انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پارسه 4

در اینجا می‌توانید نرم‌افزارهای اصلی خود را عرضه کنید

پستتوسط Ahmad » 22 فوریه 2006, 17:17

دوست عزیز

در مورد «همزه» من باید معذرت بخواهم. املای شما درست است مال من غلط.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط مهمان » 22 فوریه 2006, 19:24

[quote="Ahmad"]صادق جان ممنون بابت توضیح. یکی دو سئوال دیگر بابت روش شدن بهتر کل جریان

۱- تفاوتی راکه که ذکر کرده‌اید، بین ArabixPro و پارسه آیا فقط در تعداد و نوع خط است و یا از لحاظ فنی نیز این دو نرم افزار با هم متفاوت هستند؟ مثلا آیا یکی از دیگری پیشرفته‌تر است؟ اگر در تعداد خط است لطفا از کم و کیف این مسئله بازدیدکنندگان سایت را باخبر کنید.

۲- شیوهٔ کار با این برنامه چگونه است؟ آیا همانند« الفبا» متنی فارسی را در ادیتور آن به تحریر می‌آید/یا وارد می‌شود و سپس با کپی کردن آن متن میشود آنرا در نرم‌افزارهای دیگری که با سیستم نوشتاری راست به چپ سازگار نیست چسباند؟ ممنون می‌شوم که در این مورد نیز توضیح بدهید.

ممنون بابت اطلاعات مفیدی که شما هر از چندگاه در اختیار ما بازدیدکنندگان ایرماگ می‌گذارید. واقعا شما برای بازاریابی و معرفی محصولات این شرکت بیش از خود آنها تلاش می‌کنید، که این البته هم برای ما کاربران فارسی‌زبان مک نافع است و هم برای معرفی و انتشار محصولات شرکت تسنیم.

۳- سئوال آخرکه البته چندان مهم نیست ولی من از سر کنجکاوی آنرا مطرح می‌کنم. «تسنیم» به چه معنائی است؟ من در هر فرهنگ لغتی که در اختیارم بود نگاه کردم ولی معنی این کلمه را نیافتم.

ارادتمند، احمد

احمد جان :
نرم افزار پارسه ۴ و ArabixPro با هم هیج تفاوتی ندارند الا فونت
اطلاعات کم منو در مورد ساختار فونتها می بخشید!
همونطور که همگی میدونیم اولین تفاوت فارسی و عربی اون ۴ حرف معروف هستند
من دقیقا نمی دونم چه فرقی بین ساختار فونتهای پارسه ۴ و ArabixPro هست که فونتهای پارسه ۴ فقط در محیطهای گرافیکی مثل corll-photoshop-freehand-quarck- و امثال اینا کار میکنه ولی فونتهای ArabixPro علاوه بر موارد فوق تو نرم افزارهای دیگه مثل نرم افزارهای سیستمی iMovie- Finalcut و امثال اینها هم کار میکنن و چون خودم تست نکردم به قطع یقین نمیتونم بگم که ظاهرا همین فونتهای ArabixPro توی windows هم کار میکنن
میدونم که دقیقا همین ArabixPro با همین خانواده فونتها با اسم دیگه ای تحت windows تو دبی از طرف SoftSkill عرضه شده و تو سایتهایی که هم مک دارن هم PC از جهت فونت با این دو نرم افزار یکنواخت شدن
اینم بر میگرده به همون تفاوت ساختار فونتها رو ArabixPro و پارسه ۴
اما این تغییرات هنوز به جهت همون ۴ حرف معروف ، تو ۱۰۰ خانواده فونت فارسی پارسه ۴ اعمال نشده . ولی اونایی که عجله داشتن دارن با فونتهای عربی ArabixPro یه جوری سر میکنن
البته این مشکلم به زودی احتمالا رو پارسه ۴ حل میشه، امیدوارم!

اما شیوه کار نرم افزار:
همانطور که گفتید هم امکان تایپ در ادیتور نرم افزار رو دارید و هم امکان وارد کردن متن از فرمتهایی که در عکسهای بالا مشخصه
با کپی کردن متن از طریق ابزلر Copy خود نرم افزار کار تبدیل متن نیز همزمان انجام شده و پس از چسباندن آن در محیطهای گرافیکی و Miror کردن متن میتونید فونتها رو تغییر بدید.

این واژه تسنیم برای اعراب ظاهرا مأنوس تره!
تسنیم نام چشمه یا نهری در بهشت است همانند کوثر( البته من هم شنیده ام ) ولی به نظرم در قرآن به این کلمه برخورده ام .

از این که اطلاعاتم ناقص بود از همه دوستان عذر میخوام.
مهمان

پستتوسط Ahmad » 25 فوریه 2006, 00:57

دوستان عزیز

من امروز به صفحهٔ SoftSkill سر زدم و در از بخش Support و Download آن مطالب مربوط به برنامهٔ ‌ArabixPro که در واقع همان پارسه باشد، چنانکه دوستامان صادق نیز در قسمت‌های پیشین این بحث توضیح دادند را دریافت داشتم. از مطالب جالبی که در آن میان وجود داشت ۷ عدد فیلم کوتاه به فرمت کوئیک‌تایم است که امکانات این برنامه را به خوبی به نمایش می‌گزارد. در مورد خود من باید بگویم که بعد از دیدن این فیلمهای کوتاه خرید این نرم‌افزار فقط مسئلهٔ زمان است. من در اولین فرصت با شرکت سافت اسکیل تماس گرفته و نسخه‌ای از این برنامه را خواهم خرید و به شما دوستان نیز توصیه می‌نمایم که از آدرس پایین مطالب ذکر شده را دریافت کنید و مطمئن هستم که پس از دیدن این فیلمها عین نظر من را خواهید داشت. حُسن اساسی این برنامه در مقایسه با خرید نسخهٔ ME محصولات ادوبی یک قیمت بمراتب ارزانتر آن است (۱۶۰ دلار در مقابل ۲۵۰۰دلار) و نیز امکان استفاده از آن در برنامه‌های دیگر از جمله فری‌هند، کوراک و برنامه‌های دیگر اپل و غیره می باشد. این است که با پرداخت این مبلغ شما کامپیوتر خود را به امکانات نسبتا کامل ویرایش فارسی مجهز خواهید نمود.

احمد

http://softskill.ae/www/support/downloads/index.html
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط مهمان » 25 فوریه 2006, 03:16

تبلیغ «مخفی و مجازی» شما بسیار عالی است. امید می رود که بزودی نظر لطف و اجرت فروشنده نرم افزار مذکور شامل حالتان بشود.
فکر می کنید که یک ایرانی بی چاره چه در داخل چه در خارج به همین راحتی می تواند ۱۶۰ دلار از جیب درآورده و برای خود یک نرم افزار زبان نویسی بخرد.؟
امیدوارم که روزی ایرانی ها نیز مثل دیگران یاد بگیرند که در این بازار تجارت و سود و پول جویی اینترنت و جنگل وحشی آن راه بقایی ندارند مگر اینکه دست بدست هم داده و از راه p2p و torrent نیازهای خود را برآورده کنند.
با کمال احترام و درد.
مهمان

پستتوسط Ali.Samadi » 25 فوریه 2006, 13:21

میدانید، اصلا لازم نیست که شما این برنامه را بخرید. اگر فکر میکنید که این برنامه گران است از برنامه‌های مجانی و یا ارزان استفاده کنید. همانطوری که من چون کارهای خود را با برنامه‌های بازمتن یا ارزان انجام میدهم نیازی به این برنامه ندارم. ولی واقعیت این است که ما باید بفهمیم که هر برنامه‌نویسی مانند هر نجاری، پزشکی مهندسی، وقت گذاشته و زحمت میکشد و برنامه مینویسد. به نظر من کار بسیار غیر اصولی است اگر کسی از برنامه‌ها بصورت حرفه‌ای استفاده کند و آنها را از طریق اینترنت و یا همانطوری که در ایران رایج است بصورت سی دی های کپی شده بدزدد.
من خودم فیلمساز هستم. برای آخرین فیلمم چهار سال زحمت کشیدم اشخاصی ریسک مالی و جانی روی این کار گذاشتند و ما رنج بسیاری کشیدیم تا فیلم به اینجا برسد. من اصلا حاضر نیستم که فردا این فیلم بدون اجازه من در اینترنت بصورت مجانی و یا به سود تعدادی خلافکار پخش شود و تهیه کنندهٔ فیلم که واقعا پشتیبان من و فیلمم بوده دست خالی بماند. این کاملا غیر انسانی است. این غصیه برای برنامه‌نویسی هم صادق است.
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط مهمان » 25 فوریه 2006, 14:23

