انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

برای نصب OSX بر روی CPU AMD راهنمایی ک

بخش موضوعات متفرقه

برای نصب OSX بر روی CPU AMD راهنمایی ک

پستتوسط Pooya » 20 فوریه 2007, 10:59

سلام به همه شما بچه های ایرماگ. من هم مثل خیلی های دیگه چند وقتی بیشتر نیست که با مک کار میکنم و از طرفی مثل همه شماها دلم از دست PC خون.
من میخواهم MAC OS X را بر روی دستگاه خودم نصب کنم که CPU AMD 3000+ 64bit داره و 512Mb Ram و Mainboard WinFast ولی در همان اول بعد از بوت شدن قبل از حتی انتخاب زبان یک Disk Read Eror میدهد. حتی با وجود تغییر CD نیز این مشکل را دارم. در ضمن از صحت کار DVD ROM هم مطمئنم. باید چی کار کنم؟
میدونم که این کار غیر قانونی است ولی نیازمند کمک شما هستم چون پول کافی برای خرید Mac ندارم. :-(

موفق باشید
پویا خرم یار
Pooya

پست‌ها : 42

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 فوریه 2007, 18:46

پویا جان متاسفانه همانطور که خود میدانی نصب Mac OS X بر روی PC غیر قانونی است و این سایت تا حد امکان Copyright را رعایت می‌کند. در نتیجه من نمیتوانم کمک ویژه‌ای بکنم.
منتها تنها راهنمایی که میتوانم بکنم و مربوط به هر دیسکی است که چنین مشکلی دارد، این است که شاید مشکل اصلا از DVD نباشد، بلکه از Image/ISO که شما دارید. من نمیدانم شما این نسخه را از کجا تهیه کرده‌اید اما MD5 آن را با نسخه‌ی اولیه مقایسه کنید شاید در فرآیند download خراب شده باشد.
اگر راهنمایی درمورد MD5 خواستید بفرمایید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط GK » 20 فوریه 2007, 19:52

به هر حال، ایراد نه از ناسازگاری cpu شماست نه از کارت مادر leadtek شما( اگر این کارت با یک Socket 754 هست که چه بهتر!).
نصب غیرمجاز OSX روی پی سی ها معمولاً یا native هست یا dual boot. هر کدام از این دو متد مشکلات خود را دارد.
مطمئن شوید که دیسک تان معیوب نیست.
مطمئن شوید که دی وی دی تان معیوب نیست (بهترین راه همانی که علی گفت : کنترل با md5 )
مطمئن شوید که واقعاً سرتان می‌خارد !!!‌ :lol: :lol:

اگر باز گره مشکل تان وانشد، بروید به امامزاده داوود سری بزنید (منظور همان گوگل ! )
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 56 مهمان