همه... بلی !!! پاک خواهند شد (عیب این سیستم نمایش زنده و فوری )
۲- فقط نظر بدهید برای هودگی و بیهودگی چنین بخشی، سود و زیان و ضرورت آن، و نیز پیشنهاد برای طرح ظاهری و گرافیک...
۳- این هم نمونه یک طرح دیگر، مدرنتر و «جوان» تر :
http://exfolio.free.fr/faq2/page1.html
بهتر است ؟ بدتر ؟ کمی از گرافیک اصلی ایرماگ دور می شود ؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Nine » 25 اکتبر 2008, 18:10

با سلام
طرح جدید چشم رو موقع خوندن اذیت می کنه فکر کنم به خاطر پس زمینه سیاهش باشه
رنگ و طرح لوگوش قشنگه
Nine

پستتوسط Behnam » 25 اکتبر 2008, 18:34

من هم لوگوی قبلی ایرماگ رو بیشتر دوست دارم! رنگین‌کمان هم البته شاید جوان و جذاب باشد ولی من نه جوانم و نه جذاب! اگر من بودم آن رنگ خاکستری را برای همهٔ حروف می‌گذاشتم.
ناین راست میگه. زمینهٔ سیاه شاید برای پنجره‌های مختصر و مفید خیلی خوب باشه (مثل بحث تقویمی که در همسایگی داشتم!) ولی برای متن زیاد چشم رو خسته می‌کنه. البته اگر زمینه سیاه نباشه، آن رنگ خاکستری هم شاید مناسب از آب در نیاد!
نماد کاربر
Behnam

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 6 مهمان