کل هزینه ساخت و تولید office 2004 برای مایکروسافت گویا فقط ۸ دلار است. هزینه تولیدی این برنامه بالا که درضمن کپی یه برنامه دیگر عربی است، فکر می کنید چقدر باید باشد؟
میدانید، مردم دزد زاده نمی شوند، دزد از آب در می آیند. از بس که دزدیده می شوند.
کار فیلم سازی خودتان را که یک تولید هنری است با اهداف تاجران یکی نگیرید. گمان نمی برم که هدف شما مثل مایکروسافت چپاول مردم باشد.
مهمان

پستتوسط Ali.Samadi » 25 فوریه 2006, 14:51

Anonymous نوشته است:[نمایش]
کل هزینه ساخت و تولید office 2004 برای مایکروسافت گویا فقط ۸ دلار است. هزینه تولیدی این برنامه بالا که درضمن کپی یه برنامه دیگر عربی است، فکر می کنید چقدر باید باشد؟
میدانید، مردم دزد زاده نمی شوند، دزد از آب در می آیند. از بس که دزدیده می شوند.
کار فیلم سازی خودتان را که یک تولید هنری است با اهداف تاجران یکی نگیرید. گمان نمی برم که هدف شما مثل مایکروسافت چپاول مردم باشد.

یعنی چی <گویا>؟ این حرفو کی میگه و بر پایهٔ چه اطلاعاتی؟ من نمیگم که مایکروسافت برنامه‌هایش را ارزان میده ولی ۸ دلار قیمت پرینت و چاپ سیدی و بسته‌اش و پخش آن همین بشه. فکر نمیکنید؟ ما لازم نیست که حتما از برنامه‌های این شرکت استفاده کنیم. ما ماشلاه اونقدر برنامه‌های آلترناتیو از مجانی تا ارزان داریم که نیازی به این شرکت نداریم پس چرا کپی کنیم؟
اینکه شما میگید این برنامه کپی یک برنامهٔ عربی هست، کدام برنامهٔ عربی منظورتان هست؟

بنظر من تفاوتی چندان بین فیلم و برنامهنویسی نیست. شما میتوانید بگویید که هالیود هم خیلی سود میبره ولی ما بجای اینکه بدزدیم میوتنیم خوب فیلمهاشون رو نخریم. درضمن صحبت اینجا در مورد شرکتهای بزرگ نیست بلکه یک شرکت کوچک که برای کاربران دستشماری (مگر ما چند تا کاربر مک در خاورمیانه داریم که حرفه ‌ای کار میکنن و به این برنامه نیاز دارن؟) داره برنامه تولید میکنه. و بنظر من آنهایی که به برنامه نیاز دارن بهتره از کار این شرکت پشتیبانی کنن.
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Ahmad » 25 فوریه 2006, 15:03

من ابتدا مایل نبودم که در جواب اتهامات این "ایرانی بی‌چاره" چیزی بنویسم ولی فکر کردم که از وی بپرسم که شما که اینطور بی مهابا بدون شناخت از افراد آنها را مورد اهانت قرار می‌دهید آیا به هیچ اصول اخلاقی خود را پایبند نمی‌دانید؟

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 فوریه 2006, 16:47

مهمان نوشته است:[نمایش]
تبلیغ «مخفی و مجازی» شما بسیار عالی است. امید می رود که بزودی نظر لطف و اجرت فروشنده نرم افزار مذکور شامل حالتان بشود.

