انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لحظه شماری تا نوروز!

بخش موضوعات متفرقه

لحظه شماری تا نوروز!

پستتوسط Behnam » 04 مارس 2007, 19:12

آنهائی که برای فرا رسیدن نوروز خیلی بی‌تابی می‌کنند، می‌توانند به سایت دوستم کانی بابروف بروند و لحظه‌ها را بشمارند!
http://persianintexas.org/courses/PRS50 ... s2007.html
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط iSam » 04 مارس 2007, 19:25

عجب خوش ذوق , کجاییه این بابا ؟ خیلی وقت بود از روز شمار ایران دور بودیم , دمت گرم ;-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Behnam » 04 مارس 2007, 19:34

اولاً «این بابا» کمی تحقیر آمیز است. ثانیاً ایشان استاد زبان فارسی در دانشگاه تگزاس هستند. این از خود سایت معلوم است. ثالثاً اینکه کجائی است چندان به کسی ربطی ندارد ولی قاعدتاً امریکائی است و آدرس این پست را برایش فرستادم و دارد این گفتگو را می‌خواند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 04 مارس 2007, 19:43

ببخشید بهنام , منظور تحقیر نیست بلکه عامیانه صحبت کردم , معذرت . خودمم اون بالا دیدم مال تگزاس هست ولی فکر کردم ایشون ایرانیه . سوم قربان ما نخواستیم فوضولی کنیم , خواستیم افتخار کنیم البته اگر آب جماعت ادب با ما غرب زدگان بیسواد تو یه جوب بره ! :roll:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 04 مارس 2007, 19:51

می‌دانم منظورت تحقیر نبود. به هر حال کانی هم روزانه با جماعت غرب‌زدهٔ بی‌سواد سر و کار دارد. شاگردانش هستند! او هم مطمئنم چیزی را به دل نگرفته است. ولی چون در اینجا ثبت بود، خواستم برای کسی سوء تفاهم ایجاد نشود.
ضمناً اگر روی آن روزشمار کلیک کنی به مرجع اصلی سایت نوروز می‌روی.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 04 مارس 2007, 19:51

راستی در قسمت ترانه های محلی در لینک بالا , یک نقشه ایران هست که مذاهب شیعه و سنی درش تفکیک شده . باید بگم در قسمت جنوب غرب اصفهان و قسمت جنوبی خوزستان , اکثر مردم سنی هستند . البته چون با آنجا ها آشنا هستم میگم , وگرنه شاید جاهای دیگر هم باشه .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 04 مارس 2007, 19:54

Behnam نوشته است:[نمایش]
ضمناً اگر روی آن روزشمار کلیک کنی به مرجع اصلی سایت نوروز می‌روی.

مرسی , حالا بیشتر راغب شدم , عالیه . جناب کانی ممنون که به ما و وطنمان بیشتر از حتی خودمان اهمیت میدهید .
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط iSam در 04 مارس 2007, 19:59.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 مارس 2007, 19:56

جالب بود، ممنون. سلام مرا هم به کانی برسان :-)
موفق باشی
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 04 مارس 2007, 19:57

فقط میدونی من از چی آتیش میگیرم ؟ اینکه ملت ترکیه و آذربایجان و ترکمنستان و ... هم که نوروز میگیرن , فکر میکنن که نوروز مال اوناس و ایران از اونا منشعب شده ( اینو خودم تو ممالکشون قبلا از نزدیک دیدم ) . آی بتکرکند از حسودی .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 04 مارس 2007, 20:04

خب این‌ها همه اعضای امپراتوری ایران بوده‌اند. پایتخت آن هم گهگاه خارج از مرزهای کنونی ایران بوده‌است. سنت نوروز هم سنت به جای مانده از آن امپراتوری است. اگر دست ها و پاهای یک بدن از یکدیگر جدا شده باشند، هر عضوی حق دارد ادعا کند که دیگر اعضا از او جدا شده اند. ما هم همین کار را می‌کنیم. چندان به دل نگیر!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط کانی » 04 مارس 2007, 21:20

سلام بچه‌ها! من کانی هستم خدمتتون. مرسی از دیدارتون به سایت ما. می‌خواستم به شما هشدار بدهم که شاگردهای کلاس فارسی این هفته قراره کامپیوترهای خودشون رو برای تایپ فارسی آماده بشازند. اون کسانی رو که ماک دارند پیش شماها می‌فرستم. امیدوارم شما کمکشون بکنین.
با تشکر پیشاپیش
کانی
کانی

پست‌ها : 3

پستتوسط Behnam » 04 مارس 2007, 21:31

به ۹۹۴-مین عضو ایرماگ خوش‌آمد می‌گویم!
Connie Bobroff یکی از ستون‌های پایداری زبان فارسی در آمریکای شمالی است و مطمئنم که اعضای ایرماگ هر کاری که از دستشان بر بیاید برای شاگردانش انجام خواهند داد.
با عبارت «سلام بچه‌ها، من کانی هستم» معلم وارد کلاس شد! یک سیب (البته اپل!) برایش آماده کنید!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ahmad » 04 مارس 2007, 22:14

کانی نوشته است:[نمایش]
سلام بچه‌ها! من کانی هستم خدمتتون. مرسی از دیدارتون به سایت ما. می‌خواستم به شما هشدار بدهم که شاگردهای کلاس فارسی این هفته قراره کامپیوترهای خودشون رو برای تایپ فارسی آماده بشازند. اون کسانی رو که ماک دارند پیش شماها می‌فرستم. امیدوارم شما کمکشون بکنین.
با تشکر پیشاپیش
کانی

سلام کانی؛
من نیز به نوبت خودم آمدن شما را به ایرماگ خوش‌آمد می گویم و امیدوارم که بتوانیم از دانش و تبحر شما در زبان فارسی و پردازش آن توسط کامپیوتر بهره‌مند شویم. همچنین امیدورام که شما و دانشجویانتان نیز از تجربهٔ ما در این زمینهٔ استفاده کنید. من شخصا اکثر مقالات شما را که در سایتتان قرار داده بودید خوانده‌ام و آنها را بسیار مفید یافتم.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط salehara » 04 مارس 2007, 23:20

سلام، واقعا بخث جالبیه من که واقعا لذت بردم از خوندن تک تک پست ها. استاد کانی تبریک من برو برای ورود به ایرماگ پذیرا باشید.
من واقعا لذت بردم وقتی سایت شما رو دیدم. راستی یکی از تست ها رو هم حل کردم من قدیمها با اینکه ربطی به درسم نداشت مطلبی راجع به واژه های Persian و Farsi نوشتم هنوز هم هر جا که ببینم تذکر می دم.
http://www.salehoffline.com/archives/001916.html
خوشحال می شم نظر شما رو هم بدونم استاد.

اوه راستی رفقا! منم با این پست عضو باشگاه صدتایی های ایرماگ شدم! درود!
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط Ahmad » 04 مارس 2007, 23:31

[quote="salehara" مطلبی راجع به واژه های Persian و Farsi نوشتم هنوز هم هر جا که ببینم تذکر می دم.
[/quote]

با سلام صالح جان

من نیز با شما در مورد بکار بردن نادرست Farsi بجای Persian در انگلیسی و دیگر زبانهای خارجی موافقم. این امر بسیار مهمی است که لغات را در جای خود و به نحو صحیح بکار بریم و از استفاده از کلمات «من در آوردی» اکیدا خودداری نمائیم.

آهمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

بعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان