انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نظرخواهی برای نام و دومین وبلاگ گ

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط شاهین » 17 نوامبر 2006, 22:18

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
شاهین جان باز هم ممنون، آیا Theme جدید را برای Postnuke 0.7x یا TW-CMS آماده میکنید یا طرح را میدهید تا خودمان تلاش کنیم؟(قطعا مورد اول را من ترجیح میدم ;-) )
صالح آرا جان ممنون که پیگیر هستید، هر کمکی هم از من برمیاد بفرمایید، البته غیر از Design :-)
شهروز جان الان دیگه Domain ثبت شده و به گمانم نظر اکثریت بر وبلاگ مستقل با Wordpress باشد.
موفق باشید

راستش من اصلا نمی دانم این Postnuke و این سیستم های انجمن گونه چه الگو و قالبی دارند، من ترجیح می دهم یک قالب معمولی xhtml با css تحویل بدهم، زحمتش هم با افراد با تجربه :-)
شاهین محمدی
نماد کاربر
شاهین

پست‌ها : 13

پستتوسط شاهین » 17 نوامبر 2006, 22:29

salehara نوشته است:[نمایش]
پدرام عزیز دومین رو من دیروز ثبت کردم نگران نباش :-)
همونطور که اکثریت هم موافق بودند همون اپل بلاگ دات آی آر رو گرفتم
رضا هم لطف کرد و زحمت هاستیگش رو کشید همچنین یک صفحه آغازین و البته موقت درست کرد که می تونید مشاهده کنید.
http://www.appleblog.ir
من خودم با اینکه یوزر MT هستم ولی فکر کنم WP بیشتر به درد کار ما برای بلاگ نویسی گروهی بخوره همونطور که آقای محمدی عزیز هم گفتند.
ممنون می شم از همگی مخصوصا آقای محمدی عزیز که اعلام آمادگی کردند، کار دیزاین بلاگ رو شروع کنیم.
ممنون می شم ایده ها تون رو همینجا بگید.

صالح تو همان صالح دوست کامران نیستی؟ آقا مبارک باشد پس مک خریدی، نرم افزار چیزی خواستی بگو، همه ابزار طراحی وب در پی سی، روی مک هم هستند. فقط خدا را شکر Frontpage نیست که آنهم نرم‌افزار تولید صفحه های IE است و نه صفحه های وب.

در مورد این سایت گروهی من طرحم را گفتم، با این سایت جدید هویت ایرماگ هم تغییر می کند و از یک سایت خبری پرکار، به یک سایت پشتیبانی برای گروه کاربران مک تبدیل می‌شود، که امیدوارم با طرح جدید صفحه اول جای بهتری برای خبرها داشته باشد.
شاهین محمدی
نماد کاربر
شاهین

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 نوامبر 2006, 15:08

شاهین جان مشکل اینجا است که PostNuke تا حدی دست ما را برای طراحی themeهای کاملا متفاوت و دلخواه می‌بندد و به این خاطر نمی‌توان به راحتی ساختار بلاکها در دو طرف و اخبار در وسط و... را تغییر داد.
به هر حال امیدوارم حالا که زحمت میکشید ما هم بتوانیم از حاصل تلاش شما استفاده ببریم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط salehara » 18 نوامبر 2006, 19:54

شاهین نوشته است:[نمایش]
salehara نوشته است:[نمایش]
پدرام عزیز دومین رو من دیروز ثبت کردم نگران نباش :-)
همونطور که اکثریت هم موافق بودند همون اپل بلاگ دات آی آر رو گرفتم
رضا هم لطف کرد و زحمت هاستیگش رو کشید همچنین یک صفحه آغازین و البته موقت درست کرد که می تونید مشاهده کنید.
http://www.appleblog.ir
من خودم با اینکه یوزر MT هستم ولی فکر کنم WP بیشتر به درد کار ما برای بلاگ نویسی گروهی بخوره همونطور که آقای محمدی عزیز هم گفتند.
ممنون می شم از همگی مخصوصا آقای محمدی عزیز که اعلام آمادگی کردند، کار دیزاین بلاگ رو شروع کنیم.
ممنون می شم ایده ها تون رو همینجا بگید.

صالح تو همان صالح دوست کامران نیستی؟ آقا مبارک باشد پس مک خریدی، نرم افزار چیزی خواستی بگو، همه ابزار طراحی وب در پی سی، روی مک هم هستند. فقط خدا را شکر Frontpage نیست که آنهم نرم‌افزار تولید صفحه های IE است و نه صفحه های وب.

در مورد این سایت گروهی من طرحم را گفتم، با این سایت جدید هویت ایرماگ هم تغییر می کند و از یک سایت خبری پرکار، به یک سایت پشتیبانی برای گروه کاربران مک تبدیل می‌شود، که امیدوارم با طرح جدید صفحه اول جای بهتری برای خبرها داشته باشد.

سلام جناب آقای محمدی عزیز، من همون صالح هستم ;-) خودٍ پدر سوختش!
بله چند ماهی میشه که مک بوک گرفتم واقعا معرکست!
ممنون از لطفتون و پیشنهادتون راجع به نرم افزارها، نهایت لطف شماست. خیلی خیلی ممنون.
راجع به طرح وبلاگ گروهی هم هر وقت خواستید می تونم وردپرس رو اینستال کنم یا شما قبلش طرح رو بگید خلاصه ریش و قیچی دست شماست.
ممنون
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط شاهین » 18 نوامبر 2006, 22:37

شاهین جان مشکل اینجا است که PostNuke تا حدی دست ما را برای طراحی themeهای کاملا متفاوت و دلخواه می‌بندد و به این خاطر نمی‌توان به راحتی ساختار بلاکها در دو طرف و اخبار در وسط و... را تغییر داد.
به هر حال امیدوارم حالا که زحمت میکشید ما هم بتوانیم از حاصل تلاش شما استفاده ببریم.
موفق باشید

پس من سعی می‌‌کنم همین ساختار را حفظ کنم، قبلش باید نمونه Source این سیستم را ببینم شاید بشود کارهایی کرد و یک سیستم تازه راه انداخت. به این ترتیب به زمان طراحی یک چند روزی اضافه می‌شود، البته طراحی خود صفحه ها و نه گرافیک!
شاهین محمدی
نماد کاربر
شاهین

پستتوسط Ali.Samadi » 18 نوامبر 2006, 23:12

موفق باشید

پس من سعی می‌‌کنم همین ساختار را حفظ کنم، قبلش باید نمونه Source این سیستم را ببینم شاید بشود کارهایی کرد و یک سیستم تازه راه انداخت. به این ترتیب به زمان طراحی یک چند روزی اضافه می‌شود، البته طراحی خود صفحه ها و نه گرافیک!

اگر بشه كه عالی میشه. واقعا دستتان درد نکند!
ارادتمند علی
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 نوامبر 2006, 18:03

شاهین جان اگر theme فعلی سایت رو خواستید بگید تا براتون بفرستم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 19 نوامبر 2006, 18:53

" اما راستش خودم هرگز فونت و قلم خاص برای سایت های فارسی تعریف نمی کنم. همیشه فوت فارسی را تاهوما تعریف می کنم، و بعدش هم Geeza Pro، که دومی رو هرجایی ملت دیدن حسرت میخورن چرا این فونت فارسی برای ویندوز پیدا نمیشه! نمونه ScreenShot رو هم با همین نوشته می فرستم،

خیلی ممنون از ScreenShot. صاحبان PC اگر تماسی با مک نداشته باشند، با دیدن همین ScreenShot منوجه خواهند شد که چه چیزی را از دست داده‌اند! من هم موافقم که جیزه بهترین خط برای وب هست. البته XW Zar فارسی تر است ولی جیزه یک خط همه فن حریف برای نمایش خطوط بنیاد عربی در مرورگر است و زر وضوح جیزه را ندارد. علت استفاده از XW Zar این بود که هم در PC قابل استفاده است و هم در Mac. مراجعه کنندگان به ایرماگ هم اگر آن را نداشته باشند براحتی می‌توانند از همین ایرماگ دانلود کنند. ضمناً از نظر حروف نیز از جیزه کامل تر است و مثلاً فاصلهٔ صفر چسبان و الف کوچک در جیزه وجود ندارد که در بعضی از متون می‌تواند مشکل ایجاد کند. انگلیسی و ایتالیک هم ندارد. بولد آن هم بسیار ضعیف است. البته این اشکالات جیزه به اطلاع اپل رسیده است. ولی امید من این بود که اگر همهٔ دارندگان PC بجای تاهوما از XW Zar استفاده کنند، ما بالاخره قادر خواهیم بود اندازهٔ قلم را یکی دو نمره بالا ببریم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط yoyo.519 » 21 نوامبر 2006, 02:32

سلام میگم چرا می خواهید اسم سایت عوض کنید ،،،،،،مگه این چشه .....تازه اسمی هم که انتخاب کر دید بسیار بیریخته .......مثل این که نمی شه ..؟
yoyo.519

پست‌ها : 8

پستتوسط Behnam » 21 نوامبر 2006, 02:38

اسم سایت که همین ایرماگ است. آن صحبتها راجع به بخش جدید است که شاید به آن اضافه شود. ضمناً صفحه‌آرائی سایت هم شاید تغییر کند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط salehara » 27 نوامبر 2006, 03:14

سلام
این پست رو اینجا می نویسم که فقط این پروژه راه انداختن وبلاگ گروهیمون به فراموشی سپرده نشه...
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط Behnam » 27 نوامبر 2006, 03:27

salehara,
موافقم. دوستانی که دست اندر کارند بد نیست که دو کلام بنویسند که گرفتارند و وقت ندارند، با مشکل فنی برخورد کرده اند و یا... خلاصه اینکه قضیه از چه قرار است.
در ایرماگ همه چیز داوطلبانه است و هیچکس از کسی توقع ندارد. اما مطلع کردن یکدیگر از پیشرفت یا عدم پیشرفت امور ضرری ندارد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 27 نوامبر 2006, 17:49

من همچنان میگم کمکی جز Design خواستید تعارف نکنید! :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 27 نوامبر 2006, 19:39

با سلام , چند وقتی بود سرم شلوغ بود و کم پیدا بودم . ولی الآن درخدمتم که هر کمکی در مورد شبکه و سکوریتی و از این قبیل ( چون رشته و کارمه ) انجام دهم . البته در زمینه موزیک هم اگر در ین زمینه بدرد بخورم , قابل همگی را ندارم . موفق باشید , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط شاهین » 28 نوامبر 2006, 08:01

سلام، علی جان لطفا آن فایل را برای من بفرست، یعنی همان سورس! در مورد طرح اصلی، من هنوز مشغولم و طرحش را بزودی اینجا قرار می دهم. بیشتر درگیر لوگو و گرافیک آن هستم، آنهم بزودی به نمایش گذاشته خواهد شد. اگر این طرح اصلی خوب اجرا شود تبدیلش به ایـکس‌اچ‌تـی‌ام‌ال (همان xhtml خودمان) کار چند ساعت است.

اما در مورد وبلاگ جدید، آقا جان چرا هنوز چیزی آنجا نیست؟ آقا باید اول ووردپرس را نصب کنید، تنظیم هم بشود و شروع بکار کند. بعدش می‌شود طرح های جدید داد و نمای گرافیکی را نابود کرد!

برای شروع، صالح باید طرحی تروتمیز مثل K2 روی ووردپرس نصب کند (http://getk2.com) و بعدش هم شروع کنید به انجام تنظیم ها. یک عکس هم می گذاریم پس زمینه وبلاگ تا فعلا خالی نباشد. این یک نمونه وبلاگ ترکی در باره مک است که حرف ندارد: http://www.macdunyasi.com، فکر کنم وبلاگ یک نفره هم باشد. فقط سعی کنید خبرهای مک را خیلی خلاصه ترجمه کنید و یک لینک هم بدهید. نباید متن های خیلی طولانی بگذارید، بیخود خسته می‌شوید و رهایش می کنید. اگر به من هم یک شناسه بدهید خودم هم چیز می نویسم به خدا! نترسید بابا شروع کنید، همه کارهای بزرگ کم کم انجام می شوند.

اگر چیزی در همین اندازه راه اندازی شود عالی است، می شود بعدا حسابی روی طرحش کار کرد.
شاهین محمدی
نماد کاربر
شاهین

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 74 مهمان