این توهین شما به احمد من را خیلی ناراحت کرد. نه فقط ناراحت کرد، بلکه خیلی هم رنجاند. موقع خواندن پاراگراف اول متن شما احساس من عصبانیت نبود، با خواندن هر کلمه بیشتر «رنج» می‌کشیدم. اگر توهین شما به من بود اینقدر ناراحت نمیشدم. من که احمد را فقط از روی کمکها و لطفهای بی چشمداشتش به کاربران مک -به خصوص به خود من- شناخته‌ام از اینکه یک فرد اینچنین به او توهین کند عذاب می‌کشم. اگر دل احمد از این متن شما شکسته شده باشد من هیچ جوابی برای او نخواهم داشت. به احمد بگم شما که بدون هیچ چشمداشتی برنامه‌ها و Fontهای فارسی را با صرف وقت ارزشمندت بررسی میکردی مشکلاتشان را با تفصیل ونمونه و تصویر و... به سازنده‌ها اطلاع میدادی و مطالب آموزشی فارسی به همراه تصاویر و... تهیه می‌کردی تا کاربرها کمتر سختی بکشن کمتر سردرگم بشن و... حالا یکی از همین کاربرها داره بهت توهین می‌کنه و عین خیالت نباشه؟ به خدا اگر احمد دیگر حاضر نشود حتی یک قدم برای من و شما بردارد من کاملا درکش می‌کنم.
دنیایی که شما در ذهن خود ساخته‌اید برای من خیلی خنده دار است. اگر همه چیز آنطور که شما تصور می کردید بود الان ما باید از پولهایی که اپل، redlers، nisus و... به ما داده بودند ثروتمند می‌شدیم! چون مشغول تبلیغ «پنهان و مجازی» محصولات آنها و بسیاری شرکتهای دیگر هستیم. هرچند وقت یکبار هم که از پول گرفتن خسته می‌شویم خوشی میزند زیر دلمان و محصولات رایگان و بازمتن/آزاد را به رایگان تبلیغ می‌کنیم! البته این اقدام دوم ما برای ظاهرسازی هم هست تا همراه با آن شرکتها راحتتر شما را چپاول کنیم. هرکسی به جای ما بود با این همه پول دیگر قناعت میکرد اما ما روز به روز حریصتر می‌شویم آخر نمی‌دانید چپاول کردن چقدر مزه می‌دهد...
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 25 فوریه 2006, 17:40

[نمایش]
به خدا اگر احمد دیگر حاضر نشود حتی یک قدم برای من و شما بردارد من کاملا درکش می‌کنم.

من این رشته نامه‌ها را تا کنون درست دنبال نکرده بودم و می‌بخشید اگر دیر وارد می‌شوم.
احمد حق انتخاب دارد که قدمی دیگر برای من و شما بردارد یا برندارد. او هم حق انتخاب دارد و هم بر مفهوم حق انتخاب واقف است. به همین دلیل است که من گمان می‌کنم که او همچنان به خدمات بی‌دریغش ادامه خواهد داد زیرا میداند که بسیاری دیگر یا حق انتخاب ندارند و یا اگر دارند از مفهوم آن بی‌خبرند.
اینجا شاید ما به یکدیگر بدهکار باشیم ولی هیچکس از کسی طلبکار نیست.
احمد جان خسته نباشی.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 فوریه 2006, 19:58

حق با شماست بهنام جان منظور من هم از متن بالا این نبود که احمد چنین تصمیمی گرفته یا باید بگیرد بلکه اگر خدای ناکرده چنین تصمیمی بگیرد من درک خواهم کرد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 26 فوریه 2006, 19:43

به نظر من باید یک موضوع دیگر را هم در نظر داشته باشید
باید موضوع نرم‌افزار را به دو بخش تقسیم کرد مصارف شخصی و تجاری.
درباره بخش تجاری. مدیر (یا مالک) مجموعه مثلاً نشریه یا کارگاه هنری یا کافی‌نت و ... باید درک کند همانطور که کامپیوتر و چاپگر و میز و ... می‌خرد باید نرم‌افزار را هم بخرد و هزینه آن را در قیمت تمام شده منظور کند این هزینه البته خیلی زیاد نمی‌شود در مقایسه با دیگر هزینه‌ها. اما داشتن نرم‌افزار با پشتیبانی و گاهی هم امکانات فارسی بازده کار آنها را خیلی بالا می‌برد. مثلاً نشریات زیادی هستند که با نرم‌افزارهای قدیمی کار می‌کنند و مطلب تایپ شده را با مبدل و زحمات فراوان به نرم‌افزار صفحه‌آرایی می آورند و در مراحل بعدی هم وقت زیادی برای فرم‌بندی و خروجی صرف می‌شود برای نشریات زمان خیلی مهم است اما متاسفانه اغلب مدیران نشریات از نکات فنی سردرنمی‌آورند و از این موضوع زیان می‌بینند من که خیلی‌ها را دیده ام
و نکته دیگر این که شاید برای خرید نرم‌افزار پولی زیادی پرداخت می‌شود ولی این فقط برای بار اول است و برای روز‌آمد کردن آنها باید مبلغ کمی پرداخت. فکر می‌کنم به این موضوع باید بیشتر پرداخت.
مهمان

قبلی

بازگشت به عرضهٔ نرم‌افزار

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان