انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیا می‌توان با پرواز، یک آیمک "27 را از دبی با خود آورد؟

بخش موضوعات متفرقه

آیا می‌توان با پرواز، یک آیمک "27 را از دبی با خود آورد؟

پستتوسط SepehrM » 21 ژوئیه 2018, 14:19

درود،
متاسفانه به علت رکود بازار، آی‌مک کمیاب شده و نمی‌توان به فروشندگان نیز چندان اعتماد کرد، بنابراین یکی از دوستانم قرار است برای من از اپل استور دبی یک آی‌مک 27 اینچی بخرد و آن را از طریق یک مسافر هوایی آشنا از دبی به شیراز منتقل کند و من از ایشان در شیراز دریافت کنم.
پرسشی که مطرح است این است که آیا حمل این نوع بار و با این ارزش (حدود 8هزار درهم) به عنوان بار چمدانی یک مسافر هوایی امکان پذیر است یا ممنوع بوده و شامل هزینه یا جریمه زیادی خواهد بود؟
و اینکه چقدر احتمال کارشکنی در فرودگاه مطرح خواهد بود که به هر دلیل این بار گم شود یا به سرقت رود یا به هر دلیلی توقیف شود؟
توصیه‌ها و پیشنهادات شما رو دوست دارم بدونم.
طبق سایت آمازون، وزن این بار حدود 12 کیلوگرم و ابعاد آن 76 در 61 در 25 سانتی‌متر است.
سپاس بسیار.
SepehrM

پست‌ها : 22

پاسخ: آیا می‌توان با پرواز، یک آی‌مک "27 را از دبی با خود آو

پستتوسط AliGhz » 21 ژوئیه 2018, 18:42

من که تجربه مستقیم یا غیرمستقیم در این مورد خاص نداشته‌ام؛ اما اگر جزو بار مجاز (از لحاظ وزنی) باشد، مشمول هزینه اضافه بار نخواهد شد. برای داخل کابین زیادی بزرگ است و قاعدتا باید تحویل بخش بار شود.

خوب و محکم بسته‌بندی شود. احتمال دیر رسیدن بار همیشه هست. پیشنهاد می‌شود موقع خرید بلیت، از بیمه‌های اضافی در خصوص بار سوال شود.

این هم فرایند گمرک برای مسافران است که از سایت گمرک ایران نقل می‌کنم:

http://www.irica.gov.ir/file_manager/43 ... 434433.htm

بهتر است در تماسی با گمرک، در خصوص ورود این دستگاه همراه مسافر برای مصرف شخصی، سوال کنید.

گمرک جمهوری اسلامی ایران
ساختمان شماره 1: تهران، خیابان ولی عصر (عج)، بالاتر از میدان ولیعصر(عج)، نبش کوچه ناصر
ساختمان شماره 2: تهران، خیابان شهید بهشتی، بین خیابان میرعماد و خیابان پاکستان، روبروی مصلی تهران
02182991
p.r.irica@irica.org
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 22 مهمان