انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خرید محصولات اپل از دوبی یا مالزی؟

در اینجا می‌توانید نسخه اصلی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مورد نظرتان را تقاضا کنید

خرید محصولات اپل از دوبی یا مالزی؟

پستتوسط Sina_r2 » 28 ژوئیه 2010, 20:29

من می خوام یه مک بوک بگیرم
می خوام ببینم از دوبی بگیرم بهتره یا از مالزی؟ (بصرفه تر ، بهتر ، اصل تر و ...)
اصلا خوبه از اینجا ها بگیرم ؟ بصرفه هست یا نه؟
اگه کسی اطلاعی داره یا از این جاها گرفته راهنمایی کنه
راستی فروشگاههای دوبی و مالزی نمایندگی اصلی هستند؟ گارانتی شون معتبره یا نه؟
مرسی
در ضمن اگه کسی پیشنهاد بهتری داره واسه نحوه خرید محصولات اپل بگه !
Sina_r2

پست‌ها : 14

Re: خرید محصولات اپل از دوبی یا مالزی؟

پستتوسط abdol » 28 ژوئیه 2010, 23:57

-همه فروشگاه ها خیر ولی دلال مجاز و ثبت شده اپل در مالزی و امارات وجود دارد و آدرس دلال رسمی در امارت را می توانید در همین انجمن پیدا کنید.
-اصولا مقازه ها ارزان تر از دلال رسمی می فروشند و می توانید با آنها چانه هم بزنید در مورد گارانتی هم باید از آنها بخواهید که توضیح دهند.
-اگر گارانتی بین المللی برایتان اهمیت دارد از آنجا بگیرید بهتر است.
-دلال رسمی هستند یعنی اعتبارشان را از شرکت اپل گرفته اند.
-گارانتی اپل در سایتش و در بروشور محصولاتش آورده شده!
-اون مغازه ها و شرکتهای فک حسنی میهنی هستند که اعتبار واسشون مطرح میشه چون خیلی چیزها هستند جز نمایندگی!
-در حین خرید محصول دقت کنید! و tax free بخرید.
بعضی مغازه ها برای شما جنستان را مستقیم به فرودگاه می فرستند. به این ترتیب دیگر لازم نیست مالیات بدهید و قبض استرداد مالیات را با خود به فرودگاه ببرید. همانجا در فرودگاه قسمتی برای تحویل اینجور کالاها در نظر گرفته می شود (منتها تحقیق کنید که اون کشوری که مسافرت می کنید همچین امکاناتی در فرودگاهش باشد)
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Sina_r2 » 29 ژوئیه 2010, 15:02

abdol نوشته است:[نمایش]
-همه فروشگاه ها خیر ولی دلال مجاز و ثبت شده اپل در مالزی و امارات وجود دارد و آدرس دلال رسمی در امارت را می توانید در همین انجمن پیدا کنید.
-اصولا مقازه ها ارزان تر از دلال رسمی می فروشند و می توانید با آنها چانه هم بزنید در مورد گارانتی هم باید از آنها بخواهید که توضیح دهند.
-اگر گارانتی بین المللی برایتان اهمیت دارد از آنجا بگیرید بهتر است.
-دلال رسمی هستند یعنی اعتبارشان را از شرکت اپل گرفته اند.
-گارانتی اپل در سایتش و در بروشور محصولاتش آورده شده!
-اون مغازه ها و شرکتهای فک حسنی میهنی هستند که اعتبار واسشون مطرح میشه چون خیلی چیزها هستند جز نمایندگی!
-در حین خرید محصول دقت کنید! و tax free بخرید.
بعضی مغازه ها برای شما جنستان را مستقیم به فرودگاه می فرستند. به این ترتیب دیگر لازم نیست مالیات بدهید و قبض استرداد مالیات را با خود به فرودگاه ببرید. همانجا در فرودگاه قسمتی برای تحویل اینجور کالاها در نظر گرفته می شود (منتها تحقیق کنید که اون کشوری که مسافرت می کنید همچین امکاناتی در فرودگاهش باشد)
پس یعنی بصرفه هست دیگه؟
راستی شما آدرس فروشگاه اصلیش که گفتید رو میدونید
و یه سوال دیگه می گن ترکه هم فروشگاه اپل داره و جنس هاش بهتره چون محصولات سفارش اروپای اپل می ره به ترکیه ! کسی چیزی راجع به این می دونه؟ یعنی اصلا چیزی به اسم سفارش اروپا داریم ؟ چه فرق می کنه؟
Sina_r2

پستتوسط Pooria Azimi » 29 ژوئیه 2010, 15:42

من در این مورد نه چیزی شنیده‌م، نه معمولاً در این زمینه‌ها اطلاعی دارم. اما تا اون حدی که از سیاست‌های اپل می‌دونم، تحت هیچ شرایطی اپل یک سری محصولِ مرغوب‌تر برای «سفارش اروپا» نباید داشته باشه؛ کیفیت برتر اپل در تمام دنیا یکسانه؛ از سان‌فرانسسکو تا موزامبیک، همه یک کیفیت دارند. اون دل و ایسر و سونی و اچ‌پی و آی‌بی‌ام هستند که ...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط abdol » 29 ژوئیه 2010, 22:44

