انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

معرفی کتاب، فیلم، موسیقی، سایت و غیره

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: معرفی کتاب، فیلم، موسیقی، سایت و غیره

پستتوسط RezaKoochooloo » 14 نوامبر 2014, 22:08

با عرض سلام خدمت شما، آقای ارژنگ

بسیار خوش‌حال شدم که مستند را تماشا کردید و بسیار ممنون از وقتی که گذاشتید. بله، حق با شماست. چندین اشتباه دیگر هم وجود دارد که سعی دارم اصلاحشان کنم و اگر بشود مستند را دوباره بارگذاری کنم. متأسفانه اشتباهات تایپی و جاافتادگی کلمات یکی از بیش‌ترین خطاهایم در هنگام تایپ است (که نخستین ارسالم در انجمن ایرماگ هم از آن بی‌نصیب نمانده «پاسان فقر؟» :lol: )

و بسیار متشکرم برای تیزبینی‌تان در یافتن اشتباهات و هم‌چنین پیشنهاداتتان برای بهبود خوانایی زیرنویس. راستش، از شما چه پنهان، قصد دارم به انجمن علوم سیاسی دانشگاه گیلان بروم و ببینم آیا قبول می‌کنند این مستند را برای دانش‌جویان اکران کنند. به همین منظور در حال تهیه‌ی نسخه‌ی به‌تری هستم تا خوانایی زیرنویس برای کسانی که تونایی pause ندارند، آسان‌تر شود. پیشنهادات شما بسیار به‌موقع و سودمند بود. به‌خصوص بعضی از غلط‌های املائی که به‌طور حتم از چشمانم پوشیده می‌ماندند. هم‌چنین جداسازی نام اشخاص.

باز هم ممنون.
RezaKoochooloo

پست‌ها : 4

پستتوسط AmiN.D » 14 نوامبر 2014, 22:48

به عنوان کسی که ۵ سال از زندگیش و تووی اون دانشگاه هدر داده برات ارزوی صبر میکنم در راستای گرفتن این مجوز پخش
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط RezaKoochooloo » 14 نوامبر 2014, 23:30

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
به عنوان کسی که ۵ سال از زندگیش و تووی اون دانشگاه هدر داده برات ارزوی صبر میکنم در راستای گرفتن این مجوز پخش

پس مثل این‌که باید از هفت‌خان رستم عبور کنم. :lol: امیدوارم فقط برایم دردسر نشود و بشوم مثال زنده‌ی «آمدیم ثواب کنیم، کباب شدیم.» :)
RezaKoochooloo

پستتوسط Arzhang » 15 نوامبر 2014, 03:16

آقای رئیسی
من قویاً امیدوارم بتوانید این فیلم را برای اهلش به نمایش بگذارید.
اگر خواستید چنین کاری بکنید، شاید یک برگه‌ی توضیحی چاپی بتواند جبران آن زیرنویس‌های طولانی را بکند.
اگر خواستید زیرنویس را دوباره نویسی کنید، شاید انتخاب فونتی متفاوت برای اسامی و سِمت‌ها علاوه بر جای متفاوت آن‌ها در صفحه بتواند خواندن را سهل‌تر کند.
اگر به وبلاگ من سر بزنید چند دستورالعمل برای زیرنویس آورده‌ام که شاید خواندن‌شان خالی از فایده نباشد:
http://www.iranshortfilm.blogfa.com/post-54.aspx
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط rezag5 » 15 نوامبر 2014, 17:11

باید جالب باشه :)
http://www.imdb.com/title/tt2904430/
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط RezaKoochooloo » 16 نوامبر 2014, 02:41

بسیار متشکرم از لطفتان، آقای ارژنگ و هم‌چنین سپاس فراوان از حسن توجه‌ی شما. حتماً در دوباره‌نویسی زیرنویس، موارد مطرح شده در وبلاگ را به‌کار می‌بندم. یک شات هم گرفته‌ام که در آن نام شخص و سمتش، هم‌چنین پانویس را از ترجمه‌ی اصلی گفتار جدا کرده‌ام. تا این‌جا خواندن زیرنویس خیلی راحت‌تر از نسخه‌ی پیشین شده. زمان نمایش پانویس‌ها را هم طولانی‌تر کرده‌ام.:

The_End_Of_Poverty-2008_Persian_Subtitle.mp4_20141116_013712.312.jpg
RezaKoochooloo

پستتوسط Arzhang » 16 نوامبر 2014, 22:38

خواهش می‌کنم.
ایده‌ی عناوین افراد و آمدن‌شان روی انگلیسی، خیلی عالی‌ست. دقیقاً همان چیزی‌ست که باید باشد. هم به نظرم فونتش قابل قبول است و هم جایش. ای کاش می‌شد پانویس را یک جوری پایین‌‌تر از زیرنویس آورد. این طوری معنای «پانویس»‌ بودن آن درست‌تر می‌شد. اما من هم هر چه فکر کردم چیزی بهتر از این چیزی که شما به آن رسیده‌ای، به نظرم نرسید. اگر ایده‌ی دیگری به ذهنم آمد مطرح می‌کنم.
موفق باشید
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 30 نوامبر 2014, 14:38

من فرزند ندارم، اما خطر و صدمه‌ی آزار جنسی را برای کودکان می‌فهمم. برای همین، چند ماه پیش، پیشنهاد یکی از دوستان را جدی گرفتم و با کمک چند داوطلب غیرحرفه‌ای - اما پی‌گیر و مجدّ - انیمیشنی را برای آموزش کودکان دوبله کردم. این کارتون ۹ دقیقه‌ای را از لینک‌های زیر می‌توانید ببینید:

https://www.youtube.com/watch?v=33ag7tXQutg&feature=youtu.be
http://www.aparat.com/v/1Qm2s

در شرایطی امروزی که منابع آموزش رسمی داخلی، نسبت به چنین موضوعاتی با ترس و پرهیز برخورد می‌کنند، ترویج چنین فیلم‌هایی می‌تواند به آگاهی اجتماعی کودکان کمک شایانی بکند. پس در به اشتراک گذاری آن تعلل نکنید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط نیما » 30 نوامبر 2014, 21:49

سپاس ارژنگ عزیز، امیدوارم افراد زیادی ببیننش.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Ilia » 30 نوامبر 2014, 22:32

دستتون درد نکنه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 30 نوامبر 2014, 23:14

ممنون ارژنگ جان. بسیار کلیپ خوبی بود. شنیده بودم که در بعضی کشورها از جمله کانادا، به بچه‌ها دربارهٔ این‌که چه بخش‌هایی از بدنشان حریم خصوصی است و چه کسانی اجازهٔ دست زدن به آنها را دارند، آموزش می‌دهند. کلیپ در این زمینه آموزنده بود.

فقط یک نکته به ذهنم رسید. کاراکترها و اسامی گویا هندی هستند، و منِ بیننده پس از دیدن کلیپ واژهٔ اورژانس اجتماعی را گوگل کردم تا مطمئن شوم چنین چیزی در ایران هست و آیا شماره‌اش همان ۱۲۳ است؟ شاید به طریقی بشود این لینک را در ذهن ببینده ایجاد کرد که هرچند این کلیپ برای کشور ایران ساخته نشده، ولی نکاتش در ایران هم قابل استفاده است. با این حال راستش هنوز هم مطمئن نیستم که اگر برای کسی چنین موردی پیش بیاید، آیا می‌تواند به تماس با شمارهٔ ۱۲۳ که یک سازمان تحت نظر دولت است اطمینان کند؟ داستان طولانی دیوار بلند بی‌اعتمادی بین ملت و دولت از آن چیزهاست که افتد و دانی…
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط saeidk » 01 دسامبر 2014, 00:34

تلويزيون من و تو چندوقته سريال نظم و قانون واحد قربانيان ويژه رو پخش مي كنه كه خيلي وقتها موضوعات شبيه به اين داره
جالبه كه در ايران خيلي ها از پخش و طرح اين موضوعات شاكى هستند
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Arzhang » 01 دسامبر 2014, 01:31

علی جان. متأسفانه به دلیل همان تابوهایی که همه می‌دانید، اثری وطنی در این باره وجود ندارد. برای شروع چاره‌ای جز دوبله نداشتیم و البته خودم هم می‌دانم که آن چیزی که باید باشد نیست. شماره‌ی ۱۲۳ هم تنها ارگانی‌ست که یک جورهایی به این موضوع مربوط است گر چه اصلاً در تعریفش مشخصاً به این موضوع اشاره نمی‌کند، اما بی‌ربط هم نیست. در مملکتی که تجاوز کردن حکم قانونی ندارد، تنها چاره‌مان ارائه‌ی یک همچین سازمان جایگزینی بود. بگذار کردم تماس بگیرند شاید با گذر زمان آن‌ها هم مجبور شدند در وظایف‌شان ای موضوع را رسماً اعلام کنند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 22 دسامبر 2014, 01:24

Vsauce.png

Vsauce یک کانال در یوتوب با بیش از ۸ میلیون مشترک است که ویدئوهای بسیار جالب و آموزنده در بارهٔ موضوعات مختلف دارد:
https://www.youtube.com/user/Vsauce/videos

مثلا امروز که بعضی از قسمت‌های آنرا نگاه میکردم، این ویدئوی آن در مورد فانت کامیک سنس نظرم را جلب کرد:
https://www.youtube.com/watch?v=GUCcObwIsOs
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 23 دسامبر 2014, 00:50

يوتيوب گفتى و كردي كبابم
قندشكن كافي ندارم
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143