انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Burn

بخش موضوعات متفرقه

Burn

پستتوسط Parham » 31 اکتبر 2006, 03:32

جایگزین مجانی و open source برای Toast

http://burn-osx.sourceforge.net
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 اکتبر 2006, 15:42

این حرف رو از روی ناسپاسی از شما بابت معرفی برنامه‌ها نمیگم، بلکه خیلی هم ممنونم، اما تجربه نشون داده متاسفانه تا به الان هیچکدوم از برنامه‌هایی که با استفاده از Frameworkهای مخصوص Burn در Mac OS X ساخته شدن اونقدر که باید پایدار نبودن. یه دلیلش کم تجربگی سازنده‌ها است یه دلیل دیگه مخلوط کردنش با پروژه‌های آزاد/open-source که خودشون ناپایداران.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Parham » 31 اکتبر 2006, 16:10

اتفاقآ خیلی هم ممنون برای اشاره به موضوع. نمی دونستم.
فقط این سوال پیش میاد که مگر بر اساس open source بودن مشکلی ایجاد میکند؟
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 اکتبر 2006, 16:40

نه لزوما، اما ابزارهای OpenSource-ی که برای این مقصود انتخاب می‌شوند(معمولا ffmpeg) با اینکه کار را میگذرانند معمولا ناپایدار هستند. من تا به حال با برنامه های بسیاری زیادی که از ffmpeg استفاده میکردند کار کردم و فقط یکی نسبتا پایدار بود که البته امکانات ffmpeg را محدود کرده بود.
ffmpeg بسیار قدرتمند و سریع است اما در بسیاری موارد همچنین ناپایدار.
Opensource بودن برنامه‌ها همانطور که لزوما به امنتر بودن و پایدارتر بودن پروژه‌ها ختم نمی‌شود به ناپایداری و عدم امنیت هم منجر نمی‌‌شود، بلکه عوامل بسیاری در این موارد دخیل هستند که Open Source بودن یا نبودن را کم اهمیت می‌کنند. منظور من از ناپایداری ffmpeg و ابزارهای مشابه بود.
عدم تجربه‌ی کافی با Frameworkهای Burn در Mac OS X هم عامل مهمی در ناپایداری می‌شود.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Reza.Y » 31 اکتبر 2006, 17:24

یک جایگزین تجاری اما ارزونتر و خیلی باحال جدیدا در اومده که احتمالا دیدین: discoapp.com
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 اکتبر 2006, 19:03

پس بالاخره نسخه‌ی Public Beta منتشر شد، به نظر خیلی عالی میاد، رابط کاربر(User Interface) هم خیلی آسان و جالب طراحی شده.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 22 مهمان