انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دیده شدن یک پنجره در دو مانیتور

بخش موضوعات متفرقه

دیده شدن یک پنجره در دو مانیتور

پستتوسط Arzhang » 29 مه 2021, 19:59

این موضوعی که مطرح می‌کنم چیز چندان مهمی نیست اما برای رفع کنجکاوی آن را می‌پرسم. من وقتی روی مک از دو مانتیور استفاده می‌کنم و پنجره‌ای را درگ می‌کنم به مانیتور دیگر می‌برم، اگر وسط راه رهایش کنم به نحوی که نصفش داخل مانیتور جدید رفته باشد،‌ فقط بخشی از پنجره را در مانیتور جدید می‌بینم در صورتی که اگر همین کار را روی ویندوزی که با بوت کمپ رو مک نصب کرده‌ام انجام دهم،‌ نصف پنجره در مانیتور اول و نصف دوم آن در مانیتور دوم دیده می‌شود. برایم سؤال شد که چرا این طور است چون به نظرم کاری که در ویندوز انجام می‌شود منطقی‌تر از مک است. ما این طور فرض می‌کنیم که این دو مانتیور، یکی هستند ولی در دو جای مختلف قرار گرفته‌اند، بنابراین اگر پنجره‌ای هنوز به طور کامل به دومی منتقل نشده است،‌ طبیعتاً باید نصفش در اولی دیده شود.

==============================

پی‌نوشت: متوجه شدم که در مک هم می‌شود به همان رفتار ویندوز رسید. اگر در System preferences به بخش Mission Control بروید و تیک Display have separate Spaces را بردارید، می‌شود پنجره را نیم در یکی و نیم در دیگری دید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: دیده شدن یک پنجره در دو مانیتور

پستتوسط Ilia » 29 مه 2021, 22:46

این تیک Have Separate Spaces را من همیشه درجا برش میدارم. بودنش کلی راندمان کار را برای من پایین میاره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 30 مه 2021, 03:51

به خاطر همین قضیه‌ای که من گفتم یا این که کارهای دیگه‌ای هم می‌کنه؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 30 مه 2021, 06:12

در غیر این صورت عملکردشون بسیار گیج کننده است. چون وقتی مانیتورها کاملا از هم مجزا عمل میکنند، اینکه کدوم اسپیس در کدوم فعاله سر راست نمیمونه. ولی وقتی از هم مجزا نباشند سریع میزنی میری روی دو تای بعدی مخصوصا اینکه همهٔ پالت‌ها و پنجره‌ها با هم میمونند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 30 مه 2021, 17:16

اما متوجه شدم یک اتفاق ضایع هم می‌افته. وقتی در حال تماشای یک ویدئو از یوتیوب هستی و اون رو فول اسکرین می‌کنی، هر دو مانیتورت فول اسکرین می‌شن که این برای من خیلی بده چون لازم دارم درحال تماشای یک ویدئو، هم‌زمان چیز دیگه‌ای رو توی مانیتور چک کنم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان