انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نظرسنجی و نظر شما در بارهٔ هکینتاش

بخش موضوعات متفرقه

هکینتاش و کاربران این سایت

من مک واقعی دارم و هیچوقت هکینتاش نداشته‌ام.
15
65%
من الان از هکینتاش استفاده میکنم و مک واقعی ندارم.
1
4%
من مک دارم، اما قصد دارم که یک هکینتاش هم بسازم.
1
4%
من الان هم هکینتاش دارم و هم مک واقعی.
1
4%
من مک دارم، اما هکینتاش هم داشته‌ام (دیگر ندارم).
5
22%

کل آرا : 23

نظرسنجی و نظر شما در بارهٔ هکینتاش

پستتوسط Ilia » 24 دسامبر 2011, 00:18

این مبحث برای انجام نظرسنجی و نظر شما در بارهٔ هکینتاش باز شده است.
نتایج آن میتواند جالب و مفید باشد.

زمان این نظرسنجی محدود نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: نظرسنجی و نظر شما در بارهٔ هکینتاش

پستتوسط Ilia » 24 دسامبر 2011, 05:54

من به اشتباه فکر میکردم که میتوانیم که یک تاپیک داشته باشیم که نظرسنجی‌های متعدد داشته باشد. انگار که نمیشود این کار را کرد و هر مبحث فقط یک نظرسنجی میتواند داشته باشد. به همین دلیل، عنوان تاپیک را اصلاح کردم.

درست است که در ایرماگ راهنمایی در بارهٔ ساخت هکینتاش مجاز نیست، اما این دلیل بر این نیست که کاربران از آن استفاده نمیکنند یا دربارهٔ ماهیت آن بحث بشود.

بسیاری از ما قبلا با هکینتاش تجربه داشته‌ایم. مثلا برای من که سرم برای یاد گرفتن چیزهای جدید درد میکند، امتحان نکردن آن ممکن نبود. به همین دلیل چند سال پیش بعد از دیدن خبرهای زیادی در این باره، از نِت‌بوک ارزان قیمتی که خریده بودم، یک هکینتاش ساختم و در این بین چیزهای زیادی یاد گرفتم که بسیار برایم جالب بودند. البته بعد از مدتی که با آن کلنجار رفتم و کنجکاوی‌هایم بر طرف شد، کلا از خیرش گذشتم و روی آن نِت‌بوک Ubuntu را نصب کردم.

بنظر من از اشکالات هکینتاش، شک داشتن در بارهٔ امنیت آن بود. هم از جهت آنکه نمیتوانستم مطمئن باشم که دقیقا چه روی سیستم نصب است یا نیست. و دیگر اینکه با هر بار آپدیت کردن سیستم، ممکن بود که کلا کامپیوتر از کار بیفتد و احتیاج به نصب مجدد داشته باشد. این بسیار خلاف عرف داشتن مک بود. مک قرار بود که هم کار کردن با آن آسان باشد و هم خیالت از سیستم راحت باشد. حالا از این هم اگر بگذریم، شاید نصف کیف مکینتاش به سخت‌افزار آن است که داشتن و استفاده‌اش لذت‌بخش است. هکینتاش را هر کارش که میکردی، آخرش مک نبود و آن لذت را نداشت. این موضوع را اگر قبلا مک داشته باشید، بیشتر متوجه میشوید.

خلاصه برای من این تجربهٔ جالبی بود. دوستان دیگر هم جالب خواهد بود که نظر و تجربیاتشان را در این باره اینجا اگر مایل بودند بنویسند. توجه داشته باشید که مبحث نسبتا مفصلی در بارهٔ هکینتاش در ایرماگ قبلا وجود داشت؛
viewtopic.php?f=16&t=1169

آن تاپیک را برای سوالات متفرقه‌ای که در این باره خواهد شد نگه میداریم و اینجا فقط جای نظرات کلی شما و بحث در بارهٔ ماهیت این موضوع در رابطه با کاربران ایرانیست.

