انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

معرفی کتاب، فیلم، موسیقی، سایت و غیره

بخش موضوعات متفرقه

کتاب طراحی سایت: بهترین تمرین های طراحی سایت

پستتوسط seoas » 12 فوریه 2018, 21:38

کتاب طراحی سایت: بهترین تمرین های طراحی سایت ریسپانسیو

امروزه طراحی ریسپانسیو در وب سایت ها به امری ضروری بدل شده است به طوری که اگر کاربری سایت شما را باز کند بر روی موبایل به طور مثال، و اگر سایت خود را با سایز موبایل هماهنگ نکند و ریسپانسیو نباشد به احتمال زیادی از سایت شما خارج خواهند شد.

در وب سایت های ریساپانسیو کاربر در سایت احساس راحتی خواهد کرد و به راحتی بین صفحات در گردش خواهد بود.

در کتاب مورد نظر برترین طراحان از نکات مهم طراحی ریسپانسیو برای شما خواهند گفت و تکنیکهای ویژهای در طراحی وب سایت ریسپانسیو در اختیار شما می گذارند، مرحله به مرحله آموزش مفید برای شما که وب سایتی بهتر برای کاربران خود طراحی کنید.

بر روی لینک زیر کلیک کنید و ایمیل خود را وارد کنید تا کتاب برای شما ایمیل شود..

http://studio.uxpin.com/ebooks/responsi ... practices/
seoas

پست‌ها : 19

پاسخ: معرفی کتاب، فیلم، موسیقی، سایت و غیره

پستتوسط Mehdizadeh » 17 مارس 2018, 12:00

پاسخ به کلیه‌ی سوالات شرعی و اعتقادی به صورت آنلاین

http://online.makarem.ir
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پاسخ: نمی‌دونم چرا این رو اینجا می‌نویسم…!

پستتوسط rezag5 » 01 سپتامبر 2018, 17:13

آهنگ خارجی از گروه بمرانی
https://www.youtube.com/watch?v=7U_Drd4cOuo
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط pooriya.kh » 04 اکتبر 2018, 01:02

Currently living in Malaysia, Pooya Khorramyar is a songwriter, composer, and audio engineer active in the music industry and educational environment.
He starts performing and experiencing music in the undergrounds of Tehran as a lead singer and guitarist in an Iranian Punk Rock Band called "Cheshmesevom" (English: Third Eye).
After leaving the country, he joined the music program at the university to pursue his academic studies and researches in music. Meanwhile, he produced and performed his compositions under the pseudonym HAIRYDREAMS.
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط bahramnik » 14 اکتبر 2018, 20:59

کتاب حکایت دولت و فرزانگی که عالیه البته کاملش !

ویرایش مدیر: حذف لینک تبلیغاتی!
پ.ن: لطفا به مقررات سایت احترام بگذارید.
bahramnik

پست‌ها : 1

پستتوسط Ilia » 17 اکتبر 2018, 21:36

نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2018, 04:51

من که از گوشی استفاده نمی‌کنم ولی فکر کردم این باید برای استفاده کنندگان جالب باشد.
The Verge: HOW CHINA RIPS OFF THE IPHONE AND REINVENTS ANDROID
https://www.theverge.com/2018/10/17/179 ... ne-copy-ui
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Arzhang » 19 اکتبر 2018, 19:25

Behnam نوشته است:[نمایش]
من که از گوشی استفاده نمی‌کنم ولی فکر کردم این باید برای استفاده کنندگان جالب باشد.
The Verge: HOW CHINA RIPS OFF THE IPHONE AND REINVENTS ANDROID
https://www.theverge.com/2018/10/17/179 ... ne-copy-ui

یعنی موبایل نداری بهنام؟ یا من بد فهمیدم؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Behnam » 20 اکتبر 2018, 01:26

نه ندارم. یعنی دارم ولی «تلفن هوشمند» نیست. فقط تلفن است. آن هم غالباً باتری‌اش خالی می‌شود برای چند هفته!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Arzhang » 21 اکتبر 2018, 23:52

نه ندارم. یعنی دارم ولی «تلفن هوشمند» نیست. فقط تلفن است. آن هم غالباً باتری‌اش خالی می‌شود برای چند هفته!

خیلی کارت درسته. واقعاً بهت حسودی‌ام شد. یاد کریستوفر نولان افتادم که شنیده بودم نه گوشی هوشمند دارد و نه حتی موبایلی مثل تو. اما من نمی‌توانم. خودم را خیلی محدود کرده‌ام ولی راستش از مزایای مثل مثلاً گوگل مپ اصلاً نمی‌توانم استفاده نکنم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Behnam » 22 اکتبر 2018, 00:21

من از امکاناتی که اینترنت در اختیار می‌گذارد که انسان‌ها به انتخاب وقت خود و به دلخواه خود با یکدیگر ارتباط برقرار کنند خیلی هم استقبال می‌کنم. ایمیل از امکانات محبوب من است. به وقت و اختیار خود ایمیل را می‌خوانم و به وقت و اختیار خود پاسخ می‌دهم (یا نمی‌دهم). بطور کلی از چیزهایی که سرزده مزاحم می‌شوند بیزارم. تلفن اولین آن بود و تمام این اینستنت مسج‌ها و سوشیال نت‌ورک‌ها به دنبال آن. تلفن بهرحال لازم است. برای انجام امور اداری یا برای کارهای اضطراری مثل ۹۱۱. ولی تنها «موبایل»ی که من استفاده می‌کنم و از قدیم و از زمان walkman استفاده می‌کردم آیپاد است! چیزی را بر اساس «ایدئولوژی» به خودم تحمیل نکرده‌ام. بطور کلی من چندان آدم موبایلی نیستم!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Amir_S » 30 اکتبر 2018, 22:30

لینک لوگوهای خلاقه اپل (مربوط به کنفرانس اکتبر ۲۰۱۸):
https://www.apple.com/v/home/dy/images/ ... _large.jpg
البته در سایت‌های مختلف لوگو‌های دیگری هم وجود دارد، اما اینها همه آن چیزی است که الان در صفحه اول سایت نشان داده می‌شود!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AliGhz » 30 اکتبر 2018, 22:49

من از امکاناتی که اینترنت در اختیار می‌گذارد که انسان‌ها به انتخاب وقت خود و به دلخواه خود با یکدیگر ارتباط برقرار کنند خیلی هم استقبال می‌کنم. ایمیل از امکانات محبوب من است. به وقت و اختیار خود ایمیل را می‌خوانم و به وقت و اختیار خود پاسخ می‌دهم (یا نمی‌دهم). بطور کلی از چیزهایی که سرزده مزاحم می‌شوند بیزارم. تلفن اولین آن بود و تمام این اینستنت مسج‌ها و سوشیال نت‌ورک‌ها به دنبال آن. تلفن بهرحال لازم است. برای انجام امور اداری یا برای کارهای اضطراری مثل ۹۱۱. ولی تنها «موبایل»ی که من استفاده می‌کنم و از قدیم و از زمان walkman استفاده می‌کردم آیپاد است! چیزی را بر اساس «ایدئولوژی» به خودم تحمیل نکرده‌ام. بطور کلی من چندان آدم موبایلی نیستم!

دروغ چرا تا قبر آآآآآ! من هم ارژنگ بهت حسودی‌ام شد :)

من تا سه چهار سال پیش به‌شدت از اپ‌های نوین ارتباطی موبایل دوری می‌کردم. به قول بهنام اینها زیادی سرزده یا intrusive (تهاجمی) هستند. گوگل تاک مثلا اینطور نبود.

اما زندگی در کانادا موجب شد آلوده تلگرام و امثالهم شوم. (البته سه چهار سال پیش، این اپ‌ها انقدر هم زیاد و‌ استفاده از آنها گسترده نبود. یا مثلا اینستاگرام، جایی برای لذت بردن از عکس بود که الان شده بیشتر جایی برای شوآف و چشم و هم‌چشمی!)

