انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پیشنهاد

بخش موضوعات متفرقه

پیشنهاد

پستتوسط salehara » 01 نوامبر 2006, 12:41

سلام دوستان
من دیشب مزاحم یکی از دوستان مک باز بودم و ایده ای به ذهنم رسید: یک وبلاگ گروهی به زبان پارسی برای یوزهای مک
در این وبلاگ میشه اخبار کمتر جدی مک و دنیای اپل و کلا چیزهایی که کمتر در ایرماگ مطرح میشه طرح بشه و حتی شایعات و چیزهایی از این قبیل یا موضوعات و ماجراهای روزمره و خاطرات به عنوان یوزر مک . یک چیزی در مقیاس کوچک البته مثل ( doxdo.net)
الان فقط در حد یک ایده هست و اگر 3-4 نفر از دوستان اینجا اعلام آمادگی بکنند میشه کار رو شروع کرد.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط salehara در 01 نوامبر 2006, 17:42.
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 نوامبر 2006, 17:30

بسیار عالی، من میخواستم یه همچین کاری رو در ایرماگ شروع کنم اما ترسیدم فقط خودم باشم و دچار یاس وبلاگی بشم و بودنش بدتر از نبودنش بشه! خلاصه روی من میتونید حساب کنید :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Reza.Y » 01 نوامبر 2006, 17:35

دقیقا ;-) یه چیزی مثل TUAW اما فارسی. من هم هستم ;-)
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط iSam » 01 نوامبر 2006, 18:22

با سلام , علی جون پس چرا قبلا نگفتی . ما کی تنهات گذاشتیم که این دومین بارمون باشه ؟ حتما ردیف میکنیمش , تا آخرش هم هستم , عالیه . موفق و سربلند باشید .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط مهمان » 01 نوامبر 2006, 19:42

سلام
من اماده هستم تا در این کار همکاری کنم و فکر کنم خوب است تا از mac. در این کار استفاده کنیم تا هر کس دید ,شاخ دربیاره !!!
خودم هم الان در حال طراحی یک سایت برای AppleWorks هستم (AWUG) ,البته هنوز تموم نشوده ولی به زودی .
دوستار شما و مکینتاش ,
امیر فروتنی

=================
www.i-amir.com
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 نوامبر 2006, 20:46

به نظرتون یه همچین وبلاگی زیرمجموعه‌ی ایرماگ باشه یا کاملا مستقل؟(من مستقل رو ترجیح میدم!)
با چه سیستمی باشه؟
با dotMac هم چندان موافق نیستم به خاطر مشکلاتی که امکان داره واسه تحریم و... در آینده پیش بیاد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط salehara » 01 نوامبر 2006, 22:24

ای ول بابا دمتون گرم من اگه می دونستم انقدر همه مشتاق هستن زود تر خبر می دادم
:-)
با رضا در تماس هستم یه دومین توپ تو ذهنم هست بگیریمش
من برای سیستم بلاگ نویسی WP رو تو ذهن داشتم
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط salehara در 01 نوامبر 2006, 22:55.
salehara

پستتوسط مهمان » 01 نوامبر 2006, 22:37

سلام
به نظر من مستقل بهتره,
و در باره dotMac هم فکر نکنم که گیر بدن و در ضمن اگر dotMac استفاده کنیم دیگران به قدرت اپل پی می برند و روز به روز به کاربر های dotMac افزوده می شود .
در ضمن تحریم و ... همی کشکه ,مثلا من از یک منبع درست و حسابی شنیدم که همین هایی که میگن اپل تحریمه خودشون برای کاراشون عداد زیادی iMac سفارش دادن که بره قم تا استفاده کنن .
و مثلا مدرسه همیشه به من گیر می داد که چرا تو مدرسه حرف اپل میزنی(مدرسه ی من بسیار اسلامی است) بعد از گذشت مدتی مجبور شدم برای کاری مک ام را به مدرسه ببرم و همونایی که به من گیر دادن خودشون عاشق مک شدن و ... .
بعد هم اینکه مگه ماکروسافت امریکایی نیست پس چرا اینا فقط بلدن به اپل گیر بدن .....!!!!؟؟؟؟؟!!!!؟؟؟؟

دوستار شما و مکینتاش ,
امیر فروتنی یزدی
مهمان

پستتوسط iSam » 01 نوامبر 2006, 23:24

سلام , علی جان مستقل بهتره . امیر جان تحریم کشک نیست و اگر یک درصد هم فردا مشکل دار بشیم , همه رشته هامون پنبه میشه . باید باچشمان بازتری به آینه نگریست . اگر کسی توضیح بیشتری خواست , لطفا pm بده . علی در کل عالیه , باید عملیش کنیم , ولی با احتیاط . موفق باشید .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط مهمان » 01 نوامبر 2006, 23:40

سلام
سامان جان من نگفتم تحریم مهم نیست من فقط منظورم این بود که تحریم بی دلیل است, و شرمنده که من در پاسخ قبل از واژه درستی استفاده نکردم .
راستی سامان جان نظر شما در رابطه با استفاده از dotMac چییه ؟؟؟

دوستار شما و مکینتاش ,
امیر فروتنی
مهمان

پستتوسط iSam » 01 نوامبر 2006, 23:52

خواهش میکنم امیر جان , ببخشید بد گرفتم . راستش بعضی موقع ها چیزهای بی دلیل , دلیل دار میشن و راستش منم دوست دارم با dotMac باشه ولی اگر هم یه موقع و یک درصد مشکل دار شد همه رشته ها پنبه میشه , مثل آبی که بریزه زمین . ولی به جون خودت منم با همون که خودت میدونی موافقم , باید زودتر تصمیم گرفت . موفق و سربلند باشی .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 02 نوامبر 2006, 00:45

امیر جان منظور من از تحریم، تحریم اقتصادی هست که آمریکا بر علیه ایران اعمال میکنه، نه مخالفتهای احتمالی ایرانیها با اپل.
جدا از اون من کلا احساس خوبی نسبت به خدمات dotMac ندارم، البته قصد تحمیل عقایدمو ندارم و بستگی به نظر جمع داره.
---
salehara جان من تا حالا تجربه‌ای با WordPress نداشتم اما تعریفشو زیاد شنیدم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط salehara » 02 نوامبر 2006, 00:55

علی جان من حدود چهار سال هست که با MT دارم وبلاگ می نویسم، ولی برای کارهای گروهی WP معرکست، شک نکنید. راه انداختنش با من طراحیش با شما، نوشتنش با همگیمون :-)
salehara

پستتوسط iSam » 02 نوامبر 2006, 00:56

منم منظورم از تحریم , همون نظر علی بود . ولی مطمئنم راش میندازیم و کلی حال میکنیم , بی دردسر . موفق باشید .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 02 نوامبر 2006, 17:49

salehara نوشته است:[نمایش]