بدیهیست که برای بسیاری از کاربران، ساختن هکینتاش ممکن است اولین قدم برای مهاجرت و خرید یک مکینتاش باشد. آیا برای شما اینطور بوده؟ اگر تجربه یا نظری دارید برای ما شنیدنش جالب است.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط ehs.ehsan » 24 دسامبر 2011, 14:31

ایلیا جان من دو سال پیش تمام تلاشم را برای نصب ideneb روی پی‌سی AMD خودم انجام دادم و وقتی موفق نشدم کلا از خیرش گذشتم. دلیلم برای نصب هم فقط کنجکاوی بود. اما زمستان گذشته که مک‌بوک‌های جدید آمدند با وجود اینکه باید دوسه ماه تا خرید صبر می‌کردم اما ابدا به فکر هکینتاش نیفتادم، چرا که می‌خواستم خود مک را تجربه کنم.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط 7i7GRiFFiN » 24 دسامبر 2011, 18:42

ایلیا جان بهتون حق میدم که درباره‌ی ماهیت هکینتاش‌ها شک کنید و اعتماد نکنید اما حالا با برنامه‌هایی که گروه tonymacx86 ساخته‌ن دیگه نیازی به نصب نسخه‌هایی که بوت‌رام اونا هک شده نیست البته اگه پی‌سی شما دستگاهی با سی‌پی‌یو اینتل باشه! من الان روی سیستم خودم لایِن رو دارم و همیشه با سافتویر آپدیت خود مکینتاش و از سرور اپل آپدیت‌هام رو انجام میدم! من از هکینتاش‌هایی که شما میگید استفاده نکردم تا حالا ولی به این دلیل که مک واقعی ندارم ناچارن گزینه‌ی هکینتاش رو انتخاب کردم. هرچند از mac os x lion واقعی روی سیستمم استفاده می‌کنم :-)
امیرسام، پرشین گریفین...!
نماد کاربر
7i7GRiFFiN

پست‌ها : 65

پستتوسط kurosh_1349 » 24 دسامبر 2011, 18:57

با درود
باگذشت زمان بیشتر دارم باور میکنم که ممکنه سیاست اپل به این سمت بره که روی یک حداقل سخت افزار تعیین شده ای بتوان سیستم عامل مکینتاش را نصب کرد. سختگیری هایی که روی ios هست روی Mac os x نیست.
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط .SorousH. » 25 دسامبر 2011, 05:04

Ilia نوشته است:[نمایش]
بدیهیست که برای بسیاری از کاربران، ساختن هکینتاش ممکن است اولین قدم برای مهاجرت و خرید یک مکینتاش باشد. آیا برای شما اینطور بوده؟ اگر تجربه یا نظری دارید برای ما شنیدنش جالب است.

ایلیا

برای من که اینطور بوده
گر چند که ۲-۳ روز بیشتر روی PCیم هکینتاش نداشتم اما همین مدت دلیلی قانع کننده و وسوسه انگیزی بود تا به مک مهاجرت کنم و زیباترین لحظه ای که برایم از مک در خاطرم نقش بسته ، لحظه ای است که وقتی نصب هکینتاش به اتمام رسید با یک کلیپ خوش آمدگویی خیلی زیبایی رو برو شدم که خیلی خوشم آمد. در آخر بخاطر سازگار نبودن با سخت افزار و گرافیک پی سی مجبور به پاک کردنش شدم ...
و حدودا بعد از ۱ ماه به کل به مک مهاجرت کردم و خیلی خیلی راضیم.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط shahrdad » 30 دسامبر 2011, 18:53

استفاده اهکینتاش کار هر کسی نیست یعنی کلی درد سر داره ولی رو بعضی سیستمها واقعا جواب میده فقط کافیه سخت افزارتو خوب بشناسی و درایورها رو درست نصب کنی میتونه عالی هم باشه واسه کسایی که پول خرید سخت افزارهای گرون مک رو ندارن ولی در کل درد سر داره.ولی درد سرش هر چی باشه به رها شدن از چنگال pc ارزش داره
shahrdad

پست‌ها : 1

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان