انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چشمش زدیم!

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط Behnam » 30 ژوئیه 2006, 20:33

شاید با boot کردن از cd اشتباه گرفته ای. برای بوت کردن از cd (و نه eject) موقع restart کلید C را فشرده نگه‌دار تا زمانی که از cd بوت شود.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط fizi » 30 ژوئیه 2006, 20:36

Parham نوشته است:[نمایش]
بله، اونجا رو میشناسم. در یک گوشه ای واقع شده، نه؟
اونجا نماینده واقعی اپل نیست!

ضمنآ اون کامبینیشن کلیدها که گفتم چون در موقع بوت اجرا میشه، همیشه کار میکنه.

سر نبش ۴ راه بود؟..سراسر پنجره هاش هم پوشیده سفید بود.
پرهام جان , کامببنیشن کی ها در زمانی هست که دستگاه با mac os بالا میاد ..اونرمان من startup disk رو ویندوز گزاشته بودم یعنی دستگاه مانند یک pc بوت میشد مگر alt رو نگه داشته باشی(hold) که صفحه اتتخاب os ظاهر بشه...که در اونحالن alt هم از کار افتاده بود و من بعد از این اتفاق startup disk رو عوض کردم و روی macintosh HD قرار دادم...
نماد کاربر
fizi

پست‌ها : 34

پستتوسط Ahmad » 30 ژوئیه 2006, 20:43

بهنام جان، بخش انگلیسی متن را من در سمت چپ تراز کردم برای سهولت خواندن و مفید بودن مسئله.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط GK » 30 ژوئیه 2006, 20:44

پرهام
آیا حال و وقتش را دارین یک نصب جدید و تازه از سیستم عامل OSX انجام بدین؟ گویا در تست هارد چیزی دیده نشده بود !
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Behnam » 30 ژوئیه 2006, 20:53

ممنون احمد
در مورد انتخاب startup disc راه حل عمومی دیگری هم وجود دارد که نمی‌دانم در مک‌های اینتلی هم کارگر است یا نه ولی هنگام روشن کردن یا restart کامپیوتر، کلید option را فشرده نگه دارید تا تمام امکانات قابل بوت شدن کامپیوتر ظاهر شوند و سپس یکی را انتخاب کنید.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 ژوئیه 2006, 22:58

پرهام جان من دیروز تا ۷۱ درجه برای CPU و ۵۴ درجه برای Hard Disk رفتم و مشکلی پیش نیامد. از همان iStat Pro می‌توانید سرعت fanها رو هم چک کنید؟
-------------
برای eject کردن DVD/CD به محض شنیدن آهنگ/صدای دستگاه کلید eject را نگهدارید یا دکمه‌ی ماوس را. اگر دو دکمه‌ای است کلید سمت چپ. البته درمورد مکهای اینتلی امتحان نکردم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Parham » 31 ژوئیه 2006, 01:05

علی جان، حتمآ اینکارو میکنم و فردا بشما میگم.
فعلآ که
CPU -- 3746 RPM
System -- 3765 RPM
Hard Drive --4564 RPM

GK جان، یکی از خوشحالیهای من اینه که روی مک هیچوقت نصب جدید انجام ندم. مطمئنم قضیه بدون نصب جدید حل میشه.

ضمنآ حق با علی بود: برای خارج کردن سی دی کافیه که ماوس را موقع بوت فشار داد. بهمین سادگی!
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Parham » 31 ژوئیه 2006, 01:15

fizi این مغازه ای که من میگم نزدیک چهارراه بود. اما بهر حال موضوع اینه که اپل معمولآ نه نمایندگی نه امتیاز اپل استور به کسی بسادگی نمیده. استانداردهای بسیار سختی دارند که پیروی از اونها کار هر کسی نیست.
توی خود همین ژنو مغازه ایست که سالهای ساله که بدنبال گرفتن امتیاز اپل استوره و با اینکه درون مغازه فرقی با یک اپل استور نداره، بازهم اپل بهشون اجازه یا امتیاز نمیده.
تا اونجایی که من میدونم در دوبی هم همینجوره، یعنی کسی تابحال موفق نشده امتیاز یا نمایندگی بگیره.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 ژوئیه 2006, 13:25

پرهام جان به گمانم مشکل در fanهایت است، چون سرعت آنها بیش از حد معمول زیاد است.(حدس میزنم از کار افتاده‌اند و iStat اشتباه می‌کند یا اختلال دیگری دارند) الان که به وضوح صدای fanهای iMac را حس میکنم وضعیت من مانند عکس ضمیمه شده است. مشاهده می‌کنید سرعت چقدر متفاوت است؟
شاید همان حشراتی که حدسش را میزدی باعث اختلال Fan شده باشند؟ یا اینکه شاید نیاز به reset کردن Firmware باشد! من دو سه ساعت دیگر که download مهمی که دارم تمام شد راه حل reset کردن firmware را امتحان کرده و اگر زنده ماندم خبرش را میدهم!
موفق باشید
پیوست‌ها
istat.jpg
istat.jpg (18.13 KiB) - بازدید 13291 بار
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 ژوئیه 2006, 16:59

من اون روش رو امتحان کردم، فکر نمیکنم در Firmware تاثیری داشته باشه، یا لااقل من حس نکردم! به هرحال من الان مشکلی ندارم!
اقداماتی که انجام دادم:
- بیرون آوردن کابل برق از پشت iMac.
- نگهداشتن دکمه‌ی روشن کردن iMac و همزمان وصل کردن کابل برق.
- روشن کردن دستگاه!
اما اینکار ناقصه. اگر منظور reset کردن SMU هست باید بعد از جدا کردن کابل برق از پشت iMac حداقل ۱۰ دقیقه صبر کنید بعد باقی کارهارو انجام بدید. من قبلا اینکارو کرده بودم و خطری نداشت. امیدوارم مشکل شما رو برطرف کنه و خطرناک نباشه. اینم توضیحات در سایت اپل:
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=301733
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Parham » 31 ژوئیه 2006, 19:37

علی جان، بسیار از راهنماییهای شما متشکرم. واقعآ که دست مریزاد! :-)
اما... اما امروز تا حالا کامپیوتر خاموش نشده!!
من بهرحال آمار و ارقام لازمه رو گرفتم، شاید به درد بقیه هم بخوره. این ارقام هر نیمساعت یکبار از بدو روشن شدن دستگاه گرفته شده اند:

0hrs

CPU -- 1500 RPM
SYS -- 1700 RPM
HD -- 2300 RPM

+30 min

CPU -- 2856 RPM
SYS -- 2044 RPM
HD -- 2805 RPM

+ 1 hour

CPU -- 3847 RPM
SYS -- 3853 RPM
HD -- 5067 RPM

+ 1 hour & 1/2

CPU -- 4400 RPM
SYS -- 4000 RPM
HD -- 5759 RPM

در مورد آخر میشد صدای پنکه داخلی را بوضوح شنید.

اگر راهنمایی دیگری بود، متشکر میشوم.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Behnam » 01 اوت 2006, 01:17

Parham نوشته است:[نمایش]
علی جان، بسیار از راهنماییهای شما متشکرم. واقعآ که دست مریزاد! :-)
اگر راهنمایی دیگری بود، متشکر میشوم.

راهنمائی دیگر اینکه باباجان تو که همهٔ اعضای ایرماگ را پشت اتاق زایمان به جنون کشیده‌ای! :twisted: علی که حامله نبود زایمان کرد. تو دیگر معطل چه هستی؟! :lol:
راستی دستت درد نکند برای معرفی Mactracker. این بخصوص برای همین ایرماگ خیلی بدرد می‌خورد.
بهنام
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Parham » 01 اوت 2006, 03:24

[نمایش]
راهنمائی دیگر اینکه باباجان تو که همهٔ اعضای ایرماگ را پشت اتاق زایمان به جنون کشیده‌ای! :twisted: علی که حامله نبود زایمان کرد. تو دیگر معطل چه هستی؟! :lol:
راستی دستت درد نکند برای معرفی Mactracker. این بخصوص برای همین ایرماگ خیلی بدرد می‌خورد.
بهنام

به من چه، به استیو جابز بگو که هممونو بیست ساله سرکار گذاشته. اگر مکم دوباره خاموش شد چشم، firmware شو reset که میکنم هیچی، بهش میگم پنجاه تا هم یه دستی شنا بره . خدمت این پشه های منافق هم شخصآ می رسم تا حالیشون شه با کی طرفن. خوبه؟

ضمنآ برای Mactracker هم خواهشمندم. عجیبه که اونو نمیشناختید. منتظر بودم یکی دو تا لنگه کفش عایدم بشه با یه پیغام تو مایه «پرهام جان، اینی که تو اینجا به هوای معرفی گذاشتی ما خودمون تو ایرماگ از بچگی تروخشکش می کردیم. حالا برو کنار باد بیاد.» :-D
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 اوت 2006, 12:58

پرهام جان همچنان معتقدم که SMU را reset کنی، هنوز سرعت fanها غیر عادی است. درست است که ما نمی‌توانیم تضمینی بدهیم با resetکردن SMU مشکل جدیدی ایجاد نشود ولی به هرحال این تنها راه حل رسمی اپل است که به وضوح این راه‌حل را برای مشکلاتی چون اختلال در Fanها توصیه کرده است. حالا خود دانی!
درمورد Mactracker، من قبلا در MacWorld آن را دیده بودم و با این ابزار آشنا بودم، دلیل تشکر من این بود که خیلی موارد هست که ما(مدیران ایرماگ) روزانه می‌بینیم و یاد میگیریم اما خیلی اوقات فرصت نمی‌کنیم اونو مطرح کنیم و بعد هم شاید اصلا فراموش کنیم که نگفتیم. اما شما وقتی مطالب رو مطرح می‌کنید هم به ما کمک کردید هم به کاربرها.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط GK » 01 اوت 2006, 13:12

برنامه برای reset کردن firmware مک‌های اینتلی :
http://docs.info.apple.com/article.html ... =303469-en
شاید بعدها بدرد کسی خورد.
ق.خ
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