بدیِ اپ‌هایی مثل تلگرام این است که مثلا آن لحظه که آنلاینی، هر که آنلاین است این را می‌داند (می‌بیند) و گاه چند نفر انتظار دارند همزمان با آنها روی خط باشی!

هم خوب است، هم بد؛ که مثلا می‌دانی (می‌بینی) پیامت دو تا تیک خورد که یعنی خوانده شده (همیشه آرزوی این فیچر را در ایمیل داشتم!)؛ و...

به هر روی الان سبک زندگی و کار من طوری است که ناگزیر به استفاده مکرر از این اپ‌ها هستم. و فشار این کانکت بودن مداوم، پیام‌هایی که در اپ‌های مختلف منتظر دیده و پاسخ داده شدن هستند، گاه از فشار یک کار تمام‌وقت بیشتر است. (تعطیل و غیرتعطیل هم نمی‌شناسد!) و ناخودآگاه موجب وابستگی (اعتیاد) و اضطراب و... می‌شود.

اما فکر می‌کنم (شاید هم امیدوارم) که این کانکت بودن دائم و چندجانبه، به‌زودی به پیک (اوج) خود برسد و سیری و مسیری دیگر را در پیش بگیرد. ذهن ما توان هضم این همه حجم اطلاعاتی و این همه «مسئولیت» (بار ذهنی) را ندارد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 30 اکتبر 2018, 23:40

فکر می‌کنم قبلا یکبار این را گفته بودم:
من هم گاهی حسرت آن روزها را می‌خورم و گاهی احساس می‌کنم آنقدر وابسته شده‌ام که حالم از خودم به هم می‌خورد… برای همین هر از گاهی بدون برنامه ریزی قبلی (و گاهی هم به ناچار با هماهنگی همکاران) همه چیز را خاموش می‌کنم و حداکثر، در صورت لزوم، آیفونم را در حالت do not disturb همراهم نگه می‌دارم و آن را طوری تنظیم می‌کنم که فقط تماس‌های مادرم و خانه را وصل کند. یا اگر در دسترسم باشد، یک گوشی دکمه‌ای قدیمی با سیم‌کارتی که شماره‌اش را کسی ندارد برمی‌دارم.
پیشنهاد می‌کنم امتحانش کنید… گاهی آنقدر لذت دارد که تا ۱۰ روز ادامه‌اش می‌دهم.

پ.ن برای علی قزوینی: می‌توانی تلگرامت را تنظیم کنی که زمان دقیق آنلاین بودنت را نشان ندهد و اگر آیفونت لمس سه بعدی دارد، می‌توانی با کمی فشار پیام‌ها را تا نیمه باز کنی (چیزی که اگر اشتباه نکنم اپل اسمش را push and pop گذاشته). در این صورت آن تیک دوم نمی‌خورد ;) .
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط n.sarmin95 » 02 فوریه 2019, 16:22

کتاب "مردی به نام اًوه" به شدت پیشنهاد میشه. مردی به نام اُوِه داستان زندگی یک پیرمرد کم حرف، سخت کوش و بسیار سنتی هست که اعتقاد داره همه چیز باید سرجای خودش باشه و فقط احمق ها به کامپیوتر اعتماد می کنند. اون سال ها با قوانین سفت و سخت خودش و همسرش که عاشقانه دوستش داشته، زندگی کرده و حالا انگار به آخر خط رسیده! تا اینکه یک روز صبح ماشین یک زن باردار و شوهر خنگش که قرار است همسایه‌ی اونها بشن، کوبیده می شه به صندوق پستی خونه پیرمرد و این آغاز ماجراست. در ضمین کارکتر دوم این کتاب هم یک زن ایرانی هستش! من این کتاب رو از این سایت https://fidibo.com/ گرفتم که فکر کنم کتاب صوتیش رو هم داشتن. به شدت پیشنهاد میشه
n.sarmin95

پست‌ها : 1

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان