انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

adsl usb modem

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

adsl usb modem

پستتوسط mabedan » 27 ژوئن 2008, 23:04

سلام

من اینترنت adsl گرفتم ولی طبق معمول mac driver نداره. اسم شرکتش آساتک هست. خواستم بدونم کسی از شما موفق شده کانکت بشه با این شرکت...

اسم مودم گویا globespanvirata هست. از usb استفاده میکنه و پروتوکلش هم PPPOE هست.

ممنون
impossible is nothing
www.mabedan.com
نماد کاربر
mabedan

پست‌ها : 33

پاسخ: adsl usb modem

پستتوسط Behnam » 28 ژوئن 2008, 02:05

مک به درایور نیازی نداره. اگر مودم به usb مک وصل شده باشه، خودبخود شناسایی خواهد شد. منتها برای پروتکل pppoe نام کاربر و کلمهٔ عبور را که احتمالاً خود ISP در اختیارت گذاشته باید وارد کنی. والسّلام!
system preferences> network و از آنجا هم بهترین راه این است که setup assistant را کلیک کنی که بقیهٔ امور را با تو بررسی کند.
حالا اگر این کار نکرد، ما یک متخصص فرانسوی هم داریم که سر فرصت نظر بدهد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط mabedan » 28 ژوئن 2008, 09:32

امتحان کرده بودم اون راه ولی usb قبول نمیکنه. فقط ethernet
impossible is nothing
www.mabedan.com
نماد کاربر
mabedan

پست‌ها : 33

پستتوسط GK » 28 ژوئن 2008, 13:02

سلام
منی که ساکن فرانسه‌ام و گمان می بردم که تمام شرکت های سرویس اینترنی‌اش را می شناسم، این شرکت «اساتک» را نمی شناسم.
مودم های اینترنتی معمولی adsl usb بدون نرم افزار (راننده) قابل استفاده روی مک نیستند. یادم می آید چند سال پیش با این مودم مذکور globespanvirata همراه با نرم افزارش، روی ویندوز کلی سر و کله زدم...
این روزها مودم - روترهای با درب ethernet & wifi & و حتی wimax در چند ماه آینده، اینقدر رواج دارند که دیگر کسی از این نوع مودم های usb استفاده نمی کند.
شما مسلما برای انتخاب این مودم دلیلی داشتید. پس در این صورت بگردید در محافل لینوکسی ها، شاید آنجا ها نرم افزاری برایش پیدا شود و بعد از کمپایل آن...
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط R_Behnood » 28 ژوئن 2008, 13:40

والله توی ایران یک شرکتی هست به اسم "آسیا تک" ولی در پاریس را خبر ندارم!(-:
معمولا هم خوب اینها مودمهای ارزان بر پایه usb را همراه اشتراکشان میدهند که خیلی بدرد خور هم نیستند.
راه حلهایی که بنظر من میرسد:
۱- مودمتان را با یک مودم دارای پورت اترنت (ترجیحا دارای روتر) عوض کنید!
۲- یک سیستم ویندوز را با استفاده از این مودم به اینترنت وضل کنید و اینترنت را از طریق آن به اشتراک بگذارید.
۳- با استفاده از مجازی سازی ویندوز را روی سیستم خودتان اجرا کنید و مودم را روی آن نصب کنید و اینترنت را به اشتراک بگذارید.

به هر حال همانطور که قلی گفت این مودمها روی مک کار نمیکنند و باور بفرمایید هیچ کسی هم برنامه ای برای پشتیبانی از آنها ندارد! چون تفاوت قیمتشان معنی دار نیست.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Behnam » 28 ژوئن 2008, 15:01

بگفتهٔ ویکیپدیا، Virata در سال ۲۰۰۱ به Globespan فروخته شد و GlobespanVirata در سال ۲۰۰۴ به Conexant Systems. در سایت این آخری هم جستجو کردم و چیز بدرد بخوری پیدا نکردم. این کمپانی‌ها معمولاً برای رفع مزاحمت در رقابت بازار و غلبهٔ تکنولوژی خرید و فروش می‌شوند و یکبار که خریداری شدند، تکنولوژی خوب آنها در قالب نام‌های جدید در تولیدات عرضه می‌شود و دیگر پروژه ای هم برای توسعهٔ تولیدات قدیمی تر وجود ندارد و صرفاً بخاطر backward compatibility شاید در کارگاه‌های دست سوم آنها به تولید ادامه دهند.
ولی حدس من این است که تولید مودم شما از سال ۲۰۰۴ قطع شده است و آنچه شما دارید از پستوی انبار می‌آید!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 28 ژوئن 2008, 22:03

من جای شما باشم یا اول سعی میکنم که یه مودم Ethernet که با این شرکت کار بکنه گیر بیارم. اگر نشد، یه راوتر که مودم usb رو ساپورت کنه. اگر این هم نشد؛ شرکت اینترنت رو عوض میکنم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط salehara » 29 ژوئن 2008, 00:10

نه دوست خوبمون فکر کنم ایران هستن الان نه فرانسه. من با شاتل هیچ مشکلی روی مک نداشتم دوتا پی سی و یک مک رو ساپورت می کرد آسیا تک سابقه جالبی نداره
salehara

پست‌ها : 187

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان