انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فونتهای برنا

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط iSam » 08 ژانویه 2007, 19:13

سلام , حامد جان من هم از مک اینتلی استفاده میکنم و از اپرا بسیار راضیم و فکر کنم الآن و برای هر کامپیوتر که از اینتل استفاده میکنه بهترینه . یه امتحانی بکن , بد نیست .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Samadi » 08 ژانویه 2007, 21:17

حامد جان، شما میتونید با نصب نسخهٔ آلفای ۳ فایرفاکس مشکلتون رو حل کنید. این نسخه اینجا در دسترس میباشهد>
http://www.mozilla.org/projects/firefox ... /#download
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Parham » 09 ژانویه 2007, 00:38

سلام مجدد حامد جان. همین الآن ایمیل رو براتون میفرستم. خیلی دلم میخواد لینوکس شریف رو امتحان کنم.
راستی چطور در مورد لینوکستان به منابعی مثل Distrowatch خبر نمیفرستید؟
ضمنآ دست شما هم درد نکنه!
مخلصیم.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط saeidk » 09 ژانویه 2007, 13:20

آقا بهنام من یه درخواستی دارم.
آیا می‌شود xwzar را به صورت فایل fontlab در سایت بگذاری.
یعنی همون template که گفتی
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 ژانویه 2007, 18:32

حامد جان در نسخه‌های Alpha از Firefox 3.0 هم مشکل دارید؟ باید تا Firefox 3.0 هم از دستمان در نرفته مشکل را گزارش کنیم. من در نسخه‌ی جدید کتاب ۳۰نکته چند راه حل نوشتم که به زودی منتشر میشه. اما این قسمت کتاب رو براتون میذارم:
در ویرایش دوم ۳۰نکته نوشته است:[نمایش]
۶. رفع مشکل حروف فارسی در Firefox و Camino(نمایش علامت سوال)
نسخه‌‌ی سازگار با اینتل مرورگرهای Firefox و Camino برخی حروف فارسی(و برخی زبانهای دیگر) را در حالتهای خاص به صورت علامت سوال نشان می‌دهد. متاسفانه انتظار نمی‌رود این مشکل در به‌روزرسانیهای Firefox 2.0 حل شود چرا که توسعه‌دهندگان Mozilla در حال تغییرات اساسی در موتور متنی و گرافیکی این مرورگر برای مک و نسخه‌ی ۳ هستند.
راه حل: در حال حاضر دریافت نسخه‌های Alpha جدید از این مرورگرها تنها راه حل رسمی مشکل است اما برخی کاربران با نصب نسخه‌ی مخصوص ویندوز(OpenType) از Fontهای مایکروسافت مشکلشان حل شده که البته این روش مشکل حروف جدا از هم را برای سایر مرورگرها ایجاد می‌کند.
یک راه حل نه چندان مناسب دیگر استفاده از این مرورگرها در حالت Rosetta است که اگر چه این مشکل را ندارد اما به علت شبیه‌سازی سرعت پایینتری داشته و منابع بیشتری را از سیستم مصرف می‌کند.

اینکه به من اطلاع دهید این مشکل در Firefox 3 Alpha حل شده یا نه هم به پیگیری باگ کمک میکند هم به تصحیح ویرایش دوم کتاب.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط hamed » 09 ژانویه 2007, 19:34

ممنون از راهنمایی دوستان.
من firefox 3 alpha1 رو گرفتم و الان دارم توی اون تایپ میکنم. مشکل حرف کاف خوشبختانه حل شده. البته چون این نسخه آلفا است یک سری مشکلات داره از جمله کرش کردن یا قفل شدن بعضی پنجره‌ها. ولی در مجموع من راضیم.
hamed

پست‌ها : 24

پستتوسط hamed » 09 ژانویه 2007, 19:38

Parham نوشته است:[نمایش]
سلام مجدد حامد جان. همین الآن ایمیل رو براتون میفرستم. خیلی دلم میخواد لینوکس شریف رو امتحان کنم.
راستی چطور در مورد لینوکستان به منابعی مثل Distrowatch خبر نمیفرستید؟
ضمنآ دست شما هم درد نکنه!
مخلصیم.

لینک‌ها رو فرستادم.
درباره‌ی distrowatch هم راستش ما همون موقع درخواست اضافه شدن لینوکس شریف رو دادیم. الان هم همچنان در صف بلند وارد شدن به فهرست توزیع‌ها هستیم. کی اضافه بشیم رو خدا داند.
hamed

پست‌ها : 24

پستتوسط Behnam » 10 ژانویه 2007, 04:06

saeidk نوشته است:[نمایش]
آقا بهنام من یه درخواستی دارم.
آیا می‌شود xwzar را به صورت فایل fontlab در سایت بگذاری.
یعنی همون template که گفتی

گویا در ایرماگ خیلی گفتگوها جریان داشته و من از غافله عقب مانده‌ام!
راستش template که من صحبتش را می‌کنم شاخ و دم ندارد. همان XW Zar را با فانت‌لب باز کنی و ذخیره کنی الگو می‌شود! البته برای بخش OT فانت‌لب جداول و کلاس‌ها را کاملاً بصورت متفاوتی کُمپایل می‌کند که تا آنجا که یادم هست از نوع کُمپایل شده‌اش نمی‌تواند دوباره OT فانت را generate کند.
میتوانم فایل کلاسها و جداول الگوی اولیه را برایت بطور خصوصی بفرستم که جایگزین نوع کُمپایل شده بکنی. اما اول باید آن را پیدا کنم!
از آن زمان که XW Zar را درست کرده‌ام تا کنون خیلی آب از زیر پل گذشته است!
اما برای بخش AAT زر چون FontLab اصلاً آن را نمی‌فهمد، اصلاً هم دستکاری نمی‌کند و مادامیکه ایندکس گلیف ها دست نخوده باشد AAT فانتهائی که بر اساس آن درست می‌کنی سالم خواهند بود.
فقط هشدار بدهم که XW Zar خیلی گلیف دارد و پر کردن همهٔ آن ایندکس ها بر اساس «مواد اولیهٔ محدود» خیلی کار می‌برد. شاید بهتر باشد برای دست‌گرمی از یک پروژهٔ کوچکتر شروع کنی. مثلاً همین جیزه پرو نقطه شروع خوبی است. نه OT دارد که گرفتار شوی و نه لاتین.
حالا در اولین فرصت میروم در صندوق‌خانه بگردم تا فایل های جداول و کلاس‌های اصلی OT زر را پیدا کنم. فعلاً وقت ندارم.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Behnam » 13 ژانویه 2007, 23:17

saeidk,
برایت PM فرستادم. با من تماس بگیر تا فایل ها را برایت بفرستم.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Reza.Y » 14 ژانویه 2007, 01:38

حامد جان این متفرقه است. من این تاریخ جلالی رو پورت کردم روی ruby. می‌تونین اینو تو وب‌سایتتون کنار بقیه portها بذارین، ملت نخوان دوباره‌کاری کنن؟
Reza.Y

پست‌ها : 435

قبلی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 51 مهمان