-من لینک های دلال های مجاز اپل را تحت عنوان <نمایندگی مجاز اپل در ایران> در ترکیه و امارات گذاشته ام. از لینک جستجو استفاده کنید.
-ضمنا این دلالان نمایندگی هایی هستند که در سایت اپل موجودند و بنده هیچ اطلاعی از تولید و کیفیت محصولات و ... ندارم فقط جهت اطلاع معرفی کرده ام.
-کیفیت محصولات اپل در همه جای دنیا یکی است. تنها تفاوت ها:
۱-در آداپتور:سری و سیم رابط ۲۲۰ یا ۱۱۰ باشد سری تبدیل آنها متفاوت است (خود آداپتور مسافرتی است و ۱۱۰ و ۲۲۰ را توامان پشتیبانی می کند).
۲-keyboard:محصولات اروپایی مطابق استاندارد اروپا طراحی می شود و دکمه Enter و \ آن با استاندارد آمریکایی فرق دارد.
- یکی از آشنایان ۲هفته پیش ۱۱۵۰ یورو (با احتساب مالیات) config پایین مک بوک پرو ۲۰۱۰ 13 را خریده است.
این را به خاطر داشته باشید که مک بوک شما در ایران گارانتی میهنی نخواهد داشت! حتی اگر آنجا از نمایندگی رسمی اپل خریده باشید!!! چون اصولا اپل و هر نوت بوک دیگری در ایران نمایندگی رسمی ندارد.اگر شما از خارج از کشور نوت بوک بخرید و به داخل بیاورید هیچ شرکتی به شما سرویس گارانتی نمی دهد.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Sina_r2 » 31 ژوئیه 2010, 14:24

abdol نوشته است:[نمایش]
-من لینک های دلال های مجاز اپل را تحت عنوان <نمایندگی مجاز اپل در ایران> در ترکیه و امارات گذاشته ام. از لینک جستجو استفاده کنید.
-ضمنا این دلالان نمایندگی هایی هستند که در سایت اپل موجودند و بنده هیچ اطلاعی از تولید و کیفیت محصولات و ... ندارم فقط جهت اطلاع معرفی کرده ام.
-کیفیت محصولات اپل در همه جای دنیا یکی است. تنها تفاوت ها:
۱-در آداپتور:سری و سیم رابط ۲۲۰ یا ۱۱۰ باشد سری تبدیل آنها متفاوت است (خود آداپتور مسافرتی است و ۱۱۰ و ۲۲۰ را توامان پشتیبانی می کند).
۲-keyboard:محصولات اروپایی مطابق استاندارد اروپا طراحی می شود و دکمه Enter و \ آن با استاندارد آمریکایی فرق دارد.
- یکی از آشنایان ۲هفته پیش ۱۱۵۰ یورو (با احتساب مالیات) config پایین مک بوک پرو ۲۰۱۰ 13 را خریده است.
این را به خاطر داشته باشید که مک بوک شما در ایران گارانتی میهنی نخواهد داشت! حتی اگر آنجا از نمایندگی رسمی اپل خریده باشید!!! چون اصولا اپل و هر نوت بوک دیگری در ایران نمایندگی رسمی ندارد.اگر شما از خارج از کشور نوت بوک بخرید و به داخل بیاورید هیچ شرکتی به شما سرویس گارانتی نمی دهد.

منظورتون این نیست که از ایران بخرم بهتره چون گارانتی داخلی داره؟
چون فکر نمی کنم محصولات اپل به گارانتی نیاز داشته باشد (بخاطر کیفیت ساخت و بالآخره اپل و ... میگم)
از راهنمایی های هر دوی شما هم ممنونم
در ضمن من زیاد با سایت آشنا نیستم ولی سرج کردم اما لینک نمایندگی ها و دلال ها رو پیدا نکردم!
Sina_r2

پستتوسط abdol » 31 ژوئیه 2010, 17:16

امارات:
http://www.abmme.com/
ترکیه:
http://www.apple.com/tr/buy/
من توصیه می کنم از ترکیه بخرید چون تحت دامنه apple هست. اما اماراتی ها کمی ناقلا هستند و باید حواستان جمع باشد من بعید می دانم که apple در خاورمیانه دفتر فروش داشته باشد اما دلال مجاز دارد.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط aamir » 31 اوت 2010, 12:02

من برای سفرم به استانبول داشتم یه سری تحقیق میکردم. . .قیمتها در ترکیه بسیار عجیب غریبه
مثلا یه آی پاد تاچ 64 نزدیک 700 هزار تومن میشه
میتونید یه نگاهی به قیمتهای ترکیه بندازید ( لیر رو 700 تومن حساب کنید )

* و نکته دیگه برای اطلاعات تکمیلی اینکه فروشگاه مجاز اپل در مرکز خرید Kanyon هست.
اینم آدرسش :
http://www.kanyon.com.tr/#/tr/alisveris ... er_troy-49
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

بازگشت به تقاضای نرم‌افزار و سخت‌افزار

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان